Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ceree


Ceree
senior tag

Témaindító nyílj meg!

Észrevételek jöhetnek ide lefele. :)

Másolat_eredetije

(#2) glehel válasza Ceree (#1) üzenetére


glehel
senior tag

Nekem UAG tokom van ami nagyon bevált, és jelenleg xprotector uvegfolia ami igaz nem teljesen fed de nem levegős a széle és jól taszítja a zsíros ujjlenyomatot.
Bele lehet még írni hogy a gyári fólia nagyon jó minőségű és ha leveszik az üveg nincs lekezelve tehát gyűjti az ujjlenyomatot és nagyon hamar tiszta zsír lesz.

Rootolashoz nyitott bootloader szükséges.van hozzá 2 zipem supersu2.82 amit twrp alól kell flashelni,

[ Szerkesztve ]

(#3) glehel


glehel
senior tag

Twrp
https://forum.xda-developers.com/p10/development/testers-twrp-t3585256

Ez működik de még nem 100%-os ez van, több mint a semmi.

(#4) glehel


glehel
senior tag

Ez meg lenne a bootloader nyitása csak valaki aki profi angolos lefordithatna ertelmesre.

https://forum.xda-developers.com/p10/how-to/huawei-p10-debrand-rebrand-update-guide-t3691013

Az első pontja nagyon pontos részletes.

(#5) m_dawe válasza glehel (#2) üzenetére


m_dawe
senior tag

Nyom nélkül lehet nyitni a bootloadert? Vagyis pontosabban vissza lehet zárni ?

(#6) Ceree


Ceree
senior tag

glehel, nekem ez a recovery, trwp, bootloader tortenet kimaradt az eletembol, ugyhogy ezeket a reszeket nem igazan tudom szakszeruen osszeszedni. Tudnal benne segiteni kerlek?

[ Szerkesztve ]

Másolat_eredetije

(#7) glehel válasza Ceree (#6) üzenetére


glehel
senior tag

persze tudok és remélem lesz még más is aki segít ebben hogy egy teljesen jól átlátható és értelmezhető leírás készüljön ehhez a részhez mert ez egy elég kritikus pont.Nagyon sokan téglázták már így a telefont de eddig mindenkinek sikerült ilyen olyan módon javítani otthon. Volt aki a p10 re mate romot tett fel véletlenül nek a https://funkyhuawei.club/ javította meg távolról igaz ezért fizetni kellett.De ők a végső megoldás ha valami nagy baj történik.
Jelenlegi állás szerint 5+2 kreditért tudják rebrandingolni a P10-et is egy választott régióra hogy nem kell bootloadert nyitni hozzá ez egy új eljárás. a listában L29C van benne L09C még nincs nem tudom azzal működne e?Meg kell kérdezni
https://funkyhuawei.club/rebranding

(#8) glehel válasza m_dawe (#5) üzenetére


glehel
senior tag

olvastam már olyat hogy igen és olyat is hogy nem.locked vagy relocked státusz van hogy melyiket mivel lehet elérni nem tudom. Nekem ki van nyitva, de a fentebb írt válaszomban ha nem feltétlen kell root megoldható a rebrand bootloader nyitás nélkül is.

(#9) ghodyl


ghodyl
tag

Sziasztok! Tetszik az összefoglaló. Kis javítási javaslat, a képernyőmentésre van egy gyorsabb mód ha aktiválod a gesztus vezérlést, ha 2x rá koppintasz bütyökkel a kijelzőre akkor is csinál egy képet, illetve ha bütyökkel körbe rajzolsz valamit akkor is ment egyet. :)

(#10) Ceree válasza ghodyl (#9) üzenetére


Ceree
senior tag

Koszi, este beirom majd ezt is!

Másolat_eredetije

(#11) Zoz


Zoz
őstag

Pro: még oda lehetne írni, hogy van 3.5 jack, manapság ez kezd extra lenni :)
Kontra: nincs infra (a testvér Honor 9-en van)

A GPS szerintem remekül működik, gyors és pontos, én túrázáshoz használom Oruxmaps-al.

