Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Graphics válasza fsb1000 (#50) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Majd letesztelem én , hogy tiszta legyen ;), meg ha lesz rá időm ;]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#52) fsb1000 válasza Graphics (#51) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Egy ilyen teszt eredményét jobban el tudnám fogadni olyan PH! usertől akinek korrektségéhez kétség nem férhet. Pl. jelen cikk szerzője, vagy pl flesh, gbors, vagy akiket személyesen ismerek.

(#53) Graphics válasza fsb1000 (#52) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A korrektségem nem tudom mikor kérdőjeleztem meg. :U akármilyen szinten is

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#54) fsb1000 válasza Graphics (#53) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Pár napja, amikor feljelentettél, mert negatív véleményt írtam egy cikkről.

(#55) Graphics válasza fsb1000 (#54) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Megírtam privátban, részemről ez rövidre zárva innentől kezdve.

A teszteredmények nem fognak a te negatív véleményedtől más irányba változni, és az én jelenlétemtől sem :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#56) frescho válasza fsb1000 (#50) üzenetére


frescho
addikt

Nezd azt allitottad, hogy gyorsabb Intellel gyorsabb lesz. Ezt ki tudom probalni. A desktop gepben eleg jo proci van es 2.4 vs 3.4 tesztet tudok futtatni akar 1800-as IGP orajel mellett is. Az IGP annyira gyenge, hogy szerintem nem lesz lenyegi kulonbseg. Az A6 IGP-je ugyan erosebb, de nem annyival, hogy ne GPU limit legyen.

A szemelyeskedes, sertodes nem ide valo. Ha igy folytatjatok megint moderalas lesz a vege, aminek semmi ertelme. Ez mind a kettotoknek szol!

https://frescho.hu

(#57) fsb1000 válasza frescho (#56) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én nem egészen ezt állítottam. A fórum visszaolvasható.

1. Egy kérdezőnek javasoltam, hogy G1610 CPU-nál 40-50%-al drágább Intel CPU-val próbálja a COD4-et min beállításokkal, mert akkor már "játszható" szinten lesz, de nem ideális.

2. Te állítottad, hogy a COD4 megjelenése óta CPU limites, erre vetettem fől, hogy A6-4500K esetében el kéne végezni egy CPU órajel 30%-os emelést tartalmazó tesztet a kérdező által vázolt min. beállításokkal.
Javítás: A6-5400K-t akartam írni

Ezt a tesztet (sem az 1. pont beli javaslat csekkolását) nem helyettesíti, ha egy teljesen más CPU-val végzed el az órajel emelést. Az csak arra konfigra lesz mérvadó eredmény.

[ Szerkesztve ]

(#58) Graphics válasza fsb1000 (#57) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A6-4500K -> A6-5400K

Az a proci amit javasolsz árban a G2020/G2120-as, de szerintem az sem fogja azt az "élményt" nyújtani.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59) fsb1000 válasza Graphics (#58) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én nem javasoltam konkrét processzor tipust. Honnét veszed ezeket a tipusokat?

Elöző hsz-em javítottam, elnézést eltévesztettem, természetesen a korábban szóbanforgó A6-5400K-t akartam írni.

[ Szerkesztve ]

(#60) Graphics válasza fsb1000 (#59) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Árban ezek esnek a legközelebb ahhoz az árhoz, amit megjelöltél :) / ezek esnek az emlegetett A6-5400K-hoz is legközelebb /

És ezek nem épp acélos iGPU részleggel rendelkeznek, és még mindig egy Intel Celeron/Pentiumról beszélünk, amely még egyéb funkciókban is megnyírbált

Mire gondoltál akkor?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#61) mcs


mcs
veterán

Még egy remek cikk. :C

Őszintén szólva jobban érdekelnek az ilyen ,,egzotikumok", mint a drágább atomerőművek. Kicsit unalmas már, amikor egy hivatalos tesztoldalon egyfolytába Phenom II X4/X6ot látni és az i5-i7 monstrumokat 10 cikken keresztül is. :D

