Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Tamás88 válasza Lomha 8V (#45) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Fúj de utáltam azt a pályát, mert vagy fölé, vagy alá sikerült ugranom, természetesen kevés idő állt rendelkezésre. Hol lehet megvenni az újabb kompatibilisebb változatot, mert sehol sem találom? Ebből, ha kijön az Androidos változat, akkor nálam abszolút vétel lesz, mint az első rész. Ja és a Reincarnation vagy mi a Steamen meg lehet venni.

(#52) kemotox válasza Tamás88 (#51) üzenetére


kemotox
addikt

(#53) proci985 válasza Lomha 8V (#45) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az, meg az in cold blood, illetve a ketto hazteton ugralos palyaja.

mondjuk a supressort kiutni az elsoben hardon se volt egy leanyalom, egyszer utkozesekkel fekete fustig jutottam... aztan kapott egy teleportot es nem volt a kezdeti helyen, nekem meg kifogyott az idom... utanna viszont rajottem, hogy rosszul csinalom, 15szor le kell lokni a haztetorol mindegyik utan recoveryzve es ugy mar oke:D.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#54) Twinsen2


Twinsen2
tag

nekem is valahogy azért jobban bejött az első rész. Ennél halálra idegesített, hogy pl. negyven perc szorakozás után az utolsó ellen 20-al nekitol egy oszlopnak és kettéhasad a kocsim. Meg a csak trükközéssel kinyirható járművek.

Amúgy a GOG verzio tökéletesen megy új rendszerek alatt, de egy JÓTANÁCS:

-A játékkönyvtárban van egy nglide_config.exe Azzal állítsátok át a felbontást, különben csak a hagyományos 640x480-ban fut.

(#55) Dr. Romano válasza Twinsen2 (#54) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Az első rész szerintem is messze jobb mint a 2. Előbbit tableten a mai napig tolom :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#56) Pöttön


Pöttön
őstag

Most olvasom hogy a felújított Carmageddon jön a next-gen konzolokra is. :C

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#57) Tamás88 válasza Twinsen2 (#54) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Köszönöm, és most látom, hogy még zenékkel is lehet bővíteni.

(#58) peba0706


peba0706
csendes tag

Engem is nagy boldogsággal töltött el az ártatlan járókelők, a vidáman legelésző bocik és buzgón amerikai focit játszó játékosok indokolatlan mészárlása. Azóta sem lettem tömeggyilkos, tehát a játék nem befolyásolta negatívan szellemi feljődésemet. :DDD

A vértócsán viszont nagyon jól csúszkált a kocsi. Az 1. rész jobban bejött. Főleg a menüben kattintgatós egyre jobban kézből vércsöpögős kurzor :D

(#59) Tamás88 válasza peba0706 (#58) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Carmageddon 1 első pálya:
-megközelíted a stadion bejáratát, de nem gyorsan.
-miután már beértél, a sarkán "csúszva" elindulsz balra, majd a stadion bal felső sarkához (a kanyarodás után jobbra) megszerzed a fekete hordót ami egy elektromos áramot rejt.
- kimész a középre, ahol ha jól csináltad még mindig ott állnak egymással szemben.
- és végül nyomsz egy gyors előrét addig, amíg el nem múlik az elektromos kisülés hatása.

A legjobb, hogy az időjelzőt 19:59-nél ki lehetett akasztani (persze valójában továbbszámolt).

(#60) VitaD5


VitaD5
tag

Én az 1. részen mekkorákat nevettem, bár csak is azzal játszottam idáig. :D

Nagyik balra, nagyik jobbra, nagyik elől! (Felesleges szóismétlések mindenhol!) Combo!

