Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

:C
Értem én, hogy erős a cpuja és már htpc-nek is kiváló, de miért jobb ez htpc-nek mint pl egy brazos ami olcsóbb? Vagy félreértem?

[ Szerkesztve ]

(#2) T_Stark válasza szabi__memo (#1) üzenetére


T_Stark
őstag

Nem írt olyat hogy jobb lenne mint egy Brazos.
Nem jobb, csak már ez IS jó HTPC-nek, mert a Sandy még ezen a fronton is elmaradt.

(#3) joecontra


joecontra
addikt

Részletes, összeszedett írás.
Köszi! :R

Üdv,
J

(#4) Tankos5672


Tankos5672
tag

Nagyon jó cikk!! El voltam vele, és végre megismertem az új celeron mit is tud! Nagyon jó fogyasztású cpu, újabb, erősebb, mi kell még? Köszi a cikket, ez jó volt munka után!!

Nekem dudálsz, kisautó?

(#5) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ismét egy jó írás :R

Ez a proci bőven elegendő otthoni célokra, inkább ez + SSD, és meghökkentően jól muzsikál :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) szabi__memo válasza T_Stark (#2) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szó szerint nem és lehet csak félreérthető, tehát az én értelmezésem:

"Ha nem az említett HTPC vagy netezős gép a cél, akkor pár más megoldást is érdemes megemlíteni"
Ha HTPC -> nem érdemes más megoldást... ezzel pl vitatkoznék.

"Ha fontosabb az IGP teljesítmény, mint a fogyasztás vagy a CPU, akkor az AMD kis APU-ja is szóba kerülhet."
Itt elolvastam mert APU-jaira asszociáltam, igy hoztam be a brazost...
Ha fontosabb a fogyasztás mint az IGP -> az AMD APUja nem jöhet szóba
- A6 mintha idle alatt jobb lenne, filmlejátszás alatt picit rosszabb, ez a 2 kb kiegyenliti egymást, GPU használatnál nyilván A6 fogyaszt, hisz erősebb) igy ezzel is vitatkoznék

Ha fontosabb a CPU mint az IGP -> az AMD APUja nem jöhet szóba
- oké legyen

Az utolsó kettőt mondjuk elfogadom, de az elsőt nem. Persze nagyon jó a cikk és ehet csak számomra félreérthető így péntek estefele, de lehet ezek másnak is félreérthetőek, természetesen ekkora írásban ennyi bárkinél befigyelhet (és lehet tényleg én vagyok az egyetlen akinek félreérthető)
Egyébként számomra is nagyon hasznos volt a cikk, szóval továbbra is :C :R

[ Szerkesztve ]

(#7) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Könyörgöm!!!! Már megint nem azonos kategóriájú és messze nem azonos árú CPU-kat próbálsz összehasonlítani Intel és AMD vonalról.
A másik ugyanilyen fals kiindulású cikkednél már leírtam mi a gond ezzel.

Még egyszer nem fárasztom magam ilyesmivel, mert Duliee spanod úgyis feljelent megint és kimoderáltatjátok az ide nem illő ellenvéleményeket.
Ez a PH szint. Korrekt, nem részrehajló cikkek AMD/INTEL és AMD/NVIDA tekintetében is.

(#8) Graphics válasza fsb1000 (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jó kis ellenvélemény

Az elején le is van írva:

A hardverek már ismertek lehetnek az előző írásomból. Sajnos az ott leírt tápegységgel kapcsolatos eltérés itt is megvan, tehát az A6 fogyasztása nem vethető össze tökéletesen az Intelekkel az eltérő tápegység miatt, de legalább a két Celeron alatt teljesen megegyezett a platform. A tesztben szereplő 5400K helyett az azonos árú A4-5300 jobb lenne, de az nincs kéznél. Ezért kérlek ne reklamáljatok, vagy ha úgy gondoljátok, hogy ez kritikus pont, akkor segítsetek pótolni a hiányosságot.

Azzal lehet összehasonlítani ami kéznél van. Mi a bajod neked ezzel?

AMD/INTEL párharc ez nálad van ennyire kiéleződve? mert más nem gondolja ilyen vérmesen komolyan.. És nem kreál belőle ekkora problémát.

