Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7


7
addikt

Remek ötlet volt a gyermekrajz, már amikor megemlítetted először, akkor tetszett, s, mint láttam a végén, sikeresek is lettek. Érdekes egyébként, hogy sok helyen azt látam a "szabad világban", hogy normális helyzetben messze nem értékelik úgy ezeket az apró, tökéletlen, de mégis különleges alkotásokat, mint máskor.
Nemrégiben láttam egy filmet: egy morózus, kétségbeesett, de jó ember története, aki a gyarlóságaival teher volt a családjának, s mikor végül csüggedten visszajutott oda, ahova indult, kapott egy borítékot egy gyermektől, akit megsegített egyszer látatlanban - neki nem volt nagy dolog, de a másiknak igen. A borítékban egy köszönőlevél, amit a még írástudatlan fiú gondozója írt, illetve egy rajz volt. Rég nem könnyeztem meg filmet, de ezt igen. :)

(#2) Vakegérke


Vakegérke
veterán

SZERETET.

Így, nagybetűvel. Hozzá képest fabatkát sem ér álságos vagyon, jólét.
Lelke pedig egy gyilkosnak is van.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) SLYM


SLYM
veterán

az előbb írtam egy jó 20 perces postot, erre mielőtt elküldtem volna valahogy eltűnt :(

valami olyasmit írtam, hogy jó hogy vannak ilyen emberek mint te, aki velük is foglalkozik. hisz a rabok éveket töltenek el bezárva, család, barátok, nők, színek, és egyéb kapcsolatok nélkül egy szörnyű helyen. főleg ilyenkor az ünnepek lehetnek nekik a legnehezebbek. tényleg jó, hogy vannak még ilyen emberek akik tesznek valamit, főleg ilyen formában. high respect ezért :R

(#4) Viszlát


Viszlát
addikt

Köszönöm a hozzászólásokat!

SLYM: nem szeretném learatni a dicsőséget, szóval mindenképpen le kell írnom, hogy mi ezt a hitünk miatt (is) csináljuk, így az érdem valójában nem a miénk :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5) ollie


ollie
MODERÁTOR

Örülök, hogy rászántátok magatokat erre. :)

***

(#6) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Olvastam a Börtönvizites írásodat is... Szeretném kifejezni maximális tiszteletemet Neked :R

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#7) joghurt


joghurt
addikt

:R

A tej élet, erő, egészség.

(#8) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Minden tiszteletem, hogy egy ilyen dologba belevágtatok. Az legszebb benne, hogy éreztétek , hogy mennyire jó dolgot tettetek ezekkel az emberekkel. :R

(#9) Sada88


Sada88
aktív tag

:R :R Tiszteletem.

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#10) stopperos


stopperos
senior tag

Tisztelet!
Nagyon tetszett az írás, csak így tovább! Meg szabad kérdezni, hogy mi volt a film címe, amin az egyik kolléga úgy meghatódott?

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#11) Hakudoshi válasza Viszlát (#4) üzenetére


Hakudoshi
tag

"így az érdem valójában nem a miénk"

Dehogynem, hiszen ti csináltátok! ;)

A "dicsőség" pedig, hát, szvsz ilyen kifejezések használata ebben a helyzetben eléggé nem helyénvaló - egyáltalán nem is értem, hogy hol itt a dicsőség, hogyan keletkezne és miben nyilvánulna meg... :F

Amit tettetek, azt viszont nagyon jó látni! Hogy vannak még olyan emberek, akik másokra is gondolnak, ráadásul úgy, hogy eredménye van!!

Respect ezért néked, halandó! :DDD :R

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#12) Neck


Neck
veterán

A látogatással is, az írással is adtál valamit az embereknek.
Nagyon szép dolgot tettél. Olvasás közben én is elérzékenyültem :)

Tiszteletem.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#13) faevike29 válasza Viszlát (#4) üzenetére


faevike29
tag

Minden elismerésem a tietek!
Bárcsak minél több ember lenne aki önzetlenül, csak úgy szeretetből segít másoknak.
És hogy ezekben az emberekben is meg lehet látni a jóságot...
Nagyon szép! :R

(#14) tildy


tildy
nagyúr

Mi egy rossz anyagi helyzetben lévő ovinak segítettünk, karácsonyi ajándékokkal. Főleg mesekönyvvel, mivel ezt késték.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Gratulálok ! Az íráshoz is, a tetthez is. :R :R :R

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16) faevike29 válasza tildy (#14) üzenetére


faevike29
tag

Igen dicséretes ez is :)

[ Szerkesztve ]

(#17) tildy válasza faevike29 (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát értelmesebb dolog, mint kitalálni, hogy minek örülne a munkatársunk:U Így amit egymásnak vettün volna, abból egy ovit segítettünk meg.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) faevike29 válasza tildy (#17) üzenetére


faevike29
tag

Teljes mértékben egyetértek veled.
Bárcsak mindenki így gondolkozna...