Emlékszem, amikor egy túlsolyos emberke elütésével szenvedtem kb. 2 percet, erre hátulról jótt az a fúros, sárga autó, és nem helyettem ütötte el!? Cserébe kapot tőlem ezt-azt. ;]

Rá párhónapra már kentem-vágtam a jáékot, és az egyik örök kedvencem maradt a Red Eagle. :R

Mostanra szemezgetek a Reincarnation-el. ;)

[ Szerkesztve ]

Yar Har fiddle di dee

(#61) NKing


NKing
tag

A Carmageddon 2-ben a nagy sárga dömpert (Big Dump) meg lehetett ölni kb. fél perc alatt, ha rájöttél a lényegre. Egyből induláskor visszatolatsz és az egyik dobozkában van a kocsik elleni rugó. Aztán elindulsz egyből azon az úton egyenesen, ő meg jön ezerrel szemből. Padlógáz, és amikor összeütköznétek, bumm benyomod neki mindhárom rugót. Olyat száll a bevásárlóközpontnak, hogy ihajj, és ha mázlid van, totálkárra zúztad egy szempillantás alatt.

:D :D :D

Emlékszem, hogy miután végig játszottam, még vissza-vissza jártam arra a pályára és szórakoztam ezzel, hogy mennyi a legkevesebb idő, ami alatt elintézem.

Nekem a kedvenc járgányom a buldózer volt :D Maximumra fejlesztve a 3 upgrade csoportot legyőzhetetlen volt - úgy már a sárga dömpernek elég frontálba nekihajtani vele és olyan lett, mint egy papírgalacsin, úgy összegyűrtem :D

Apropó, upgrade - emlékszem, a bevásárló központ mögötti részen volt egy upgrade slot felvehető bónusz és ha már nem tudtál felvenni többet belőle, akkor 30.000 pénz járt érte. Én így gyűjtögettem össze százezreket és upgradeltem fullra a járgányt már az első pár pályán ;] ;]

A reptéri toronyugrás viszont szín tiszta szívás volt, arra emlékszem :((( :DDD

[ Szerkesztve ]

(#62) Sanchez638 válasza NKing (#61) üzenetére


Sanchez638
addikt

50k járt érte :R

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#63) NKing válasza Sanchez638 (#62) üzenetére


NKing
tag

Igen? Akkor rosszul emlékszem :P

A dömpert amúgy a Solid Granite Car power-up-al is le lehet ölni gyorsan, az is ott van a kezdőponton egyből.

(#64) burriebonz


burriebonz
tag

Komolyan ti hogy a francba emlékeztek ilyenekre? :Y :DD De így hogy írjátok nekem is beugrik közülük egy kettő!

(#65) burriebonz


burriebonz
tag

Kevésbé tartozik ide de ezeket a kartonos kiadványokat de hiányolom! :) Emlékszem gta első részéhez még voltak rendes kemény papira nyomtatott térképek, Freespace-hez meg egy könyvnyi vastag leírás volt! Meg poszter meg istennyila! :) De rég voltam már gyerek... :)

(#66) _ak_ válasza Lomha 8V (#45) üzenetére


_ak_
addikt

Fejből ment már a power up helye, vagy az áramos vagy a rugós, bár asszem a rugós az a hajóra kellett, így elég volt csak a közelbe ugrani. :)

NKing

Ha jól emlékszem azon a pályán be be lehetett menni a víz alatti alagútba is, ott is 3 upgrade slot volt, illetve a környéken egy kék is. Elég sokat megfordultam azon a pályán. ;]

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#67) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Jól van, látom másnak vannak élményei az irányítótoronnyal. :DDD A Psycho Pitbull-féle dömpert én úgy csináltam ki mindig, hogy az első ütközést elkerültem vele -nagyon helyesen, mert több ütközés nem lett volna :D - aztán véget ért az út, azaz jobbra kellett volna kanyarodni, na ott volt egy Solid Granite Car cucc. Azt felvettem, megfordultam és a másvilágra küldtem a köcsögöt. :D

Amúgy az első részben az ő verdája volt a kedvencem, a Towmeister. :K

(#68) kelly416 válasza Lomha 8V (#45) üzenetére


kelly416
veterán

Ez de kemény volt. Legalább 3 napomba beletelt, és majdnem egy billentyűzetembe is. :DDD

De azért az első részt nem éri utól, akármennyire igyekszik. Nekem az volt a nagy király, és a a Carma 2 meg TD2000 már csak olyan "jó-jó, de nem annyira" másolatok.

