Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) denes123s


denes123s
tag

Szerintem a teljesítmény növelése helyett inkább a kapacitás fajlagos árának csökkentésére kellene koncentrálniuk az SSD gyártóknak. Sokan 256GB-ot minimumnak tartanak. Ha ezen modellek ára 20-30k közé süllyedne, biztos vagyok benne, hogy megtöbbszöröződnének az eladások.

(#2) Rosep


Rosep
senior tag

Nem tudja valaki, hogy az első képen azopk a Kingston cuccok milyen gépben "vannak"?

(#3) Bodor válasza denes123s (#1) üzenetére


Bodor
veterán

"A szintén SandForce SF3700 vezérlőt és 19 nanométeres Toshiba MLC NAND-ot alkalmazó meghajtó 1,8 GB/s-os olvasási és írási értékekre lesz képes. "

"A vállalat szakembere további kérdéseinkre elmondta, hogy a SATA csatolós modellek átlagos felhasználást tekintve valószínűleg nem fognak érezhető sebességtöbbletet felmutatni a korábbi meghajtókhoz viszonyítva, míg egy ilyen, relatíve egyszerű környezetben a PCI Express interfészt alkalmazó megoldások is csak kis mértékű gyorsulást lesznek képesek előidézni. "

Na hát erről ennyit....

(#4) rover45 válasza Rosep (#2) üzenetére


rover45
senior tag

nem lehet, h valami NUC?

(#5) Garada


Garada
őstag

Kifezetetten jó ötletnek tartom csak árakat végre lejjebb is vihetnék az SSD-k terén.

(#6) BazsiBazsi


BazsiBazsi
aktív tag

1 Tb körül meg fognak állni valószínüleg onnantól már csökkennek az árak.

(#7) bteebi válasza denes123s (#1) üzenetére


bteebi
veterán

A gond csak az, hogy még mindig elég sok chip kell a nagyobb kapacitáshoz, az meg nem olcsó. A sok chippel viszont együtt jár a nagyobb sebesség is. Hiába lenne az jó, ha lenne egy "csak" 100 MB/s írási és olvasási sebességű, 0,1 ms elérési idejű 2 TB-os SSD, nem lenne lényegesen olcsóbb, mint egy hasonló méretű, de mondjuk 1 GB/s tempóra képes társa, mert az árat majdnem teljes mértékben a flash chipek és a vezérlő(k) határozzák meg, a tempó gyakorlatilag lényegtelen ebben a tekintetben.

Az árak azért szépen lassan csökkennek, és jobb esetben már idén is benézhet 40k alá a legolcsóbb 256 GB-os SSD-k ára - ehhez persze "nem ártana" az erős forint és a kisebb ÁFA se.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#8) ViZion


ViZion
félisten

uhhh... ehhh... semmi különös megint. Már vagy 7 éve várunk valami csodára, hogy olcsó lesz, meg nagy lesz és soha nem hullik el... ejj...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9) Bodor válasza ViZion (#8) üzenetére


Bodor
veterán

7 éve? khmm..

(#10) ViZion válasza Bodor (#9) üzenetére


ViZion
félisten

igen Mester, 2007...kb. akkor kezdtek megjelenni, egyre több hír jött róluk.
[link]
Előtte legtöbbünknek csak ábránd volt, olyasmi, mint a többi félévente beharangozott mindent megreformáló technológia. Vagy rosszul emléXem?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ennek a sandforce vezérlőnek milyen előnyei vannak a 2281assal szemben?

(#12) Bodor válasza ViZion (#10) üzenetére


Bodor
veterán

Jó ez is igaz. Én mondjuk onnan nézem, hogy itt MO-on, és itt a PH-n 2008.03. hó óta van mozgolódás SSD ügyben, jómagam 2009.01. hó óta használok SSD-t, és az elején mindenki tudomásul vette, hogy drágák, mert épp hogy bekerültek a piacra, majd egy idő után tényleg azt vártuk, hogy olcsóbbak lesznek, ami részben tényleg bekövetkezett, de azért ezt az időt én nem 7 évnyire tenném..

(#13) ViZion válasza Bodor (#12) üzenetére


ViZion
félisten

Igazad van Neked is. De csak ilyen viszonyításnak szántam, ennyi idő (5-7 év) IT-ben elég soknak számít, de valahogy még az igazán nagy dobások elmaradtak. Vagy közben az igények is nőttek? Lehet.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14) ronroli


ronroli
tag

Az utolsó mondatig örültem a kingston hozzáállásának, nem kezdik a TLC-t használni...
Remélem jobbat csinálnak/csináltatnak, mint a dél-koreai gagyidömping cég.