(#19) tildy válasza faevike29 (#18) üzenetére


tildy
nagyúr

Azért bezárva (börtön ) teljesen másmilyen lehet a karácsony. Örülök, hogy viszláték így is segítenek:R

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20) Viszlát


Viszlát
addikt

Nem szeretnék teológiai értekezésbe kezdeni a háttérről, így csak megköszönöm mindenkinek az elismerő szavakat, mindannyiunk nevében, akik ebben résztvettünk. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#21) Dark Archon válasza Vakegérke (#2) üzenetére


Dark Archon
addikt

"Lelke pedig egy gyilkosnak is van" <-- bizonyára neked sem ölték még meg senkidet, hogy ilyen baromságokat irogatsz. Eltekintve az ártatlanoktól, akik megérdemelten vannak bent, örüljenek, hogy kapnak kaját. De hát ez megy a mai világban, segítsük a szegény bűnözőket, a szegény cigányokat... a rendes adófizetők meg dögöljenek meg. Hát nekem hányingerem van a hsz-ek legtöbbjétől.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#22) Emosz


Emosz
tag

Énis csak annyit tudok írni, hogy le a kalappal előttetek, hogy képesek vagytok erre :R
Az ismerettségi körömben is van egy ember, aki szintén egy valamilyen egyházhoz tartozik és ők is szerveznek missziókat a börtönökbe... Mesélt ő is ezt-azt...

(#23) Viszlát válasza Dark Archon (#21) üzenetére


Viszlát
addikt

Biztos voltam benne, hogy lesz valaki, aki meglovagolja a bűnöző, cigány vonalat. Elgondolkodhatnál azon, hogy honnan is vetted azt a következtetést, hogy ez kizárólag nekik szól. Vagy akár mondhatnám azt is, hogy elolvashattad volna figyelmesen ezt az írást és az előzményt, többször kifejtettem, hogy ők előzetesben lévők, tehát nem bizonyított a bűnösségük.

Mellesleg ezenkívül ezer más dolgot csinálunk még, családokat etetünk, árvaházat támogatunk anyagilag, és sikeres adófizetőket lelkileg. Szóval kérlek legközelebb előbb higgadtan gondold végig mit is írsz le, mielőtt így vagdalkozol.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#24) _az


_az
senior tag

re5pect!
erről kell(ene) az egyháznak szólnia és a karácsonynak.
ez nagyon klassz dolog :C

az

(#25) _az válasza Dark Archon (#21) üzenetére


_az
senior tag

hányingered van, mert b*szol gondolkozni az egészen,a dutyi lényegén, stbstbstb...
tudod ez egy K*RVÁRA ÖSSZETETT dolog és K*RVÁRA nem egyszerű, ellenben a látszólagos viselkedéseddel.
egy büntetésvégrehajtó és nevelőintézetben elvileg meg kellene javítani az oda bezárt f*sszopókat.
namost egy ilyen akció legalább elgondolkoztatja az ott lévőket...

persze mit dumálok neked. te könnyen dumálsz, ha normális környezetben nőttél föl és senki nem rángatott be a bűnözésbe.

de ha ezek a vallásosok visznek egy kevés hitet az ott rohadókba, talán javulást lehet némelyiknél elérni. NA EZÉRT MEGÉRI.

az

(#26) Dark Archon válasza Viszlát (#23) üzenetére


Dark Archon
addikt

Az irományom leginkább Vakegérnek szólt a gyilkosos szösszenetével kapcsolatban. Rengeteg ember nem érdemelne meg semmilyen törődést, mert csak kihasználják a jólelkű embereket.

S bár nem vagyok pszichológus, kedves _az, de ez a gesztus miért ne válthatná azt ki, hogy ha egyszer a delikvens rabol, gyilkol s mégis emberszámba veszik, ugyan miért ne tehetné meg megint?

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#27) 7


7
addikt

Legalább a kellemes hangú írások topicjait ne rondítsátok el veszekedéssel, kérlek. Egyre kevesebb pozitív dolgot látni, becsüljük meg hát őket!

