Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vicze


vicze
félisten

Galaxy márkanévvel elég furcsa egy Win tablet. :F Jól átgondolták...

(#2) prolad válasza vicze (#1) üzenetére


prolad
őstag

Érdekes, hogy nem az ativ vonalba került. Vagy az már megszűnt? Vagy csak az EUban?

(#3) Воланд válasza prolad (#2) üzenetére


Воланд
titán

emlekeim szerint kb 2,5 eve nem jelent meg semmi ativ markanev alatt. itt a biztonsagra jatszik a samsung, a galaxy nevet mar ugyis ismerik az emberek, nem kell uj markanevet felfuttatni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4) Dominó85


Dominó85
veterán

12" + 5200mAh = Epic FAIL!

* Péter - 06302461862 *

(#5) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

[link1]
[link2]
[link3]

Igen, tudom, hogy nem minden paraméter egyezik a Samsunggal, és igen, tudom, ezek "csak" kínai cuccok, és igen, tudom, hogy nincs normális garancia, stb... De megelőlegezem bárkinek, hogy ennek a Samsung tabnak az árából minimum 2 ilyen kínait lehet venni (lehet hogy inkább két és felet). Ha az egyik szar, még mindíg ott a másik... ;)

Minden szavam magánvélemény!

(#6) gerii válasza Dominó85 (#4) üzenetére


gerii
addikt

Nagyjából összefoglaltad :D
Az árára én tippelnék úgy 8-900$-t.

(#7) hito


hito
nagyúr

Na ez jó hír! Nagyon szerettem a windows-os Samsung tabletjeimet. Ativ Tab 5-öt még mindig visszasírom annyira átgondolt volt, tele extrákkal (előlapi sztereó hangszóró, 4G, S-pen, HDMI, stb.), nagyon szerettem. De manapság a Z2760 + 2GB-tal már fészkelődök, sokszor kevés.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8) jorgoszka válasza tothmaxy182 (#5) üzenetére


jorgoszka
tag

Olcsójános tabletek, köszönjük.

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#9) vicze válasza tothmaxy182 (#5) üzenetére


vicze
félisten

FHD vs. QHD, IPS vs. OLED, 64GB vs. 128GB, semmi vs. LTE, esetileg még kisebb aksival mint a Samsung. +ÁFA/vám és 600$ mindegyik.
Megelőlegezhetsz bármit, de még mindig nem jársz jobban velük... :U

(#10) tothmaxy182 válasza vicze (#9) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Hol látsz itt QHD kijelzőt? Az IPS és OLED ízlések és pofonok kategória, ne csinálj úgy mintha az OLED akkora király lenne. Sokaknak sokkal jobban bejön az IPS, másoknak meg az OLED. Amiket linkeltem azok között is van 128 gigás tab, sőt azt hiszem mindegyik linkelt tabnak van 128 gigás verziója, csak a linkelt eladó nem árulja. Az lte az reális hiányosság, aláírom (mint ahogy az eredeti hozzászólásomban írtam is, bocsánat, hogy nem tudtam betűre ugyanolyan paraméterekkel rendelkező kínai tabot összevakarni fél perc alatt), viszont pont az akkuval jössz? :DD A linkeltek közül kettőnek is sokkal erősebb az akkuja, mint ennek a Samunak, sőt ebbe sajnos szánalmasan gyenge akku került. Win10-el és Core M-es procivel ezzel az 5200-as akkuval lehet majd vele böngészni kb 2-3 órát, aztán kampec.
Az árra meg majd visszatérünk. Áfával együtt egy ilyen kínai csoda itt van 140-150 ezer forintért. Ne gondold, hogy ez a Samu 280-300ezer alatt kapható lesz... Arról nem is beszélve, hogy ezek a Core M-es tabok messze nem érnek annyit, amennyiért árulják őket.

Minden szavam magánvélemény!

(#11) vicze válasza tothmaxy182 (#10) üzenetére


vicze
félisten

Igazad van benéztem a 1440p képarányát. OLED pusztán drágább jóval + kevesebbet fogyaszt.
Csak 1-nek van 128GB-s opciója.
Az aksi a Samsungban is szánalmas, de még kisebbet belerakni, még inkább az...
Árát meglátjuk, de 800$ körülire tippelem.