(#62) KAMELOT válasza Graphics (#60) üzenetére


KAMELOT
titán

Lényeg az egészben az, hogy Intel ezekkel az IVY celeron procikkal nagyon jót csinált. Rohadt olcsó és elég mindenre. Ha meg valaki játszani is akar vesz mellé egy használt HD6670-et.
Amit kifelejtettem. Már elég potom árért kapsz egy nagyon jól felszerelt lapot.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#63) Graphics válasza KAMELOT (#62) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, mindenképpen tökéletes választás, főképp, hogy árban eléggé eltalált dologról van szó

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#64) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

A szokásos minőség :R

Mutogatni való hater díszpinty

(#65) stratova válasza frescho (#49) üzenetére


stratova
veterán

A hangsúly ott az utódon van, mivel még FM2-ből sincsen ilyen felszereltségű lap.
Remélem, hogy idővel befutnak, egy olyan Deluxe FM2b maga lenne a Kánaán.

[ Szerkesztve ]

(#66) Pítőr


Pítőr
aktív tag

Sajnálatos, hogy a fogyasztási adatok nem összehasonlíthatóak, mert akkor egyértelműen az amd-t javasolnám megvételre, azon egyszerű okból, hogy szerintem ebben a kategóriában, a gép működése alatt 80%-ban idleben műkődik a gép!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#67) frescho válasza fsb1000 (#57) üzenetére


frescho
addikt

Ezek szerint elbeszéltünk egymás mellett:

- Te egy gyorsabb, az 5400-al egyező árú Intelt ajánlottál.
- Én azt állíítom, hogy az erősebb CPU semmit sem javítana, mert a játék GPU limites az intel IGP-n, aminek a sebessége nem növekedne. (Egy GT2-vel felszerelt i3 más árkategória.)
Azt is állítottam, hogy egy 5400K IGP-je erősebb, mint egy hasonló árú Intel.
Ezt egészítettem ki azzal, hogy nem lesz CPU limit. Ezt természetesen IGP-re értettem, mert innen indultunk.

Nem, ebben nincs igazad. Egy program skálázódását meg lehet mérni egy másik rendszeren és az alapján a hasonló teljesítményű rendszerekre le lehet vonni következtetést. Ezt hívhatjuk mondjuk modellezésnek is. Anno a CoD4 megjelenésekor a két magos csúcsán az E8x00 széria állt. Egy E8200 alap órajelen 1.5-1.6 pontot kap Cinebench alatt alaplaptól és memóriától függően. Ennyit tud kb. A6 is. Az IGP-je kb. egy 2600XT-nek felelhet meg. HD-ben az utóbbi határozza meg a gép teljesítményét.

KAMELOT: Az AMD APU-k sem rosszak, pontosabban CPU-ban gyengébbek, de cserébe az IGP-jük sokkal erősebb.

stratova: Én szurkolok az AMD-nek, de kicsit rá kellene gyúrni az alaplap részre is, nem elég csak a CPU a boldogsághoz. Ez viszont a partnerek kezében van.

Pítőr: Azért valamennyire így is használható. Idle-ben minimális a különbség fogyasztásban. CPU teljes terhelésnél 20-30% különbség van az Intel javára. IGP terhelésnél szintén az Intel a nyerő, de amennyivel többet eszik az AMD IGP része, annyival erősebb is. Érdemes megnézni a kiegészítést, ahol panel táppal is lemértem a Celeront.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#68) Pítőr válasza frescho (#67) üzenetére


Pítőr
aktív tag

Hiába méred le az egyiket paneltáppal, ha a másikat nem azzal méred, nem összehasonlítható! Nálam a gép 80%-ban net, 10% munka, 5% film, 5% játék, másnál lehet, hogy máshogy alakul, de nekem szinte csak idle-ben menne a gép, így nekem az érné meg jobban, ami azt a minimális játékot tudja futtatni, a net nem akadozik, akkor sem, ha 20db lap van megnyitva!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#69) frescho válasza Pítőr (#68) üzenetére


frescho
addikt

Mivel ugysem ugyanazta tapot, memoriat stb. veszed, mint amivel teszteltem, így az egész értelmetlen. Attól, hogy nem ugyanaz, még le lehet vonni következtetéseket. Én azt látom, hogy a fogyasztás nagyon lement az elmúlt pá évben és pár W különbség van az AMD-Intel páros között kis terhelés esetén (idle, film lejátszás)

