Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AGE-T


AGE-T
senior tag

Az ára valahol el van tévedve. Ennyi pénzből inkább már Razer, akár sokkal olcsóbban is.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#2) #19617792


#19617792
törölt tag

pont ilyen szögegyszerű mechanikus trollentyűzetre vágyok, csak numpad nékül (és duplamagas enterrel).

(#3) Cifu


Cifu
nagyúr

Köszönjük szépen a bemutatót! :R

Viszont a Cherry-t nem igazán értem, ha jól látom egyáltalán nem árulnak magyar kiosztású mechanikus billentyűzeteket... Innentől kezdve szerintem nagyon-nagyon szűk réteget érdekelnek a billentyűzeteik... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) pilóta válasza Cifu (#3) üzenetére


pilóta
nagyúr

egyáltalán nem árulnak magyar kiosztású mechanikus billentyűzeteket... Innentől kezdve szerintem nagyon-nagyon szűk réteget érdekelnek a billentyűzeteik...

Na igen, nyilván a magyar piac a legjelentősebb terület nekik. ;]

(szvsz mivel egy jegyű számmal kifejezhető a nálunk eladott darabszám, nem nagyon éri meg nekik ezért külön gravírozni...)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#5) Reggie0 válasza AGE-T (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak a razer nem Cherry MX billentyuket hasznal, hanem valami sajatmarkas utanzatot.

(#6) Envo_


Envo_
aktív tag

"A mikrokapcsolók világában a Cherry-é a főszerep, hiszen szinte minden mechanikus billentyűzet a cég MX kapcsolóira épül."

Azért a Kailh switch eléggé feltörekvő, és kezd teret hódítani, minden Cherry kapcsolónak van Kailh gyártmányú megfelelője, sokkal olcsóbb, és minőségben majdnem azonos (kínai termék), és ezeket használó billentyűkből VAN magyar kiosztás is, most is egy ilyenről írok (Tesoro Excalibur). 25k-ért magyar, mechanikus, és háttérvilágítás is van :D életem legjobb vására volt. (pont ma jött meg)

[ Szerkesztve ]

(#7) nyunyu válasza Cifu (#3) üzenetére


nyunyu
félisten

Valamikor 2 Cherry disztributorral ezelott tudtak gyartani magyar G80-3000-et is.

Tenyleg, mi lett a par eve nagy derrel beharangozott uj disztributorukkal? Mennyire fogadkoztak, hogy ismet lesz magyar kiosztasu billzet, stb, aztan meg a sima "europai" * kiosztasu vagy nemet billzeteket se lehet kapni, max ha valamelyik kis ceg szurkeimportalja oket.

Egyebkent meg mi van az MX Board 4.0-val meg az 5.0-val?
Vagy ha Fibonacci szerint szamoznak, akkor 5.0 jott volna az MX-Board, MX-Board 2.0, MX-Board 3.0 utan. :DDD

G80-3930-on is sokat szamolhattak, itt sem jon ki a 2800+szumma(3200/(2^2x);x;1;n) keplet, amit eddig kovettek a "gamer" billzeteikkel. (3600, 3800, 3850, 3862.5, 3865.625, 3866.406 lenne a sor)

Piros kapcsolot meg nem erzem akkora problemanak, hiszen az MX-Board 3.0-at is azzal kezdtek szallitani, aztan fel-egy ev mulva lehetett kapni a masik harom szinnel is.

Egyebkent az eredeti MX-Board-bol csak piros volt, olyannyira, hogy az volt az egyetlen piros kapcsolos billzet hosszu evtizedekig, aztan el is tunt a hasznalt piacrol, mert a mechanikus billzetekben fantaziat lato gyartok felvasaroltak az osszeset, csak hogy ujrahasznositsak beloluk a piros kapcsolokat, vegul Cherry ~15 ev kihagyas utan ismet gyartani kezdte a piros kapcsolokat.

*: =amerikai ANSI, € jellel az E gombon.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8) valyogvisko


valyogvisko
csendes tag

Jó lett ez, csak tényleg drága meg lehetne olcsóbban más Cherry-vel is

HTC, LG

(#9) nyunyu válasza Envo_ (#6) üzenetére


nyunyu
félisten

Mivel lejart a Cherry MX 25 eves szabadalma, most mar fu-fa ingyen masolhatja a kapcsoloikat.