(#12) jorgoszka válasza tothmaxy182 (#10) üzenetére


jorgoszka
tag

Te 150e forintért valóban képes lennél ilyen "csodamasinát" venni? Mert ahhoz csak gratulálni tudnék, de dicséretet ne is várj. :C

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#13) Squirrel válasza tothmaxy182 (#10) üzenetére


Squirrel
őstag

illetve az általad linkelt tabletek nem 12 colosak. Mondjuk az utolsó legalább 11.6-os, de a másik kettő 10, illetve 9 valamennyi. Én örülnék, ha 12 colon is lenne végre választék.

(#14) tothmaxy182 válasza jorgoszka (#12) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Én biztosan nem, sőt 60ezer felett sem vennék semmilyen tabletet, mivel szerintem csak egy játékszer.

De azt ne mondd, hogy az normális, aki majd ezt a Samut megveszi kb 300ezerért. Kb ugyanakkora marha...

(#13) Squirrel: Gondolom idővel majd a kínaiak is csinálnak ilyen "tabletnak használhatatlanul nagy és nehéz, lap-topnak kicsi" kijelzős gépeket, hiszem most éppen úgy néz ki, hogy ez lesz majd a divat.

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#15) HaZse válasza tothmaxy182 (#14) üzenetére


HaZse
őstag

"Én biztosan nem, sőt 60ezer felett sem vennék semmilyen tabletet, mivel szerintem csak egy játékszer."

Ezt biztosra mondod egy wines tabnál? Ez a kijelentés inkább droidra és ios-re vonatkozik. Baráti társaságban az egyik ember a T-nél dolgozik és ott egy X240-es Thinkpadot kapott. (I5, 4GB, 128GB SSD).

És képzeld ezzel dolgoznak. Erre pont jó alternatíva lesznek ezek a 11.6-12.x kijwlző mérettel ellátott tabok dokkolható billentyűzettel.

Mint itt az egyik fórumtárs linkelt kínai tab-ot, ami 4GB ram-al és 126GB SSD-vel van kb. 150k HUF-ért már most lehet kapni, de kb. fél/1 év után az ilyen tabok is lejjebb fognak menni árilag. Sőt már most lehet kapni 125K HUF-ért ASUS Transformer Book T100HA. (10.1", 4GB ram, 128GB HDD)

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#16) beteg válasza tothmaxy182 (#10) üzenetére


beteg
őstag

A 12"-os Samsunghoz inkább hátrány mint előny ez a felbontás.

Csak futni kell!

(#17) Gusztáv válasza tothmaxy182 (#14) üzenetére


Gusztáv
addikt

Azt kell megnézni, hogy a konkurencia mennyiért adja a hasonló gépeket. Ezek a kínai csodák nem ez a kategória, normális ember/cég nem vesz ilyet, ha munkára akarja használni. Egy hasonló Dell, HP, Lenovo stb simán 1000$ is van, ha meg kellenek hozzá a kiegészítők (toll, billentyűzet, dokkoló, adapter), akkor meg 1500$. És azokat is veszik.

Laci

(#18) tothmaxy182 válasza Gusztáv (#17) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Nagy az Isten állatkertje...

Minden szavam magánvélemény!

(#19) Squirrel válasza tothmaxy182 (#18) üzenetére


Squirrel
őstag

Ezek szerint ez a 12 colos tablet-kategória nem a Te igényeidnek szóló szközök, de képzeld, van, akinek kicsi a 10 colos méret és szívesen használna nagyobbat. Én kb. 1 éve szemezgetek ezzel a mérettel, de kínai változat edig nem volt, és valóban, az általad linkelt 600 USD-os kínai modellek már abban az ársávban vannak, hogy nem biztos, hogy megéri belevágni ennyi pénzért egy bizonytalan minőségű/garanciájú termékbe.

Tavaly még a 12.2 colos Samsung TabPro-t lehetett 120 k környékén kapni, ennek kíváncsi leszek az árára, azért jóval erősebb HW van benne.

(#20) Gusztáv válasza tothmaxy182 (#18) üzenetére


Gusztáv
addikt

A magyar fizetésekhez képest tényleg horror áruk van, de tőlönk nyugatabbra kicsit más a helyzet. Az ottani munkaerő költségekhez képest, azért már nem olyan vészes ez az ár, és azt is figyelembe veszik, hogy ha behal a gép, akkor mennyi időre esik ki a dolgozó, és az milyen veszteséget okoz.

Laci

(#21) kiliman válasza Dominó85 (#4) üzenetére


kiliman
tag

Mi a baj az 5200mAh-val ? 39 Whr-ás annyi van a 12 inches Core M es Macbook-ban is. A 75Whr-ás Macbook Pro Retina Akksija meg 6300 mAh. Mivel nem fogyaszt sokat a Core M és a kijelzó is amoled így menni fog az 10 órát.

