Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Miért a főváros? Nem lehetne kicsit kijjebb is menni...? Ahova tényleg kéne egy picivel nagyobb sebesség...

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#2) ImpersonatoR

Ping is optika ~5 ms ?
vagy jo kis 45+

[ Szerkesztve ]

(#3) adi mester válasza Sanchez638 (#1) üzenetére


adi mester
tag

Lévén egy combosabb wifi hálózatról van szó, nem baj, ha csak a fővárosban próbálgatják. Tippre ugyan az az elképzelés, mint amit a upc próbált kiépíteni a wifree szolgáltatásával, jobb antennákkal, optikairól megosztott hálózattal.

Csak azt ki tudtad kapcsolni, ez meg egy bazi nagy póznán, vagy épület tetejére lesz feltéve, hogy még véletlenül se menj a közelébe. Nem is véletlenül itthon tesztelik, Németország helyett.

Gondolom panelházak környékén épül majd ki először, ott lehet minimalizálni a költségeket, de frekvenciától függetlenül, biztosan érinteni fogja a háztartásokban fellelhető wifi routerek hatékonyságát.

Csak két közönséges herkentyű husi, de ha egy bajnok tudásával szakértő módon hajítjuk el: "Ez a jegy a fájdalomba, csak odaaaa :D

(#4) direwolf


direwolf
őstag

Őőőő, izé:

Radar frekvencia sávok wiki:
"V-sáv 40–75 GHz 4,0–7,5 mm Erősen elnyeli a légköri oxigén, aminek rezonanciafrekvenciája 60 GHz."

Gud lákk :D

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#5) L3zl13 válasza direwolf (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Jujj most mi lesz? Ez biztosan nem jutott eszébe annak a rengeteg cégnek akik 60GHz-s technológiát fejlesztenek. :U

Már vannak 60GHz-s eszközök, amelyek 1-2m-en belül hatékonyak.

Aki hülye, haljon meg!

(#6) Stalki


Stalki
csendes tag

Polgári célú kültéri 60GHz szolgáltatás ingyenes és bejelentés kötelezettség nélküli Magyarországon?

[ Szerkesztve ]

(#7) direwolf válasza L3zl13 (#5) üzenetére


direwolf
őstag

Szerintem Te is érzed a lényeget. Le is írtad: "1-2m-en belül"
Most ezt akarják "kivinni a térre"... próbáltál már valós körülmények között 2,4GHz-es wifit átlőni két épület között? Mondjuk ha van egy fa az utcán? Hát 5GHz-en?
Gud lákk! ;]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#8) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Most eltekintve attól, hogy technikailag ez mennyire fog működni, miért ott kell tesztelni, ahol eleve elérhetőbb az optikai hálózat, miért nem vidéken, ahol esélyesen az elkövetkező 50 évben sem lesz optikai kábel behúzva(nálunk még réz sincs..) és nagyobb szükség lenne hasonló megoldásokra?

Everybody lies.

(#9) dugynok válasza Barthezz2 (#8) üzenetére


dugynok
senior tag

Pont azért, mert ott már ki vann építve az optika a teszthez.

(#10) L3zl13 válasza direwolf (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Bocs, elírás. Természetesen 1-2 km-re gondoltam.

Aki hülye, haljon meg!

(#11) direwolf válasza L3zl13 (#10) üzenetére


direwolf
őstag

Linket légyszi! De ha tűzvezető radarra gondolsz, akkor morcos leszek :D

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#12) L3zl13 válasza direwolf (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

[link]

Aki hülye, haljon meg!

(#13) Tommmysun


Tommmysun
senior tag

Nem értek a dologhoz, így csak kérdezem! Vajon ez is olyan lesz, mint pl a parabolás TV, hogy majd a szerződések apró betűs részébe beleírják, hogy havazás, rossz idő esetén a garantál sávszélesség 0 kbit/s?