Valahogy elő lehetett hozni a 2-ben single-ben azokat az autókat, amiket elméletileg csak multiban lehet látni? Vagy csak a multi lenne még most is segítség a kíváncsiságomra?

[ Szerkesztve ]

(#69) kelly416 válasza Tamás88 (#59) üzenetére


kelly416
veterán

De a térképen a tényleges időt mutatta. :D

_ak_:
Igen, meg ha felugrattál az égbe mutató csőrből a pályát körülölelő házak tetejére, akkor ott körbeautókázgatva egy csomó helyen lehetett még találni. Fent a tetőn is asszem 5 darabot, az egyik lyukba leesve szintén párat, ott a tetőről látszik, hogy egy szintel bentebb lévő tetőkön megint van egynéhány, ha bemész a föld alá, ahová összefutnak a csatornák, ott a vízben is van, meg az egyik kiálló fém gerendán is, az egyik pálya széli vízben van vagy 5 db megint, szóval az a pálya "aranybánya".

(#70) ceia


ceia
őstag

Én is csak az első résszel játszottam, a második még várat magára! Mindig Annaval mentem, mert szerettem nézegteni, milyen arcokat vág vezetés közben. De én Bucika néven játszottam vele :)

Találtam két videót ami a játék készítésekor készült róla: Ezek a jól ismert képkockák, [link] és egy másikat HD-ben [link] ami sajnos csak egy a próbafelvételekből, ami végül nem lett felhasználva a játékban. Ott ugyanis a homlokára lóg a haja, itt meg a sisak alatt maradt! A videó alá írott 14 éves kor szerintem baromság, legalább 18 körül lehetett :)

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#71) SylverR válasza ceia (#70) üzenetére


SylverR
senior tag

Pedig 14 volt. ;) Nem kell ezen szégyellni semmit. :DDD

Nem!

(#72) Hintalow


Hintalow
senior tag

A cikk aranyos, de kicsit szétszórt, nem igazán jön le mit szeretett volna kihozni belőle a szerző.
A játékról mindent elmond, hogy az egyetlen autós játék, amivel valaha játszottam :D
Az 1-el kezdtem, akkor még csak osztálytársamnál toltuk, mert neki volt számítógépe, de elvontatni alig lehetett tőle.
A kettőt már saját gépen játszottam (és anyáztam brutálisakat az ügyességi pályákon) mai napig elő-elő veszem őket (eredetiben megvan mindhárom rész)

Csodálom, hogy még csak hasonlót sem próbált soha senki készíteni, dacára, hogy mekkora sikere volt.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#73) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is jobban bejött az első rész, én magyar szinkronnal játszottam. A splat pack is nagyon jó volt. A szebb trancsírozásokat és kombókat mindig visszanéztük.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#74) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Gyerekkorom egyik fő játéka! :DDD

Sic Parvis Magna

(#75) Napfénysüti

Fiatalkorom egyik meghatározó és egyben kedvenc játéka. :)

Més que un club!

(#76) JanR válasza Napfénysüti (#75) üzenetére


JanR
addikt

Azért remélem esténként a vér foltot letörölgeted a kocsidról ;)

(#77) Napfénysüti válasza JanR (#76) üzenetére

Persze, nem bírom ha koszos a gép. :DDD

Més que un club!

(#78) JanR válasza Napfénysüti (#77) üzenetére


JanR
addikt

Van valami speciális oldószered? Én mindig küzdök vele ;]

(#79) ceia válasza SylverR (#71) üzenetére


ceia
őstag

Keresgéltem, de nem sokat lehet kinyomozni róla.. FB-on sincs fent, és sehol semmi infó, csak ennyit találtam róla - azaz hogy Faye Morey az igazi neve és középiskolás volt akkor. Itt is azt írják, hogy 14 éves volt, de szerintem legalább 16-nak kellett lennie :D

