Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Ces-en bemutatott modellekre se tudott már mit lépni a konkurencia.
Ez már tényleg az a kategória amikor megmérgezi magát felkötés közbe pisztolyt tartva a fejéhez....

Ezzel szemben semmit nem tud felmutatni az intel, csak gyártsanak rá értelmes gépeket mert az 1680x1050 es kijelző stb lábon lövések nevetségesek. :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#2) LGG555


LGG555
aktív tag

Nagyon keményen tolja az AMD, jövőre szeretnék laptopot venni mindenképpen Ryzenes lesz.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#3) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Komoly termékpaletta. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#4) lory256


lory256
csendes tag

nagyon varom mar, egy jo ryzen 7-9-el szerelt notebookra csere lesz biztosan(3xxx ryzenes notebook tervbe volt de akkor jottek infok mekkora ugras lesz a 4xxx mondom akkor kibirom addig jelenlegi inteles sem gyenge meg mindig, de mar lassan 6 eves 4/8magos i7 3612qm sok rammal/ssdk-kel

(#5) mdraco


mdraco
őstag

CES óta még mindig nincs semmi a piacon, hiába jelentgetik be...

(#6) #16820480


#16820480
törölt tag

Csak mikor lehet majd ténylegesen kapni ezeket? És milyen választékot építenek rá a gyártók.

(#7) Robi BALBOA válasza #16820480 (#6) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Remélem mostmár a notebook gyártók is komolyan veszik a dolgokat és fel fel arányban látok majd Inteles és AMD-s laposokat.

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#8) zsolt501 válasza mdraco (#5) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Szerintem (de ne legyen igazam) örülhetünk, hogy ha karácsony környékére találkozhatunk kézzelfogható termékekkel is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#9) #16820480 válasza Robi BALBOA (#7) üzenetére


#16820480
törölt tag

Még a fele-fele sem kell feltétlen, majd eldöntik a vásárlók, csak legyen értelmes konfig Ryzennel is.

(#10) Gibo válasza Lacika112 (#1) üzenetére


Gibo
senior tag

Az Asus az egyik ilyen "kivételezett" gyártó, ök pl. a ROG Zephyrus-szal jelentkeznek...nem csípem az Asust, de ezt a lapost elfogadnám szó nélkül :DDD :DDD De a Dell G5 SE széria sem tünik rossznak AMD Radeon RX 5600M-el, ott viszont "csak" a sima H-s procik lesznek.

Abu, azt még egyébként beleírhatta volna, hogy a HS-es prociknál az AMD külön teszteli és validálja a laptopokat amikbe beleépíthetik a CPU-t, ezzel végre el lehetne érni, hogy a körítés is minöségi legyen...

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#11) #16939776


#16939776
törölt tag

Már csak azt kell megoldani, hogy ezekhez méltó minőségű, full extrás felszereltségű laptop is megjelenhessen a piacon, ehhez kellene (OEM) gyártókat és egy "tiszta" értékesítési csatornát találni.

(#12) andy19770128 válasza lory256 (#4) üzenetére


andy19770128
aktív tag

A 3 adik gen nem 6 hanem 8 éves

(#13) #04824576 válasza Gibo (#10) üzenetére


#04824576
törölt tag

Egyszerű a megoldás. Ha a HS-el szerelt termékek minőségét felügyeli az AMD, akkor nem fogsz sok HS-el szerelt terméket látni. De ne legyen igazam.

(#14) opr válasza #16820480 (#6) üzenetére


opr
veterán

Az eredeti terv az volt, hogy az NDA mikor lejar mar vannak is tesztek a konkret gepekrol, es utana kb azonnal mennek is a boltokba. Na, ennek tett be erosen a coronavirus, meg a nagyobb oldalak se kaptak meg a tesztpeldanyokat sem, mert egyszeruen leallt a gyartas. Az, hogy ez mekkora es milyen merteku csuszast okoz, szerintem az igazan bennfenteseket kiveve senki nem tudja. Anandtech azt irta, nekik az AMD 1-2 hetet mondott, hogy akkor kapjak meg a tesztpeldanyokat, szoval siman lehet, hogy akar 1-2 honappal is csuszik a rajt, vagy akar meg tobbel is, ha meg az ujsagiroknak szant tesztlaposokat se sikerult legyartani mostanra.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#15) #06658560


#06658560
törölt tag

Ami nekem furcsa, hogy a chipek krémje 35W-on hozza azt a teljesítményt, amit a zöm 45-ön. Az a 10W csak szerintem nagy szórás?

