Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsirfecske


zsirfecske
addikt

közelítik már a zen-t, nagyon helyes, éljenek a minél jobb hatásfokú tápok és a minél energiatakarékosabb hardverek!

[ Szerkesztve ]

(#2) kircipeti


kircipeti
senior tag

Pont a 400-asbol nincs ilyen?

(#3) Quan-Chi válasza kircipeti (#2) üzenetére


Quan-Chi
őstag

elég gáz, engem is érdekelt volna 400-asba :W , végülis az a legoptimálisabb teljesítményű egység ... :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#4) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Minél nagyobb teljesítményű a táp, annál könnyebb a hatásfokát növelni, legalábbis ha százalékban adják meg. Persze van egy teljesítményhez kötődő faktor is, ami nő, de egy része meg kvázi állandó.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) lsc válasza Quan-Chi (#3) üzenetére


lsc
nagyúr

Van 400-as everest, max az csak 80+ nem 85+.

Az élet kegyetlen .

(#6) Puma K


Puma K
veterán

Hm moduláris is és még 85+ plus-os hatásfokú. Lehet jövő ilyenkor már egy FSP 600W-os táp fog dolgozni a gépemben :B

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#7) Traxx


Traxx
őstag

ööö, ez a teljesítménytáblázat valami elírás? :F A 400-asnak a 12V-os kmbinált maximuma 375W, az 500-asnak meg csak 360...a többinél meg még nagyobbak a különbségek. Az ágak mindkét családnál 18A-esek, ezért nem igazán értem...ennyit áldoznának be a hatásfok oltárán? :U

A link lemaradt: Everest 80Plus

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#8) Dyno válasza Traxx (#7) üzenetére


Dyno
veterán

Szerintem is valami elírás.Amúgy 18A-es ágakkal nicns baj.

(#9) Ribi válasza Dyno (#8) üzenetére


Ribi
nagyúr

Lehet, hogy csak kénytelenek voltak ennyit odaírni, mert 360W felett pont átlépi a 85% határt. Amúgy meg bírná még a 450W-ot is. Ez akár még elképzelhető is.
Corsair 400cx is bírja bővel a megadott érték felett, csak "max" terhelés felett a hatásfoka 80% alá esik. És manapság kiadni olyan tápot amin nincs legalább egy 80% plecsni az vérlázító.
Ők meg úgy gondolták, hogy kiadni a 100-ik 80%+ os tápot, annak nincs hír értéke.
85%+ mégis jobban néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#10) Ribi válasza Ribi (#9) üzenetére


Ribi
nagyúr

Vicces csak az, hogy a hirben lévő 85%+-os pdf-ben 100%-nál 424W-ra terhelték a 12V ágat, nem 360-ra. :F

(#11) Trolluska


Trolluska
tag

Megint egy erőműcsalád, bravó! :(((
Hol maradnak a kis teljesítményű, minőségi, jó hatásfokú tápok??? :U

[ Szerkesztve ]

(#12) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

...mely a gyártó állítása szerint halkan teszi a dolgát.

Szerintem ez a felmondat minden tapos hirben benne van. :D

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#13) D1Rect válasza Trolluska (#11) üzenetére


D1Rect
félisten

A 80+-os kategóriában.

(#14) Traxx válasza Ribi (#10) üzenetére


Traxx
őstag

Először arra gondoltam, hogy 424*0,85 képlet alapján ez korrekt is lenne (vagyis 360,4W :D ), de úgy látom, hogy itt az szerepel, amit ténylegesen kirántottak a jószágból, szóval zavar van az erőben...mindegy, ez még így is kevesebb, mint a 80Plus-os 475W-ja :D

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#15) Rica válasza Trolluska (#11) üzenetére


Rica
senior tag

Nekem olyan van: 400 PNF :C
De ha lesz egy i930-asom és egy 5890-esem, akkor kell ebből a családból a 800 Wattos.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#16) Chaser válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


Chaser
titán

Van az FSP-nek 200 v 250W-os 80+ gold -90+- tápja is, nekem jelenleg 250W 80+ FSP-m van, szóval megoldhatnák ha akarnák...

szerk: Rica: Ki kell hogy ábrándítsalak, a PNF szériára sok jó jelzőt lehet mondani, de sajnos a jó hatásfok nincs közte :( Középterhelésnél kb 75-76%, alatta/fölötte 70-72.

lsc: 400-as Everest-tel csak 1 baj van, nagyon ritkán lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17) kételkedem


kételkedem
addikt

A 800-ast csatlakozókkal is szépen ellátták! 9 SATA csati :C

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#18) Rica válasza Chaser (#16) üzenetére


Rica
senior tag

Itt azt írják az 1. hsz. végén, hogy 348 Wattot ad le a két 12 Voltos ágon. Nekem simán viszi a 4870-et 830-on, az önmagában kb. 220 Watt Crysis csúcson.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#19) 14adam válasza Rica (#15) üzenetére