Az, hogy kinek mire van szüksége én nem tudom megmondani. Elvégzek pár mérést a saját okulásomra, amit talán más is tud használni. A 20 lap nem mod semmit, mert lehet javascripttel és flash-el megtűzdelt bozalom, youtube film és sima text is. Az előzőekhez kevesek lehetnek ezek a processzorok, pont a héten néztem, hogy van olyan GUI, ami egy magot koppon teker. Az utóbbiakhoz meg csak memória kell.

https://frescho.hu

(#70) medium84


medium84
aktív tag

Én G1620-at vettem ősöknek netezni. A sebessége jobb, mint amit vártam. A venti elég hangos sajna, még alapjáraton is hallható.
Ennyit bőven megér. Ha belegondolok, hogy '99-ben ennek a többszörösébe került egy 300-as Cerka főleg.

(#71) Graphics válasza medium84 (#70) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Leszabályoztad 1000rpm környékére? ott nem igazán van hangja :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72) fsb1000 válasza frescho (#67) üzenetére


fsb1000
nagyúr

- Te egy gyorsabb, az 5400-al egyező árú Intelt ajánlottál.
Igen, így van.

"- Én azt állíítom, hogy az erősebb CPU semmit sem javítana, mert a játék GPU limites az intel IGP-n,"
OK, ez már elfogadható állítás (a jelenben), de sajnos korábban te ezt írtad:
"A COD4 megjelenesekor piacon levo procikhoz kepest viszont meg az A6 is erosnek szamit, igy nem CPU limit lesz."

Ezért javasoltam, hogy A6-5400K-val legyen elvégezve a 30%-os órajel emeléses teszt COD4 min beállításokkal. Ha van fps növekmény, akkor nem beszélhetünk CPU limitről.

Természetesen abban egyetértünk, ha a belépő szintű Intel procikat lehetne szorzózármentesen vizsgálni, akkor egy hasonló tesztben más eredményt is kaphatnánk azonos IGP jellemzők esetén, de nem erről volt szó.
Én nem tartom érdemesnek összehasonlítani az Intel belépő szintű legolcsóbb CPU-ját egy 40-50%-al drágább és nyilvánvalóan nem a sor elejére pozicionált AMD CPU-val.
Lehet ilyen cikkeket írni.... de az eredmények és következtetések borítékolhatóak.

****
A másik:
Az X platformon végzett tesztelései eredmények valamilyen módon transzponálhatók, vagy tapasztalati úton átszámíthatóak, Y platformra, de ezeket a kreált eredményeket fenntartással kell kezeljük.
Belátható, hogy minél több komponens különbözik annál nagyobb hibával lehet elvégezni az ilyen fajta becsléseket. Ha nem így lenne akkor 10 éve nem kéne a PC világ amatőrjeinek teszteket csinálni, mert a korábbiakból egy képlet alapján levezethetőek lennének az aktuális eredmények.

Szóval nem tudom elfogadni azt a véleményed, hogy "egy program skálázódását meg lehet mérni egy másik rendszeren". Elég józan ésszel belegondolni, hogy a két rendszerben más architektúrájú CPU és GPU dolgozik, más órajelen, más cache paraméterekkel...
Mintha egy dízel kisfurgont hasonlítgatnák egy olcsó benzines személygépkocsihoz és azon elmélkednénk, hogy a 100 Km-re vetített fogyasztást miként lehet egyikből a másikba átszámítani.

