Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Utazózoomok ezek?! De hát ezek a szokásos hangyp*csnyi érzékelős, rettenetes képminőségű kiskompaktok, mókusvakító "hiperzommal", persze vastagon árazva. Egy rendes MILC és egy 18-100 körüli objektív párosa, na az az igazi "utazózoom".

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2) TooToTTo válasza Bogyó bá' (#1) üzenetére


TooToTTo
csendes tag

Ez a rettenetes képminőség hihetetlen módon a legtöbb embernek megfelelő. Megkérdezve nem is tudnának semmilyen negatívumot mondani. Ehhez egyfajta érdeklődés kell. Aki megveszi annak teljesen jó. Végső soron lehet szeretni a zsebben lapuló svájcibicska fényképezőket. Ez a szupermultifunkciók tárháza adja el ezeket, biztos nem a mobilteló képminőség. Igazából csak a tudat zavar be, amit leírtál, miszerint a képminőséget nézve reggelig lehet sorolni a jobb megoldásokat olcsóbban ráadásul.

besírtam a sok üres agymenéstől

(#3) erdoke válasza TooToTTo (#2) üzenetére


erdoke
titán

Ennél sokkal viccesebb, hogy egyre több ember hagyja otthon még ezt a kategóriát is, és fényképez a telefonjával. Nemrég olvastam egy félprofi fotós írását erről, még ő is inkább az új iPhone-ját viszi hegyet mászni, pedig van pár elég jó gépe, köztük G-s Panasonicok. Tisztában van vele, hogy nem olyan jók a képek, de nem is ultragáz, és az azonnali szerkesztés/megosztás állítása szerint bőven kárpótolja.

A legjobb aláírás a héten

(#4) Bogyó bá' válasza erdoke (#3) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na, ezt nem fogom sohasem megérteni: az emberek vagy 1x-es optikai zoommal ;] rendelkező mobillal kattogtatnak, vagy 20-30-50x-es zoommal ;] bíró "überkompaktokkal". Pedig ennyi pénzért ugyanabba a zsebbe beleférő 3-5x-ös zoommal bíró kitűnő képminőségű MILC-et lehet venni, és azzal még fényképet is lehet készíteni. :B

Más: miért is kell minden vizuális szemetet azonnal megosztani a nagyvilággal? Fotózás után az ember kiválogatja a jó, vagy legalábbis értékelhető képeit nyugodt körülmények között otthon, rendes monitor előtt ülve, majd a tényleg csak arra érdemeseket tegye közzé. Legyünk már egy kicsit igényesek a fotózással szemben!

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#5) erdoke válasza Bogyó bá' (#4) üzenetére


erdoke
titán

A meglévő telefon 0 Ft-ba kerül, esetleg kifizettél plusz 20-30 ezret, hogy egy jobb fényképezési tulajdonságokkal ellátott típust vegyél. A tipikus kompakt, amit nagy darabszámban vesznek, hasonló árkategóriában van. Kétlem, hogy 30-40 ezerért új MILC szettet kapsz.
Én megengedhetném magamnak, de annyira nem érdekel a témal, úgyhogy ha valamiért új gép kellene, ez a 60-as simán megtenné. Persze nem a megjelenéskori árán...

Szerk: A fél profi fotós nyilván szélsőséges példa, és ő maga is ennek megfelelően kezelte a dolgot, de rá akart mutatni, hogy a tendencia a közeljövőben tömegessé válhat, ahogy a telefonokba épített kamerák és feldolgozó szoftverek fejlődnek tovább.