(#28) 7 válasza Dark Archon (#26) üzenetére


7
addikt

Amúgy meg le merem fogadni, hogy a legtöbbjük azért sírt, mert úgy érzik, mindenki elhagyta őket csak azért, mert börtönbe kerültek, romokban a magánéletük, párjukkal már soha nem lesz régi a kapcsolatuk, s ezentúl ferde szemmel fognak rájuk tekinteni a legközelebbi ismerősök, DE mégis vannak olyanok, akik anélkül, hogy ismernék őket, de tudván, hogy börtönbe zárták őket, mégis küldenek nekik egy olyan ajándékot, amiben lélek van, ami csak nekik szól.

És ez az érzés minden embert megillet, akiben még maradt annyi jóság, hogy felfogja és megértse, vagy legalább érezze...

(#29) Ste


Ste
addikt

:R :C

(#30) Vakegérke válasza Dark Archon (#21) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mondtam, hogy mentsük fel, szabadítsuk ki a bűnösöket? Egy szóval sem. De lelke mindenkinek van, még egy gyilkosnak is. Talán pont egy esemény kapcsán érez rá tette súlyára. Akkor pedig súlyosabb büntetés számára ez a röpke idő, mint akár egy hónap, vagy fél év zárkában ücsörögve.

Baromságot írogatok? Milyen alapon, milyen jogon mondod? A szeretetről beszéltem, ez volt a fő gondolat. Ez baromság? Netán én lennék a barom? Pusztán azért, mert nem sajnálok egy kis lelki életet a leggonoszabb bűnözőtől sem?

Na figyelj kicsit:
"Eltekintve az ártatlanoktól, akik megérdemelten vannak bent,..."
Ha már annyira logikusan gondolkodsz, és racionális vagy, ezt hogy kell érteni?

Ha megkérhetlek, soha többé ne babrálj engem.

Bocs, yetike, nem bírtam ki. Nem vagyok barom, főleg egy beszűkült látókörű ember számára.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31) lesaux


lesaux
veterán

Nem vagyok jogvégzett ember, de úgy emlékszem, hogy az előzetest nem találomra osztogatják, és nem is a lottón lehet nyerni. Előzetesbe azt teszik, aki alaposan gyanúsítható egy bűncselekmény elkövetésével, és fennáll a bűnismétlésnek, a szökésnek, a tanúk befolyásolásának vagy a bizonyítékok eltüntetésének a lehetősége. Ha nem pont így van, majd valaki kijavít.
Volt itt a Logouton egy írás, az egyik júzernek (nevezzük X.-nek) a lányát csúnyán összeverték, amikor már a földön feküdt, még mindig rugdosta bakanccsal a fejét valami állat. Ha van egy kis szerencsénk, és alapvető emberi jóindulattal feltételezzük a bűnüldöző szervek sikerét, vagyis rács mögött van az illető, akkor lehet, hogy éppen neki énekeltétek el a Mennyből az angyalt. Gondolom, X is a szemét törölgeti meghatottságában.
Félre ne érts, Viszlát, nem az elvvel van bajom, csak sok más ember inkább megérdemli a törődést és a szeretetet. Szintén a Logouton olvastam egy cikket, önkéntesek locsolkodni mentek egy nyugdíjasotthonba húsvétkor. (Lehet, hogy a Te topicod volt, már nem emlékszem.) Szóval szerintem ők inkább megérdemlik.

(#32) dabadab válasza lesaux (#31) üzenetére


dabadab
titán

Oszinten szolva az alapjan, amit buntetougyekkel foglalkozo ugyved ismerostol hallottam, a magyar igazsagszolgaltatas nagyjabol ugy mukodik, hogy akirol a rendorok "ugy gondoljak", hogy elkovetett valamit, azt az ugyeszseg ezzel megvadolja, a birosag meg eliteli. Ez a formula max egyes vadlottak (es nem ugyek - lasd pl a mori fiaskot) eseteben nem mukodik, ahol van eleg penz es kapcsolat az ugyek elsimitasara.

Egyebkent meg megertem Viszlatekat, mert nekik a szeretetet es a konnyebb ut keruleset megis csak eloirja a vallasuk es - lassuk be - nem az aranyos ovisokat v a kedves oregeket, hanem az atlagos bortontolteleket szeretni az igazi kihivas.

DRM is theft

(#33) Vakegérke válasza lesaux (#31) üzenetére


Vakegérke
veterán

Olvastam a történteket. Én is remélem, hogy rács mögött van, vagy lesz a brutális elkövető.
Tegyük fel, rács mögött van X. Tegyük fel, nézője volt az előadásnak. Mondjuk énekelt is.
Komolyan gondolod, hogy nem szenvedett (volna) közben?
A jó szándék mellett egy ilyen rendezvény bizonyos értelemben büntetés is. Ráébreszti a bűnösöket arra, hogy amit netán nyeglén vettek tudomásul, kegyetlen valóság. Nincs család, nincs szabadság, csak a nagy reménytelenség van.