Illetve simán lehet szimulálni egy A4-5300-as szintet, méghozzá nagyon egyszerűen :U

Azt nem értem ,ha bajod van az "ún." "PH"-szinttel, akkor miért kell mindkettőbe belefröcsögni?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) GeoPhoto


GeoPhoto
tag

Én egy G530-ast cseréltem erre a G1610-re, de csak azért mert nem találtam mást amivel egy kicsit feldobhattam volna a HTPC-met :) Mivel PicoPSU van benne, mellette meg egy 72W-os táp ezért sajnos az AMD vonal nem jöhetett szóba (Brazos meg visszalépés lett volna CPU-ban, és már az előző Atomot sem sírtam vissza)

Én örülök a tesztnek, bár ezek a processzorok tényleg az olcsóságukkal és a fogyasztásukkal hódítanak, nem is céljuk semmilyen rekordot megdönteni (kivéve persze ha a ár/CPU teljesítményt nézzük) Ahogy a cikkben le is van írva plusz 40%-os áron is még csak 15-20% többletet kapunk ami szerintem nem az igazi biznisz. Persze ha a szuper teljesítmény a cél akkor senki nem fog sem Celeront, sem Pentiumot venni, amik mesterségesen vannak lebutítva. Másik oldalról nézve viszont akár NAS-nak is egészen jók, mert igaz hogy egy ARM-os géphez képest dupla a fogyasztás NAS módban (10-15 vs 20-30 W), de rugalmasságban verhetetlenek (ez ugyanúgy igaz az alacsony fogyasztású AMD-kre is)

Szerintem kicsit túl van lihegve ez a CPU mánia, vagy talán mióta leálltam a felsőbb kategóriáról már inkább a legjobb ár/teljesítmény érdekel :)

(#10) Graphics válasza fsb1000 (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kb. 2-3 ezer forint különbség van a két proci között :)

Illetve alapból , húzás nélkül tudja az A6-5400K CPU tesztekben az A4-5300-ast. Tehát az a teszt, ahol a CPU-nál az AMD alapórajelen megy, és nincs tuningolva, árban azon a szinten található A4-5300-ast szimulálja.

G1610: 13 ezer
A4-5300: 13 ezer / Integrated Radeon HD 7480D GPU runs at 723 MHz and has 128 Radeon cores/

A6-5400K : ez 15-16 ezer, és a K-val tud többet. meg ennyivel /Integrated Radeon HD 7540D GPU runs at 760 MHz and has 192 Radeon cores /

Ez az árkülönbség olyan elenyésző, hogy egy esetleges AMD-s árcsökkentés miatt egy szintre realizálódik a két termék ára :)

De persze szívesen fogadom a véleményed, amely nem biztos hogy ellenvélemény.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) Brogyi


Brogyi
senior tag

Magasnak tartom a stb fogyit. Meg tudnád mérni valami pici táppal is? A G530-ról valaki 20W stb fogyit mért.
Ennek kevesebbnek kell lennie.A cikk jó.Sőt nagyon jó.Ez a pici rész is azért érdekelne, mert szerintem kevesebb a stb fogyi mint egy Brazosnak.Így már nagyon érdekes alternatíva lenne.

(#12) frescho válasza szabi__memo (#6) üzenetére


frescho
addikt

A Brazost tobb dolog miatt sem emlitettem meg:

1. 19.000Ft egy 350-es alaplap, mig egy alaplap-Celeron paros 24.000-ert siman megvasarolhato. Komplett gepnel ez a kulonbseg elenyeszo, de a Celeron, akarcsak egy A4-5300 az idle orajelen erosebb, mint a Brazos, de nem eri meg ar-ertek aranyban.
2. Mivel elsosorban XMBC alatt neztem es az fglrx driverekkel folyamatos leak gondok vannak, ezert nekem nem johet szoba. Windows alatt termeszetesen ez nem el.
3. Egyszeruen a Brazos es az Atom is tulsagosan gyenge. Egy nagyobb felbontasu kepekbol allo slideshow animalt megjelenitese gondot okoz neki, a beusztatsoknal akadozik, varakozni kell a kovetkezo kepre stb.

