Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Saomi 9-est használok, ebben is 695- ös proci van, 6 GB rammal. Több oldal megnyitásakor is használható marad, YouTube a háttérben+ navigáció simán megy, akkor röcög kicsit, amikor visszatérek a kezdőoldalra.Fagyásokkal nem találkoztam a négy év alatt, kamera rögtön indul, lezárt képernyőről is. Igaz, ennek még gyári az agya, nincs széttúrva.
Miuit szeretem, mert teljesen személyre szabható a megjelenés, és utálom, mert általában amit keresek, az az almenü lehetőségeinek a további beállítások opciójában érhető el.
Reggeli automatikus bekapcsolásnál csak a feloldást követően bootol be teljesen a készülék (miért???) :W ilyenkor hagyom egy percet amíg betölt, utána minden jó.
Szokni kell, hogy minden letöltött alkalmazást be kell állítani hogy ne fusson a háttérben, akkor nem zabálja az akkut,és nem fulladok bele a felesleges értesítésekbe.
Egyedül azért gondolkodom a váltáson, mert a legutóbbi biztonsági frissítés 2021- es. Kicsit parázok tőle, mert folyamatosan fizetek a telóval, meg megy a netbank, meg mindenféle pénzügy, viszont nincs olyan teló újonnan 150 ezer körül amiben megvan a 3 teljes értékű kamera( telés, ultraszéles, zoom) amoled kijelzős, és nem tepsi.

(#2) Brndtt00 válasza Jack Hunter (#1) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Melyik 9-es szériájú xiaomi-ban van Snapdragon 695? Mi9T-m volt, az Snapdragon 730 volt, illetve a MI9t pro Snapdragon 855(talán) Redmi 9 pedig Helio G80(szinten talán). Mi9se pedig 712. (Többi szériát annyira nem ismerem 9esen belül.)

Ez a Note 11 PRO 5G elég gyászos sajnos ezzel a szettel. Pixel experience rommal egész jó, de már a fejlesztő is tovább adott rajta, így vagy 4 hónapja nem frissült. Neznem kell egy másik romot.

Vagy szerezni egy más gyártmányú 695-tel szerelt mobilt, hogy megnézzem az is hasonlókat csinál e, vagy én vagyok csak ennyire szerencsétlen :F

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#4) Jack Hunter válasza Brndtt00 (#2) üzenetére


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Ezzel engem is megleptél. :D Egészen eddig abban a hitben voltam, hogy 695- ös van a Xiaomi 9 SE ben. Pedig határozottan emlékszem rá amikor az ügyintéző asszonyka darálta a tulajdonságokat, akkor ezt mondta. Direkt azért vettem meg, mert igen tetszetős, formás, kellemes megjelenésű volt, és látszott rajta hogy mindenre is lehet használni. Meg hát a telefon se volt rossz. :DDD

(#5) Brndtt00 válasza Jack Hunter (#4) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Hát, szerintem jobban jártál a 712-vel, mint a 695-tel.
Már csak videós szempontból is mindenképp.

Jó jó, de az ügyintéző kibírja egy napig töltés nélkül? :DDD

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#6) janeszgol


janeszgol
félisten

A Note 10 Pro sem erősebb, mint a Note 11 Pro 5G-d, csak az SD695 elég gyászos SoC lett.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#7) Brndtt00 válasza janeszgol (#6) üzenetére


Brndtt00
junior tag

A 695 nagyon rossz :D (próbáltam nem csúnyán fogalmazni)

De nekem nem kell, hogy papíron erősebb legyen, ha ezerszer belakottabb telefonnal gyorsabb volt a 732G :(

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#8) Jack Hunter válasza Brndtt00 (#5) üzenetére


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Nincs reális összehasonlítási alapom, ezelőtt egy Nokia Lumia 1020 volt nálam használatban, meg egy Motorola Defy+. Meg voltam velük elégedve, mindkettő kompakt volt szuper kamerával. A Defy- t az akkumulátora és a kora miatt engedtem el. Random eldobta a hálózatot, újraindult, fagyott, szóval telefonálásra alkalmatlan állapotba került. A Lumiát meg beszántották, azóta nincs is Nokia telefon, csak ráírják minden szedett vedett kínai szarra. Ezért próbáltam ki ezt a Saomit, ha már kínai, akkor minőségi bóvli legyen. Végül is kellemesen csalódtam, de itt is igaz hogy csak az első szériás Xiaomik voltak ár-érték bajnokok, mostanra ez a márka is lezüllött, belefulladt a mohóság és a profit bűzös mocsarába. Millió és egy fajta van belőlük, holott minimális különbséggel ugyanaz a készülék, ha valamiben kevesebbet nyújt, azt alacsonyabb számmal jelölik, de ha másban meg többet, akkor lesz belőle egy plusz.Esetleg Pro. Ha meg minden benne van, az a Pro-Max Ultra -Plusz.
Szerencsétlen átlagpolgár meg választhat, hogy mit visz haza: ötgés, ultramodern technikát két év főverzió frissítéssel, mindenféle kacattal a dobozban, vagy kacat nélküli csodát ötévnyi biztonsággal, amit három év után szándékosan belassítanak, hogy megvegye az újabb félmilliós kütyüt. Nem jó.:(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.