(#73) frescho válasza fsb1000 (#72) üzenetére


frescho
addikt

Sajat magadnak mondasz ellent azzal, hogy nem tartod atszamolhatonak a merest, majd javasolsz egy merest 5400K-n, mikozben Intel CPU-bol ajanlasz egy gyorsabbat. Egyszerubb lemerni azt, hogy az Intel gyorsul-e a CPU orajelet novelve. Ha nem gyorsul, vagy csak minimalisan, akkor egyertelmuen megmarad az AMD elonye.

A i7 eseteben ha lekapcsolom a magok felet, a HT-t es visszaveszem az orajelet, akkor a cache kivetelevel nem lesz kulonbseg egy Celeronhoz, vagy Pentiumhoz kepest. Mivel az IGP megegyezik, ezert siman megmerheto, hogy a COD4 CPU limites vagy sem. Az IGP tuningolva pedig meg lehet nezni, hogy mennyire fugg a GPU-tol a MW.

Ha ezen a gepen CPU limites, akkor hasonlo kategoriaju CPU-k eseteben ugyanez mondhato el, persze valamekkora bizonytalansag lesz a meresben, de nem hiszem, hogy pusztan a cache merete 10%-nal nagyobb differenciat jelentene.

Azt is hozzatennem, hogy az 5400G eseteben is GPU limit lenne.

A boritekolhato eredmenyrol annyi, hogy az olcsobb Intel siman leverte az APU-t. Az APU GPU teljesitmenye annyival nagyobb, hogy annak 2/3-a is sokkal tobb, mint amit valaha elerhet az Intel GT1.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#74) korcsi


korcsi
veterán

Sziasztok!

Párom pentium p6100-as notija 4G rammal nagyon általános felhasználás, legfőképp böngészés érzetre lassabb (sürün beakad a töményebb oldalaknál) mint egy brazos-os laptop. Ennek oka gondolom, hogy a brazos hardveresen gyorsít bizonyos funkciókat ami az ilyen felhasználásnál fontos.

Intel IGP-nél melyik verziók támogatják ezeket a technológiákat (hardveresen gyorsított Direct2d, webgl, html5)?

Válaszokat előre is köszönöm!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#75) medium84 válasza Graphics (#71) üzenetére


medium84
aktív tag

Nem. BIOS-ban lehet?

(#76) fsb1000 válasza frescho (#73) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Sajat magadnak mondasz ellent azzal, hogy nem tartod atszamolhatonak a merest, majd javasolsz egy merest 5400K-n, mikozben Intel CPU-bol ajanlasz egy gyorsabbat.

Dehát ez tévedés.
Ezt a két dolgot csak te hoztad összefüggésbe, nem pedig én.
A javaslatom egy kérdezőnek szólt aki Intel CPU és COD4 viszonylatáról kérdezett.
Az A6-5400K mérést meg konkrétan a te véleményedre írtam mely szerint A6-5400K-val CPU limites lenne a COD4 min beállításokkal.
Ezt már kifejlettem előbb. Nem olvastad?

Szerintem ez két külön dolog. Nem akarom összemosni a kettőt, se elfogadni ha valaki ezt úgy teszi, hogy közben nekem tulajdonítja ezt a fals gondolatot.

(#77) fsb1000 válasza frescho (#73) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"A i7 eseteben ha lekapcsolom a magok felet, a HT-t es visszaveszem az orajelet, akkor a cache kivetelevel nem lesz kulonbseg egy Celeronhoz, vagy Pentiumhoz kepest."

Hmmm.. érdekes. Eddig úgy tudtam jelentős órajel különbségek vannak az IGP-k között.
Jelentős = 25% vagy nagyobb.
Sőt mintha G1610-ben más lenne az IGP, mint egy i7-ben. Tévednék?

Szóval nem olyan egyszerűek ezek az "átszámítom oszt jónapot" szerű teszteredmény kreálások.

(#78) hcl válasza fsb1000 (#77) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az az órajel nem állítható valahogy...?