Különös dolog, hogy a karakter neve Die Anna volt, amiben a die szó azt jelenti, meghalni és a nevet kb. úgy kell kiejteni, mint a Diana nevet és az angol hercegnő két hónappal a játék MS-DOS megjelenése után meghalt :Y

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#80) ceia válasza ceia (#79) üzenetére


ceia
őstag

Oops , ez lemaradt: autóbalesetben! :(

        it's more fun to compute

(#81) icemad válasza ceia (#80) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Oops... Bocsika... :DDD

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#82) SylverR válasza ceia (#79) üzenetére


SylverR
senior tag

Nem tudom. Mikor vége a versenynek és leveszi a sisakot, akkor pont látni rajta, hogy fiatalka. :D Csak hát ugye a low-res.
Egyébként nem tudom miért hazudna a Carma Team.
Azon túl pedig én úgy gondolom, ha jobban megnézem, hihető a 14.
Főleg a mai lányokra jellemző - megfigyeltem -, hogy 14 és 18 közt alig változnak már. 14 évesen elérik a felnőtt külsejük, és már csak lájtosan változnak utána. Faye-nek pedig tipikusan az a koraérett arca van.
De lehet csak bemesélem magamnak. :P

Azért nem teljesen. Ne vesd bele magad plíz a misztikákba.
Die Anna -> "dáj enne", vagy "dáj anna"
Diana -> "diáná", "dájene" stb.
Utóbbinak elég sok kiejtést lehet benyomni. De lényeg mindenképp, hogy utóbbiban rövid 'n'-t ejtesz, míg elsőnél hosszút. :P
Bár tudom, hogy ezt nehéz megérteni. A magyar nyelven belül is csomóan szabálynak tekintenek dolgokat, amiket én nem értek meg. Mivel én írásnak pontosan megfelelően ejtek ki mindent, nem szoktam rátúlozni a hasonulásoknál. :U

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#83) _ak_ válasza ceia (#79) üzenetére


_ak_
addikt

Deus Ex-ben is hiányoznak az ikertornyok... Éljen a konspiráció! ;]

Let's begin, de gozaimasu!

(#84) ceia válasza SylverR (#82) üzenetére


ceia
őstag

Persze, tudom, hogy nem teljesen ugyanaz a kiejtésük, ezért is írtam, hogy kb.
De ha meghallgatod a Google fordítótól, ami szerintem elfogadhatóan ejt ki, nem olyan nagy a különbség. (de picit csaltam, mert ha a diana után is teszel pontot (a címsorban), már nem hasonlít ennyire sem..) Csak érdekességként említettem meg, nem halálbiztos előjelnek. :N

(#83) _ak_ Ezt nem is tudtam, még nem játszottam vele. Akkor a fejlesztőknek is lehetett pár dermesztő másodperce, mikor eszükbe jutott ez a katasztrófa után :Y

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#85) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A kedvenc, rengeteget játszottam vele.

Igaz van akinek az I. rész volt a minden, nekem ahhoz képest ez minőségi ugrás volt. Nagyon szerettem.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#86) TeeJay válasza NKing (#61) üzenetére


TeeJay
félisten

a dömpert még egyszerűbb módon is meg lehet ölni
emlékeim szerint az indulási pont körül van valahol "gránitautó" dobozka amitől kb. mint egy szikla olyan lesz a kocsid
csak neki kell koccolni és vége is van :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#87) Graphics válasza TeeJay (#86) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vót"má :D

Fentebb írták :D és pont ő írta 2-vel alatta :P

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#88) AndrewBR


AndrewBR
senior tag

Hú mekkora játék volt anno, mikor megjelent!

Általános sulis osztálytársamnak ezt vettem szülinapjára.
( persze pult alól... :P )

A.

(#89) 1tom


1tom
tag

Sokat játszottam vele anno...

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#90) scope2007


scope2007
addikt

mi is játszottunk vele akkoriban
a környéken 2arcnak volt gépe, sok hétvégén ottalvós party volt, hajnalig carmageddon, meg mortalkombat
de jó is volt, rég volt

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.