Nagyon szélsőséges hasonlat, egy vicc következik.
A szadista kikötözi a mazohistát, aki megadóan pihegi: jó, akkor üss, ahogy csak bírsz. A szadista széles mosollyal mondja: neeeeeeeem...
Érted már? A gyengédség, törődés lehet sokkal nagyobb büntetés, mint a brutalitás.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34) Hequila válasza Vakegérke (#33) üzenetére


Hequila
őstag

És úgy gondolod, hogy X, miután képes volt azt tenni 2 tizenéves lánnyal (hangsúlyozottan nem csak hirtelen felindulásból adott nekik egy-egy pofont, hanem addig rugdosta őket, míg mozogtak!), képes felfogni, hogy mit is akarnak itt a karácsonnyal, meg hogy mit tett? Ugyan nem ismerlek, de biztos vagyok benne, hogy nem vagy buta ember. Te (mint sokan mások) magadból indulsz ki, téged meghatott volna. Valószínűleg az adott helyzetben engem is, bármennyire is utálom a Karácsonyt. De vannak annyira buta emberek is, akiknél gondolkodásról csak túlzással beszélhetünk. Szó szerint ösztönlények. Nem hinném, hogy náluk bármivel is el lehetne érni azt, hogy elgondolkozzanak azon, hogy mit tettek, és jó-e, amit tettek. A börtönben sok ilyen X van (én úgy vettem ki az írásból, hogy ezek már nem előzetesben lévők, hanem elítéltek, bár lehet, hogy figyelmetlen voltam).
Osztom lesaux véleményét, mely szerint ez tényleg nemes és becsülendő gesztus volt Viszlát és társai részéről, de lett volna azoknak a rajzoknak sokkal jobb helye is a börtönnél.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#35) szab.tam válasza Viszlát (#23) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hi.

ismerek én is a gyülekezetünkből olyanokat, akik börtönbe járnak látogatni. nehéz feladat. valamilyen, számunkra sokszor érthetetlen módon, de Isten a nehéz sorsú, vagy az itteni esetleges bűnöző, a társadalom szemében megítélt embereket, a felszántott lelkük, nehéz helyzetük, meg sok más ok miatt sokszor könnyebben meg tudja szólítani, mint, amikor még kint voltak. akkor nem volt talán, ami szembesítse a bűneikkel.
egy rács mögött lévő ember sokkal jobban ki van éhezve a bűnbocsánatra, kegyelemre. és itt ne csak a felszínt, a rácsokat értsétek, hanem a lekiismeret is hamarabb megszólal. én személyesen is ismerek olyat, aki a börtönben ismerte meg az Urat. megváltozott, hosszú évek óta becsületesen él, dolgozik.
az, hogy visztek ajándékot, egy csodálatos dolog, de ahogy az gyermekrajzokat is említetted, az sokkal nagyobb érték volt a számukra. tehát nem az ajándék, hanem az ajándékozó indulata, szándéka a fontos. én mindig hálát adok Istennek az ajándékaiért, amit itt most felsorolni sem tudnék. de nem feledkezhetek el magáról, az ajándékozóról sem. ezzel azt próbáltam elmondani, hogy az ajándékokon, rajtatok és a szándékotokon keresztül közelebb kerülhetnek Istenhez.

arra pedig, hogy hogyan viszonyuljunk a bűnösökhöz, Jézust szeretném idézni:
Luk. 15,7:
"Mondom nektek, hogy ugyanígy nagyobb öröm lesz a mennyben egyetlen megtérő bűnösön, mint kilencvenkilenc igaz miatt, akinek nincs szüksége megtérésre."

ezt sokan félreértik, így egy rövid magyarázat: Isten azoknak a bűnösöknek örül, akik ráébrednek, hogy azok, és őszintén bocsánatot kérnek. és nem szereti azokat, akik teljesen bűntelennek hiszik magukat, még verik is a mellüket nagy büszkén, hogy ők mennyi mindent "nem követtek el", közben a háttérben, vagy csak a gondolataikban a legsötétebb dolgok vannak, de ezt sokszor még maguknak sem vallják meg...