(#15) ViZion válasza ronroli (#14) üzenetére


ViZion
félisten

Már sokszor kitárgyaltuk, hogy mindenki az írás/nap értékeket lesi, de a legtöbb SSD bizony vezérlő miatt adja fel a harcot, nem maguk a chipek.

Bodor: Kicsit azt vártam, hogy lesz olcsó SSD, gyors hibrid HDD-SSD meg hatalmas ramdiszkek... erre a ramok ára is a viharba felverve, HDD-re lassan már annyi a gari, amíg a boltból kilépsz... :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16) Bodor válasza ViZion (#13) üzenetére


Bodor
veterán

(I)valahogy még az igazán nagy dobások elmaradtak.(/I)

Bizony el!
Ugye 6 évvel ezelőtt tettem bele a gépbe az első SSD-met, és azóta már a váltottam párszor, de nem lett sokkal gyorsabb a gépem az új SSD-től, a gyorsaság oka inkább a többi HW cserélésének tudható be .
( Alaplap, RAM, proszesszor)

(#17) zdanee


zdanee
őstag

No, kapacitás terén már helyben vagyunk, most már csak azt kéne elérni, hogy ne kerüljön éppen 100x annyiba.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#18) ronroli válasza ViZion (#15) üzenetére


ronroli
tag

"a legtöbb SSD bizony vezérlő miatt adja fel a harcot, nem maguk a chipek."

Igaz-igaz

A V100+ SSD-m nem cserélem le egyhamar, az biztos.

(#19) vicze válasza ViZion (#13) üzenetére


vicze
félisten

Igazából azt nem értem, hogy minek is kellenek az irdatlan nagy SSD-k.
Ahhoz hogy a HDD-t kiváltsa iszonyat megbízhatatlan. Lineáris másoláson kívül igazából gyorsabb nem lesz, mert ott az elérési sebesség számít, azt meg már így is pár ms.
Hogy legyen úgy nagy dobás, hogy a megbízhatóság igazából az olvasási sebességgel arányosan csökken?

Az árak úgy 5év alatt negyedére csökkentek, ha jól számolom, és most stagnálnak jó 1éve.
A gyártók se hülyék nem akarnak ugyan abba belefutni, mint RAM esetében, hogy kartelezni kelljen az árak felhúzásához, meg hogy ne veszteséget termeljenek.

(#20) kromatika válasza denes123s (#1) üzenetére


kromatika
veterán

+1.kapacitás fajlagos árának csökkentésének,sokkal jobban örülnénk,szintetikus teszteken kívül,úgy tudom nem érezhető ssd és ssd sebessége között jelentős különbség.

(#21) ViZion válasza vicze (#19) üzenetére


ViZion
félisten

Nagy SSD pl. fogyasztás miatt (laptopok...), hang miatt (nekem HDD volt a leghangosabb, lecseréltem...), kisebb méret, fizikailag kevésbé sérülékeny (rázkódás).

"a megbízhatóság igazából az olvasási sebességgel arányosan csökken" na ez a baj.

Iszonyat megbízhatatlannak azért nem bélyegezném, ráadásul a HDD-k között is bőven van hulladék (főleg laptopoknál).

kromatika: valóban nem, IRL nem érzed.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22) Archer válasza ViZion (#15) üzenetére


Archer
őstag

Az ok, de ha már gagyibb, legalább legyen olcsóbb is. MLC áron adnak TLC-t, a kínai noname pulcsiban sem fázol de ne kérjenek már érte annyit mint egy Adidasért...

De mindenhol ez megy, minden egyre szarabb minőségű, spórolnak mindenen de az ár csak nem akar csökkenni, inkább megy felfelé.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#23) ViZion válasza Archer (#22) üzenetére


ViZion
félisten

Nem mondtam olyant, ami ennek ellentmond. Ahogy írták már: ram és HDD gyártók ezt eljátszották, nekik sem jött be, csak felpöccintették végül az árakat.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24) vicze válasza ViZion (#21) üzenetére


vicze
félisten

Arányaiban véve megbízhatatlanabb sokkal. Sose mernék kritikus adatokat SSD-re bízni, mert tudom hogy a meghibásodás esélye nagyobb, és egyre rosszabb lesz ahogy "fejlődik"...