[ Szerkesztve ]

(#22) saiyajin


saiyajin
senior tag

Nekem tetszik, bar nem hiszem, hogy olyan arral jon, ami elcsabitana. De attol meg tetszik.

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#23) ROBOTER válasza tothmaxy182 (#18) üzenetére


ROBOTER
addikt

A hozzászólásaid szintjét olvasva a botanikus kertje még nagyobb.

(#24) vicze válasza kiliman (#21) üzenetére


vicze
félisten

Te egy kicsit el vagy tévedve.
75Whr, az 12V-on 6300mAh, ez 3,7V-on 5200, azaz 19Whr, nem éppen 1 kategória.
7.5 V-on 5200mAh, azaz 40 Whr a Macbook.

[ Szerkesztve ]

(#25) kiliman válasza vicze (#24) üzenetére


kiliman
tag

Nézd meg az első képet. Battery: 39,5 whr, 7,6volt. Mióta kicsi is ez a telep?

(#26) tothmaxy182 válasza ROBOTER (#23) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Én nem személyeskedtem, csak általánosságban leírtam a véleményem. Te viszont személyeskedsz, így alapvetően amit írtál rád inkább igaz, mint rám. Písz...

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#27) ROBOTER válasza tothmaxy182 (#26) üzenetére


ROBOTER
addikt

Tehát ha csoportokat minősítek, akkor az nem személyeskedés?

Ok: a tothmax-szal kezdődő nevű felhasználók köre idiótákból áll. Ez így általánosnak számít, és nem is sért senkit, ugye?

Olyan rossz itt élni, szar ez az ország, ez a Balkán, mindenki intoleráns, csak én vagyok fejlett európai, tehát mindenki hülye, aki nem az én általam választott telefont, tévét, oprendszert, fényképezőgépet stb. használja. :)

(#28) tothmaxy182 válasza ROBOTER (#27) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Huh, mennyi mindent sikerült kiderítened rólam 3 komment alapján... Jár a keksz. :)
De bárhogy is próbálkozol, akkor sem fogok személyeskedni, és nem foglak sértegetni, ahogy Te engem.

Pont a hasonló esetek miatt írtam bele már évekkel ezelőtt az aláírásomba, hogy magánvéleményt fogalmazok meg minden alkalommal, ha nem tetszik, akkor sajnálom. Tudom, nehéz elfogadni, de próbáld meg, és megleled a belső békét! Én is elfogadtam, hogy idiótának tartasz, hisz ez a Te saját véleményed, élj vele boldogan!

Továbbra is písz!

Minden szavam magánvélemény!

(#29) ROBOTER válasza tothmaxy182 (#28) üzenetére


ROBOTER
addikt

A fórum szabályzata magasról tesz rá, hogy az aláíráaodban előre elnézést kérsz a hülyeségért.

Mégis milyen véleményt lehet még megfogalmazni a fórumban (ami nem idézet/hivatkozás)? Cégnévvel is regisztrálhatok, és akkor intézményi vélemény lesz, aminek szigorúbb az elbírálása? :)

Majd mindjárt beírom az aláírásomba, hogy "figyelem, mindenkit alapból lehülyézek, de semmi személyes".

(#30) tothmaxy182 válasza ROBOTER (#29) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Fuh, látom nagyon frusztrált vagy és nem tudod elengedni a témát.
Nah jó, legyen! Rád szánok a munkaidőmből pár percet, gyere, beszéljük meg mi a gond!

Légszíves írd le pontosan, hogy a hozzászólásaimban mi nem tetszett, mi akasztott ki, tehát hogy mi vezetetett ehhez a teljesen felesleges (és jobb esetben idővel úgyis kimoderált) beszélgetéshez. Be is másolhatod a kifogásolt részeket, csak fűzz mellé valamilyen kommentárt, hogy miért sérti az önérzeted és miért vagyok emiatt a véleményem miatt idióta, mivel egyelőre különösebb ok nélkül hülyéztél le mindenféle indoklás vagy ellenérv nélkül, amikre esetleg konkrétan válaszolni tudtam volna. Én pedig megpróbálom megmagyarázni, hogy miért gondolom így. Persze ettől még Te biztos nem fogsz megnyugodni, hisz előreláthatólag továbbra sem fogsz egyetérteni a véleményemmel, de így legalább az én érzékeny kis lelkem megbékél és nyugodtan mondhatom majd azt: hagyjunk fel ezzel a beszélgetéssel.

Szóval halljuk!

Minden szavam magánvélemény!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.