Kailh meg nem a legjobban sikerult klonjuk, vannak sokkal jobb minoseguek is.
Gateronra pl. kivancsi lennek, de az o kapcsoloikra nem nagyon epul bolti dobozos billzet, max egyedileg epitett vagy kisszerias billzeteket latni veluk.

Amelyik tomeggyarto nem az eredeti Cherryket hasznalja, azok inkabb a joval olcsobb, kevesbe konzisztens minosegu Kailhet szoktak hasznalni. (Lasd Rapoo, Tesoro, Razer...)

Mondjuk ebbe a Cherry is ludas, mivel nem igazan tartottak a lepest a par evvel ezelotti mechanikus billzet boommal, egyszeruen nem tudnak annyi MX-et szallitani, amennyit a billzetgyartok rendelnenek, gyartosorokat boviteni, plusz arat csokkenteni meg nem akarodzott nekik, igy egy csomo billzetgyartot az olcso Kailh klonokat gyarto Kaihua karjaiba loktek.

Nyilvan az sem segitett, hogy sokaig nem voltak hajlandoak gyartani a kilencvenes evek eleje ota nem gyartott piros kapcsolokat, meg konkret megrendelesre sem.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10) Cifu válasza pilóta (#4) üzenetére


Cifu
nagyúr

Angol nyelvű kiosztásban végképpen... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Nem rossz, de nem cserélném el érte a CherryMX Blue kapcsolós Razer Blackwidow 2013 TE-met, amit igen korrekt áron vettem meg a kollégámtól. Minden esetre gyönyörű a cikk alanya is.

[ Szerkesztve ]

(#12) Döglött Róka válasza Cifu (#3) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Engem erdekelne, mivel gyulolom a magyar kiosztast:D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#13) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem rossz, elfogadnám, a windóz gombot meg belülről megmókolnám, hogy ne égesse ki éjszaka a szemem. :D

(#14) Leigazoka


Leigazoka
tag

USB meg fejhallgató csati billentyűre.. lol meg monitorra..
Van az alaplapon 8 meg a ház elején 2 vagy 4.. már 10 vagy 12.. józan paraszti ész. Egy billentyűzet billentyűzet legyen. :) :)) :))

(#15) D1Rect


D1Rect
félisten

Úgy gondoltam ~80€ környékére lövik az árát.
Hádde má' megin sok vót a kokain....

(#16) hemaka válasza Leigazoka (#14) üzenetére


hemaka
nagyúr

Én a monitoron használom az usb-t (pedig amikor megvettem nem hittem volna), kényelmes, mert az oldalán van a csatlakozó, a gép meg a földön a lábamnál... :D

(#17) Xaels


Xaels
félisten

Milyen az a "Lochitech"? Sokat beszél? :DDD

Nekem bejön az egyszerűsége. Volt BlackWidow-om, szerettem de nem volt NKRO és néha az bosszantó volt. Mondjuk páromat ki tudtam a hangjával készíteni :DDD

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#18) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

+rendes média gombok, +egy kis (nem "gémőr"!) design és fele ennyiért (talán) már vállalható is lesz. (Nekem :D ). De legalább van rajta szerelhető csuklótámasz, ez a plusz már kipipálva. (És válhat nyugodtan szokássá az ötlet.)

(Csak ha kifejezetten a desktop célú bill.-eket nézem, mert egyéb iránt, ha a fentiek teljesülnek, +a numpad helyett egy normális touch pad-ot raknak, +dedikált "egérgombokat", akkor elő áll az új all-in-one: Két mikro ceruza a hátlapjába, kap egy micro vevőt, leszedhető USB vezetékkel és asztalon épp oly kényelmes, mint a kanapén ülve.) De hát miről álmodozok én itt?! -(És miért ne tenném?! :) )

(Játékra meg nekem nem nagyon kellene, arra ott a controller, de ez csak preferencia kérdése... :K )

(#19) AGE-T válasza Xaels (#17) üzenetére


AGE-T
senior tag

Blackwidowt nekem is gyűrűzni kellett, mert már váló ok volt a kattogás. Billentyűre került gyűrű asszonyra nem :DDD

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#20) haddent válasza AGE-T (#1) üzenetére


haddent
addikt

Ez viccnek is rossz. A razer egy ócska bóvli kínai szar, csilli-villi "géjmer" ócskaságok, gagyi belsővel.

(#21) haxiboy válasza AGE-T (#1) üzenetére


haxiboy
veterán

Jah, csak a Razer Kailh switcheket használ ;]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22) YencYke


YencYke
tag

Én erre várok MS silent kapcsolókkal.
[link]

[ Szerkesztve ]

"Soha ne tartsd vissza a szellentést, mert végigfut a gerinceden, be az agyadba, és innen jönnek a szar ötletek."