Mutogatni való hater díszpinty

(#79) Graphics válasza fsb1000 (#76) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Itt másnak nem lehet igaza... :D még a cikkírónak se :U

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#80) fsb1000 válasza Graphics (#79) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Engedtessék már meg, hogy kettönk közül én tudjam jobban mit akartam írni. (tartalmi helyességtől függetlenül) Max azon vitázhatnál, hogy a második értelmező hsz-emben sem sikerült érthetően leírnom, hogy két különböző dologról van szó, vagy pedig a te készülékedben van a hiba és szándékosan vagy natívan nem érted amit írok.

(#78) hcl Én még élő embert nem láttam aki IGP órajel változtatásokkal csinált volna tesztet. De a neten fellelhető pár írás mely szerint a HD4000 szorzója (nem órajele) állítható egy szoftverrel, ami le is tölthető, elvileg bárki hozzáférhet: Intel® Extreme Tuning Utility
Aztán hogy ez működne HD2500-al vagy más intel IGP-ekkel azt nem tudom. Olyanról érdemes nyilatkozni amit az ember kipróbált már.

(#81) Graphics válasza fsb1000 (#80) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Olvasd vissza :), amit eddig irtal, mert nekem meg arra nem derult feny, melyik intel procit kuldted volna csataba az A6-5400K arszintjen :)
?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#82) fsb1000 válasza Graphics (#81) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ennek az az oka, hogy ilyet nem írtam.

(#83) frescho válasza korcsi (#74) üzenetére


frescho
addikt

flash eseten nem elkepzelhetetlen a dolog. Mozillahoz eleg jo wiki van a blokkolt driver/hardver cuccokról: [link]

fsb1000:

CPU limit úgy jött be a képbe, hogy erősebb Intel processzort javasoltál, de ebben az árszegmensben (i3 alatt) az IGP megegyezik az összes processzorban.

"Dobj rá 40-50%-ot, akkor a A6-5400K árával közel megegyező pénzből vehetsz egy intel procit és az általad leírt beállításokkal már használható szinten tudsz COD4-ben játszani."

Erre írtam, hogy értelmetlen, mert ezért az árért max egy Pentium vásárolható. Majd a CPU limitet konkrétan így írtam le:

"A COD4 megjelenesekor piacon levo procikhoz képest viszont meg az A6 is erősnek számít, így nem CPU limit lesz."

Ez másként írva azt jelenti, hogy GPU limit van, mert a CPU sokkal erősebb, mint a GPU. (Fölösleges az erősebb Intel CPU, inkább az erősebb IGP-s AMD APU-ra érdemes beruházni.) Tehát én pont az írtam, hogy kizárt a CPU limit. Bővebben kifejtve:

Az akkor erős processzornak tartott E8x00 körüli teljesítménye van az A6-5400K-nak. Akkor ezekkel a processzorokkal sokkal erősebb kártyákat hajtottunk ki, mint az 5400k, vagy a Celeron IGP-je.

Az IGP megegyezik a komplett családban, csak kisebb butítások vannak (ezek mind a HD gyorsítást érintik) és órajel különbség van az i7 és a Celeronok között. A butítás nem jön képbe, mert nem videót kódolunk, az órajel meg egy mozdulattal állítható. Több infót találsz itt:

6. generáció

Ha az a kifogásod, hogy ez csak a régi széria, akkor az 50% teljesítmény különbséget simán tudom órajellel kompenzálni, mert 1800-1900MHz között fullad ki az i7, ha letiltok két magot. Az újabb gen leírása itt található, ami jól mutatja, hogy a cikk tárgyát képező Celeron és a javasolt drágább Intel (5400K árában ez egyenlő Pentiummal) között nincs IGP különbség.

7. gen

Szerk:

"Én még élő embert nem láttam aki IGP órajel változtatásokkal csinált volna tesztet."

Szerinted mit jelent az OC beállítás a bejegyzésben? Idéznék:

"A H67-es lapnak hála az IGP-k tuningolhatóak. A G530 1400MHz-en, míg a G1610 1300MHz-en volt képes stabilan futni 0.1V-os feszültségemelés mellett."