(#16) opr válasza #06658560 (#15) üzenetére


opr
veterán

Valszeg erosen valogatott chipek lesznek azok, amik hozzak a hasonlo orajeleket joval alacsonyabb feszultsegen is.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#17) #16820480 válasza opr (#14) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát ja, de még bejelentés is alig volt, hogy milyen termékek jönnének, szóval nem egészen látom, hogy ez tényleg annyira gyors lenne, hogy oké, letesztelték, és napokon-heteken belül a boltokban van.
Nyilván elsődleges az egészség most, szóval nem panasz akar lenni, csak maga a hozzáállás fura nekem kicsit, hogy eredetileg ilyen gyors és pörgős tervet gondoltak.

(#18) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Typo error:

9 49600HS (8 mag)

https://www.coreinfinity.tech

(#19) Gibo válasza #04824576 (#13) üzenetére


Gibo
senior tag

gondolom a termékcsoportot validálják és addig tesztelik az adott sorozat példányait amíg azok meg nem felelnek az elvárásokna, utána már mehet gyártásba a lapos...Tekintve hoyg egyre jobban csend az AMD neve megérheti a nagy gyártóknak, föleg ha ezután olyen cikkek jelennek meg amik ezeket a laposokat méltatják. Tudom a pénz nem a consumer piacban van, de ha innen szivárognak be üzleti szintre az is jó...

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#20) opr válasza #16820480 (#17) üzenetére


opr
veterán

Szerintem most mindenhol tuzoltas van. Elvileg mar januar ota porognenek a gyartosorok, gyakorlatileg meg most sem indult be a termeles teljesen, es minimum aprilisig nem is fog. Nagy pofon ez most minden tech cegnek.
Emiatt amugy rengeteg bejelentes el is maradt, mert meg ha kinaban fel is porog a gyartas, a szallitas meg ki tudja meddig kerdeses.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#21) #21180672


#21180672
törölt tag

desktop cpu-król van valami hir? azok mikorra várhatóak?

(#22) Yutani


Yutani
nagyúr

Mobil, tudom, de nagyon kíváncsi lennék, hogy a Ryzen 5 4600U hogyan teljesítene egy R5 1600X ellen, mennyire verné meg hatod TDP-ből?

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#23) janeszgol válasza Yutani (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezeken én is szoktam gondolkodni. Illetve még azon, hogy az ARM korszak mikor köszönt be ide. A Notebookcheck listáját szoktam kíváncsiságképpen nézegetni.

[kép]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#24) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Tűkön ülve várom már a AMD 4900HS szerelt gépeket. Ne legyen igazam, de ha ez olyat üt mint várom akkor Intel gépeket alig fogunk látni! :))

(#25) opr válasza janeszgol (#23) üzenetére


opr
veterán

Az ARM kora majd egyszerre jon a linux evevel. ;)

;]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#26) Chp


Chp
őstag

Szimpatikus, de ami komoly nyálelválasztást fog nálam okozni, az a desktop lesz.

(#27) Robi BALBOA válasza #16820480 (#9) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Csak reméljük a vásárlók ki is szúrják a Ryzen-es motyókat, mondjuk most, hogy desktoppon ilyen jól teljesítenek van rá némi esély.

Várom a teszteket, aztán ha olyan amilyennek beharangozták, akkor rokonokat Intel felé terelgetem(fordított pszichológia, mindig az ellentétét csinálják mint amit mondok :DDD), haverok azok okossabbak, így velük nem kell trükközni.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#28) Bici válasza #06658560 (#15) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem ezek csak keretek.
Ha a megadott besorolási módszer szerint az egyik 34.9 W-ot fogyaszt, a másik meg 38-at, akkor az első mehet a 35W-ba, de a másik már csak a 45W-ba.
Legalábbis én erre tippelek.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#29) Robi BALBOA válasza #06658560 (#15) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Azt senki nem mondta, hogy hozza, csak azt, hogy a 45w-os 35w-ra korlátozva némileg gyengébb mint az alapból 35w-os.
Azért az csúnya lenne ha a 35w-os jobban tartaná az órajeleket mint egy 45w-os(persze mind a két esetben megfelelő hűtést feltételezve).

