Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Rhino666


Rhino666
őstag

Élőben is ilyen rusnya dög vagy csak a képeken? :F

Azt hiszem, maradok a Das Keyboard 4-nél... :)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#52) vjozsef válasza #19617792 (#2) üzenetére


vjozsef
senior tag

(#53) vjozsef válasza Cifu (#3) üzenetére


vjozsef
senior tag

Nem arulnak...ugyanmar...az csak attol fugg hogy ki jelentkezik be naluk hogy akkor HUN layout-tal is nyomjanak limitalt darabszamban es ennyi. Kesz.

(#54) Cifu válasza vjozsef (#53) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tudsz vásárolni magyar kiosztású Cherry MX Board 6.0-át? Ha igen, légyszíves linkeld már be hol és mennyiért, kíváncsi lennék rá.

Ha nem, akkor az általam leírtak igazságtartalmát nem vitathatjuk, igaz?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#55) vjozsef válasza Cifu (#54) üzenetére


vjozsef
senior tag

Na igen, kis reteg az akit nem zavar hogy nem HUN kiosztas.

(#56) Feruendios


Feruendios
aktív tag

ALERT!

Senki ne vegyen Cherry MX-el szerelt billentyüzetet, hajlamosak a mikró kapcsolok egy úgynevezett Double Cap-re azzaz duplán fognak jelezni, hogy leütötték őket! Ha ez elöjön onnantól kezdve, használhatatlan a dolog.

Nálam 1 év 8 hónap után jött elő olyan 50.000 sor programkód és napi 12 óra használat mellet. Egy 60.000Ft-os terméknél ez elég gyenge, elötte 5 évig tökéletesen megfelelt egy Logitech k520, amin most is gépelek.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#57) Cifu válasza Feruendios (#56) üzenetére


Cifu
nagyúr

Upsz. Ez azért durvus...

Gariztatás? :U

No offense, de ez olyan, mint amikor nekem meghalt az 1 éves MSI Z77 alaplapom. Előferdűl, ment gariba, vennem kellett addig másikat, de ettől még nem mondom senkinek, hogy ne vegyen soha MSI deszkát, mert ostobaság lenne... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#58) davidsone válasza Feruendios (#56) üzenetére


davidsone
addikt

kemény.

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#59) Reggie0 válasza Feruendios (#56) üzenetére


Reggie0
félisten

En meg mar vettem romlott tejet, tehat ALERT! Senki se vegyen tejet!

(#60) davidsone válasza Reggie0 (#59) üzenetére


davidsone
addikt

megfogadom! ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#61) Rhino666 válasza Cifu (#57) üzenetére


Rhino666
őstag

Azért nem olyan nagy ostobaság... :N

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#62) GrotESC válasza turorudi (#40) üzenetére


GrotESC
aktív tag

Nagyon királyul néz ki, de ha nincs rajta Num Lock billentyű, akkor miért van rajta Num Lock kijelző?

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#63) nyunyu válasza GrotESC (#62) üzenetére


nyunyu
félisten

Mint a laptop billzeteken, hogy az UIOP/JKLÉ/M?: kornyeke vedlik at numerikus billzetnek, ha a NumLock ON?

ThinkPad billzeten sem volt dedikalt NumLock, azon pl. Shift-ScrLck-val lehetett kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64) Rhino666 válasza GrotESC (#62) üzenetére


Rhino666
őstag

Én látok rajta num lockot... :F

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#65) Bugfix1984


Bugfix1984
aktív tag

Nem rossz darab, de akkor már jobban megéri az ASUS Echelon vagy STRIX billentyűzete amikben szintén Cherry MX kapcsolók vannak,de az áruk 35K körül mozog.

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#66) XXArcAngelXX válasza haxiboy (#39) üzenetére


XXArcAngelXX
tag

Én nekem tetszik hogy nem hangos de legalább te gyarapítottad a hozzászólásaidat +1-el. Aki elviseli a folytonos kattogást annak oké. És valószínűleg más is halkabbat keres a mechanikus megoldásoknál.
No Offense.