az elesettekel, reményvesztettekkel való törődés megtérül. természetesen az "egyenlegértesítőn" nem forintok fognak jelentkezni, és ne is arra számítsatok, hogy Isten majd vlamilyen áldás formájában kifizet. tudom, nem is ezért csináljátok. sokszor az ilyen ajándékozó közvetlenül nem is szerez tudomást a pozítív lelki következményekről. ha igen, az külön öröm! ha Isten erre indít benneteket, akkor menjetek lankadatlan. és mivel a hit hallásból van, az éltető Igét sose hagyjátok otthon.
Isten áldja meg a szolgálataitokat! :)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36) Vakegérke válasza Hequila (#34) üzenetére


Vakegérke
veterán

Valamit biztos megmozgatott volna X-ben az esemény. Rájött volna, hogy amit a rácsokon túl énekelnek az emberek, azt ő csak ajándék képpen kapja.
És ha mégsem jött volna rá? Ő dolga. Tény, hogy azt kénytelen felfogni, miszerint ez a Karácsony nem az ő ünnepe. Azt is kénytelen felfogni, hogy már nem ő a tuti csávó, rugdalózni esélye sincs.

Dolgoztam együtt hasonló fószerrel, aki a sittről jött. Neki szidták az anyját, ezért puszta kézzel-bakanccsal megölte a tettest. Tőle tudom, hogy az ilyen események fájtak neki a legjobban.

Tehát fájjon azoknak, akiknek van miért, és nyújtson vígaszt azoknak, akik megérdemlik az ilyen karácsonyi ünnepséget.

Béke veled, boldog Karácsonyt mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#37) _az válasza Dark Archon (#26) üzenetére


_az
senior tag

ismétlem, mocskosul nem egyszerű dolog. csak nem kéne rögtön lehurrogni viszláték jó szándékát.

vmilyen okból az ott lévők ilyen öhöm... bűnözők. erre mi történik velük a sitten? a tisztességes polgárok pénzéből eltartják őket évekig, aztán ha lejárt a dolog kijönnek és folytatják a bűnözést.
viszont bizonyára van köztük aki megbánja és van köztük, aki pl hívő lesz, vagy mifene.
namost ha csak 1 ember megtér, már megérte nekik ez a program.
és most ne a szadista vadbarmokra gondolj, akiken csak a golyó segít. az groteszk mellékhatás, hogy olyanok is kapnak csomagot.

az

(#38) brownus válasza _az (#37) üzenetére


brownus
veterán

ez jó:D (az uccsó mondat)

jársz km-re?

(#39) Viszlát válasza szab.tam (#35) üzenetére


Viszlát
addikt

Szia!

Köszönjük a jókívánságokat, hasonlóakat kívánok én is Neked/nektek!

V

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#40) Viszlát


Viszlát
addikt

Megpróbálok egyben válaszolni a többször felmerült kérdésekre, véleményekre.

Egy dolgot nagyon fontos megérteni: Isten egészen másként mér, mint mi emberek. Sem én, sem senki nem születik úgy, hogy képes egy gyilkosra úgy tekinteni, hogy az embert lássa, ne a bűnöst. Egyrészt Isten mindenkiben a megmenthető személyt látja, nem a bűneit, amit Krisztusnak köszönhetünk. Másrészt sosem az a szándéka, hogy valakit feloldozzon a gyilkosság alól és jó embert faragjon belőle. A cél az, hogy a kapcsolat helyreálljon vele, mert akár egy gyilkos, akár csak egy egyszerű ember, aki a szomszéd feleségével entyem-pentyemezik, ugyanabban a szükségben szenved: Isten nincs jelen az életében. Ha a kapcsolat helyreállt (ismétlem, ez a cél), akkor következményként rengeteg minden megváltozik. Egy passzív, vallásos embernek az életében ezeket a változásokat kár is keresni, ehhez élő hit kell (erről egyébként tervezek írni egy komolyabb összefoglalót).

Éppen ezért, nekem, nekünk, nem az a dolgunk, hogy megítéljük ki érdemes Isten kegyelmére és ki nem. De még ha dolgunk lenne, akkor sem a magyar törvények szerint kellene tennünk. Sokak számára ez biztosan keményen hangzik, de így van, mellesleg szerintem jól, hiszen ahhoz nem kell túl sok ész, hogy lássuk, az igazságszolgáltatás, ha emberi forrásból táplálkozik, igencsak gyengén teljesít.

