Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) KAMELOT válasza fsb1000 (#96) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja! Kipróbáltam le is írtam az eredményeket. Éppen, hogy játszhatóak vele a játékok. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#102) frescho válasza KAMELOT (#101) üzenetére


frescho
addikt

Eredeti kerdes:

"Ivy celeron IGP-je, COD4-ben mit tudna produkálni fullHD közeli felbontáson, minimumon?"

Te ezt merted:

"i5-3450 procimban lévő IGP ezt tudja.
COD MW3 Minden low / medium, AA OFF, 1366x768......20-25FPS, Extra cuccok meg amit lehet ki volt kapcsolva. Shadow, soften smoke edge meg ilyenek."

Ebbol lathato, hogy a valasz az eredeti kerdesre nemleges.

1. Sokkal alacsonyabb felbontason merted
2. Az i5 3450 IGP-je erosebb, mint az Ivy Celeron/Pentium szeriaban levo, de csak az esetleges orajel kulonbseg (IGP és memória) miatt.
3. A kerdezo kesobb 60fps-t emlegetett, az 720p-ben sem éri el az Intel.

https://frescho.hu

(#103) KAMELOT válasza frescho (#102) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor kipróbálom a COD4-et is.
És, hogy teljes legyen a kép öcsémnek G550 procija van. Azzal is kipróbálom mind a két gamet. Aztán írom a eredményeket.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#104) frescho válasza KAMELOT (#103) üzenetére


frescho
addikt

:R

https://frescho.hu

(#105) Mercutio_ válasza frescho (#17) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hm, jól értem a mérési adatok alapján egy G1610-es proci H61I-E35 (B3) mITX lapban 2 memóval, 1 ODD, 1 HDD-vel stabilan használható lenne 65W-os paneltápos mITX házban?

A teszthez gratulálok, esetleg még az lenne érdekes, ha 7770 helyett egy 6670 kerülne mind az Intel mind az AMD-s gépekbe és utóbbinál a hybrid-CF is be lenne kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#106) fsb1000 válasza stratova (#97) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ebben az értelmezésben helytálló lenne a kijelentés.

(#98) peti_s: : Pedig párszor megemlítettem egyet. G1610 helyett G860-at választanám.
(#100) frescho: Nem félmondatokat ragadtam ki, hanem olyan kerek állításokat amelyek elég könnyen cáfolhatóak.

Csak megjegyzem: a kérdező később vetette fel a 60fps-t (ezért ne keverjük már ide), amire egyértelmű nem-el válaszoltam. Szinte biztosan megjósolható, hogy ebben árkategóriában egyik CPU-val sem tudja teljesíteni a COD4, ha nincs diszkrét VGA mellette.

(#107) frescho válasza fsb1000 (#106) üzenetére


frescho
addikt

Mar tobbszor leirtam, hogy A Sandy es az Ivy IGP kozott generacios valtas tortent, akkor mit nem lehet azon erteni, hogy a nagyobb testverrel egyezik az IGP? Testver -> azonos csaladon belul. Innentol kezdve sajnos korvonalazodik egy PBMAC. Ez az elso hozzaszolasodtol kezdodoen megfigyelheto, ahol az irasban kristaly tisztan leirt dolgot kifogasoltal. A temahoz tartozoan a legszebb pelda, a 83. hozzaszolasbol kiragadott idezet, amire hivatkozol:

"de ebben az árszegmensben (i3 alatt) az IGP megegyezik az összes processzorban."

A kiemelse azert fals, mert a hozzaszolasban megtalalhato a 6. es a 7. generacio es az is, hogy a teszben szereplo G1610 ez utobbihoz tartozik. A cikkben pedig olvashato, hogy a G530az elobbihez.

A full HD-ban jatszhatot sem fogja teljesiteni. Ez latszik ebbol a meresbol: [link] Ahhoz, hogy full HD-ban elfusson nem eleg semelyik Pentium. A jatszhato alatt azt ertem, hogy nem szaggat be, tehat a minimum 30 korul alakul. Az atlag is ez alatt lesz egyertelmuen.