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

(#67) Feruendios válasza Cifu (#57) üzenetére


Feruendios
aktív tag

Utána olvastam a Reddit-en és nagyjából mindenkinek hasonló véget ért a Cherry MX alapú billentyűzete szóval ez konstrukciós hiba. Gari van persze, majd lesz valami.
De egy alap perifériáról beszélünk és arról, hogy a Mechanikus billentyüzeteket probálják a kategória csúcsának beállitani pedig hát nagyon nem azok.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#68) Reggie0 válasza Feruendios (#67) üzenetére


Reggie0
félisten

Ja, ha a redditen irja 10 ember, akkor mar mindjart mas.

(#69) Onderon


Onderon
senior tag

életben nem gondoltam volna, hogy visszetérnek a mikrokapcsolós billenytűzetek :D :D anno a 80as 90es években ugye csak ilyenek voltak, aztán valamikor a 90-es évek végefelé kaptam egy Cherry bill-t, nagy volt nehéz de annak volt a legjobb kattanása, nem volt csattogós mint az addigiak, lágy volt, de mégis érzékelhető, imádtam. mostmár bánom hogy kidobtam, a legdurvább gamer bill lenne és vagyonokat kérhetnék érte :D :D

szerk: közben találtam róla a neten képet :DDD íme: [link]

amúgy a következő mi lesz, visszajönnek a mikrokapcsolós joystick-ok majd a PS5-höz? :C

[ Szerkesztve ]

(#70) Feruendios válasza Reggie0 (#68) üzenetére


Feruendios
aktív tag

Van Mechanikus billentyüzeted? Na ugye, én 2 évig használtam egyet és bizton állithatom, hogy ez a technologia halot! A mechanikus lenyomás az oké lásd a Macbook billentyüzet, de a gomb alatt membrán legyen ne valami mikro kapcsoló mert ez a technológia már teljesen elavult.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#71) Reggie0 válasza Feruendios (#70) üzenetére


Reggie0
félisten

2 ev? Oda ne rohanjak. En mar 21 eve is cherry billentyuzetet hasznaltam, szoval van tapasztalatom vele. Majd ha olyan nyomaskarakterisztikat es billenesi pontokat(mechanikus hiszterezist) is tud a membranos, addig visszaterhetunk a kerdesre, de jelenleg a mikrokapcsolobb a legjobb ami lehet, a membranos es egyeb megoldasok csak az igenytelensegrol es/vagy fillerb@szasrol szolnak.

[ Szerkesztve ]

(#72) snecy20


snecy20
veterán

55k? Extra röhej, akármennyire prémium, meg mechanikus...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#73) fornettisuti válasza snecy20 (#72) üzenetére


fornettisuti
veterán

koszi a lenyegi infot, igy mar nem is erdemes elolvasnom

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#74) Indy69 válasza Monngoose (#28) üzenetére


Indy69
aktív tag

Miért kéne 2.? Simán tudsz magyarul írni egy angol billen ,nekem egy logitech g15 van és mint látod tudok ékezetes betüket produkálni :)

(#75) szabferi válasza #09819904 (#33) üzenetére


szabferi
tag

Nyilván a "gamer" definíció szerint azt jelenti, hogy nem használ facebookot, nem fórumozik magyar nyelven és nem is ír emailt sohasem.
Ha esetleg mégis, akkor mindent le tud írni gamer nyelven, csak a wasd betűk használatával...

(#76) szabferi válasza Indy69 (#74) üzenetére


szabferi
tag

Tudod 55 ezerért én már azt is elvárnám, hogy amikor windowsban billentyűzet nyelvet váltok akkor a billentyűzeten is átíródjanak a betűk :)

(#77) turorudi válasza Reggie0 (#71) üzenetére


turorudi
aktív tag

Lehet, hogy te Krőzus vagy, de ezt az ipart mégiscsak a fillérbaszók tartják el.

(#78) tDr1v3r válasza Feruendios (#70) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem sértődsz meg ha kiröhöglek?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#79) Reggie0 válasza turorudi (#77) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez nem krozussag kerdese, a billentyuzet az egyik olyan periferia, ami legtovabb birja, ha normalisat veszel. 5 evet siman. heti egy-ket kaveautomatas kave tobbre jon ki.

[ Szerkesztve ]

(#80) tecsu válasza Indy69 (#74) üzenetére


tecsu
addikt

Azért teljesen nem sikerült. LOL

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#81) vjozsef válasza Feruendios (#56) üzenetére


vjozsef
senior tag

Uristen, az effele hsz-eket nem moderaljak ki?