Tok: nekem gyári "okos" tok van (Huawei P10 Smart Flip Cover)
Töltő: BlitzWolf BW-S9 és BW-S6 tudja a Huawei Fast Charge Protocol-t, azaz Huawei Gyors töltést (Szuper töltést nem). Én S6-ost vettem, a gyorstöltős csatlakozóján működik is, Gyors töltést ír a telefon. Azt nem tudom mi a különbség a Szuper töltéshez képest, Aida64 szerint ugyanúgy 3A körül kezd, mint a gyári töltő. (A nem gyorstöltős csatlakozón 2A.)
Egy hosszabb USB kábelt szintén BlitzWolf-ot rendeltem: BW-TC10, és Micro/C átalakítót is: BW-A2

(#12) Dave920117


Dave920117
tag

A jövőben, majd ha jön az Android 8, azt fogja nekem a telefon jelezni illetve frissül automatikusan?

(#13) Ceree válasza Zoz (#11) üzenetére


Ceree
senior tag

Gps pontatlansagot ugy kepzeld el, hogy autoval kozlekedve mar tulmesz a keresztezodesen mire a terkepen ott tartasz. Ez kis sebessegnel (pl tura) abszolut nem jon ki.

De amikor full ismeretlen helyen, egy bonyolult keresztezodesben lassabban reagal, mint elvarhato lenne, az eleg kellemetlen tud lenni.

Másolat_eredetije

(#14) glehel válasza Ceree (#13) üzenetére


glehel
senior tag

Melyik szoftver? Én ilyet egyáltalán nem tapasztaltam.TomTom Go, Locus, Igo.

(#15) Ceree válasza glehel (#14) üzenetére


Ceree
senior tag

Waze, Gmaps.

Waze ugyanezzel a verzióval a Honor 6-on pontosabb. Más verzióval, de I6S-en is.

Here még fent van a Honor6-on, de erre már nem raktam fel, mert megszűntek a roaming költségek, így nem kell az offline.

Másolat_eredetije

(#16) Ceree


Ceree
senior tag

Frissítettem közben az eddig elhangzott új infókkal az összegzést.

Másolat_eredetije

(#17) glehel


glehel
senior tag

https://logout.hu/bejegyzes/bubus66/huawei_p9_lite_bootloader_nyitasa_zarasa.html

innen kéne egy két dolgot átvenni, meg tudod kérdezni hogy hozzájárulna?

(#18) Ceree válasza glehel (#17) üzenetére


Ceree
senior tag

Ez konkrétan működik is?

TWRP-hez találtam ezt is.

Rebrandhoz meg ezt.

[ Szerkesztve ]

Másolat_eredetije

(#19) Ceree válasza glehel (#17) üzenetére


Ceree
senior tag

Sőt, egyébként van a Honor 8-nál is egy leírás, hátha ugyanúgy jó ez is, nézd meg kérlek. Erre már kaptunk engedélyt használni.

https://prohardver.hu/tema/honor_8_tudnivalok_leirasok/hsz_8-8.html

[ Szerkesztve ]

Másolat_eredetije

(#20) glehel válasza Ceree (#19) üzenetére


glehel
senior tag

Igen ez jó lesz a fizetős DC unlockert nem ismerem de az a rész szerintem nem kell.

(#21) glehel válasza Ceree (#18) üzenetére


glehel
senior tag

A rebranding jó de a másik elavult. Van twrp leírás xda-n már linkeltem fastboottal kell rátenni ha kell.

(#22) Ceree


Ceree
senior tag

Reszeltem rajta még egy kicsit.

Másolat_eredetije

(#23) glehel válasza Ceree (#22) üzenetére


glehel
senior tag

én innen vettem a rootot
https://forum.xda-developers.com/p9/development/root-supersu-2-81-emui-5-t3612258

1) SuperSU-v2.82-EMUI5-SELEnforcing.zip
Just added init.d script, but let's SELinux as it is.
Download: https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298961353
MD5: 18529db8978a39212db335ad006760cf

2) SuperSU-v2.82-EMUI5-SELPermissive.zip
Added init.d script and set SELinux permanently to permissive (required for Viper4Android)
Download: https://www.androidfilehost.com/?fid=817550096634775861
MD5: 57a081ba3ba03691c4ffaf9ab141a44e

ezek tuti működnek mind a kettő.

(#24) glehel válasza Ceree (#22) üzenetére


glehel
senior tag

amúgy szép munka, kezd összeállni.