A kerdesre meg mindig nem valaszoltal:

Melyik Intel processzort javasolnad az 5400K araban?

https://frescho.hu

(#108) Chaser válasza fsb1000 (#106) üzenetére


Chaser
titán

És mért a G860-at mikor a 2020 is megvan annyiért? Ugyanitt a 860 2k-al drágább...és a 2020 igp-je erősebb, valamivel kevesebbet is kér a cpu és valamennyivel talán G860-nál is erősebb és biztosan olcsóbb.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#109) Chaser válasza Chaser (#108) üzenetére


Chaser
titán

G220 14k-tól indul, PCX 14300, aqua, pcland 15000, edigiben még drága is 16-ért. G860 15500 alatt sehol nincs.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#110) fsb1000 válasza frescho (#107) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Már válaszoltam #96-ban.

(#109) Chaser: valószínűleg kis különbség lenne a COD4/min fps-ben G860 és a G2020 procikkal. Én csak az egyiket próbáltam ezért csak sejtésem, vagy más tesztek alapján kialakított véleményem lehetne. Nem túl gyakori, hogy valaki COD4-et tesztelgessen ezeken a procikon és azt közzé is tegye.
Én a G860-ra szavaznék, de csak egy konkrét teszt döntené el, hogy ezen 1 alkalmazás tekintetében mennyire helyes ez a választás.
A te általad írt szempontok helytállóak, de sokkal inkább egy szélesebb körű feltétel rendszer esetén van jelentőségük. A kérdező konkrétan a COD4-re vonatkozóan tette fel a kérdést. Ahol kb 1 szempont van: elérni a játszható szintű fps-t.

[ Szerkesztve ]

(#111) frescho válasza fsb1000 (#110) üzenetére


frescho
addikt

Egy szakmai topicban legyél konkrétabb. Milyen IGP, milyen órajel. de minimum a családot határozd meg, mert az adott árkategóriában a régi és az új generáció is megtalálható.

Ezek nélkül nem értelmezhető, hogy mit is szeretnél látni. Bármilyen mérés megtámadható azzal, hogy másra gondoltál.

Két eldöntendő kérdés:

1. A Chasernek adott válaszod szerint úgy gondolod, hogy teljesen mindegy, hogy a G860 vagy G2020 van a gépben. Jól értettem?
2. Ezek közül is te az előbbit (G860) preferálod. Ezt is így gondoltad?

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#112) Chaser válasza fsb1000 (#110) üzenetére


Chaser
titán

Ok, de ha olcsóbb a 2020, kevesebbet fogyaszt, min. egy szinten van cpu erőben de inkább gyorsabb mint a 860, modernebb az igp-je htpc tudás terén, akkor te mért egy drágább, elavultabb modellel tesztelnél :F Arról nem beszélve hogy 3D-ben is valszeg gyorsabb a HD2500, ezt még nem néztem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#113) fsb1000 válasza frescho (#111) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én nem szeretnék semmit látni. Főleg nem egy ilyen "szakmai" topikban.....
Adtam egy egyszerű választ a kérdezőnek, hogy Intel platformon hogy tudna COD4-et min beállításokkal játszani.
Minden más amit nekem tulajdonítotok ez ügyben, azt nem én írtam.

Természetesen ha valaki elkészíti a COD4 tesztet min. beállításokkal G860-al és kiderül, hogy nem képes elérni a "játszható" szintet, akkor elismerem, hogy tévedtem. (nálam elérte)
Azt is meg lehet tenni, hogy ugyanezt a tesztet elvégzi valaki azonos környezetben (alaplap/ram) G2020-al és akkor kiderül, hogy az a feltételezésem helytelen, hogy kicsivel a gyengébb eredmény születik mint G860-al

-----
Ja és az eredeti felvetésemről se feledkezzünk meg COD4 ügyben!!!
A6-5400K alapórajelen és +30% overclokkal. Valaki mintha ígérte volna.... hogy elvégzi. Lehet hogy fps növekményt kapott??? és akkor mégis van CPU limit?

*****

(#112) Chaser : Azért mert csak COD4 volt a feltétel, fogyasztás és htpc képesség nem. (de már ezt is leírtam korábban, bocs ha nem volt érthető)

[ Szerkesztve ]

(#114) kekegsm válasza fsb1000 (#113) üzenetére


kekegsm
őstag

Figyelj, csak ebben a topikban már többször fikázod a PH! fórum és eme topik szintjét. Nem lenne egyszerűbb, ha írnál egy szakkönyvet, és nem itt játszanál a kisfiúkkal?

