Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43) Viszlát válasza brownus (#41) üzenetére


Viszlát
addikt

Isten szemszögéből nézve, a bűn az, hogy elfordultunk tőle és engedetlenségben élünk. Ebből fakad minden fajta (általunk annak hívott) bűn, de ezeknek a kategóriáknak igazából nincs jelentősége. Ahogy írtam, ha a kapcsolat helyreáll, akkor legyen bármi is az előzmény, meg kell változnia.

Én, mint ember, nem tudok ebben igazán bölcs lenni. Te azt mondod, hogy ne kapjon több esélyt, de mondjuk mit gondol erről a pedofil édesanyja? Mi a betegség oka? Ha meggyógyul ebből, miért ne kaphatna újrakezdési lehetőséget? Úgy gondolom, hogy mi emberek ebben nem tudunk igazságot tenni.

Igen, a Biblia valóban azt mondja, hogy törekedjünk a tökéletességre, de azt is mondja, hogy ez csakis Istennel lehetséges. Azt hiszem az elmúlt évezredek bőven bizonyságot adtak már arról, hogy mire "képes" az ember önerőből... A tökéletesen szent állapot elérése valóban lehetetlen, erre egyedül Jézus volt képes, viszont azt fontos tudni, hogy minden a hozzáálláson múlik. Ha jó fele mész, de néha megcsúszol az egészen más, mintha rossz felé tartasz. Erre szokták azt mondani, hogy ez így gáz, mert akkor túlképpen bármit megtehetünk, majd szépen megbánjuk és minden tuti. Én meg erre azt mondom (nem kevés tapasztalat alapján), hogy ez nem így működik. Az az ember aki újra és újra hátat fordít Istennek, nem fogja tudni őszintén megbánni a tettét. Max magával elhiteti, de az semmit sem ér, hiszen biztosan tudod, hogy Isten a szíveket vizsgálja, nem azt, hogy miről dumálunk és mit vagyunk képesek elhatározni. Éppen ezért szoktam hangsúlyozni, hogy ez nem játék, véresen komoly dolog, amit a vallásoskodás elhomályosított. Járj templomba, ne káromkodj és minden tuti lesz. A nagy túrót lesz tuti, ha közben Istennek köze sincs az életünkhöz. Ha pedig közösségben élsz vele, akkor nagyon is tisztában leszel azzal, hogy miket teszel, ezért egy idő után, ha nincs eredmény és újból elköveted ugyanazon hibákat, nem fogod tudni őszintén megbánni.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.