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#30) Tanisz


Tanisz
senior tag

Remélem a Dell Latitude, Precisionba is megjelennek, esetleg a HP ProBook, EliteBook sorozatban is.

Idén cserére éredt munkalaposom :)

Bár erre semmi garancia, 3000es szériával se nagyon jelentek meg :(

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#31) JColee válasza Tanisz (#30) üzenetére


JColee
őstag

Nekem 2700u van elitebook-ban. Gondolom a 3000 széria nem lett volna nagy előrelépés(?).

(#32) ONEFREE válasza Tanisz (#30) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

A 3000 es szériában nem volt ekkora potenciál mint a következő generációban. Én is attól félek, hogy nem fognak tudni kiszolgálni minden megrendelőt és ez a legnagyobb hiba ami megtörténhet. :((

(#33) Raysen623 válasza Tanisz (#30) üzenetére


Raysen623
addikt

Én is arra várok hogy legyen rendes lapos Ryzen-el.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#34) hallador válasza Tanisz (#30) üzenetére


hallador
addikt

A legmagasabb kategóriában nem nagyon lesz Ryzen. A Mobile Workstation nagyvállalatra vannak optimalizálva. Az AMD-nek nem nagyon van valóban nagyvállalati vonala.
A Latitude 5000 már van AMD-vel de Európában ritka mint a fehér holló. Valódi nagyvállalati a Latitude 7000-es sorozat pedig soha nem volt AMD-vel, hogy lesz-e?

A HP-nak már láttam demokat, jönnek az EliteBok 700-asok, ami a 800-as AMD-s megfelelői. Minőségben már az előző széria is ugyanolyan volt.

A ProBook a HP legkelendőbb populáris small business vonala ez intel vonalon megjött már november végén a 10. gen intel, az amd-k is jönnek. Csak valamiért Magyarországon a Gen7-et hivatalosan nem árulják, valamiért a HP meg a nagykerek ülnek rajta, nincs még hivatalos ára. Pedig 4 hónapja kinn van a termék.

A Dell esetében más a helyzet, ott Magyarországon a Latitude 5000 a legkelendőbb. Mert nyomják. Ha ott lesz AMD-s, akkor az nagyot szakíthat. De ebből szinte nem kapott az ország.

(#33) Raysen623

Vállalati gépek között eddig is volt. Konzumer vonalon volt különbség, de ott is csak a felsőházban.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#35) Tigerclaw válasza Raysen623 (#33) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ok, de meddig kell még várni rá? Nem tudnak eleget gyártani, vagy mi a probléma? A tizedik szériás Intel már mindenhol ott van, a Renoir meg csak bejelentés szintjén létezik és talán csak 2 modellt jelentettek be, meg egyet kibányásztak valami CPU adatbázisból. Pedig ez a széria talán már fogyasztásban is elérte az Intelt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#36) #06658560 válasza Robi BALBOA (#29) üzenetére


#06658560
törölt tag

Úgy viszont nem sok értelme lenne exkluzívvá tenni pont azokat, ha teljesítményben nem ugyanott vannak.

(#37) Robi BALBOA válasza #06658560 (#36) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Olyat tudok elképzelni, hogy ahogyan Bici mondja, ugyan azon a teljesítményszinten az egyik 34,9w-ot fogyaszt(ez lesz az exkluzív cucc) a másik 37w-ot, ez már átcsúszik a 45w-os ligába.
Vagyis nagyobb az esélye, hogy egy 45w-os prociban több tartalék van, mint egy kihegyezett 35w-os prociban.

Erről nagyon nagyon szívesen megnéznék egy profi tesztet.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#38) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nem is AMD lenne, ha a szóban forgó termékre nem kéne éppen még várni, de amúgy egyszer majd jönnek.

(#39) Joci10 válasza sh4d0w (#18) üzenetére


Joci10
őstag

Nálam nem csak az elírás jelent meg, hanem a táblázat rossz szerkesztése is. Rendre
"nin
cs"-ek, meg
"8 x 51
2kB"-os tördelésekkel van tele a hír (a 3 betűs SM-T is két sorban van, az 'L3-cach-e' háromban, a 'Fogyasztá-s (TDP)' szintén kettőben).

(#40) sh4d0w válasza Joci10 (#39) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is, de gondolom a mobil nézet miatt lehet.

https://www.coreinfinity.tech

(#41) Yutani válasza Joci10 (#39) üzenetére


Yutani
nagyúr

Fordítsd el 90 fokkal és jó lesz.