(#25) Zoz


Zoz
őstag

"7. Nincs elérhető VoLTE opcióm. Miért?
- Jelenleg csak a Telekom ügyfelek esetében és egyelőre csak a lakossági előfizetéseknél van bekapcsolva ez a szolgáltatás"
Pontosabban: Jelenleg csak a Telekom ügyfelek esetében és egyelőre csak a lakossági előfizetéseknél van lehetőség bekapcsolni ezt a szolgáltatást. A telefonon B162-es vagy újabb ROM kell, valamint az ügyfélszolgálaton kell kérni az aktiválást.

(#26) bubus66


bubus66
nagyúr

Ha a fenti módok egyike sem szimpatikus, van lehetőség külső applikáció segítségével megkeresni a telefonunkhoz tartozó frissítéseket. Fontos, hogy a programot csak saját felelősségre használjátok, a frissítés nem mindig működik, és rossz rom választása esetén vagy ha rosszul tölti le a program a frissítést, akkor a build számod "test_key"-es lehet. Ez azt jelenti, hogy a ROM hiányos és csak a RollBackel lehet visszatérni az eredeti build számra.

Ezt még annyival kiegészíteném, hogy nem csak a rolpBackel, hanem oeminfo cserével is visszalehet állni.

Természetesen a DS és az SS-hez valóval..

Az FF minden esetben azt tölti le amit az OTA-n kapunk csak nem valami oknál fogva nem minden esetbem települ

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#27) Ceree


Ceree
senior tag

Köszi srácok, beépítettem a megjegyzéseket.

Másolat_eredetije

(#28) glehel


glehel
senior tag

[link]
Ez az üvegfólia is ajánlott.
Ennek csak egy hátránya van kb 1-1mm-en a két szélén nem védi a kijelzőt.

A BTECH fóliához annyit fűznék hozzá ha véletlenül kicsit nedvesebb törlőkendővel takarítjuk meg pld Clean vagy hasonló üvegtisztító de igazán bármilyen anyag lehet a szélein keresztül alászivárog a folyadék és foltot hagyhat, mivel ennél a típusnál csak a kijelzővédő fólia szélei ragasztósak maga az átlátszó rész nincs letapadva a kijelzőhöz.

(#29) glehel


glehel
senior tag

megjelent egy módosított SuperSU verzió ami kikapcsolja a DM-verity ellenőrzést kifejezetten a Kirin 960 processzorhoz.

6. Version comes in 2 editions - for Kirin 960 based Devices like P10 and P10+ és más eszközökkel kell működnie, amelyek nem működnek megfelelően a TWRP-kben
Version 6/a - Name: SuperSUv2.82-EMUI5-noverity-Enforcing.zip
DOWNLOAD UPDATED VERSION: https://www.androidfilehost.com/?fid=889764386195906385
MD5: a37380d6f1659f78bbd341954ed804b2
About:

dm-verity DISABLED
init.d Support
SELinux Enforcing

Version 6/b - Name: SuperSUv2.82-EMUI5-noverity-Permissive.zip
DOWNLOAD UPDATED VERSION: https://www.androidfilehost.com/?fid=889764386195906386
MD5: 99f06e5fe34b93409d558fc119d15e59
About:

dm-verity DISABLED
init.d Support
permanent SELinux Permissive

Version 6 (a/b) is working (tested) on:

Huawei P10+
Huawei P10
Huawei Mate 9
Huawei P8 Lite 2017
Huawei Honor 8 FRD-L09C432B386

(#30) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Hát én Honor 8 tulaj vagyok, de náluk az összefoglalóban tényleg értelmes kiegészítők vannak ajánlva linkkel és nem csak hsz-ek amikben szinte semmilyen infó sincs.
Nekem ez nesze semmi, fogd meg jól. Ezen sztem nem ártana majd változtatni.
Egy részét a kiegészítőknek akár a Honor 8 topikból is ki lehet másolni mivel ugyanúgy jó lesz ide is. Csak a tok és fólia amin kicsit dolgozni kell. Sajnos mivel nekünk csak holnap jön meg a készülék én is csak laikus vagyok.
De legalább van valaki aki összefogja az egészet és ezért meg jár a piros pont!