A fogyasztas nagyon csaloka, de ezt irtam is. Az A6 egy jo hatasfoku 350-es tappal futott egy csupasz zsirosdeszkaban. A Celeronok sokkal jobban felszerelt lapban voltak, tobb ventillatorral (20cm) es egy regebbi nagyobb teljesitmenu tappal. Ez idle-ben szerintem 8-10W kulonbseget okoz. Anno itt probaltam ki tobb gepet es tapot, jol lathato, hogy mennyit szamithat:

[link]

Brogyi: A fogyasztasra fent olvashatod az indoklast. Sajnos nincs lehetosegem ilyen meresre jelenleg.

Esetleg ezt tudom meg linkelni, itt egy FSP 350-60APN vitte a G530-at, ami az A6-os gepben levo FSP elodje elvileg. Itt is kijon a -30W kisebb lapban es tappal a jobb hatasfok miatt.

[link]

Panel tappal, SSD-vel ez lehet meg alacsonyabb, bar a 20W mar nagyon hatareset lehet, de egy jol hutott 60W-os picoPSU elbirhat a geppel.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#13) Brogyi válasza frescho (#12) üzenetére


Brogyi
senior tag

Igazad van.SSD volt és talán még a feszültséggel is alámentek.Nem baj, így is jónak látszik.

(#14) frescho válasza fsb1000 (#7) üzenetére


frescho
addikt

Megint meg kell, hogy cafoljalak. Ahogy anno feltetelezted, hogy a prohardveres csapattal egy kovet fujok, ugy Duliee sem a spanom. A multkor is csodalkoztam, hogy miert jart moderator a topicban.

Ajanlom figyelmedbe az elso es a masodik oldal veget is. Amennyiben nem erted, hogy mire gondolok szivesen beidezem es kifejtem.

Brogyi: A blogot sajat es masok szorakoztatasara irom. Sajnos limitaltak az anyagi forrasok, de mar megvan az otlet, hogy hogyan fogom lemerni mindjart megis a paneltap-Celeron kombinaciot, ahogy nem figyelnek a nonemu csaladtagjaim.

https://frescho.hu

(#15) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A G1610-es ventije és előző széria ventijének eltérése abból adódhat, hogy ha minden igaz háromféle ventit kínál az Intel ezekhez / és a nagyobb procikhoz is / persze kivételekkel.

- Nidec
- Delta
- Foxconn

műhelyéből származókat, ezek eltérő profilkialakítással rendelkeznek.

Az egyik ívesen, a másik Y elágazással, a harmadik a kettő kombinációjával. Hogy melyik a jobb, a fene se tudja, mert lehet az eltérő profil közül valamelyik a nyerő, de a ventilátor pl morgós, és nem szabályozható le alacsonyra.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) gbors


gbors
nagyúr

nagyon jó cikk lett, köszönjük! :R

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17) frescho válasza Brogyi (#13) üzenetére


frescho
addikt

MEgvan a meres, bar a csati miatt csak tavolrol fenykepeztem:

Boot kozben merevlemez veszettul teker: 29.8W
XBMC GUI, CPU idle: 25.9W
CPU maximumon, XBMC GUI-val: 36.6W
HD lejatszas: 29.5W

jo tudni meg:

- Az XBMC openGL-el rendereli a kezeloi feluletet, tehat minden esetben a GUI fogyasztasa is benne van az eredmenyben.
- Egy 20-as ventilator egy 2TB-os merevlemez es 8G memoria van a gepben
- Egy 90W-os paneltap es a hozza valo kocka latja el a gepet, a hatasfok nem tudom mekkora lehet, de valahol 80-90% kozott.
- A Somogyi fele EM 01 pontossaga is par % lehet.
- Sajat XMBC es hekkelt disztro van a gepen, amin meg fut jo par dolog (NFS, virtualizacio...) amitol kicsit tobbet fogyaszt

Arra mindenesetre jo ez a meres, hogy nagysagrendileg lathato, hogy meddig lehet paneltappal lemenni a fogyasztassal. Referencianak ugyanebben a hazban volt Brazos, amit nagyon megbantam, ott a kovetkezoket mertem:

idle: 24W
CPU: 33W
GPU: 38W
CPU+GPU:40.5W

https://frescho.hu

(#18) korcsi


korcsi
veterán

XBMC alatt a képek szerint szoftveres volt a dekódolás.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#19) frescho válasza korcsi (#18) üzenetére


frescho
addikt

Ellenorzom, nem elkepzelhetetlen, mert eleg sokat mokoltam vele pont mielott a kepeket mentettem.

https://frescho.hu

(#20) Chaser válasza Graphics (#10) üzenetére


Chaser
titán

G1610 simán van 10-11k közt több megbízható webshopból is szerencsére, akár ingyenes pikkkkpakkkk közfelkiáltással, pl edigi:) 2020 kb 15k. Na most nem tudom melyiket válasszam.