Idegesítő a folyamatos kötözködésed...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#115) frescho válasza Mercutio_ (#105) üzenetére


frescho
addikt

Szerintem igen, ha rendesen szellozik a haz.

Sajnos nem lehetseges, legalabbis nekem nem all rendelkezesre.

fsb1000:

KAMELOT ajanlotta fel a merest Celeron vonalon en i7 lebutitassal. Aztan azt irod, hogy nem erdekel. most megis azt hogy igen. dontsd mar el. De az egyertelmu mar ebbol a teszbol is, hogy az uj szerias GPU 50%-al erosebb also hangon, mint a regi.

5400K merest nem fogadod el validnak, mert Dullie vegezne. Vagy akkor most megis? 30% orajel emeles kicsit alom kategoria, sokkal realisabb a 20-25%, mert tobbet nem tud az A6.

A kerdeseim eldontendo kerdesek voltak az elozo hozzaszolasomban, kerlek igennel vagy nemmel valaszolj.

https://frescho.hu

(#116) fsb1000 válasza frescho (#115) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"KAMELOT ajanlotta fel a merest Celeron vonalon en i7 lebutitassal. Aztan azt irod, hogy nem erdekel."

Megbocsás... de én ilyet nem írtam. Honan veszel ilyet? Vagy mi okod van ilyeneket kitalálni?
Engem érdekel KAMELOT tesztje, hiszen pont azt igazolná amit írtam.

(#117) Graphics válasza fsb1000 (#116) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A forum temaja teljesen elcsuszott a cikkhez képest.
Szerintem ird le milyen tesztre vagy kivancsi, aztan legyen rovidre zarva a dolog, mert bejön halando user a topicba infoert, es lat egy csomo dolgot aminek fele egy kerdeshalmaz.... meg retorikus erveleshalmaz, mert az eldontendo kerdesre is igen/nem a valasz.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#118) frescho válasza fsb1000 (#116) üzenetére


frescho
addikt

Pont az ellenkezojet fogja igazolni, az ujabb IGP siman el fog huzni es jaszhatatlan lesz a COD4 HD felbontason.

Lennel szives a kerdeseimre valaszt adni? Kezdd mondjuk ezzel az utolsoval es egyertelmu igennel vagy nemmel valaszolj.

https://frescho.hu

(#119) G@ß!


G@ß!
őstag

frescho
H67es alaplapot hol vettél? Pmben is jöhet. Köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#120) fsb1000 válasza frescho (#118) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Lehet hogy neked lesz igazad és beigazolódik, hogy játszhatatlan a COD4 min. beállításokkal G860-al . Lehet. Én azért megvárnám KAMELOT milyen eredményeket mutat.

De bármi is legyen a végeredmény nem jogosít fel senkit, hogy olyanokat állítson hogy én X dolgot írtam, mikor nyilvánvalóan nem írtam olyat. Én ezt a vitastílust elutasítandónak tartom, főleg egy szakmai témában.
Gondolom ebben egyetértünk.

---
Két kérdést tettél fel amire Igen/Nem választ vársz. Bár szerintem ezeket is megválaszoltam bővített mondatokkal, kifejtve az indokaim.

Kérdés
1. A Chasernek adott válaszod szerint úgy gondolod, hogy teljesen mindegy, hogy a G860 vagy G2020 van a gépben. Jól értettem?
Válaszom: Nem
Itt megint az ellenkezőjét próbálod sugallni annak amit írtam. A következő kérdésedből látszik, hogy másodlagos szándékok húzódnak meg a kérdéseid mögött, hiszen ha mindegy lenne, akkor minek preferálnám az egyiket. Jól gondolom ezt?

Kérdés
2. Ezek közül is te az előbbit (G860) preferálod. Ezt is így gondoltad?
Ez egy beugrató kérdés, nem csak azért mert a másiknak ellentmond, hanem mert nem lehet rá igen/nem választ adni a feltétel rendszer meghatározása nélkül. Több hsz-ben is kifejtettem ezzel kapcsolatban az álláspontom, de leírom még egyszer mit gondolok.
Abban az esetben preferálom a G860-at szemben a G2020-al, ha csak a COD4 játszhatósága a feltétel és nem számít a fogyasztás és a htpc képességek. Ebben a tekintetben a válaszom igen.