(#23) Evil Snowman válasza haxiboy (#21) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Csak az újabbak (Chroma) vannak Kailh switchel ellátva. A sima 2013-asok még Cherry MX Blue-sak. ;)

(#24) babkukta


babkukta
senior tag

"de ahhoz, hogy sikerrel megküzdjön a Razer, Lochitech" - WTF? Itt vmi elírás történt.
Egyébként nekem ez egyáltalán nem tetszik, aluminium meg 1,5 kg ide vagy oda... se a színe, se a formája nem jön be. Ezért 55 ezer? :F Egészségére annak aki megveszi. Max 25-30 ezret adnék billentyűért, de azt is úgy, h az tényleg nagyon tetszik, és vannak extra funkciói is. Hát, ez egyik elvárásnak se felel meg

Üdvözlettel, Tibi

(#25) haxiboy válasza Evil Snowman (#23) üzenetére


haxiboy
veterán

Tudom, azokat még szivesen ajánjuk a topicban is.

(#22) YencYke : Én a helyedben K70-et vennék, Az MX silentnél a bottom out hangját nem tudták mérsékelni, O-ringgel meg ugyanott vagy, viszont a K70 alu házban van, vannak médiavezérlők, hangerőszabályzó, és szvsz jobban is néz ki :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#26) #09819904 válasza Cifu (#3) üzenetére


#09819904
törölt tag

Mert ugye a gamereknek aztán k*rva fontos az é, á, ű betű... :U Nem beszélve az í-ről!
ídékáefa-t sem lehetett beírni magyar klavi nélkül... Fú ember...

(#27) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ahogy haladtam a cikk olvasásával, úgy gondoltam hogy hú, ez nem lesz olcsó... ez drága lesz... ez nagyon drága lesz... és végül brutálisan drága. :U
De amúgy faja kis cucc, a maga hiányosságaival, dehát minek nincs?

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#28) Monngoose válasza #09819904 (#26) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Mert szerinted azok, akik játszanak, másra nem is használják a gépet?
Esetleg tartsanak készenlétben egy másik, ékezetes billentyűzetet is munka céljára? És persze cserélgessék őket!?
Irigylem azt a sok eszedet! :Y

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#29) nyunyu


nyunyu
félisten

Hmm, Amazonon 224$.
Masfelszer dragabb, mint a Corsair K70 RGB :W

Masik kerdes:
Ennek a Cherrynek is B a kupak kodja, pont ugy, mint az MX-Board 2.0/3.0-nak, ez azt jelenti, hogy ennel is felmagas kupakok vannak a G80-3000-eken szokasos Cherry profil helyett? (annak C a kodja!)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30) nyunyu válasza Monngoose (#28) üzenetére


nyunyu
félisten

Mert szerinted azok, akik játszanak, másra nem is használják a gépet?
Esetleg tartsanak készenlétben egy másik, ékezetes billentyűzetet is munka céljára? És persze cserélgessék őket!?

1992-tol 2014-ig csak amerikai kiosztasu billzetem volt itthon.

2005 korul melohelyen kenytelen voltam magyar kiosztasra atszokni, mivel kulfoldi szoftvert ferditettem magyarra.
Eleinte szenvedtem az amerikai kiosztas+Alt+ASCII kodu ekezetekkel (pl. Alt-161=á), de nagyon nem ment ugy a munka, kenytelen voltam allandoan Alt-Shiftelni, hogy legyenek ekezetek. (van egyaltalan az ő-nek ASCII kodja???)
Forumozashoz sokaig amerikait hasznaltam, de allandoan osszezavarodtam az Y/Z csere miatt, igy inkabb magyar kiosztassal probalkoztam, igy kenytelen voltam megtanulni a BBcodehoz hasznalt zarojeleket, irasjelek helyet is, ugyhogy 06-tol kezdve itthon is magyarra volt allitva a billzetem, most mar a programozas is megy magyar kiosztason. (ami amerikain sokkal egyszerubb volt a konnyebben elerheto zarojelek, irasjelek miatt)

Mas kerdes, hogy a hosszu í-t meg mindig AltGr-I-vel tolom a dedikalt gombja helyett, meg a *-ot is a numerikuson utom, mert ahany billzetem volt, mindegyiken mashol van az AltGr a kotojelhez kepest.