A cpuz képnél a 0.9V az már terhelt érték? Órajelnek teljest ír. Ezt még megfejelve egy 0.1V-os csökkentéssel már elég baba a helyzet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) Ygg válasza szabi__memo (#6) üzenetére


Ygg
senior tag

Szép, részletes cikk :R .

(#22) Graphics válasza Chaser (#20) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jogos :R, van szórása

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) Brogyi válasza frescho (#17) üzenetére


Brogyi
senior tag

Köszi.Ez így nagyon érdekes,mert ez egy erőmű a Brazoshoz képest. :R

(#24) DIESELPOWER


DIESELPOWER
aktív tag

not bad

(#25) frescho válasza frescho (#19) üzenetére


frescho
addikt

korcsi: Jogos a ket pont, tenyleg szoftverbol futott a dekodolas. De a fogyasztas meresnel meg nem. Utalom a buguntus updateket, most mindenaron fglrx-et akr telepiteni va melle :F

Chaser: Igen, terhelve ilyen "magas" a feszultseg. A lap nem hagyta alulfeszelni, ezert nem probaltam.

https://frescho.hu

(#26) >Deego..


>Deego..
senior tag

Szép cikk.
Nekem nagyon tetszenek az ilyesfajta megoldások.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#27) IIIIIIIIIIII


IIIIIIIIIIII
csendes tag

Frescho,
az Ivy celeron IGP-je, COD4-ben mit tudna produkálni fullHD közeli felbontáson, minimumon?

Ha le tudnád valahogy mérni az fantasztikus lenne. :)

(#28) RECSKA válasza IIIIIIIIIIII (#27) üzenetére


RECSKA
veterán

Ott az a játék úgy néz ki, mint a quake 3 mediumon... Van értelme?

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#29) IIIIIIIIIIII válasza RECSKA (#28) üzenetére


IIIIIIIIIIII
csendes tag

Nem a szépség lenne a lényeg, hanem hogy tud-e futni legalább 60 fps-sel a multihoz. :)

(#30) fsb1000 válasza IIIIIIIIIIII (#27) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Dobj rá 40-50%-ot, akkor a A6-5400K árával közel megegyező pénzből vehetsz egy intel procit és az általad leírt beállításokkal már használható szinten tudsz COD4-ben játszani.
(de ez még nem az ideális szint... )

(#29) IIIIIIIIIIII : Nem.

[ Szerkesztve ]

(#31) frescho válasza IIIIIIIIIIII (#27) üzenetére


frescho
addikt

Folosleges merni. Hasznalhatatlan lenne. Mertem az elodjet es nem gyorsult annyit, hogykepes legyen full HD-ra:

[link]

fsb1000: Ezt te sem gondolod komolyan. Egy 5400 barmelyik Intel IGP-t elver, ha nincs igeny CPU erore. A COD4 megjelenesekor piacon levo procikhoz kepest viszont meg az A6 is erosnek szamit, igy nem CPU limit lesz. De szerintem meg az 5400K sem lenne eleg a full HD-hez szaggatas nelkul.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#32) IIIIIIIIIIII válasza frescho (#31) üzenetére


IIIIIIIIIIII
csendes tag

Kisebb felbontáson is elvérezne?

(#33) frescho válasza IIIIIIIIIIII (#32) üzenetére


frescho
addikt

720p-ben mar be mernek szallni vele multiba is, ha koca szintu a jatek. De inkabb AMD, IGP-ben sokkal jobbak, bar CPU-ban gyengebbek. Egy 5600-at celoznek meg, az mar eleg combos, de ez igaz az arara is. tuningolhato is, ha nem eleg a kakao.

Esetleg egy Celeron es melle valami hasznalt VGA kartya, itt talalsz eredmenyeket, en egy 5570 vagy 5670 DDR5 verziot neznek melle, az mar megfizetheto, de a COD4-hez mar elmegy szodaval:

[link]

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#34) IIIIIIIIIIII válasza frescho (#33) üzenetére


IIIIIIIIIIII
csendes tag

Nagyon köszi a gyors választ. :)

A lowcost, lowpower COD4ezésre ezek szerint még egy generációt érdemes várni Intel fronton.