[ Szerkesztve ]

(#121) IIIIIIIIIIII


IIIIIIIIIIII
csendes tag

Húh, nem gondoltam volna hogy idáig fajul a kérdésem. :)

Nos, amit én megértettem, az az, hogy a COD4 2007-es játék. Az akkori csúcs 2magos processzorok, amiken simán futott a játék, már gyengébbek mint a most kapható Celeron/A4 páros. Tehát a CPU ereje nem lehet limitáló futás szempontjából.

Ami kétséges lehet, az az IGP-k ereje. Erre is kérdeztem rá. Ha KAMELOT végez a teszttel, akkor végérvényesen meg lehet mondani, hogy elegendő-e az IGP az Intelnél, bármiféle becslést mellőzve. Tesztelve lesz az itt bemutatott Celeronnál gyengébb IGP-s, és erősebb IGP-s Intel processzor is.

(#122) fsb1000 válasza IIIIIIIIIIII (#121) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Igen, de volt egy nagyon fontos feltétel, amit te adtál meg COD4-re: minimum beállításokkal.

Sajnos ettől erősebb graf beállításokkal még alacsony felbontásokban is egy közép-alsó kategóriás diszkrét VGA-ra lenne szükség COD4-hez.
Szóval G1610 nem igazán ajánlható játékra, még a 3D igényesebb MMO-k is csak a legkisebb beállításokkal mennének rajta, alig az élvezhetőség határán.

(#123) fsb1000 válasza Graphics (#117) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"A forum temaja teljesen elcsuszott a cikkhez képest."

A fórum témája felül ki van írva: "Celeron G1610 Ivy alapokon"
Ehhez képest nem OFF, és nem elcsúszás, ha egy konkrét alkalmazással tekintetében próbáljuk meghatározni mire lehet számítani ezzel a CPU-val kapcsolatban.

Azt sem tartom OFF-nak amit első hsz-emben írtam, hogy egy olcsó belépő szintű Intel CPU-t nem egy másik kategóriában lévő nála 50%-al drágább AMD cpu-val kéne összehasonlítani. Akkor sem ha szerzőnek korlátozottak a lehetőségei és részben akceptálható indokokat hoz fel, miért így járt el.

Ettől függetlenül szerintem a cikkből jól kikerekedett mire is lehet használni ezt az olcsó celeront, egyedül egy közepes hardverigényű játéknál akadtunk el. De szerintem ebben nincs markáns vélemény különbség, mert az valószínűsíthető, hogy sem ez sem más hasonló kategóriájú CPU diszkrét VGA nélkül nem elegendő erre a feladatra.

(#124) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

minimál játékos gépbe milyen kártyával passzolna ez a proci, vagy az eggyel nagyobb változata? (g2020)

pl hd5770 ? Igazából csak alacsony felbontáshoz kellene (720p a monitor, meg a projektor is)

...csak én vagyok helikopter?

(#125) KAMELOT válasza Sethdobaloah (#124) üzenetére


KAMELOT
titán

5770 az a max.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#126) Graphics válasza KAMELOT (#125) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Inkább min., nem? :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#127) Chaser válasza KAMELOT (#125) üzenetére


Chaser
titán

Egyik tag nemrég vett g840+hd7770 kombót, beinvitálom ide, hátha megosztja a tapasztalatait.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128) KAMELOT válasza Chaser (#127) üzenetére


KAMELOT
titán

Az jó lenne. Elmondaná, hogy megy neki.

(#126) Duliee: Lehet min?! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#129) Graphics válasza KAMELOT (#128) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát mert végülis nagyobb kártyát tehet bele , max később tesz alá jobb procit, vagy fordítva. :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#130) fsb1000 válasza Sethdobaloah (#124) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem megfelelne az a hd5770 egy alacsony költségvetésű gépbe, vagy egy GTS450.

Persze ha van rá keret akkor erősebb VGA-t érdemes választani. Van egy szint ami felett az adott játék futása "folyékonnyá" válik, megszűnnek a mikrolaghoz hasonló jelenségek. Talán addig se zavaró, de érezhetően van egy minőségi ugrás a képélményben, ami néha az input eszközök látszólagos javulásával is jár.
Egyes játékoknál érdemes elérni vagy belőni a csoda fps-ket, mert szinte mindenkinél növeli az eredményességet.