#tarcsad

(#42) #16820480 válasza Robi BALBOA (#27) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk a tudatos vásárló elég ritka jelenség, szóval lehet ebben tényleg nem érdemes bízni.

Tanisz: Probook volt 3000-es procikkal, például a 455 G6 is, Amazon.de árulja is. Remélném, hogy hamarosan jön a G7 majd belőle 4000-es szériával.

(#43) Raysen623 válasza Tigerclaw (#35) üzenetére


Raysen623
addikt

Nem akarok belemenni semmilyen találgatásba mert sok mindent lehet hallani. Nekem kissé furcsának tűnik hogy már túlvagyunk a 3. generációs Ryzen procikon és továbbra is fehérholló szinten van a laptop és workstation kiszerelés. Ami pedig van az is rakás szar a hardver összeállítása miatt.
Konkrét példa: Workstation Ryzen 2700-as procival szerelve és raknak mellé egy akkora VGA-t mint a tenyerem. Ez most komoly? Csodálkoznak hogy nem veszi senki? Ki volt az aki ezt így össze merte állítani és felrakni a polcra?! Ugyanez laptopnál...gyengébb felszereltség és silányabb kijelző. Ha ez nem szándékos akkor megeszem a kalapomat. Hol van itt a szabad verseny?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#44) janeszgol válasza Raysen623 (#43) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez szándékos, jól látod. Így fenntartják a választékot, az Intel nem követi el azt a hibát, amit kb 30 évig gyakorolt, de ugye az Intel mellé jobb felszereltség jár.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#45) Tanisz válasza JColee (#31) üzenetére


Tanisz
senior tag

Vannak 3000-es szériával szerelt laposok, de főleg U-val, az meg nem érdekel. Igaz nem sok.

Ami meg nem U, az meg mind valami gamer csoda ROG, TUF, meg Dell G series...stb.
Azok sem mozgatnak meg, mert nem játékra kell :)

(#34) hallador igen ez az én nagy bajom is, hogy jöhetne 4800H-val szerelt Latitude, ProBook, nem ragaszkodom a Precisionhoz, EliteBookhoz, de ugye ha jönne valszeg azt vennék.

Egy jó kis 15"-os, normális kijelzővel szerelt 4800H vagy 4800HS, dedikált vga nélkül, 16-32 GB RAM-mal :)

(#42) sheratan igen azt láttam, de a jelenlegi Inteles 8. genes ProBookommal nem nagyon vagyok megelégedve, melegszik mint a fene, bár lehet Ryzen alatt jobb lett volna a hőfok, de mikor beharangozták a 4000-es szériát, akkor úgy döntöttem hogy várok, hátha lesz valami jó kis lapos évekre H-s HS-es procival :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#46) Sanya válasza Raysen623 (#43) üzenetére


Sanya
nagyúr

workstation. Munkaállomás. Milyen combos gpu kell neked abba?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#47) Tapsi válasza Sanya (#46) üzenetére


Tapsi
addikt

A workstation nem csak egységsugarú irodai felhasználásra lett kitalálva. Ha valaki modellez, renderel, akkor nagyon kell neki a GPU. Ez egyéb, számításigényes feladatokról ne is beszéljünk!

(#48) #16820480 válasza Tanisz (#45) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én is amúgy valami ilyet várok, egy 15-16" Probook, dvga nélkül, normális portkiosztással, esetleg 16:10 vagy 3:2 kijelzővel, nekem elég bele egy 4600H vagy HS is.

Van az irodában pár embernek 14" Elitebook, és nagyon panaszkodnak rá, annyira melegszik, pedig tényleg semmi extrára nem használják :( Kritikus lenne a normális belső design és hűtés, de ahogy nézem ezt egyre kevesebben képesek megoldani sajnos...

(#49) Sanya válasza Tapsi (#47) üzenetére


Sanya
nagyúr

nem egyszerűbb eladni egy kis fossal, amibe te veszel egy célGPU-t?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#50) Tapsi válasza Sanya (#49) üzenetére


Tapsi
addikt

Ha WS-t veszel, akkor nem pakolhatsz bele saját GPU-t, a házat se bonthatod meg. És nem is akarod. Képzelj el egy nagyvállalatot, ahol százszámra vannak WS-ek. Mondjuk egy fejlesztőközpontban. Ott nem fognak egyesével VGA-kat cserélgetni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.