(#82) tecsu válasza vjozsef (#81) üzenetére


tecsu
addikt

Igazad van. Double Cap-et írt, Double Tap helyett!
:DD

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#83) vjozsef válasza tecsu (#82) üzenetére


vjozsef
senior tag

Nem erre gondoltam. :U

(#84) nyunyu válasza tecsu (#82) üzenetére


nyunyu
félisten

Double Tapnak nem azt hivjak, amikor a gomb teljes felengedese elott ujra leutod?

Klikkelos mechanikusokon (MX Blue, Green, Brown, Clear...) erzed, mikor aktivalodott/deaktivalodott a kapcsolo, igy a deaktivalas pillanataban ismet le tudod utni, igy alig 1mm-et mozog fel/le a gomb, a teljes tartomany helyett.

Amire o gondolt, az, hogy a kapcsolo nem 100%-osan kapcsol, amikor eleri az aktivalasi pontot, hanem par pillanatig pereg az ON/OFF allapotok kozott.
Ezt a billzet firmwareben szoktak kezelni, hogy par ezredmasodperc mulva ismet megnezik a gomb allapotat, es ha akkor is le van nyomva, csak akkor kuldik el a gepnek.

Ha azonnal kuldenek, akkor egy sima lenyomasnal is ugy latszana, mintha nagyon gyorsan leutod, elengeded, leutod, elengeded, mire vegre lenyomva marad.

De ugyanez igaz az egerekben hasznalt mikrokapcsolokra is, ott sem azonnal kuldik a gomb allapotat, hanem par 10 ms kesleltetessel.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#85) vjozsef válasza nyunyu (#84) üzenetére


vjozsef
senior tag

(#86) nyunyu válasza vjozsef (#85) üzenetére


nyunyu
félisten

Es ez mire bizonyitek?

Szerintem arra, hogy szar a billzet firmware, tul nagy kesleltetessel nezi a gombok allapotat, igy nem veszi eszre, hogy ket mintavetel kozott egy pillanatra el lett engedve a gomb, es ujra le lett utve.

Kozben olvasom, hogy MX Red billzetet pufol bottom-out kornyeken, aminel nem lehet erezni, hol valt a kapcsolo ON/OFF kozott, ugyhogy nem is biztos, hogy elegge felengedte ket bottom-out kozott...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#87) vjozsef válasza nyunyu (#86) üzenetére


vjozsef
senior tag

Tesoro-ra pl szoktak fw frissitest kiadni, mas gyartonal nem tudom van-e. Egyebkent valoban szar, ezt alairom.

(#88) Reggie0 válasza nyunyu (#84) üzenetére


Reggie0
félisten

A legjobb az lenne, ha ketallasu mikrokapcsolok fele mennenek, es ott nincsen ilyen problema. Persze az 2x annyi vezetekezest jelent a billentyuzetben.

(#89) ivana válasza Feruendios (#70) üzenetére


ivana
Ármester

2 évig használtam egyet Nekem kb. 10 darab van és állítom, hogy a klasszikus thinkpad billentyűzetnél (vagyis a legjobb lapos billentyűzetnép) is jobb még a legócskább is. Jelenleg egy IBM model m pihen az asztalomon, annál mutass jobbat :PP

(#88) Reggie0: így is működik és legalább megoldható sima kétoldalas nyákkal, akkor már baromi drága lenne a nyák.

[ Szerkesztve ]

(#90) zeg válasza ivana (#89) üzenetére


zeg
senior tag

Számtech gyűjtőként nekem is van legalább ugyanennyi mikrokapcsolós(van benne mind a 3 féle keménységből), de nekem lövésem sincs milyen a cikkben található példány, vagy egyáltalán a mai mikrokapcsolós generáció. A DIN csatiról USB-re alakítást meg inkább ne erőltessük, használtam és megoldható dim-ps2-aktív ps2usb átalakítóval, de a dim-ps/2 port végre a kukában landolt és elfelejthetjük, felesleges rákókányolni a mai masinákra.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#91) nyunyu válasza Reggie0 (#88) üzenetére


nyunyu
félisten

A legjobb az lenne, ha ketallasu mikrokapcsolok fele mennenek, es ott nincsen ilyen problema. Persze az 2x annyi vezetekezest jelent a billentyuzetben.