(#131) Sethdobaloah válasza fsb1000 (#130) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

hja, de ha "nem hajcsa ki" akkor nem érdemes :) fejleszteni meg nem akarnám, tényleg csak a minimum kell ehhez a felbontáshoz :)

...csak én vagyok helikopter?

(#132) julius666


julius666
addikt

Sziasztok!

Egy alacsony fogyasztású home szeróban gondolkozom (NAS, SSH, GIT, egyebek) és ez a proci igencsak megfelelőnek tűnik a célra. Keveset eszik de cserébe egészen használható, illetve OLCSÓ.

Ahogy nézem, tud ECC-t, ami egy 0-24 futó, nagy uptime-ú NAS-ba nem lenne ördögtől való ötlet. Merrefelé kéne keresgélni olyan lehetőleg olcsó alaplap után ami szintén támogatja (google sajnos nem volt túl jó barátom)? Milyen buktatói lehetnek a dolognak (pl. ahogy tudom ECC-ből két fajta is van, bufferelt meg nem bufferelt, nem tudom ez mennyire jelent szopást a gyakorlatban)? Sajnos viszonylag kezdő vagyok a témában, mindenféle segítséget szívesen veszek. :B

(#133) fsb1000 válasza Sethdobaloah (#131) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez a nem "nemhajcsaki" PH legend a harmadik az allergia listámon, közvetlenül, az "XY táp tönkreteszi a gépet", meg a "hánywattos táp kell a VGA kártyámhoz" után.

Ahogy a szerző nagyon helyesen írta szinte sosincs tiszta CPU vagy GPU limit. Olyan sincs, hogy nincs semmilyen limit, mert akkor a programkód végrehajtása végtelen sebességgel történne.
Szóval a "nemhajcsaki" témakörben konkrét alkalmazásokat kell megnézni.
A te esetedben meg kéne saccold milyen játékokat játszol általában (meg a köv 1 évben) és azok milyen erőforrást igényelnek. A ma kapható Intel CPU-k már olyan erősek, hogy a legtöbb esetben az árban még elérhető, vagy hozzá passzoló VGA teljesítménye szab határt a játékon belüli átlag fps növelésnek.
Ezért nem rossz stratégia, hogy a minimál játékos-gépre szánt összeg legalább 30%-ából VGA-t vásároljunk. Vagy legalább legyen a CPU áránál nagyobb a rászánt összeg.

Érdemes azért törekedni valami egyensúlyra sok-sok játék átlagát tekintve, de nagy baj nem lehet abból ha túlméretezzük a VGA-t.
Én úgy gondolom, hogy az általad említett VGA-nál vagy a nagyobb HD7770-nél erősebb VGA-t is lehet párosítani G2020 szintű celeronokkal, mert fps növekmény is várható egyes játékoknál (ez ingame beállítás függő is) , de ha nincs tervbe véve nálad fejlesztés, akkor tényleg felesleges ezeknél lényegesen drágább/nagyobb VGA-t venni.

(#134) Sethdobaloah válasza fsb1000 (#133) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

ezért tettem idézőjelbe :) úgy értettem, az egészséges hol cpu, hol gpu limit arányt eltolni full cpu limitbe értelmetlennek tűnik számomra. Gondolom az alacsony felbontás miatt így is inkább CPU limit lesz a jellemző, nekem csak annyi vga teljesítményre lenne szükségem, hogy 720p-n szépen nézzenek ki a játékok (notis fullhd + 8500gt kombó után )

...csak én vagyok helikopter?

(#135) Chaser válasza Sethdobaloah (#134) üzenetére


Chaser
titán

7750-et vennék, HD-nál sztem felesleges erősebbet venni. Az a kártya kb 5770 szint csak feleannyi fogyasztással.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#136) fsb1000 válasza Chaser (#135) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Így igaz, előbb már megint elírtam... 7750-et akartam írni én is. Nyilván az a 7770 kistesója nem a másik.

(#137) Mercutio_ válasza Sethdobaloah (#124) üzenetére


Mercutio_
félisten

G2020-ról jut eszembe: A +300MHz-nek és a +1MB cache-nek van akkora jelentősége, hogy megérje a +40%-os felárat?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#138) Chaser válasza Mercutio_ (#137) üzenetére


Chaser
titán

Erősebb vga-nál megdobhatja a minimum FPS-eket, egyébként nem érne annyit. Össze kéne őket ereszteni egy 5670 ddr5 meg egy 7770 társaságában, akkor kiderülne mekkora a difi.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#139) djculture válasza Mercutio_ (#137) üzenetére


djculture
félisten

Nem 15% van a kettő között vagy még annyi se... Egyébként játékra az ilyen 2 magos dolognak nemsokára kapáltak..Jönnek az új kozolok 8 magokkal, 2 magra már nem fognak optimalizálni pc-n se. Már most is van pár cím ami küszködik 2 magos gépen.