Laptopba most se nagyobb vannak 500-nál nagyobb HDD-k és amennyire látom legtöbbeknél kihasználatlanul állnak feleslegesen. 1TB-nél nagyobb meg laptopban sincs, és akkora SSD meg van csak valóban magas az ára. Sehogy se érzem azt hogy nagyobb kéne legyen. Szóval laptopba az olcsóbb 128-asok bőségesek az emberek túlnyomó többségének.
A hang pedig egy keveseket érintő probléma igazából. :)

[ Szerkesztve ]

(#25) ViZion válasza vicze (#24) üzenetére


ViZion
félisten

"laptopba az olcsóbb 128-asok bőségesek az emberek túlnyomó többségének."
...az emberek túlnyomó többségét nem ismered ezek szerint. ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Abban a NUC-ban sok szükség van 480GB-os SSD-re. :C

⭐ Stella

(#27) buvartacsko válasza denes123s (#1) üzenetére


buvartacsko
addikt

Teljesen egyetértek.

(#28) atikó


atikó
őstag

érdekes az M.2 ssd-k, mert az én ultrabook-ban is az a hosszú van de azon csak 1 bevágás van csak az Samsung gyártmény..

(#29) vicze válasza ViZion (#25) üzenetére


vicze
félisten

Hát mivel főleg 30+-os munkára illetve netezésre használó közönség, az ismeretségem így...
Az hogy itthon egy adott réteg körében elterjedt, a letöltjük és telerakjuk filmekkel mentalitás, attól világviszonylatban ez már abszolút nem igaz, és ők bizony a túlnyomó többséget képezik.

(#30) ViZion válasza vicze (#29) üzenetére


ViZion
félisten

Jó, akkor a hozzám kerülő gépekből, illetve a vásárlói igényekből nálunk az jön le, h már a 3220 GB-os laposokra is úgy néznek, mint a véres rongyra...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31) VaniliásRönk válasza vicze (#19) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ilyet azért, hogy gyorsabb nem lesz ne hazudjunk... pl. egy átlag 5400-es, 2.5"-es HDD elszüttyög jó néhány percig mire berántja az egész OS-t, de egy komolyabb program indítása is megakasztja a rendeszert, míg egy SSD ugyanezt előadja néhány másodperc alatt. Nekem megváltás volt az SSD.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#32) kolle128 válasza vicze (#29) üzenetére


kolle128
csendes tag

Hat igen, ha nem csak SSD-je van az embernek mérlegelhet, hogy mi az amit rá kell rakni, meg mi az, amit nem. Például filmeket, letöltésekét, kepéket, zenét szerintem felesleges, arra tökéletes a HDD is. Ha nem rakunk rá minden marhaságot hirtelen nem is kell olyan nagy kapacitás.

(#33) .-Szenti-. válasza kolle128 (#32) üzenetére


.-Szenti-.
csendes tag

Ezzel egyetértek.. Nekem most egy 320GB-os HDD-m van. A C meghajtó 70GB és a maradék a D..
Filmeket nézek amiket tárolok is a gépen de heti rendszerességgel törlöm is őket amikor az arányom 1 felett van.. Most szeretnék SSD-re válltani és nekem speciel bőven elegendő lesz a 64GB maximum 128GB-ot fogok vásárolni. :C

(#34) ViZion válasza kolle128 (#32) üzenetére


ViZion
félisten

Van, aki nem választhat, mert pl. laptopja van. De asztali gépen is hamar megtelik a 128 GB ha valaki dolgozik rajta, bár kétségtelen, hogy OS + pár program felállásban akár a 32 GB-osra is rá lehet pakolni.
Érdekességnek: grafikai programok beérik 1-2 GB hellyel termékenként (Corel, Adobe CS/CC), de a CAD progiknak már inkább 20-40 GB/progi kell... és nem egy van telepítve aki azon a területen dolgozik. Videóvágókat, zeneszerkesztő progikat nem tudom, de gondolom azok is szép nagyok.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35) zdanee válasza ViZion (#34) üzenetére


zdanee
őstag

Filmvágásnál elsősorban a nyersanyag foglal helyet... 10 perces kis diákfilm AVID-ban FHD-ban 120GB+...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#36) Béééla válasza kolle128 (#32) üzenetére


Béééla
őstag

Számoljunk!
Egy fejlesztőnek, főleg beágyas programozónak, vagy egyetemistának mi kellhet:
egy Win és egy tetszőleges Linux disztró, merthogy nem minden működik egy oprendzer alól
egy két fejlesztőkörnyezet, pl. Keil, Atmel stúdió, Xilinx ISE, bónusz az Eclipse és jó esetben az Android SDK
dokumentáció mindezekhez
projektek dögivel
és máris kezd megtelni a 128 giga, pedig egy film, zene, semmi "hazai" nincs rajta
akkor az ember szeretne játszani: egy Dota és TF2: máris elfogyott a hely, egy db. illegál file nincs a gépen :)

De most akarok egy játékos gépet csinálni: egy 128as ssd szintén hamar megtelik a steamOS mellett... És a megvett játékok ötöde van fenn esetleg!