A feladat annyi, hogy közvetítsük azt a szeretetet, ahogy Isten szereti az embert. Személyválogatás nélkül! Ebbe pedig beletartozik a gyilkostól kezdve a magatehetetlen, ártatlan nagyikáig mindenki, kivétel nélkül. Nem azért tesszük ezt, mert emberek pozitív visszajelzéseire vágyunk, vagy elismerést hajkurászunk, szimplán azért tesszük, mert Isten mondta. Természetesen ez sokszor nehéz, nekem is nehéz elvonatkoztatni az emberi értékektől, de ebben is segít Isten, mert ő nem olyan, mint egy rossz főnök, aki kiosztja a lehetetlen feladatot, aztán otthagy, hogy szenvedjél fiam, én meg addig a bahamákon várom az eredményt.

Azt is nehéz eldönteni sokszor, hogy ki az igazi rászoruló. A hajléktalanokhoz például már fél évre előre kell lassan időpontot egyeztetni, rengetegen jótékonykodnak, így velük kapcsolatosan erősen változtatni kellett az utóbbi években. Jótékonykodás helyett megpróbálunk nekik állandó segítséget nyújtani, hogy újra tudják kezdeni az életüket, ami nem egy órás műsor, hanem sokszor hónapokon, éveken keresztüli folyamatos, kemény meló. Tesszük mindezt úgy, hogy a cél - ahogy már korábban említettem - helyreállítani a kapcsolatukat Istennel. Mert igazából az tesz helyre mindent, nem egy új állás, vagy egy kedves mosoly, mert ezek csak eszközök.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#41) brownus válasza Viszlát (#40) üzenetére


brownus
veterán

szerinted nincsenek fokozatok? van az ember, és lehet bármilyen, Isten szereti. szeresse. én nem szeretem, inkább szánalmat és megvetést érzek irántuk.

én azt mondom, hogy egy pedofil, vagy aki nőket erőszakol, az beteg és ne kapjon több lehetőséget. egy ilyennek segítenél? minden ember bűnét Jézus magára vette a kereszt általi halállal. nemtom hogy fogalmazak, a keresztény, a bibliai vallás ezt nem képes megoldani. éljen a buddhizmus vagy a zen gnoszticizmus!?:)

mit tennél ha Te lennél ben hawkins? ha én lennék, a kemény börtönökben nem sok élő ember maradna

bocs az off-ért

próbálom a régi olvasmányok morzsáit előkaparni az agyamból; végülis a Biblia is azt mondja, hogy törekedj a tökéletességre, mind lelkileg mind testileg (test a lélek temploma, ha a test erőtlen, akkor... nem tudom tovább), csak ezt a papok nem közvetítik az emberek felé. nem mondták míg jártam gyülibe. ezt nem merték kimondani, hogy igenis ellehet érni a szent, a tökéletes állapotot a földi létben. nem, azt csak a mennyben.

szerk: régen, míg játszottam a baptista fúvós zenekarban voltunk a dunapataji börtönben, ott csak lájtos bűzözök voltak, és volt aki megtért. a lelkipásztor, meg pár presbiter jártak oda időközönként. arra jöttem most rá, hogy nekem hiányzik egy közösség, ahol nyugodt békét lel az ember. ahol feltöltődik az ember. újra járnom kellene jógázni...

[ Szerkesztve ]

(#42) QuippeR válasza brownus (#41) üzenetére


QuippeR
tag

"egy ilyennek segítenél?"
Most ezt úgy mondtad, mintha mondjuk a szökésben segítenének a raboknak. De nem, ők abban segítenek, hogy végül ha kikerülnek a börtönből, akkor kicsit jobb emberek szaladgáljanak majd közöttünk. És szerintem az ő ilyen irányú próbálkozásaiknak kicsit több értelme van, mint az állami intézkedéseknek (ha egyáltalán léteznek ilyen irányú állami intézkedések).

(#43) Viszlát válasza brownus (#41) üzenetére


Viszlát
addikt

Isten szemszögéből nézve, a bűn az, hogy elfordultunk tőle és engedetlenségben élünk. Ebből fakad minden fajta (általunk annak hívott) bűn, de ezeknek a kategóriáknak igazából nincs jelentősége. Ahogy írtam, ha a kapcsolat helyreáll, akkor legyen bármi is az előzmény, meg kell változnia.

Én, mint ember, nem tudok ebben igazán bölcs lenni. Te azt mondod, hogy ne kapjon több esélyt, de mondjuk mit gondol erről a pedofil édesanyja? Mi a betegség oka? Ha meggyógyul ebből, miért ne kaphatna újrakezdési lehetőséget? Úgy gondolom, hogy mi emberek ebben nem tudunk igazságot tenni.

