Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .mf


.mf
veterán

Amibe ez az egész kerül, szerintem kijön egy hasonló méretű és specifikációjú szubnoti / ultrabook, valamint egy ennél jóval erősebb asztali gép. Még ha egy kis méretű és fogyasztásű, MXM modulokat fogadó hordozható egység lenne, látnám valamennyi értelmét, de ez a külső egység szinte egy ITX konfiggal vetekszik méretben, miközben hardveresen erősen limitált (PCIe x4, 6500U).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2) ldave


ldave
félisten

Ez nekem annyi, mint a Dell féle Graphics Amplifier, csak egyedi csatlakozó nélkül. Az 200$, gondolom ez is hasonló árban lesz.

A Slime draws near! Command?

(#3) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

...és ezzel el is veszti a funkcionalitás, legalábbis kötve hiszem hogy valaki majd viszi magával a dokkolót is. Az árából meg kb. kijön majd egy normál gamer gép.

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#4) #Chris


#Chris
tag

Azért Iris-es i7-et szívesebben láttam volna benne, ha már "gamer".

(#5) velizare válasza .mf (#1) üzenetére


velizare
nagyúr

a pci-e 4x gyakorlatilag nem limitál. x16hoz képest a tpu kimért egy fury-xszel átlag 3-4% különbséget 4kban.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#6) -Alvin- válasza velizare (#5) üzenetére


-Alvin-
tag

viszont a cpu limitalhatja...

[link]

Réteg termék..
12,5 hüvelykes méretű kinek kell 4kval őszintén...

(#7) YM


YM
senior tag

Játékra gyenge CPU. End of story.

(#8) Johnnyxy27 válasza velizare (#5) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Megválaszoltad a kérdésemet. Fenntartásaim voltak a x4-es PCI Express 3.0-s interfész sebesség limitációjával, de így nincs. Köszi.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#9) prolad


prolad
őstag

Tetszik ez a megoldás,de valami erősebb CPU mehetett volna bele (pl. valami 4 magos skylake i5),úgy már látnám értelmét,még ha kicsit vastagabb lenne a komolyabb hűtés miatt.Napközben egy hagyományos ultrabook,kicsi könnyű,hordozható,sokáig bírja (lehetne pl. BIOS-ban limitálni,hogy pl. akkun csak 2 mag legyen aktív),otthon meg csak rádugni a külső dobozra és mehet a játék.

(#10) Johnnyxy27 válasza YM (#7) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Annyira nem bottleneckel a cpu, legalábbis, nem fogod gyakorlatban érezni a különbséget (ok vannak olyan címek tisztelet a kivételnek), de legalább minden megy rajta! A mai napig egy jóbarátom használ egy (régebbi) "gémer" clevo laptopot, amiben van egy i5-3210M (2.9 GHz turbo)proci, ami elvileg ennél lassabb, és mégis a legújabb címekkel játszik kisebb kompromisszumokkal, ahol a vga a kompromisszum tárgya! Most kapsz egy 390X-el FHD-n(vagy afölött) 200 fps helyett 100-at a cpu szűk keresztmetszete miatt a kényesebb játékokban, attól még a játék játszható, nem?

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#11) YM válasza Johnnyxy27 (#10) üzenetére


YM
senior tag

Egy prémium kategóriás cucctól nem azt várom el, hogy még éppen "használható" legyen. Külső VGA pont arra lenne jó, hogy erősebb gépet tudnál vele építeni, mint egy sima gamer notebook. De nem ilyen CPU-val.

(#12) Johnnyxy27 válasza prolad (#9) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Persze mehetett volna legalább a 15 wattos i7 bele, vagy legalább mint alternatíva lehetne, ha nem is sokat, de dobott volna az összteljesítményen kényesebb játék címeknél.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#13) Johnnyxy27 válasza YM (#11) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Az alapkoncepciója ennek az, hogy ez egy certified ultrabook. Ez nem játékra van. VISZONT legalább megadták a lehetőségét annak, hogy akár játékra is alkalmas lehessen, ha már RAZER. Ennyi semmi több. Ha valaki alapból játékra akar laptopot, akkor vegyen olyat.

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#14) YM válasza Johnnyxy27 (#13) üzenetére


YM
senior tag

Csak ha már a Razer kifejleszt hozzá egy gamereknek szánt VGA dokkolót, akkor f*xért nem gyártanak hozzá alkalmas könnyen hordozható, erős CPU-val szerelt, de mondjuk VGA nélküli notebookot?