[ Szerkesztve ]

(#140) Sethdobaloah válasza Mercutio_ (#137) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

végül is lehet hogy nem. Akkor igazán minimum: G1610+ mATX lap 22k, 7750 23k, 4gb ram 7k, és ennyi? ezek szépen összepasszolnának?

...csak én vagyok helikopter?

(#141) Chaser válasza Sethdobaloah (#140) üzenetére


Chaser
titán

Ez egy jó kombi igen:) Tápnak is elég bele valami kisebb, egy ilyen cuccot még 150W picopsu is elvisz. Ez egy olcsó megoldás, állítólag vmelyik FSP újabb szériás belseje van. A 350 APN kb 8000ft, bőven sok a géphez.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142) Graphics válasza Chaser (#141) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

FSP HHN a belső állítólag. / a Gigabyte-nál /

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#143) Chaser válasza Graphics (#142) üzenetére


Chaser
titán

Nem igazán tudtam elmenni rajta tápos topikban mert több verzió is volt. HHN elég jónak tűnik.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#144) Graphics válasza Chaser (#143) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jaja, annyiért best-buy :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#145) fsb1000


fsb1000
nagyúr

A cikk legérdekesebb részének a késleltetési ábrákat tartom. Ezek rengeteg infót tartalmaznak és jól jellemzik egy teljes rendszer működését a nagy erőforrás igényű játékok alatt.
Üdvözlendőnek tartanám, ha a PH! egyéb tesztjeiben - főleg a VGA - tesztekben is megjelenne ez a mérési módszer, és nem csak a kissé uncsi fps ábrákat láthatnánk, ahol a min fps-ek kalkulációja nem mindig tisztázott.

Diszkrét VGA-val mért eredmények.

A képmegjelenítések között eltelt időket ábrázoló grafikon nincs közvetlen összefüggésben az fps-el, mert az fps érték csak az 1 sec alatt megjelenített képek számát mutatja, de arról nem ad infót, hogy abban az 1 secnyi időközben milyen anomáliák voltak.
Erről az ábráról leolvasható, hogy a képmegjelenítési időközök ingadozása a G530 esetében a legnagyobb. Ezek az ingadozások általában adatfeldolgozási, számítási, vagy adat-transzportálási torlódások miatt alakulhatnak ki. Aki erre érzékeny azt biztos zavarja játék közben az ilyen mértékben akadozó képmegjelenítés.
Jól lehet látni az ábrán, hogy a nagy akadások másodpercenként 4-5 alkalommal fordulnak elő: röccen a kép. A kisebbek pedig sűrűbben. Ezt a narancs vonalat le is lehetne szedni és csak a G1610 (kék) és (zöld)A5-540K-val mért adatokat érdemes elemezni.

Ideális helyzetben olyasmit kéne látni mint a kék grafikon, de mindennemű kilengések és "szőrösödés" nélkül.
Sajnos ez a G1610+HD7770 párosnál nincs így, mert bár a jelleggörbe törzse szép karcsú, de másodpercenként 8-10 kilengés látható (helyi maximumok). Ez a folyamatos akadás, avagy a képmegjelenítési időközök ciklikus és nagy mértékű eltérésének jelensége. Nehéz a képernyőn észrevenni, de hogy több órás játék alatt rendkívül fárasztó az biztos

Az A6-540K+HD7770 párosnál más a probléma. A zöld jelleggörbe törzse itt is meg van, de túlságosan nagy, azaz a szélső értékei között akár 3msec (30%-os) eltérés van. A kék görbe esetén ez bőven 1 msec alatt volt, akár lehet a mérés véletlen hibája is. Ellenben az A6-540K-nál, alig van nagyobb akadás. A pár seccenként előforduló, nem ciklikus "röccenések" általában nem zavaróak. Ebből arra lehet következtetni hogy állandósult torlódással dolgozik ez a páros.
Nagyon érdekes lenne kísérleteket végezni, hogy ez a "vastag" jelleggörbe törzs milyen szubjektíven is érzékelhető benyomásokkal hozható összefüggésbe, hiszen az időközök változása épp az észlelési határ közelében van.