Igen, a Biblia valóban azt mondja, hogy törekedjünk a tökéletességre, de azt is mondja, hogy ez csakis Istennel lehetséges. Azt hiszem az elmúlt évezredek bőven bizonyságot adtak már arról, hogy mire "képes" az ember önerőből... A tökéletesen szent állapot elérése valóban lehetetlen, erre egyedül Jézus volt képes, viszont azt fontos tudni, hogy minden a hozzáálláson múlik. Ha jó fele mész, de néha megcsúszol az egészen más, mintha rossz felé tartasz. Erre szokták azt mondani, hogy ez így gáz, mert akkor túlképpen bármit megtehetünk, majd szépen megbánjuk és minden tuti. Én meg erre azt mondom (nem kevés tapasztalat alapján), hogy ez nem így működik. Az az ember aki újra és újra hátat fordít Istennek, nem fogja tudni őszintén megbánni a tettét. Max magával elhiteti, de az semmit sem ér, hiszen biztosan tudod, hogy Isten a szíveket vizsgálja, nem azt, hogy miről dumálunk és mit vagyunk képesek elhatározni. Éppen ezért szoktam hangsúlyozni, hogy ez nem játék, véresen komoly dolog, amit a vallásoskodás elhomályosított. Járj templomba, ne káromkodj és minden tuti lesz. A nagy túrót lesz tuti, ha közben Istennek köze sincs az életünkhöz. Ha pedig közösségben élsz vele, akkor nagyon is tisztában leszel azzal, hogy miket teszel, ezért egy idő után, ha nincs eredmény és újból elköveted ugyanazon hibákat, nem fogod tudni őszintén megbánni.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#44) brownus válasza QuippeR (#42) üzenetére


brownus
veterán

nem arra értettem:)
hülye példa volt, én az elvetemült állatokra, nőket erőszakolókra, pedofilokra gondoltam. én egy légtérben sem szeretnék egy ilyennel lenni. és minden tiszteletem azoké akik hajlandóak velük bármilyen módon foglalkozni.

párom egyik barátnője hátrányos helyzetű emberekkel foglalkozik és egyszer mondtam neki, hogy hülye vagy, hogy ennyi pénzért ezt a munkát végzed. erre azt mondta, hogy ha vele se foglalkoztak volna régen, akkor most nem lenne itt.... egy nagyon aranyos, kedves nő egyébként. én alkalmatlan lennék ilyen munkára.

(#45) szab.tam válasza Viszlát (#43) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:K

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#46) Játékos


Játékos
addikt

Kedves Viszlát!

Nem tudok Rólad semmit igazából, de megkérdezném azt, hogy van-e gyerkőcöd???
Nekem van néhány, és azt mondom, hogyha egy ilyen "kedves" bűnöző kárt tenne valamelyikőjükben, akkor nem túlzottan foglalkoznék azzal, hogy mennyire bánja meg, azzal meg pláne, hogy melyik Isten mennyire bocsát meg neki! Ha az én kislányomat taposnák a földön szét, és NEADJISTEN látnám, megfojtanám az illetőt a saját beleivel, meg sem próbálnék megbocsátani neki, arra meg pláne nem várnék, hogy a börtönben mennyire bánná meg Karácsonykor!
Én nem tartom rossz embernek magamat, sőt Vakrgérke barátommal egyet is értek abban, hogy a gyilkosnak is van lelke, de a francú sem tudja, lehet, hogy nem vagyok annyira jó, mint Vakegérke. (Egyszer meg is kérdezte, hogy nem tudnám-e magamat Vele egyenértékűnek tekinteni. Nem biztos, hogy ezt a kifejezést használta, de a lényege ez...)
Vallásosnak abszolút nem mondom magam.
Igazság szerint mindkét "oldal"-t meg tudom érteni, de gondolkozzon el mindenki a másik álláspontján...
Béke! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#47) Viszlát válasza Játékos (#46) üzenetére


Viszlát
addikt

Szia!

Egy szóval sem mondtam, hogy nem értem meg az indulatokat. De kérdem én, hol van ennek a vége? Te megfojtanád az illetőt, de mi van ha a családja úgy gondolja, hogy öntörvénykeztél és ők is a tiedéhez hasonló megoldást választanak? Mellesleg ha így teszel, akkor a jelenleg hatályos törvények szerint téged is elítélnek és bekerülsz azok közé, akikről most megvetéssel nyilatkozol. Az erőszak erőszakot szül, a végkifejlet pedig...