Mert így az lesz, hogy veszel inkább egy másik notebookot a dokkoló mellé....

(#15) Johnnyxy27 válasza YM (#14) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Szerintem jönni fognak hozzá kompatibilis eszközök is a jövőben:)! Illene!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#16) velizare válasza Johnnyxy27 (#12) üzenetére


velizare
nagyúr

:F
6500u

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#17) Johnnyxy27 válasza velizare (#16) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

hát igen, keserédes a különbség:)

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#18) velizare válasza Johnnyxy27 (#17) üzenetére


velizare
nagyúr

úgy értem, ez egy 15wos i7.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#19) Johnnyxy27 válasza velizare (#18) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

ja persze vágom, hogy van belőle 15 wattos i7:)! Csak nem biztos, hogy felkínálja alternatívába.

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#20) velizare válasza Johnnyxy27 (#19) üzenetére


velizare
nagyúr

de biztos. ugyanazzal a procival jön az oldaluk szerint mind a 4 variáns.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#21) Johnnyxy27 válasza velizare (#20) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Elnézést, ennek nem néztem utána:)!

Amúgy amíg az intel továbbra is forgalmaz pentium meg i3 kétmagos asztali procikat, addig minden játék menni fog két magon is, esetleg jobban utilizálva lesz 4 magra természetesen, de legalább menni fognak...
Egy játékot tudtam, ami nem indult el 2 magon, de később arra is jött patch ki, azóta fut, szóval... persze bottleneck meg minden, de még ma is a legnagyobb probléma a vga, nem a proci... simán jó lesz ez játékra még egy év múlva is egy tisztességes vga-val:)!

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#22) velizare válasza Johnnyxy27 (#21) üzenetére


velizare
nagyúr

ez ht-s proci, 4 magosnak látja minden.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#23) Johnnyxy27 válasza velizare (#22) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Természetesen HT-s, ez alap a mobil i7 U-nak, én ezt vágom:)! Persze az is tény, hogy a kétmagos HT-s proci, nem hoz annyit a konyhára mint a natív 4 magos. Ettől függetlenül el lehet egy jó vga-val mindennel 60+ FPS-el játszani, legfeljebb nem megy a FPS mutató fel 200-ig, ennyi.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#24) adamssss


adamssss
veterán

Ugye a razer notiknak tovabbra sincs magyar lokalizaciojuk? (billentyuzetuk)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#25) .mf válasza velizare (#5) üzenetére


.mf
veterán

A TPU PCIe Gen3-mal mért, ha jól emlékszem -- itt pedig nincs említve, lehet, hogy csak PCIe Gen2.
A másik mellett pedig elegánsan elsuhantál: egy ilyen alacsony fogyasztásra kihegyezett, alacsony alap-órajeles, kétmagos proci szerinted rendesen kihajt egy modern csúcskártyát? Amekkora összteljesítményre ez a proci + az általa limitált kártya képes, szerinted nem jönne ki egy sokkal de sokkal olcsóbb asztali konfigból?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#26) Johnnyxy27 válasza .mf (#25) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Nem hajtja ki, de egy ultrabooknál nem ez a lényeg!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#27) NeAndrew válasza .mf (#25) üzenetére


NeAndrew
csendes tag

A többi thunderboltos géppel is lehet majd használni, és bizonyosan lessz rengeteg 4 magos processzorral rendelkező laptop ami kihajt egy 980-at. Személy szerint alig várom, hogy ne kelljen egy külön gépet fenntartani csak játéknak.

(#28) Johnnyxy27 válasza NeAndrew (#27) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Ja fény az alagút végén...:) majd ha nem aranyárban lesz:)!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#29) NeAndrew válasza Johnnyxy27 (#28) üzenetére


NeAndrew
csendes tag

Én abban reménykedem, hogy a lenovo valami jó konzumer cuccot kiad olcsón, amivel lehet használni.

(#30) c0nn0r válasza NeAndrew (#29) üzenetére


c0nn0r
tag

A lenovora én is várok, vagy bárkire aki összehoz egy hasonló gépet elviselhető áron.
Őszintén azt sem bánnám ha gyengébb lenne, de az a kijelző ász :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.