A megosztásra: Én kifejezetten keveset osztok meg, de amit igen, azt szinte azonnal, pontosan a téma érdekessége miatt. Emellett az összes képem automatikusan megy fel a felhőbe, ahonnan baromi egyszerű a megosztás, hiszen a szolgáltatást részben arra hegyezték ki.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#6) Bogyó bá' válasza erdoke (#5) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor félreérthető voltam: az árat a cikkben szereplőkre értettem (80-120-150k-ra saccolom az egyes típusokat), 2 hónapja pedig 90k-ért vettem Sony NEX-3NL MILC-et az MM-ben. (A régi, komplett DSLR holmi eladása után - nem akaródzott már cipelni sehová sem, úgy látszik, megöregedtem)

szerk: a telefonok kameráinak addig nem sok esélyt adok, amíg nem sikerül használható 3-5x-ös optikai zoomot építeni beléjük. A Lumia 920-amban az optikai képstabi már megvan, de full nagylátón fotózni azért nem az igazi, lássuk be...

szerk 2: egy-két éve még elég komolyan fotózgattam: [link]

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#7) TooToTTo válasza Bogyó bá' (#6) üzenetére


TooToTTo
csendes tag

Sokakat nem érdekel a horgászás. Folyami hal-e a delfin vagy tavi? Csak halat akar zabálni. :)

Nekem is van mindenféle fényképezőgépem. Aztán már van, hogy el sem viszem, mert unom a halat (banánt)...

Az pedig, hogy milyen képminőséget akar az ember az attól függ, hogy ki mekkora feneket akar keríteni ennek.

Valójában az áruk a hátrányuk, mert újak. De a túlcsorduló piac a régebbi fényképezőgépek olcsóbbodásával kényeztet, amik belátható módon még mindig adnak választási lehetőséget erős lemaradás érzés keltése nélkül.

besírtam a sok üres agymenéstől

(#8) Bogyó bá' válasza TooToTTo (#7) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha már a hasonlatodnál maradunk (hal zabálás ;] ), azért megnézed, hogy mit tesznek eléd, és főleg, hogy mennyiért. A cikkben szereplő gépekkel, a várható indulási árukkal gyakorlatilag nem kapsz semmit illetve de, a legízetlenebb busát, de azt szép csomagolásban, pisztráng áron :DDD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#9) #06658560 válasza Bogyó bá' (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

A Balatonon a legtöbb ember sült halat akar enni, paprikás lisztben forgatva, olajban sütve. hogy az ponty, hekk, süllő, harcsa, vagy pisztráng, már mindegy.

A 3-5x zoom konkrétan semmit nem ér ha már akár csak egy repülőnapra elmész. A Hungaroringen sem. És egy csomó egyéb helyzetben, akár túrázás közben sem. Amikor az ember nyaralni meg, meg legtöbb esetben nem tudja milyen témákat, érdekességeket fog találni, így pl. egy kicsit, csak bedobom a táskába, de nagy zoommal bíró gép neki tökéletes. mert nem attól érdekes, jó a kép, hogy zajmentes, tökéletesen éles, hanem a látásmódtól, témától.

[ Szerkesztve ]

(#10) Bogyó bá' válasza #06658560 (#9) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A mobiltelókkal jellemzően egymást fényképezik az emberek: ha portrét akar, akkor 40-60 centire bele kell tolni az arcába, úgy pedig ezek a nagylátószögű lencsék brutálisan eltorzítanak mindent. Erre pont jó volna egy 3x-os zoom is:1,5 méterről, szinte torzításmentes arcképeket lehetne lődözni. Na igen: repülőnapra nem mobiltelóval, de nem is ultrazoomos kiskompakttal megy az ember, ha valamit normálisan le is akar fotózni: ott nem a gyújtótávval, hanem az AF lassúságával lesz a baj. Az a DSLR-ek és a drága optikák világa. Tudom, csináltam...

(#11) TooToTTo: úgy érzem, én sem tegnap óta fotózom. :B Lásd 6.hsz-beli linkem. Az olcsó, "átlagembernek való" kompakt fényképezőgépre van mentség. A kis érzékelős, de drága "csúcskompaktokra" viszont szerintem nincs: annyi pénzért "rendes" fényképezőgépet is lehet kapni. Ha van kedvem cipelni, akkor egy belépőszintű DSLR-t, ha nincs, akkor meg egy jó MILC-et veszek az árából.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#11) TooToTTo válasza Bogyó bá' (#8) üzenetére


TooToTTo
csendes tag

A hasonlat is addig jó amíg betalál, ha nem is pontos. A végtelenségig lehetne csűrni csavarni. Egy tz30 szvsz és has utazózomok pl elég jó lehet egy átlag családnak, külön gondolva a videózásra. Néhányan továbbgondolják a választást, mert érdeklődőek és nem tegnap óta fotóznak.