(#35) frescho válasza IIIIIIIIIIII (#34) üzenetére


frescho
addikt

Ha bejon a Kaveri es tenyleg lesz DDR5 verzio, akkor az nagyot uthet az AMD oldalon. Intelnel az a kerdes, hogy hogyan fogjak parositani a kulonbozo IGP verziokat a CPU magokkal. Magyaran kiadnak-e desktopra is valami jobb IGP-t az also kategoriaban is, vagy megint erthetetlen modon kozep kategoria alatt nem lesz eros IGP.

https://frescho.hu

(#36) fsb1000 válasza frescho (#31) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Egyszerű ezt eldönteni. Neked van A6-5400K-d. Futtatsz egy COD4 tesztet alapórajelen ingame min. beállításokkal. (tényleg minden minimumra állítva)
Majd a megemeled a CPU órajelét 30%-al. Ismét futtatod a tesztet, ha nincs szignifikáns FPS változás akkor igazad van. Ha viszont van CPU limit és az FPS változik a CPU órajel változással, akkor nekem van igazam.

(#37) peti_s


peti_s
addikt

Jó teszt, köszi szépen, kíváncsi voltam már h mit mennek az új ivy Celeronok. Azt még mindig nagyon sajnálom h már egy ideje nem lehet tuningolni őket. :(

[ Szerkesztve ]

(#38) stratova


stratova
veterán

Szokásosan igen jó tesztet raktál össze :K Ami Intel árazását illeti, szükségük van egy jól elhatárolahtó területre i3 és Pentium/Celeron között. Szvsz nagyon sok embernek elég már az a szint, amiit akár egy Sandy/Ivy Celeron is nyújt, így variálnak a GPU-val. A megjelentetési sorrende is egy jó ideje igaz az i7/i5 nagyobb késéssel i3 még később Pentium/Celeron szintén azért mert sokaknak elég a két utóbbi APU, ez kanibalizálhatná i3 eladásait (felfelé is igaz ez az összefüggés, kiváltképp mobil modelleknél, ahol pl. i7 ULV verziója is csak 2 mag + HT, mert ez fér bele a TDP-keretbe; kölönbséget már csak az L3, a Turbo s a szolgáltatások variálásával érnek el).
Remélem hamarosan a kezed ügyébe kerül a 750K-is a felsőbb régió összevetésére HD 7770 mellé.

[ Szerkesztve ]

(#39) Kroni1 válasza frescho (#25) üzenetére


Kroni1
veterán

Jo kis teszt! Nekem az jott le, hogy filmezos-multimedias gepbe egy AMD 5300-5400 jobb valasztas. A legfontosabb sztem egy ilyen gepben az idle es a filmes fogyasztas, ugyhogy nalam ebbol a szempontbol az apu a befuto. A gep legtobbet idle-ben van, ahol a trinity kevesebbet fogyaszt, filmezesnel meg kb. ugyanugy jol fogyasztanak. A Cpu eroben nem latok valos hasznalat kozben eszreveheto kulonbseget, azonban az IGP ben mar igen, az apu javara. (Igy nem is lehet a szemere hanyni a magasabb fogyasztast, hisz tobb benne a tartalek ha esetleg szukseg van ra..)

[ Szerkesztve ]

(#40) Graphics válasza fsb1000 (#30) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

G2020-szal? kizárt.... főképp, hogy a két prociban szerintem ugyanolyan a iGPU részleg

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41) frescho válasza fsb1000 (#36) üzenetére


frescho
addikt

Nem, nincs 5400K-m. Ahogy azt mar leirtam tobbszor, a gepet valaki masnak raktam ossze es bejarataskent 2 napig teszteltem. Ha gondolod, akkor elokeresem az egy hettel ezelotti valaszaimat, amiket pont neked irtam.

peti_s: Erdekes lenne egy ilyen kis proci 4.5-5GHz kozott jaratva. Azzal gyakorlatilag a kis i5-ok teljesitmenyet hozna toredek penzert.

Kroni1 Az Ivy fogyasztasa becsapos. Ezt olvasd el: [link] A cikkhez is hozzáfűztem egy updatet.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#42) KAMELOT


KAMELOT
titán

Ez a proci nagyon megéri. Aki a gépet akar nagyon olcsón annak most ez ajánlott.