Nagyon is elképzelhető, hogy egy közepes/erős AMD VGA kártya esetén a többi belépőszintű processzor tekintetében is hasonló eredményeket lehetne mérni. Azaz AMD CPU-val kissé gyengébb, de kiegyensúlyozottabb diagrammokat kapunk, amelyek egyéntől függő mértékben összefüggésbe hozhatóak a vizuális élmény minőségével is.

Innen már csak egy lépés, hogy ugyanezt a jelenséget felsőbb kategóriában, erősebb több magos CPU-k és TOP VGA-k tekintetében is megvizsgáljuk, és valamiféle véleményt mondjunk "kép akadási" szempontból az AMD/AMD és AMD/NVIDIA és Intel/AMD és Intel/NVIDIA párosításokra. Az a sejtésem, hogy lesz köztük egyértelműen mérhető különbség, amely játéktól függő mértéket fog mutatni.

Az ilyen mérési eredmények elemzése pedig egész más dimenzióba emelheti a "kihajcsa" PH!-s szlogent és talán műszaki tartalmat is nyerhet az ami eddig csak a tudásbázisunk perifériáján tengődött.

[ Szerkesztve ]

(#146) Borote válasza Chaser (#127) üzenetére


Borote
addikt

Ez én lennék, de nekem olyan sok tapasztalatom nincsen vele :B Egyelőre a WoT-tal volt időm játszani, és a közeljövőben nem is nagyon tervezem mással.
Azzal high beállítások mellett szépen tudtam játszani, 30-60FPS környékén.

(#147) frescho válasza fsb1000 (#120) üzenetére


frescho
addikt

Mivel nem egyertelmu, amit irsz, ezert nem biztos, hogy az jon at, amit le akarsz irni. A kerdesek azert eldontenoek, mert igy lehet egyertelmuen tisztazni, hogy mit szeretnel mondani. Ne lass moge semmi mast, csak tenyfeltarast.

Megcsinaltam 3 merest minimum beallitasnal.

Sajnos elfelejtettem visszavenni az IGP sebesseget, igy 1350-en futott a CPU orajel 2.4 es 3.4 eseten. Mivel ennel az orajelnel is gyakorlatilag GPU limit van (13/32.467 vs 13/33.163) ezert a gyengebb orajelu, de azonos felepitesu IGP-vel rendelkezo G530 vs. G860 eseten is elmodnhato ez. Persze tiszta GPU limit sose lesz, de 41% CPU orajel emelesnel 2% atlag javulas elhanyagolhato. Az IGP orajelet 2.4GHz eseten emeltem meg 1800MHz-re. Az eredmeny (16/38.798) biztato, de nem eleg a boldogsaghoz. A hullamoknal nagyon be tud szaggatni es lovoldozesnel erezhetoen belassul. Az Ivy kb. 50%-al erosebb IGP-je sem lenne eleg. Meg akkor sem, ha ilyen brutalisan meg lehetne tuningolni. Az 5400k tobb, mint 2x erosebb, azzal mar szodaval elmenne, de nem allnek le azzal sem multizni, maximum 1600x900-ban.

Nezd meg a CPU terhelesi gorbet tuningolt IGP es 2.4GHz-es proci mellett. Itt is latszik, hogy a CPU unatkozik, ergo meg a 10-20%-al lassabb AMD CPU reszleg sem lenne gond.

G@ß!: Evekkel ezelott boltban.

All: Nem ertem minek ajanlotok barkinek 5770 vagy GTS450 kartyat. Mind a ketto kifutott, elavult, max hasznaltan kaphato es lassan mind kifut a garanciabol is. A kesobb ajanlott 7750 mar jobb valasztas. Egy Pentium melle maximum 7770 ami ertelmes, folotte kezd felkaru oriassa valni a gep. Hiaba emelkedik ugyanis az atlag egy 7850-tol, ha folyamatosan mikrolaggal fog kuzdeni a rendszer. Az ember sokkal erzekenyebb a kesleltetes valtozasra, mint gondolnank. Az zavarobb, ha ugyan szinte folyamatosan 30ms alatt van a kesleltetes, de nagy tuskekkel terhelt, mintha lassabb, de folyamatos. Ezt fsb1000 is leirta. Ez mar egy 5850-nel is megfigyelheto, ha rendesen megtuningolja az ember fia.