Van ahol egyszerűen kidobják a régi, de teljesen használható fényképezőgépeket. Mert az újabbak jobbak és hívogatóan olcsóak, amaz meg ajándéknak is szégyen.

besírtam a sok üres agymenéstől

(#12) balinyo válasza TooToTTo (#11) üzenetére


balinyo
tag

Én alapból rendes tükörreflexes géppel járom a hegyeket, de volt TZ-30-om mellette, és teljesen meg van a helye, sőt ha nem ész nélkül kattogtat vele az ember, nagyon jó minőségű képekre képes. Természetesen a Panasonic mérnökei is tisztában vannak a szenzor méret és a felbontás összefüggésével, nagy megnyugvás, hogy nem tolták tovább a megapixel háborút, így is már nagy a szám, de a zajcsökkentő algoritmusok és a gépbe épített procik is egyre jobbak. Sőt ha raw-ba fotózól, kinyílnak a lehetőségek. Egyszóval a TZ-60 igen jónak tűnik, sajnos drága lesz, 100e ft-ra fogják belőni, amiért valóban kapsz a használt gépek közül sokkal jobb képminőséget. De az nem fog tudni sok olyan dolgot, amit ez igen. A GPS határozottan jó, a WIFI is kényelmes, a hatalmas zoom is használható bizonyos szituációkban, sőt jobb képed lesz a végén, mint ha egy APS-C szenzoros, "utazó zoom" objektíves képet crop-olsz...

(#13) TooToTTo válasza Bogyó bá' (#10) üzenetére


TooToTTo
csendes tag

Ez a milc dolog, hogy nem kell cipelni azért ez ma még enyhe sarkítás. Minimum egy hasitasi felkötendő. A csúcskompaktok többsége sem vágható kényelmesen zsebre. Talán-talán a Pana gm-1 most ami már kezdi ezt a kényelmet szolgáltatni. A strandgatyás, ingzsebes, biciklis, hegymászós fényképezőgép meg inkább ezeknél kezdődik és halad lefelé méretben. Ez a két kompakt már kétség kívül csak a gyártási kényszer terméke.

besírtam a sok üres agymenéstől

(#14) #06658560 válasza Bogyó bá' (#10) üzenetére


#06658560
törölt tag

Konkrétan volt tapasztalatom repnapra 3x-s zoom marha szűkösségével- az összes kép nagy kék háttéren kicsi szürke paca lett.
Utazáskor pedig nem egymás arcát fotózzák az emberek, hanem Mari szoborral, Mari templom előtt, stb. vonalon mozognak, az meg nem arcba tolt állapot.

(#15) Zozzant


Zozzant
addikt

Unalomig köszörült 1/2.3".........

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#16) TooToTTo válasza Zozzant (#15) üzenetére


TooToTTo
csendes tag

Lehet, h ez is változik, mert most olvastam pl., h a sony új alacsonyabb fogyasztású szenzort kezd gyártani, ami kevesebb zajt termel ennek előnyeként. Jobb színmélységgel is társulna ez, akkor egyre inkább érdemes lenne "alább adni".

besírtam a sok üres agymenéstől

(#17) osszaki


osszaki
tag

Nincs az ilyen gépekkel semmi gond. Sőt van eset amikor előny ez a kompakt méret. Mikor 10 órát csápolok egy techno partyn, egy ilyet vennék elő, mint egy milcet. Mert ez zsebre vágható. Én egy sok partyt megélt TZ7est nyúzok, de ha leváltom, akkor egy ilyesmi lesz. Mert zsebre tudom rakni, és mert a beépített mikrofonja szuper. (jól veszi a basszust is, nem egy morajlás lesz, mert a tesztekben ált. sose szólnak a hangminőségről, pláne nem ilyen tekintetben - mert egy sima koncertre is bárki elmehet)

Xbox 360 gamertag: osszaki

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.