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#84) Chaser


Chaser
titán

Jövő 7en talán már én is tudok fogyasztási adatokat mondani. Ideális esetben a cpu-t alulfeszelve, sandyből is volt olyan lap ami engedett egy kicsit, valszeg ivyből is van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85) Graphics válasza fsb1000 (#82) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nevezd ezt a procit, ami az altalad irt kriteriumnak megfelel.
[link]
Mert itt Te irtad, amit irtal, nem mas :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#86) fsb1000 válasza frescho (#83) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Tehát én pont az írtam, hogy kizárt a CPU limit. "

Igen. de úgye abban egyetértünk, hogyha az általam javasolt A6-5400K esetében órajelet emelünk és lesz fps változás akkor mégsem 100%-osan igaz a fenti állításod.

*****

"de ebben az árszegmensben (i3 alatt) az IGP megegyezik az összes processzorban."

Esetleg megtennéd, hogy a G1610 és a G860 IGP-jét összehasonlítod. (ark.intel.com)
Hátha ez az állítás sem 100%-osan vállalható.

Hogy értsd: A javaslatom nem feltétlen kritizálható abból a szempontból, hogy azonos teljesítményű IGP-t ajánlottam.

(#88) Graphics válasza fsb1000 (#86) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Úgy is addig akarod facsarni míg igazad nem lesz... Erre már rájöttünk.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#89) frescho válasza fsb1000 (#86) üzenetére


frescho
addikt

A 860G IGP-je 6. generacios. A G1610 pedig 7. generacios. A 860 IGP-je megfelel a G530-ban levonek, mig a G1610 az uj ivy alapu Pentiumokkal osztozik az IGP-n. Pl. a G2020 van most jo arban az ujabb IGP-vel. A G860 lassabb IGP-ben, mint a G1610.

Tiszta GPU limit soha nem letezik, de itt annyira gyenge az IGP, hogy nem lenne javulas a magasabb CPU orajel miatt A javulas, amit mernenk az IGP orajel miatt (turbo +10%) lenne, de az boven keves az udvosseghez.

G530: 850/1000MHz
G860: 850/1100MHz

Duliee: Kerlek te se kezd a szemelyeskedest

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#91) Brogyi válasza Chaser (#84) üzenetére


Brogyi
senior tag

Kíváncsi vagyok mit fogsz mérni, és milyen lapot találsz majd hozzá?

(#92) Chaser válasza Brogyi (#91) üzenetére


Chaser
titán

B75 pro-m3 lesz. H61m-hvs volt a sandy alatt, ez már kicsit modernebb, azért is azt veszem mert sokáig elég lesz. Táp a kérdés, mert nem mindegy mivel eteti az ember a gépét.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#93) fsb1000 válasza frescho (#89) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Azt elfelejtetted írni, hogy a G1610 IGP-je 650 Mhz-en jár a másiké meg 850-en
Tehát amik szerinted egyező IGP-k, azok a valóságban más artchitektúrát jelentenek és más órajelen járnak.

Én úgy látom ez az állításod 100%-ban megdőlt:
"ebben az árszegmensben (i3 alatt) az IGP megegyezik az összes processzorban."

Valószínűsítem, hogy a CPU limittel kapcsolatos vélekedésed is meg fog dőlni, ha egyszer valaki elvégzi COD4 min beállításokkal azt a tesztet amit javasoltam. Lesz fps növekmény.

(#94) KAMELOT válasza fsb1000 (#93) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem tudom mit kell ennyit filózni ezen. Van ilyen proci olcsón és kész. IGP meg arra van, hogy legyen kép meg tudjon az illető filmeket nézni és nem játszásra. Aki játszani akar úgy is vesz külön VGA-t.
Ha már IGP a téma.
i5-3450 procimban lévő IGP ezt tudja.
COD MW3 Minden low / medium, AA OFF, 1366x768......20-25FPS, Extra cuccok meg amit lehet ki volt kapcsolva. Shadow, soften smoke edge meg ilyenek.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#95) frescho válasza fsb1000 (#93) üzenetére


frescho
addikt

Olvastad a cikket? Ott leirtam mindent, amit kifogasolsz. Itt is leirtam, hogy nem tartozik a ketto azonos generaciohoz. Azonos csaladrol volt szo. Ergo Ivy Celeron es Pentium, valamint Sandy Celeron es Pentium. Ez utobbi gyengebb, mint az elozo. Par idezet:

Elozo hozzaszolasom:

"A 860G IGP-je 6. generacios. A G1610 pedig 7. generacios. A 860 IGP-je megfelel a G530-ban levonek, mig a G1610 az uj ivy alapu Pentiumokkal osztozik az IGP-n."