djculture: Nem ertek egyet. Nezd meg a G530 es a 1610 kozotti kulonbseget. Csak 10-15% a CPU ero kulonbseg, de a kesleltetesi gorbe sokkal simabb az utobbival. A Pentiummal a mikrolagok tovabb simulnanak. Az viszont igaz, hogy a ket mag lassan ki fog futni. Esetleg egy 750K lehet kozepes tavon jobb valasztas. Ezt feszegeti fsb1000 is a #145-ben es pont amit leir, amiatt szeretnek egy 2 modulos 750K-t osszemerni egy i3-mal ujabb jatekok alatt.

https://frescho.hu

(#148) fsb1000 válasza frescho (#147) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Sajnálom, hogy neked nem volt egyértelmű amit írtam... kimondottan nem IGP vagy APU-val volt kapcsolatos volt a mondókám, hanem diszkrét VGA-val rendelkező rendszerekre vonatkozott.

****************************************************

"Nem ertem minek ajanlotok barkinek 5770 vagy GTS450 kartyat. "
Valószinű ennek is az lehet az oka, hogy figyelmetlenül olvasol, vagy egyáltalán nem olvasod mások hsz-eit. Hogy értsd: [link]

A GTS450 beszerzését nem tartom rossz ötletnek egy G1610-hez, hiszen használtan már 15K vagy alatta is kapható, és ebben az árkategóriában fogyasztás és teljesítmény szempontjából sem sereghajtó.
Nem feltétlen minden user képes új eszközöket beszerezni, gondolok itt elsősorban diákokra. A garancia idő lejárta pedig egy ilyen kis értékű VGA-nál nem a leglényegesebb szempont.
A PH aprója elég aktív e tekintetben. Amilyen könnyen megvehető egy ilyen kártya olyan könnyen el is lehet passzolni, ha a büdzsé megengedi egy drágább új VGA beszerzését 1-3 év garanciával.

"kifutott, elavult, max hasznaltan kaphato "
Persze..., de ettől függetlenül a GTS450 raktárról kapható az Aqua-ban 18.900 Ft-ért ha valakinek mégis szempont az új beszerzése: [link]

Nagyon sokan ennél elavultabb VGA-t használnak... (dx11, relativ alacsony fogyasztás miért is annyira elavult?) Ők valószínűleg pont abból a körből kerülnek ki, akik a legolcsóbb Intel CPU vásárlást tervezik minigamer géphez..
Aki már 30-40K-t szán egy VGA-ra, az nem biztos G1610 szintű CPU-val megelégedne, esetleg hasonló árban keres erősebb CPU-t. Bárhogy is van ez... nem feltétlen a saját 20-30 év alatt megtermelt egzisztenciánkból és igényeinkből kell kiindulni.

[ Szerkesztve ]

(#149) Graphics válasza fsb1000 (#148) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A diszkrét VGA-t most említed először .... :((( Miből kellett volna egyértelműnek lenni?

Pár hozzászólást meg lehetett volna spórolni

A kérdező is IGP-re kérdezett, a te gondolatodban pedig dGPU-ra válaszoltál, remmmek

Máskor szerintem írd be, mert néma gyereknek az anyja se látja a fától az erdőt....

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#150) fsb1000 válasza Graphics (#149) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"A diszkrét VGA-t most említed először .... Miből kellett volna egyértelműnek lenni?"

Nem is tudom.... De igazad lehet. Az átlag PH! user ebből nem érti meg: G1610+HD7770 hogy ez nem IGP hanem diszkrét VGA.
Majd legközelebb írok valami sorvezetőt is, vagy kiskátét hogy ha INTEL/AMD és AMD/NVIDAI párosokról írok, akkor nehogy azt higgyék új innovációról van szó és ezek tulajdonképpen a legfrissebb IGP-k.

Illetve mielőtt ezt írom "Az A6-540K+HD7770 párosnál más a probléma", majd teszek 3 felkiáltójelet nehogy valaki azt higgye az AMD mérnökei ismét ufo technikához jutottak és utólag képesek voltak az A6-540K-ba beintegrálni a HD7770-es videókártyát a ventilátorral meg a driver CD-vel együtt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.