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#31) Ceree válasza 7Heads Drago (#30) üzenetére


Ceree
senior tag

Pfú, pedig próbáltam adatbányászni órák hosszat, de már az eredeti hozzászólásokban sincs benne termék link.

Köszönöm a piros pontot, de ahogy írod is, van még min dolgozni. Nekem nagyon fura volt, hogy több, mint fél éve volt a teszt, mégsem vette eddig senki a fáradtságot rá, hogy összeszedje a tudnivalókat, közben meg ugyanazok a kérdések jönnek újra és újra elő. Annyit tudtam tenni, hogy amit eddig tapasztaltam, olvastam, azt összeszedtem, és ami még előjön nálam, vagy a topikban, azzal frissítem a leírást. De mint látszik, nem vagyok mindenható (pl. mélyvíz).

De ami nemsokára remélhetőleg már jön, az a kb 3 hete rendelt, ~10e Ft értékű Alis csomag sokféle cuccal, szóval saját oldalról biztosan lesz még frissítés a kiegészítők tekintetében. :)

Másolat_eredetije

(#32) bubus66 válasza Ceree (#31) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia a Honor 8 Téma összefoglalóba is sok minden az általam(unk) összegyűjtött tesztelt leírás származik a Sanki (Topik Gazda úrnak) én adtam pl a BL nyitás stb.

Ezért ha kell valami csak nyugodtam szólj..

Annyit még a BL nyitásról, ha valakinek nem menne akkor az nyugodtan kereshet lekérem neki a kódott ezt még írd oda légyszíves..

Itt a leírás.

Meg annyit. A tárcsázóba beütjük ez a kódot *#*#1357946#*#* és amit feldob szám sort azt mindenki jegyezze meg fel mert ha bootlopos lesz a telefon enélkül nem tudunk BL nyitó kódot kérni.

Bejelöltem a Képen, hogy mit kell beírni a kód le kéréséhez de a linken vannak képek is

[link]

Eddig kettő nagy piros pont neked

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#33) alekszandr


alekszandr
újonc

Sziasztok!

Lehet ehhez a telefonhoz fm radiót letölteni ami nem igényel internet kapcsolatot? Válaszotokat előre is köszi.

(#34) Ceree válasza glehel (#29) üzenetére


Ceree
senior tag

Akkor most a 6/a ami kell nekünk ebből?

Másolat_eredetije

(#35) glehel válasza Ceree (#34) üzenetére


glehel
senior tag

Én ezt olvastam ki. Feltettem de változást nem tapasztaltam.

(#36) Ujfelhasznal


Ujfelhasznal
tag

Az érvekhez mellette még bekerülhet az is, hogy nagyon jó a vételi minőség, valószínűleg csak egy atombunker legmélyén nem találna hálózatot.

Ellene pedig a többeknél tapasztalt pöttyösödés a toktól, mely a fekete és kék készülékeket érinti. Bár ez elég hektikus, mert sokaknak meg nem csinálja ezt.

(#37) Ceree válasza Ujfelhasznal (#36) üzenetére


Ceree
senior tag

Frissítve!

Másolat_eredetije

(#38) pool46


pool46
csendes tag

Sziasztok. kb 3 hónapja vettem a P10es telcsim és nem kapokrá semmilyen frissitést. Olvastam erről a beragadt151 es verzióról hát az enyém sajna pont 151 és nem is kapok rá semmit. Próbáltam keresgélni rá megoldást de sajna semmit sem találtam. Ha bárkinek van rá valami ötlete kéren szépen válaszoljon. Kösz a figyelmet.

(#39) Ceree válasza pool46 (#38) üzenetére


Ceree
senior tag

Szia,

házilag a garivesztést kockáztatva az összefoglalóban linkelt firmware finder alkalmazással orvosolhatod a problémát. A huawei központ álláspontja szerint szervizben tudják a telefont újra frissítésre bírni, ez a hivatalos megoldás.

Nekem is B151-en ragadt a telefonom, én egyelőre kivárásra játszom a hivatalos Oreo megjelenéséig.

Másolat_eredetije

(#40) R.o.l.a.n.d.


R.o.l.a.n.d.
újonc

Sziasztok,

Én a rózsaszineknél vettem a telefont.

