Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35) szab.tam válasza Viszlát (#23) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hi.

ismerek én is a gyülekezetünkből olyanokat, akik börtönbe járnak látogatni. nehéz feladat. valamilyen, számunkra sokszor érthetetlen módon, de Isten a nehéz sorsú, vagy az itteni esetleges bűnöző, a társadalom szemében megítélt embereket, a felszántott lelkük, nehéz helyzetük, meg sok más ok miatt sokszor könnyebben meg tudja szólítani, mint, amikor még kint voltak. akkor nem volt talán, ami szembesítse a bűneikkel.
egy rács mögött lévő ember sokkal jobban ki van éhezve a bűnbocsánatra, kegyelemre. és itt ne csak a felszínt, a rácsokat értsétek, hanem a lekiismeret is hamarabb megszólal. én személyesen is ismerek olyat, aki a börtönben ismerte meg az Urat. megváltozott, hosszú évek óta becsületesen él, dolgozik.
az, hogy visztek ajándékot, egy csodálatos dolog, de ahogy az gyermekrajzokat is említetted, az sokkal nagyobb érték volt a számukra. tehát nem az ajándék, hanem az ajándékozó indulata, szándéka a fontos. én mindig hálát adok Istennek az ajándékaiért, amit itt most felsorolni sem tudnék. de nem feledkezhetek el magáról, az ajándékozóról sem. ezzel azt próbáltam elmondani, hogy az ajándékokon, rajtatok és a szándékotokon keresztül közelebb kerülhetnek Istenhez.

arra pedig, hogy hogyan viszonyuljunk a bűnösökhöz, Jézust szeretném idézni:
Luk. 15,7:
"Mondom nektek, hogy ugyanígy nagyobb öröm lesz a mennyben egyetlen megtérő bűnösön, mint kilencvenkilenc igaz miatt, akinek nincs szüksége megtérésre."

ezt sokan félreértik, így egy rövid magyarázat: Isten azoknak a bűnösöknek örül, akik ráébrednek, hogy azok, és őszintén bocsánatot kérnek. és nem szereti azokat, akik teljesen bűntelennek hiszik magukat, még verik is a mellüket nagy büszkén, hogy ők mennyi mindent "nem követtek el", közben a háttérben, vagy csak a gondolataikban a legsötétebb dolgok vannak, de ezt sokszor még maguknak sem vallják meg...

az elesettekel, reményvesztettekkel való törődés megtérül. természetesen az "egyenlegértesítőn" nem forintok fognak jelentkezni, és ne is arra számítsatok, hogy Isten majd vlamilyen áldás formájában kifizet. tudom, nem is ezért csináljátok. sokszor az ilyen ajándékozó közvetlenül nem is szerez tudomást a pozítív lelki következményekről. ha igen, az külön öröm! ha Isten erre indít benneteket, akkor menjetek lankadatlan. és mivel a hit hallásból van, az éltető Igét sose hagyjátok otthon.
Isten áldja meg a szolgálataitokat! :)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.