14adam
addikt

Miért is kéne 800-as :F Egy 500w körüli táp is vígan viszi

(#20) Rica válasza 14adam (#19) üzenetére


Rica
senior tag

Itt az 5890-es max fogyasztása (még nincs is meghúzva). Adj hozzá még egy megcibált i7 920-at, az már legkevesebb 450 csak a kettő.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#21) Chaser válasza Rica (#18) üzenetére


Chaser
titán

A hatásfok nem ezt jelenti. Mondjuk 80%-os hatásfokú tápra egy példa. Konnektorból felvesz a gép 100W-ot, akkor a gép részéről ez 80W, a maradék 20W-ot a táp elfűti. Minél kisebb a hatásfok, annál többet fűt el. Ideális eset az lenne, ha 80W kell a gépnek akkor 80W-ot is vegyen ki konnektorból, de sajnos ilyen tápok nincsenek, csak amik közelítik ezt. Az említett példával a te tápod miatt 114W-ot venne ki a konnektorból az a gép, ami a táp vesztesége nélkül 80W-tal beérné.

szerk: hatásfok = hasznos teljesítmény/felvett teljesítmény

szerk2: 90+ táppal ugyanez a gép 88-89W-ot venne fel konnektorból, azért nem mind1 :N

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22) 14adam válasza Rica (#20) üzenetére


14adam
addikt

Bocsi,de én nemlátok 5890-et :U Ha 5870-re gondolsz akkor vígan viszi az 500-as,ha te az 5970-re gondolsz,akkor már egy 700-as elfér mellé

[ Szerkesztve ]

(#23) Rica válasza Chaser (#21) üzenetére


Rica
senior tag

Értem. Ezek szerint akár 500 Wattot is leszipkázhat a tápom a hálózatról. :R
14adam: Igazad van, elírtam, 5970.

[ Szerkesztve ]

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#24) LackoMester


LackoMester
addikt

ha táp akkor FSP :K legalábbis nálam

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#25) bolic


bolic
őstag

Ehh nem véletlenül a magyar Everest jogvédett? :W :K Valószínűleg be fog perelni. ;]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#26) Chaser válasza Rica (#23) üzenetére


Chaser
titán

A tápod és a fogyasztók rajta igen. Mostani konfigod játék alatt cirka 270-300W-tal beéri nagyon vga igényes játékkal is a konnektorból.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) Gyuri27 válasza Chaser (#16) üzenetére


Gyuri27
félisten

Itthon nem lehet, ha pontosak akarunk lenni.

Szépek ezek a tápok, jók is. 350-400 hiányzik a kollekcióbol.

Amd - Radeon - Ryzen

(#28) Chaser válasza Gyuri27 (#27) üzenetére


Chaser
titán

Én még itthon élek, nagyon nem tudok vele mit kezdeni, ha külföldön lehet kapni, attól nekem még nem lesz...kinn lehet kapni azt a 250-es 90+ tápot is, amiről valszeg még az ittenieknek is csak elenyésző része tudja, hogy 1általán van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) Gyuri27 válasza Chaser (#28) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] az osztrák határ melett élni jó. [link] csak annyit akartam mondani beszerezhető ez. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#30) lsc válasza Chaser (#16) üzenetére


lsc
nagyúr

Keresni kell ha valakinek az kell [link].

Az élet kegyetlen .

(#31) Translator válasza Ribi (#9) üzenetére


Translator
tag

:: Corsair 400cx is bírja bővel a megadott érték felett, csak "max" terhelés felett a hatásfoka 80% alá esik

Erről hol olvashatok bővebben?

Azok akik feladnák alapvető szabadságukat egy ideiglenes biztonságért, nem érdemelnek sem szabadságot, sem biztonságot - Benjamin Franklin

(#32) nyunyu válasza Translator (#31) üzenetére


nyunyu
félisten

Itt

480W terhelesen mar csak 78%.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33) antikomcsi válasza Trolluska (#11) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Miért, ennél az 500-asnál kisebb teljesítményű tápot már hova akarsz? Azok már csak direkt kis fogyasztású gépekbe valóak. Az én gépemben egy ilyen 500-as táp vért izzadna, játék alatt pedig megadná magát valószínű. Ha nem rögtön, akkor záros határidőn belül.

Nem tudom miért divat olyan tápokat ajánlgatni manapság, ami éppen elviszi az adott konfigot, és közben szenved, mert a tudása 90-100%-a ki van használva. Mert a lazán és bővenelég álltalában ezt jelenti. Legalább proci, vagy vga csere után lehet megint tápot is veni.