(#14) dabadab


dabadab
titán

A cikkből: "kifejezetten arra optimalizálták, hogy a sűrűn lakott városi területeken nagy sebességű internetkapcsolatot biztosítson"

Ezek után mennyire értelmes dolog azon rugózni, hogy sűrűn lakott városi területeken tesztelik, nem pedig falukban?

DRM is theft

(#15) direwolf válasza L3zl13 (#12) üzenetére


direwolf
őstag

Ja értem. És az megvan, hogy kísérleti körülmények között majdnem megvolt a 400km 2,4GHz Wifin? Ha meg otthon próbálsz a szomszédnak átlőni, akkor vakarhatod a fejed miért nem megy még yagival sem. Ja, hogy ott az a k.rva fa...
Na mindegy, biztos jó kis szolgáltatás lesz ebből is magas rendelkezésreállással, remek ügyfélszolgálattal (Q:"rászállt a madár az antennára és elmozdult egy mm-t" A:"vettük a hibabejelentést, 72 órán belül elhárítjuk" :D )

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#16) mepet


mepet
addikt

Tehát jól értem, ez egy öszvér technológia valahol a wifi és a mikrohullámú point-to-point linkek között, ami mindkét technológia hátrányait magába foglalja? :D

(#17) L3zl13 válasza direwolf (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nagyon érdekes. Akkor ezek szerint a leendő problémáknak mégsem lesz köze ahhoz, hogy ezek a figyelmetlen mérnökök megfeledkeztek arról, hogy a légköri oxigén elnyeli ezt a hullámhoszt? :U

Aki hülye, haljon meg!

(#18) BatchMan válasza Sanchez638 (#1) üzenetére


BatchMan
senior tag

Azért a főváros, mert
- itt laknak azok a mérnökök, akik a tesztet végzik
- itt a legnagyobb a háttérzaj
- itt találsz koncentráltan olyan népsűrűséget, ami megfelelő terhelést tud adni a teszthez (pl. műegyetem koli)

(#19) Bluesummers


Bluesummers
őstag

A képen amit látsz: Red Alert PRISM tower. Teslát nem merték kitenni.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#20) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

őszintén ennek mi értelme van? A cikkben lévő kép alapján pár 10 m akarnak átlőni egy csomó aktív eszközzel. De a kapcsolat mindkét oldalára speciális eszköz kell.... ezzel az erővel kihúzhatják a vezetéket is. Max a városképet rondítja...

...csak én vagyok helikopter?

(#21) E.Kaufmann válasza Sethdobaloah (#20) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A wifi routert is ki akarják csavarni a júzer kezéből a totális kontrollért :D Nehogy már a NAT mögött itt valami csúnya dolgot műveljenek ;]
Ha jól értettem, ezek az eszközök majd bevonhatók az 5G égisze alá. És addig talán a mobileszközök is tudni fogják a 60 GHz-s tartományt is. Ha a közelükben vagy, akkor nem a nagy távolságra nagyobb területekre tervezett LTE sávot használod, ahogy egy másik topikból kiolvastam. Automatikusan a felhasználásnak és az elérhetőségnek megfelelően választ vezeték nélküli technikát a mobilod, majd.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#22) Reggie0 válasza Sethdobaloah (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

Vezetekezni draga dolog es mindenfele engedely kell hozza. (No meg lehallgatni is macerasabb.)

(#6) Stalki: Azert nem teljesen. Bejelenteni kell, illetve tervezni, hogy mast ne zavarj. De nem kell fizetni a frekvenciahasznalatert. Ahogy E-band-on se, ezert elegge divatos manapsag a telkoknal.

(#15) direwolf: Azert gyakorlatban eleg sok tapasztalat van jopar kilometeres osszekottetesekkel ezeken a frekiken.

[ Szerkesztve ]

(#24) megamurashy


megamurashy
csendes tag

Ezzel már kenyeret is lehet szeletelni? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.