Mar a gombonkent bekotest * is elsporoljak a billzeteken, akkor szerinted mennyi eselye van a gombonkent 2 drotnak?

Egyebkent meg az egerekben hasznalt ketallasu Omron D2F-ek is peregnek.

*: ha jol szamolom, akkor egy billzet az 6 sor * 21 oszlop.
Matrixba rendezve kell gombonkent egy dioda, meg 6+21 IO lab a kontrollerre, es akkor egyesevel le lehetne kerdezni sor+oszlop szerint az osszes gombot. De ehhez draga kontroller kell, mivel a legtobbnek nincs ennyi IO laba. (altalaban az ar a labak szamaval aranyos)

Nyilvan lehetne jatszani multiplexerekkel, meg demultiplexerekkel is, hogy binarisan cimezd a sorokat+oszlopokat, de az +300Ft-nyi ICt jelent, viszont akkor eleg lenne 4+6 IO lab, igy olcsobb kontroller is eleg lenne.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#92) ivana válasza zeg (#90) üzenetére


ivana
Ármester

din=ps2, az átalakító meg egy sima mini arduino a kínaiaktól 2$-ért. :)

(#93) Reggie0 válasza nyunyu (#91) üzenetére


Reggie0
félisten

Nyilvan dragitja a termeket, ez nem is vitas. Viszont tovabb lehet csokkenteni az input lagot, illetve no a megbizhatosag/elettartam. Elobbit gamereknek siman el lehet adni, utobbit meg az igenyesebb vasarloknak.

Azokban az omron kapcsolokban nagyon kicsi az ut a ket allas kozott, igy nem meglepo, azonban, ha van mar 1-2 mm a ket allas kozott, akkor nem nagyon jon elo a problema. Persze elszurni minden mechanikat lehet, ha szarul meretezik, kar varni a csodat:)

[ Szerkesztve ]

(#94) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ne kérdezzétek miért, de nekem a 2 soros enter hiányzik róla.

Valamiért én olyat szeretek használni.

(#95) bencze


bencze
senior tag

Egy baj van vele, az ára. Akkor már inkább 25 körül egy ázsiai TKL :)
Azt sosem értettem mitől mechanikus egy gémer billentyűzet, ha bármire hát írásra fontosabb a rendes mechanika, játékra mindegy csak ne ragadjon erősen. De gondolom ennek az anyagára is magasabb így nagyobbat lehet kaszálni rajta.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#96) Egzee


Egzee
őstag

Kuncogtam mikor elolvastam az árát... :)

(#97) nyunyu válasza bencze (#95) üzenetére


nyunyu
félisten

Massdropon most 46$ 120db MX Red kapcsolo.

66$-ert mar MX Board 2.0-at is kapsz, Kinabol hazhozszallitva.
Mondjuk az koszono viszonyban sincs a jo billzetekkel, de ranezesre a 6.0 sem sokkal komolyabb, leszamitva az alu hazat.

Akkor mar ertem, miert 6.0 ez a billzet: kijon az arabol 3 2.0.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#98) tDr1v3r válasza bencze (#95) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Noppoo Lolita Spyder, bele valami jó ultrasimán járó, Cherry-nél is jobb Gateron (Blue, Brown vagy neadj' Isten Zeal-féle Purple), normális PBT keycapek (Granite, Think Different vagy bármni SP-s) és hello heaven. Ennek az izének az árából.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#99) sztibi88 válasza tDr1v3r (#98) üzenetére


sztibi88
csendes tag

Én is azzal szemezek már mióta (az alap se rossz, de szvsz a fehér verzió rettenet jól néz ki).
Csak ugye ne lenne ilyen rossz a forint árfolyama...

+ egy kérdés:
ha berendelem aliexpressről, akkor mennyi + költség várható még hozzá (értem ez alatt hogy a termék árán és a postaköltségen kívül még gondolom jöhet rá vám meg egyebek...)

(#100) szabferi


szabferi
tag

Srácok, ezek a cherry billentyűzetek csendesek amúgy? Nem tudom eldönteni hogy a mikrokapcsolótól ezen a téren jobb vagy rosszabb lesz e mint egy hagyományos keyboard.

Esetleg hangerőben hogyan viszonyul a laptopok billentyűzetéhez? (leginkább vmi olyan vagy annál halkab kéne).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.