Arra persze meg mindig nem birtam raszokni, hogy forumozashoz is hasznaljam az ekezeteket, felezi a gepelesi tempomat. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31) nyunyu válasza nyunyu (#29) üzenetére


nyunyu
félisten

Ennek a Cherrynek is B a kupak kodja, pont ugy, mint az MX-Board 2.0/3.0-nak, ez azt jelenti, hogy ennel is felmagas kupakok vannak a G80-3000-eken szokasos Cherry profil helyett? (annak C a kodja!)

Jobban megnezve ezt a kepet, ez ugyanaz az alacsony profil, mint a 2.0/3.0-an, de maga a kupak mas, hiszen az elozoeknek tomor fekete volt a kupakja, es lezergravirozott a felirat rajtuk, nem atlatszo.
Plusz az idiota aszimmetrikus Caps Lockot is lecsereltek, viszont ez nem lepcsos, mint a "nagy" Cherryken.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Múlt héten kezdet el beszarni a Cherry MX-el szerelt billentyüzetem(Gigabyte), sajnos a kapcsolok el tudnak romlani es akkor duplan veszi be oket a gép.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#33) #09819904 válasza Monngoose (#28) üzenetére


#09819904
törölt tag

Irigylem azt a sok eszedet... Én is a tied miután elolvastad a cikk címét! :U
Segítek: "billentyűzet gamereknek"! Szerinted egy gamer az hol a basztikuliba használ magyar karaktereket?
A gamerek különféle gamepadeket (is) használnak. Ennyi erővel oda is horpasszanak egy "Ű" betűt? :U

Ezen kívül a cikkből:
- "közel másfél kilogrammot nyom"
- "nagyon igényes terméket kapunk az egyáltalán nem csekély, 55 000 forint körüli vételár fejében"

Aki kiad ennyi pénzt, az vagy tudja mit vesz, vagy egy barom! De bármelyik végletről essen szó, nyilván egyik sem fogja hiányolni a magyar kiosztást! A súlya miatt pedig már azért lehet egy kis megtorpanás, mivel ez nem egy lightos súllyal megáldott bill.

Azt a marhaságot nem tudom miből vetted, hogy én bárhol is azt állítottam volna, hogy másra nem használják a gépet! Viszont aki CSAK játszik, annak elég valószínűsíthető, hogy az angol kiosztás fog kelleni. Aki viszont játék mellett például szövegszerkesztést is csinál, az vagy átfóliázza, vagy más billentyűzetet fog venni.

Talán így már érted... (Ha akarod!) :U

(#34) tecsu


tecsu
addikt

A képek alapján öléggé ronda, ráadásul ugyan az a ragasztott (és idővel leeső) gumiláb, mint az olcsóbb vackokon...
"Létezik a magyar kiosztás dupla soros Enterrel, viszont az ékezetes karaktereinket hiába várjuk majd a lézerrel feliratozott kupakokon."
Hát, akkor sok értelme van! És enyhén szólva g*ciség, hogy nem csinálnak magyar feliratozást, ha már célbavették a magyar piacot.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#35) #09819904 válasza tecsu (#34) üzenetére


#09819904
törölt tag

Egy normálisabb minőségű matricával is megoldhatnák. De nem! A gyártónak ez már olyan magasröptű innováció lenne, hogy inkább nem erőlteti. Nehogy már költséghatékony legyen...

(#36) Reggie0 válasza #09819904 (#35) üzenetére


Reggie0
félisten

Minek magyar kioszas? A karakterek ugyan ott vannak, attol meg hogy mas a felirat.

(#37) #09819904 válasza Reggie0 (#36) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ezt attól kérdezd aki vitatta! :U

(#38) XXArcAngelXX


XXArcAngelXX
tag

Ha lenne normális magyar kiosztású ékezetes betűkkel belőle akkor azonnali vételnek mondanám.
Ha valaki keres jó megbízható magyar nyelvű billentyűzetet, igaz ez világítós de teszi a dolgát és csende mert membrános: Thrust GTX 280 Ajánlom mindenkinek, nekem 1 éve teszi a dolgát.

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

(#39) haxiboy válasza XXArcAngelXX (#38) üzenetére


haxiboy
veterán

Egy rubberdome-t ajánlani mechanikus helyett... :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#40) turorudi


turorudi
aktív tag

Nékem EZ kő!