Az, hogy Téged nem érdekel sem a megbánás, sem Isten, a Te döntésed és én tiszteletben tartom. Az én döntésem pedig az, hogy érdekel, de egyvalami közös, mindkettőnknek vállalni kell a következményeket.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#48) Játékos válasza Viszlát (#47) üzenetére


Játékos
addikt

Vállalom is a következményeket. Egyébként nem azt mondtam, hogy nem akarom, hanem nem tudom megérteni...
Visszakérdezek: Te mit csinálnál, ha félholtra verik a szüleidet, meg a gyerekeidet a szemed láttára? Megbocsátasz neki, és elmentek énekelni szegénynek? Válaszolj erre kérlek. :U
Egyébként maximális tisztelet Nektek, őszintén!!! :U Én nem lennék erre képes, de attól igen-igen szép dolog! Várom a választ.
Béke! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#49) Viszlát válasza Játékos (#48) üzenetére


Viszlát
addikt

Fogalmam sincs, őszintén. Érték a családunkat már attrocitások (haláleset is), engem is, fizikai is, ezekkel eddig megbírkóztunk. Természetesen magunktól, magamtól még ennyire se lettem volna képes, de a hit ebben is segít, mint annyi másban. Semmiképpen nem szeretném, ha úgy tűnne ez az egész, hogy mi milyen überfrankó emberek vagyunk, mert bármi amit ilyen téren tenni tudunk, Isten kegyelme az életünkön.

Üdv, V

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#50) Játékos válasza Viszlát (#49) üzenetére


Játékos
addikt

Értem, amit mondasz, de választ nem kaptam. :( Én konkrétabb voltam egy picit... :K
Mégegyszer max respect Nektek, én ehhez gyarló vagyok.
Béke! :R

Egyébként lehet Rólad megtudni valamit? Nemed, korod, családi állapotod, ilyesmi...
Csak, ha nem titok, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#51) Viszlát válasza Játékos (#50) üzenetére


Viszlát
addikt

A válaszom az első mondat volt :)

A többi ment privátban.

Üdv, V

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#52) Dark Archon válasza Vakegérke (#30) üzenetére


Dark Archon
addikt

Rosszul fogalmaztam meg, nyilván úgy értettem, hogy akik ártatlanul vannak előzetesben, megérdemlik a törődést, akik meg nem, azok kevésbé, de mivel nem tudni ki bűnös és ki nem, szétválasztani nem lehet őket.

Igen! Pusztán azért, mert nem sajnálsz egy kis lelki életet a leggonoszabb bűnözőtől. Ezért mondom. Hequila is leírta a lényeget. Egy olyan féreg, aki lányokat erőszakol, nem karácsonyt, törődést érdemel, hanem halált. S nem, az ilyennek nincs lelke...

_az: Nincs bajom Viszláték jószándékával, főleg, mint mondta, óvodákat, árvaházakat is támogatnak. Csoda, hogy vannak még jólelkű emberek, akik segítenek másokon, bár szerintem az emberiségnek már mindegy.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#53) Hakudoshi válasza Dark Archon (#52) üzenetére


Hakudoshi
tag

Halált érdemelne, aki egy nőt megerőszakol?

Egyes esetekben talán igen (mint pl az az ominózus "rendőr"), de nem szabad általánosítani szvsz... :U

mod: off

[ Szerkesztve ]

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#65) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

A topicot kitakarítottam.

Szenteste, vagy ha valakinek úgy tetszik, karácsony előestéje közeledik, jó lenne, ha mindenki egy kicsit magába szállna legalább ilyenkor és vallástól, nemtől, származástól függetlenül, legalább néhány órát a szeretetre fordítana az életéből.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#66) Viszlát válasza Racecam (#65) üzenetére


Viszlát
addikt

Köszönöm!

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#67) kicsitomi88 válasza Racecam (#65) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Milyen jogon? Alapelveket nem sertett imho.

90 87.5 87.8 87.5

(#68) Pompi válasza kicsitomi88 (#67) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Mielőtt nagyon beindulnál a szerző, vagyis Viszlát kérésére.

Feel Good Inc.

(#69) kicsitomi88 válasza Pompi (#68) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Ha en beirom, hogy toroljek Viszlat minden muvet mert sert engem a ertelmi kepessegeim lealacsonyitasára torekvoen akkor torlik?

90 87.5 87.8 87.5

(#70) Játékos válasza kicsitomi88 (#69) üzenetére


Játékos
addikt

Nyugi-nyugi.
Béke van! :C
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#71) Racecam válasza kicsitomi88 (#69) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

A témához semmi köze, személyeskedés volt semmi más.
Egyébként pedig ha folytatod, az OFF-olást itt, akkor karácsony ide, karácsony oda, kiraklak. Ha problémád van, a "Jogos moderálás" topicban jelezheted.

Com'è diverso il mondo visto da qui

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.