Bélabá

(#37) vicze válasza VaniliásRönk (#31) üzenetére


vicze
félisten

Félreérted, úgy értettem, hogy az új generációs SSD-ktől nem lesz gyorsabb a rendszer. :) Tehát hiába lesz 1800MB az olvasás, a rendszer már nem gyorsul számottevően, egy pl. 200MB olvasáshoz képest. Azért vicces belegondolni, hogy jelenleg a busrendszer lett a szűk keresztmetszet. :P

@ViZion: Aki azon a területen dolgozik, az szépen fizesse meg az igenis létező 1TB-s SSD-t, van miből. Vinyóból sincs nagyobb számukra.
Lehet magyarázgatni, hogy ide kell meg oda kell. Két dologra kellhet nagy tárhely olyan jellegű munka, vagy vagy masszív letöltés. Első esetben igenis van vagy legyen pénzed az SSD-re, mert akár le is írhatod a fenébe. A második esetben az a réteg meg úgyis mindenen spórolni fog, ha csak 20% drágább az SSD akkor se veszi meg.

Egyszóval megbízhatóbbak legyenek és ne nagyobbak, gyorsabbak vagy olcsóbbak(jelenlegi árszint maradhat) elsősorban.

(#38) student válasza VaniliásRönk (#31) üzenetére


student
őstag

+1 nálam is
óriásit dobott a notin, 5400es vinyó után pedig csak "csiga" sata2-n használom ;]

(#39) audi100td válasza ViZion (#34) üzenetére


audi100td
nagyúr

Notebookba mióta nem lehet második HDD-t tenni? Még a gagyibbakba is mehet a keret a DVD helyére, normálisabba simán átpattintod és kész (pl. ThinkPad), nem beszélve az mSATA-ról. :) Évek óta elvagyok 60GB-al és még így is van 32GB helyem, úgy hogy Win7 x64-et használok, mellé Office 2010 és néhány kisebb progi. Komolyabb munkára meg 120GB elég kell, hogy legyen, CAD-re is, munkahelyemen Inventor-t használok + Mechanical-t, mellé Vault-ot és 100GB alatt van a rendszerpartícióm. Adatoknak meg van egy 1TB HDD-m a DVD helyén. Soha nem éreztem, hogy ez ekkora kompromisszum lenne. Persze ettől függetlenül én sem bánnám ha csökkennének az árak.

(#40) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Kingstonék aztán rátapostak a pedálra. Közel 2TB kapacitás, meg 1800 MB/s...kicsit szédülök. Na, majd hat év múlva a következő gépújításkor talán beújítunk egy ilyet. Feltéve, hogy nem lesz ócskavas addigra a SataExpress meghajtó. :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#41) robogos10


robogos10
aktív tag

Nem semmi :))

(#42) ggg666 válasza vicze (#24) üzenetére


ggg666
őstag

"Laptopba most se nagyobb vannak 500-nál nagyobb HDD-k és amennyire látom legtöbbeknél kihasználatlanul állnak feleslegesen. 1TB-nél nagyobb meg laptopban sincs, és akkora SSD meg van csak valóban magas az ára."

Az enyémben 2 darab 1500GB-os van egy 256GB-os vertex 4 mellett, de még rakhatnák bele egy msata winyót is.+kb 85TB a laposra kötve.

(#43) KISDUCK válasza ViZion (#25) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nekem is "csak" 128-as SSD-m van, a HDD pedig 750-es. Előbbin csak a rendszer van más nincs, utóbbinak a cseréjén agyalok csak. Sima otthoni jáccódós, filmnézős vagyok.

(#44) dabadab válasza vicze (#19) üzenetére


dabadab
titán

"Ahhoz hogy a HDD-t kiváltsa iszonyat megbízhatatlan."

[citation needed]

Amit en olvastam, az alapjan nem igazan ez a kep rajzolodott ki.

"Lineáris másoláson kívül igazából gyorsabb nem lesz, mert ott az elérési sebesség számít, azt meg már így is pár ms."