Cikkbol:

"Az IGP már jobban különbözik, elméletileg azonos órajelen sokkal erősebb az újabb darab. Persze csodát és AMD APU szintű teljesítményt nem szabad várni. Az alap frekvencia ugyan a G530 javára szól, de a turbó frekvencia közel azonos, 1GHz a G530-nál és 1.05GHz a G1610-nél. A H67-es lapnak hála az IGP-k tuningolhatóak. A G530 1400MHz-en, míg a G1610 1300MHz-en volt képes stabilan futni 0.1V-os feszültségemelés mellett."

A GPU-Z kepek:

[link]

[link]

Kerdes:

Melyik Intel CPU-t javasolnad az 5400K araban?

https://frescho.hu

(#96) fsb1000 válasza frescho (#95) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én ezeket nem kifogásoltam. Más dolgokról írtam.
Pl. ezzel a kijelentéseddel nem értettem egyet, amit szerintem a saját véleményeiddel is megcáfoltál:
"ebben az árszegmensben (i3 alatt) az IGP megegyezik az összes processzorban."
Te magad írod, hogy egyik 6. generációs a másik meg 7.

Kérdésedre a válasz: Eddig sem, és a jövőben sem javaslok AMD CPU helyett Intelt. Sem pedig fordítva. Ha valaki Intel platformot választ akkor annak meg tudom mondani, hogy X összegből milyen konfigot érdemes összeválogatnia az általa preferált felhasználási területhez.

*******

(#94) KAMELOT : Erről van szó! Most ezt az eredményt transzponáljuk át az 5 évvel korábbi kiadású COD4 minimum beállításokra. Máris érthető lesz miért írtam, hogy G860 szintű Intel CPU-val már "játszható" szintet lehet elérni. Aki nem hiszi próbálja ki.

(#97) stratova válasza fsb1000 (#96) üzenetére


stratova
veterán

Az a mondat úgy értendő, hogy adott generáción (Sandy, Ivy) belül az i3 alatti (Pentium, Celeron) GPU-része megegyezik.. :U Legalábbis én első olvasatra így értelmezném.

(#98) peti_s válasza fsb1000 (#30) üzenetére


peti_s
addikt

Végigolvastam a hszeket, de erre nem válaszoltál fsb1000, h itt melyik Intel CPU-ra gondoltál 15500 Ft értékben, mert a plusz 50% ennyire jön ki.

(#99) hcl válasza fsb1000 (#80) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igaz, én sem tudom, mert nincs a közelben ilyen proci. Ezért volt a kérdőjel a mondat végén.

Mutogatni való hater díszpinty

(#100) frescho válasza fsb1000 (#96) üzenetére


frescho
addikt

Kiragadsz felmodatokat, mikorzben tobbszor leirtam, hogy generaciokrol van szo. Amig nem konkretizaljuk, addig nem lehet esély a tesz elvegzesere.

Eldontendo kerdes:

KAMELOT-nak irt valaszod alapjan egy G860 szintu CPU-val vegzett meres megfelelo lenne?

Ennek felel meg:

Sandy architectura
CPU: 2 mag, no HT, 3GHz
IGP: Gen 6.: 850/1100MHz

Az i7-bol amit elo lehet butitani, az egyedul a cache meretben ter el, de attol csak magsabb fsb-t lehet merni.

Az eredeti kerdes full HD-ra vonatkozott, ezert azon minimum es 720p-ben is minimum beallitasok mellett le lehet merni az elso palyat.

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.