Ez a rész érdekelne:
13. Rebranding
Lehetőség van a Single SIM-es telefon (VTR-L09xxxx) DUAL SIM-essél (VTR-L29xxxx) alakítására is: Rebranding.

Tudna nekem valaki segíteni, természetesen némi anyagi támogatással. :D

Köszönöm.
Roli

The truth is out there.

(#41) R.o.l.a.n.d.


R.o.l.a.n.d.
újonc

Sziasztok,

Én a rózsaszineknél vettem a telefont.

Ez a rész érdekelne:
13. Rebranding
Lehetőség van a Single SIM-es telefon (VTR-L09xxxx) DUAL SIM-essél (VTR-L29xxxx) alakítására is: Rebranding.

Tudna nekem valaki segíteni, természetesen némi anyagi támogatással. :D

Köszönöm.
Roli

The truth is out there.

(#42) Ceree válasza R.o.l.a.n.d. (#41) üzenetére


Ceree
senior tag

Szia,

sajnos a mélyvízi részben nem tudok segíteni neked, keresd meg glehel-t, talán ő tud segíteni.

Másolat_eredetije

(#43) madd dogg


madd dogg
senior tag

Hali!

Xprotector fóliáknál a "sima" és a "full" verziók melletti linkek is ugyanarra a sima verzióra hivatkoznak a referenciáknál. Ugyanaz a hsz nyílik meg.

Tudná valaki javítani? Nagyon kíváncsi lennék a full-ra, mielőtt ennyi pénzt adok érte.

(#44) Ceree válasza madd dogg (#43) üzenetére


Ceree
senior tag

Szia,

Sly189 referencia hozzászólása tartalmazza mindkét verzióról a véleményt. Ha tudsz másik referenciát, akkor jöhet, beírom.

Mostanában a szabadidőmet más kötötte le, sorry, kicsit elmaradt az összefoglaló frissítése.

Másolat_eredetije

(#45) SamSem58


SamSem58
aktív tag

Sziasztok,

Van egy képernyővédő edzett üvegem Huawei Ascend Mate (köznyelven tepsi) telefonhoz.
Tudom, hogy a Huawei Ascend Mate ma már őskövület, de akinek kell az üveg - ha eljön érte kemény 10 Ft-ért neki adom "kemény" 10 Ft-ért, mert ami ingyen van az ugye értéktelen! :D, De a "kemény ár" és a postaköltség előreutalása mellett is elvihetői az üveg!

Kép nincs, mert lusta a tulaj... :DD

Hadd ne dobjam ki, hátha hasznát veszi még valaki!

Samsem

(#46) Ceree válasza SamSem58 (#45) üzenetére


Ceree
senior tag

Ezt biztos, hogy ide akartad? :))

Másolat_eredetije

(#47) SamSem58 válasza Ceree (#46) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Mondjál jobb helyet neki, mert én sajna nem tudok...

Samsem

(#48) Ceree válasza SamSem58 (#47) üzenetére


Ceree
senior tag

Hardverapro.hu

Esetleg a telefon sajat topikja, szerintem keves atfedes lehet a P10 tulajokkal. Foleg, mivel ez egy reg kihalt topikja a P10 osszefoglalonak.

Másolat_eredetije

(#49) SamSem58 válasza Ceree (#48) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Kösz, a Hardverapró jó ötlet, de azt nem hinném, hogy a "tepsinek" még van aktív és látogatott topikja... de szólj ha tévedek!

Samsem

(#50) Vampy


Vampy
friss újonc

Sziasztok!

VTR-L09 9.1.0.252(C432E1R1P9) firmware-es telómat szeretném rebrand-elni a dual sim miatt. Átnéztem több forumot is, viszont sehol sem találtam rebrandes leírást android pie-os P10-hez. Egy frissítéssel kapcsolatos bejegyzést találtam xda-n:
[link]
(Tutorial 5 - Updating Pie and downgrading to Oreo rész)
Tudna nekem segíteni valaki, hogy ez az eljárás nálam L29-es firmware-el működhet-e? Eléggé kiemeli az író, hogy csak a megfelelő firmware-el próbálkozzon az ember, különben téglásítás lesz a vége. Esetleg van valakinek letesztelt megoldása pie-os rebrandre?
Egyéb iránt a bootloader nyitó kód szerzésére mi manapság a legjobb megoldás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.