(#34) Chaser válasza Gyuri27 (#29) üzenetére


Chaser
titán

Sajnos nem ott élek :N 1ébként erre gondoltam: FSP250-60PFK

lsc: Én 2 boltból vásárolok, azokban most nincs, pár hónapja volt mindig, ha nem is akkor tudták hozni, nemrég azt mondták nagykerből is eltűnt :F 10k-ért a kezembe nyomták volna ha nem vagyok akkora barom hogy otthagyom :U

antikomcsi: Ha valaki nem gamel, csak dolgozik, akkor mért ne lenne elég 250-es táp? Q8200-t felrántottam 3G-re, IBT alatt 140W-ot vett ki a gép konnektorból, net közben 50W. Az enyémnek ráadásul viszonylag sok fesz is kellett ehhez. A 250-es tápom vígan elvolt 4830-cal meg E5200-vel, prime+furmark alatt volt 140W...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35) Dyno válasza antikomcsi (#33) üzenetére


Dyno
veterán

Hát nem tudom minek 400W-osnál több egy átlag konfigba....mondjuk phenom II x2 vagy e5000/7000, 3,5ghz-re húzva mindegyik esetében plusz 4870/gtx260 plusz 3-4hdd plusz ventik stb....na furmark+prime talán kihúzna belőle 280-300W szór! hatásfok, tehát 240-260W, ez a 400W-os Everest esetében 60-70%-os terhelést jelent, enniytől emg baja nem lesz, mellékesen megjegyezném, ha efölé pakolnánk 600W körüli everestet, már eleve rosszabb hatásfokkal dolgozna, ergo több hőt kell elhűteni, melegebb is lenne.

[ Szerkesztve ]

(#36) venember83


venember83
nagyúr

Ha igaz a táblázat, akkor elég gyengusok 12 volton. :(

(#37) bartucc válasza venember83 (#36) üzenetére


bartucc
addikt

Igen, eléggé gyengélkednek :U (biztos hogy nem elírás?)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#38) proof88 válasza venember83 (#36) üzenetére


proof88
addikt

(#39) venember83 válasza proof88 (#38) üzenetére


venember83
nagyúr

Ezért is kötöttem feltételhez a megállapítást.

(#40) Gyuri27 válasza lsc (#30) üzenetére


Gyuri27
félisten

AZ a baj, hogy ahol jó áron van azt a boltot alig ismerik. Amit meg ismerne az ember meg majd 1,5x annyiba kerül.
Előtt jó boltban 12-13k volt a cucc. Így én ezért nem vennék most ilyet. Arról nem is beszélve, hogy azért mert a termék listában van tartva nem biztos, hogy van raktáron.

Amd - Radeon - Ryzen

(#41) Quan-Chi válasza lsc (#5) üzenetére


Quan-Chi
őstag

tudom hogy van 80+ os , de szerintem a 400/450es tápokból kopik a legtöbb ugyanis a konfigok 90%-át az is kiszolgálja :K , amúgy se nagyon díjazom ezeket a kilowattos csodákat :(

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#42) lsc válasza Quan-Chi (#41) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha tényleg érdekel akkor nem tudom hol a gond, hiszen van.

Mod Gyuri27 : Megnéztem egy két boltot a linkről, van, 13 körül, ha valakinek annyira kell tud venni . Azt én is láttam olvastam hogy nehezen beszerezhető, de ha valakinek annyira kell tud venni .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#43) Chaser válasza lsc (#42) üzenetére


Chaser
titán

+ kiszállítás vagy elmenni érte kb 2k, akkor 450hx 18-19k-ért 5év garral :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) lsc válasza Chaser (#43) üzenetére


lsc
nagyúr

Te sem értesz, onnan indult az egész hogy nincs 400-as, az ár szóba sem került . Utoljára, ha valaki akar tud venni, ha meg nem jó neki csak két bolt akkor várjon, ennyi .

Az élet kegyetlen .

(#45) Chaser válasza lsc (#44) üzenetére


Chaser
titán

Én normális áron akarok venni helyben, bárki tud venni bármit ha az ár és egyéb feltételek nem számítanak...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46) Quan-Chi válasza Chaser (#45) üzenetére


Quan-Chi
őstag

néha a szükség nagy úr , de én se szeretek elmenni a világ végére valami apróságért :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#47) marcus.fenix


marcus.fenix
aktív tag

"a 500" ??? :F

"pesti-e vagy?" ;]

Mindegy... a PH! amúgy is tele van nyelvújítókkal, csak ott kezdődik a gond "amikor a" az névelőt már szándékosan nem használjuk...

[ Szerkesztve ]

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#48) Ribi válasza antikomcsi (#33) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azért nem töltöd ki a konfigod, nehogy valaki beszóljon, minek neked ekkora táp :DDD

(#49) aram01


aram01
nagyúr

jó kis tápok ezek

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#50) rsf


rsf
senior tag

Én is beruháztam egy 600W-osra mivel ugyanannyiba került mint az 500W-os.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.