(#41) Fontos? válasza turorudi (#40) üzenetére


Fontos?
tag

Nekem meg egy WC aranyból! :D

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

(#42) simlisgumis


simlisgumis
tag

Nekem ez van[link] imádom! Olcsobb is volt ,akit meg zavar hogy nincs kiosztás ,lehet lézergravíroztatni! Meglehet szokni,csak néha ütök mellé!

(#43) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Azok a kihajtható lábak nem tűnnek valami masszívnak... :U

Reggie0: í és hossz ú Í nincs rajtuk. Altgrezni meg nem mindenkinek kényelmes...

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#44) davidsone válasza Fontos? (#41) üzenetére


davidsone
addikt

sukár :D

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#45) Romvr


Romvr
őstag

Nekem azonnal ez a dalszöveg ugrott be a cím láttán, persze kicsit másként:

Hello, daddy. Hello, mom.
I'm your ch-ch-ch-cherry board!
Hello world! I'm your wild girl.
I'm your ch-ch-ch-cherry board!

:DDD :DDD :DDD

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#46) Reggie0 válasza GeryFlash (#43) üzenetére


Reggie0
félisten

Az nem a szitazastol fugg, hanem a gomboktol. Angol billentyuzetbol is letezik olyan amin rajta vannak ezek az extra gombok, persze nem a cimben szereplo eseten.

(#47) Cifu válasza #09819904 (#26) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mitől lesz valaki "Gamer"? Attól, hogy játszik a számítógépen? Akkor én is Gamer vagyok. Akad egy-két angol nyelvű billentyűzet a polcon, de csak végszükség esetére. Amúgy csak magyar nyelvűt használok, mert gépelni is elég sokat szoktam, például ebbe a fórumba is, és nevetségesnek tartom, amikor folyton jönnek a kifogások, hogy 'sorry, azert nincs ekezet, mert telefonrol vagyok", még telefonon is van magyar ékezetes billentyűzet APP.

Persze, lehet mindenféle ALT kombókkal játszani, hajrá. De egy 55e Ft-t billentyűzetnél elvárnám, hogy akkor már minimum magyar kiosztású legyen. Nincs? Sebaj, nem én vagyok a célközönsége. Meg nem is túl sok ember, mert ha valaki attól gondolja magát "Gamer"-nek, hogy "Gamer" számítógépe, egere, billentyűzete van, és státusz-szimbólumnak gondolja magát, hát hurrá. De especiel még a "Gamer"-ek is vehetnek magyar kiosztású, Cherry MX kapcsolós, mechanikus billentyűzetet. Roccat Ryos MK, Zowie Celeritas, Tesoro Durandal (amit a PH! is tesztelt) és így tovább.

Persze, meg lehet magyarázni, hogy te annyira "Gamer" vagy, hogy nem kell ékezetes karakterrel szerelt billentyűzet. De azért tedd fel a kérdést magadnak: Te vennél egy Cherry MX Board 6.0-át, mikor a piacon van nem egy és nem két, szintén Cherry MX kapcsolós alternatíva, magyar kiosztással?

Ezek után olvasd el újra a #3-as hozzászólásomat, és értelmezd. Szép dolog volt a teszt, meg hogy a Cherry figyel a magyar vásárlókra, legalábbis küld egy PH!-nak is egy tesztelni valót, csak éppen a logikát nem értem, hogy akarnak betörni a piacra angol (meg német, meg miegyéb) nyelvű billentyűzetekkel. Mert egy nagyon szűk réteget leszámítva senkit sem fog érdekelni.

De a lényeg, hogy most aztán k*rva jól megmondhattad a magadét, mert ugye gondolkodni és értelmezni luxus... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#48) #09819904 válasza Cifu (#47) üzenetére


#09819904
törölt tag

Rohadt egyszerű! Ha épp ez tetszik, akkor ezt fogom megvenni. Ha annyira kiver a víz, mert nincs "é" betű, akkor matricázok. De azt sehol sem állítottam, hogy más gyártó termékét ne lehetne választani!

(#49) Cifu válasza #09819904 (#48) üzenetére


Cifu
nagyúr

Látom még mindig nem sikerült értelmezni a #3-as hsz. OFF-al jelölt részét, amire sikerült úgy kirohanást intézned, hogy aztán k*rvára ki tudtad adni magad... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#50) #09819904 válasza Cifu (#49) üzenetére


#09819904
törölt tag

Bocsánat, hogy nem estem mélyebb elmélkedésbe az általad felvázolt, hiteles, objektív statisztikás dologgal kapcsolatban...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.