(#43) peti_s: Én régi E5200-am is ment 1,4V-on 4,1GHz-t. :) 24/7-ben.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#43) peti_s válasza frescho (#41) üzenetére


peti_s
addikt

Igen, saját maguknak állítanának konkurenciát, az i3 jelentőségét teljesen elvesztené. Nekem is, ha 3,2 GHz-re már felteszem az E3200-m, lényegében van egy E8400-m.(Csak én sajnos a többi E3xxx-hez képest egy gyengén tuningolható db-t fogtam ki.) Az E8400 amikor a Celeront vettem 40k volt, így érthető h az Intelt is zavarta h egy húzott E3200 (9900 Ft-ért) hozza egy tuning nélküli E8400 teljesítményét. Egy OFF topic képet bocsássatok meg. A kép alapján is látszik, h legalábbis SuperPI-ben az E3200 azért már gyengébb mint ezek az új Celeronok.

Kamelot, irigyellek, nekem a screen készítésekor sem volt atomstabil. :N Most 1,07 V-n megy 2,4 GHz-n.

[ Szerkesztve ]

(#44) Kroni1 válasza frescho (#41) üzenetére


Kroni1
veterán

Igen olvastam, de több másik tesztben is azt látom, hogy a trinity idle-ben egész jó az ivy-hoz képest is, és az intel procikhoz képest nincs olyan lemaradásban mint azelmúlt időszakban megszokhattuk, sőt...

Ettől függetenül a cerka nyers erőben tényleg többet tud, jobb a fogy/telj mutatója az összképet nézve, de arra amire használni lehet én dVGA nélkül inkább egy 5300-5400-ast választanék. Lehet, hogy egyedül vagyok vele, de ez az én privát véleményem. :) Ha rakni kell mellé VGA-t és játszani is akarnék vele akkor már mindenképp a cerka, és ne feledjuk h árban nagyon jó kis cucc!

[ Szerkesztve ]

(#45) szabi__memo válasza Kroni1 (#44) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Kb ezt irtam én is...

(#46) frescho válasza Kroni1 (#44) üzenetére


frescho
addikt

Nagyjabol ezt a kovetkeztetest vontam le en is. Erdemes merlegelni. Ha ki tudod hasznalni a 2x erosebb IGP-t, akkor jobb az AMD, ha nem, akkor Intel. Az AMD IGP-je pont a hataron van. Ha regi jatekokkal jatszol, akkor mar eleg a teljesitmenye, de az ujabbaknal elverzik.

Az AMD-nek a platform a kerekkotoje. Sajnos sokkal kevesebb lap van hozza, az olcsobbakkal gond van, az ITX felhozatal pedig nagyon hianyos.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#47) stratova válasza frescho (#41) üzenetére


stratova
veterán

Hmm apropó lapfelhozatal. 8 GB GDDR5-ös Kaveri + F1A75-I DELUXE utód + ez a kis műremek, bilibe lóg a kezem.

(#48) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi a leírást! :R

intel gpu tud hardveres gyorsítást hd videókhoz? Azt linux alatt lehet használni?

off: nem tudom ezt a kalodát miért nyomatja az intel, csak rossz tapasztalatom van vele. :W

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49) frescho válasza stratova (#47) üzenetére


frescho
addikt

FM1-es alaplap es DDR5? De biztos kijonnek majd a megfelelo lapok. El tudom kepzelni, hogy mekkora valtozas jelnetenenek a tenyernyi gepek 8GB memoriaval kb. 7770-es IGP teljesitmennyel.

Vladi: Igen, ha a gyari XBMC disztribuciot rakod fel. Amugy kuzdelmes tud lenni, nekem most csak az openGL megy, a tobbi szoftverbol.

https://frescho.hu

(#50) fsb1000 válasza frescho (#41) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Akkor sajnos megint függőben marad egy állítás.

Nem tudjuk méréssel igazolni azt az állítást, hogy COD4 min beállításokkal nem lehet CPU limites.
Én úgy gondolom, hogy az általam leírt teszt eredménye azt igazolná, hogy A6-5400K esetén igenis van CPU limit, mert az alapórajel 30% növelésével az átlag fps is növekedne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.