:F Az a "par" ms egyetlen darab blokk eleresenek ideje, marpedig altalaban egynel tobbet kell beolvasni. Pont a random eleres az, amikor az SSD-k csunyan lenyomjak a HDD-ket.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#45) ViZion válasza KISDUCK (#43) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, jól figyeltél, laptopokról volt szó... nem csak a tárhely, de a korábban felsorolt előnyök miatt jobb lenne CSAK SSD-vel jönnének, de még nem olyan olcsók a nagyok.

dabadab: már írta, h a sebességnél az SSD-ről másik SSD-re váltást értette, úgy viszont helytálló. Nekem a "régi" Kingston V100 pont olyan gyors volt (IRL, nem tesztek alatt), mint az OCZ Vertex 3 vagy az újabb kingston... csak eltelt közben ~4 év

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46) kolle128 válasza ViZion (#45) üzenetére


kolle128
csendes tag

"de még nem olyan olcsók a nagyok."

Igen, pontosan ezert használnak sokan hibrid megoldást kis SSD vel. A csak SSD-s megoldás előnyeit nem látom a hatalmas árcímke árnyékában. Gondolom ez jövőre sem fog drámaian változni, szóval kompromisszum kell. Vagy a tárhelyet adod lentebb, vagy sokat fizetsz vagy marad a hibrid.

(#47) vicze válasza dabadab (#44) üzenetére


vicze
félisten

Tyű azt hiszem ezt fogom mintapéldaként mutogatni, hogy mennyi bullshit et lehet kihozni a statisztikákból.
Írás éve: 2011. MLC még csak szállingózik, TLC még sehol.
Nem olvastam teljesen végig csak az utolsó oldalt illetve átfutottam mindegyiket.
Tehát a Google adatközpontjának statisztikáit ráhúzzuk a consumer HDD-re, és ehhez hasonlítjuk a Intel (Enterprise) SLC-s híresen legmegbízhatóbb SSD-ket, amit szintén általánosítunk minden consumer SSD-re.
Ja igen megállapítjuk, hogy leginkább az idő mullásával nő a hibaarány, de a SSD statisztikánk, ami elég pici ráadásul csak 2évet ölel fel, míg a HDD-t 5éve-et... (Ráadásul a HDD 2007-es, azt a tényt, hogy a HDD-k fejlődnek és inkább egyre megbízhatóbbak lesznek, hanyagoljuk el, a SSD-vel ami a fejlődéssel egyre megbízhatatlanabb.)

Komolyan nem tudom hogy sírjak vagy röhögjek ezen a cikken? Pontosan 0 információtartalom van benne.

Másikra meg: #37

(#48) dabadab válasza vicze (#47) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem olvasd el alaposabban azt a cikket, osszeszedtek eleg sok adatot, nem csak Intel SSD-krol, ott vannak a kulonbozo koru SSD-k es HDD-k AFR-jei is, stb. Ha szerinted "0 infomaciotartalom van benne", akkor ott benned van a hiba.
Azt a megallapitasodat mindenesetre semmi sem tamasztja ala, hogy az SSD-k megbizhatatlanok lennenek.

"Ráadásul a HDD 2007-es, azt a tényt, hogy a HDD-k fejlődnek és inkább egyre megbízhatóbbak lesznek"

[citation needed]

"a SSD-vel ami a fejlődéssel egyre megbízhatatlanabb."

[citation needed]

(Az, hogy kevesebb irasi ciklust bir el egy cella, onmagaban nem eleg, ki kellene mutatni azt is, hogy ez a valos eletben tenylegesen meghibasodashoz vezet, hogy ezek a meghibasodasok tenylegesen novekvo trendet mutatnak es hogy ezek a novekvo meghibasodasok osszessegeben is novekvo meghibasodashoz vezetnek, mivel az anektodalis adatok arra mutatnak, hogy az SSD-k (pont ugy, mint a HDD-k) elsosorban a vezerlo meghibasodasa miatt halaloznak el.)

Ha jol latom, eddig harom allitast tettel es egeszen pontosan nullat tamasztottal ala adatokkal.

DRM is theft

(#49) zsolt501 válasza dabadab (#48) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem ezek az SSD-k még messze vannak az alternatívától, mikor egy 1TB-os SDD árából legalább 4db 2TB-os HDD kijön, addig én biztos nem leszek cél közönség.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#50) KISDUCK válasza ViZion (#45) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát nem tudom, elég durva áresésnek kéne lennie, hogy csak SSD-vel jöhessen a lapos, max ha kisebbel lenne szerelve és csak az lenne benne, azt nem tudom hány ember nem töltené tele.
Nekem a HDD az optibay-ben van (nem tudom ez-e a helyes megjelölés) és az SSD ment a HDD helyére. Több mint 1 éve volt a csere, de már tele a HDD.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.