Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ujoimro


ujoimro
tag

Linux-magon futó, egyedi desktopba ágyazott Firefoxszal

azon tűnődtem, hogy hogyan érik el hogy csak aláírt programokat futtasson?

(#2) Ulkesh


Ulkesh
őstag

"Az eredetileg ígért négy másodperces bootidőből mostanra a hivatalos adatok szerint is közel 15 – a tesztekben meg inkább 20-25 – másodperc lett, ami valószínűleg a használhatóság biztosítása érdekében kötött kompromisszumokkal magyarázható."

Csak én nem értem, hogy ez mire is jó?
- A Mac Pro-m OSX-el 21 másodperc alatt bootol, de mivel ezeket a gépeket nem szokták az emberek újraindítani, csak altatni, így általában 1 másodpercen belül rendelkezésre áll a rendszer.
- Céges gépemen az XP 30 másodperc alatt bootol.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#3) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Egy ingyenes operációs rendszerként sikeres lehetne, de hogy ezért bárki pénzt adjon (főleg éves díjat)... biztos bukás.

(#4) pmikloska


pmikloska
aktív tag

"...az Intel VT-x virtualizációs technológiájának demója: az ezt támogató processzorokat (ilyen néhány Pentium 4 és Pentium D, valamint minden Core Duo és Core 2 Duo, illetve ezeknél újabb chip)..."

Azért mégsem minden Core processzor, pl. az enyém sem támogatja, ez egy T5500-as C2D mobil processzor. Ott vannak még a Core Solo közül is páran, valamint a Core Duo és Dual-Core mobil processzorok is, azt hiszem azokból az összes.

[ Szerkesztve ]

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

Sok értelmét én nem látom, a boot idő a legkisebb bajom egy oprendszernél. Ha ingyenes esetleg pár dolcsis shareware lenne még talán érdekelné a népet, de így elég érdekes lesz eladni.

(#6) pmikloska válasza hemaka (#5) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Igazad van. Főleg, hogy van már olyan gyártó, aki a gépeihez ad hasonlót alapból (Asus, Dell, HP?), bár az csak adott gépeken fut, nem lehet mindegyiken használni.
Ha nem annyi lenne ez a szoftver, mint amennyibe most kerül (megnéztem a honlapjukon), akkor megvenném, de ahhoz valóban faragni kéne egy olyan 10mp-re a boot időt is, meg az árat is.

(#7) parandroid válasza pmikloska (#4) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A tiéd sem nem Core Duo, sem nem Core 2 Duo, de még nem is ezeknél újabb chip, hanem a Pentium Dual Core széria egy felújított változata. És tényleg nem tud virtualizációt, mint ahogy egyetlen más Pentium Dual Core, Core Solo, vagy Celeron processzor sem.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#8) Erasmus válasza pmikloska (#4) üzenetére


Erasmus
őstag

kösz, pontosítom. ahogy nézem, a pentium dual-core nem támogatja.

peterket: a core solónak az ulv változata támogatja

[ Szerkesztve ]

(#9) Lenry válasza parandroid (#7) üzenetére


Lenry
félisten

a T5000 az nem Core 2? én úgy tudtam, hogy a T2000 a Pentium Dual Core-nak a mobilosított változata...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) ALI_G


ALI_G
veterán

20-25 másodperccel nem fogja megváltani a világot.
Alig várok többet és a vista a hibernálásából feláll 2 GB rammal. Beírom a jelszót és enyém az összes futó alkalmazás :)
heti max 1 újraindítás van.

A fogyasztás viszont már lehet vonzóbb pár utazó ügynöknek :)

(#11) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Én se látom sok értelmét. Az én gépem viszonylag lassan bootol be (30mp), de ennyit simán meg tudok várni, fél perc ide-oda nem számít...

(#12) Penge_4


Penge_4
veterán

Az eredetileg ígért négy másodperces bootidőből mostanra a hivatalos adatok szerint is közel 15 – a tesztekben meg inkább 20-25 – másodperc lett

Az gáz, hogy az én Vistám 25-30 sec alatt üzemkész? ;]

Ez így nevetséges. Mondjuk pár év (vagy évtized) múlva, ha a Google fejlődik, ő dobhat majd piacra hasonló rendszert, akkor már úgyis mindenkinek alap lesz a 100Mbit-es otthoni net, azon meg már lehet weben csinálni mindent. Akár webes felületű Crysist is nyomni. :D

(#13) parandroid válasza Lenry (#9) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Most én guglizzam ki neked?

[link]

Eras, köszi a korrekciót, én asztali processzorokra gondoltam, mobil prociknál valóban kicsit más a helyzet.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#14) azbest


azbest
félisten

A másik, a HyperSpace Dual az AMD vagy régebbi Intel chipekre épülő laptopokra telepíthető, és hardveres virtualizáció hiányában „vagy” kapcsolatot biztosít a két rendszer között.

Értem én, hogy az intel féle hardveres virtualizációra fejlesztették, de attól még az AMD is támogat hardveres virtualizációt a processzoraik jelentős részénél.

(#15) pmikloska válasza parandroid (#7) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Tévedés! A T5500 nem Pentium Dual-Core processzor változat! Az Core 2 Duo Mobile Processor! A Dual-Core egyébként is csak később jelent meg, mint olcsóbb megoldás, butított teljesítménnyel! Dual-Core-t nem is vettem volna, és egy olyannal összemérve jobb is a teljesítménye, ezt kipróbáltam!
De ha nem hiszed: [link] és [link]

*A Wikipedia-n a Dual-Core elnevezés csak a két magra utal, ez ne tévesszen meg! A butított a Pentium Dual-Core, a számozása pedig T2xxx.

[ Szerkesztve ]

(#16) dekoninck válasza parandroid (#7) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Márpediglen a T5500 az Core2Duo, én nem vettem volna Pentiumot ;] De lehet, hogy átvertek. Hogy miért az E5200-at gugliztad ki lenrynek, az meg külön rejtély. :)

(#17) dekoninck válasza pmikloska (#15) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Bár én 6 perccel később posztoltam a választ, már előtted elkezdtem írni, csak elmentem közben sütőtökös pennét főzni, vicces, hogy mindketten úgy gondoljuk, hogy PDC-t nem vettünk volna! :C

(#18) parandroid válasza pmikloska (#15) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én kérek elnézést, mint írtam, a félreértést az okozta, hogy félreolvastam simán 5000 sorozatnak, és különben is alapból csak az asztali processzorokat vettem csak számításba.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#19) pmikloska válasza parandroid (#18) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Okéj, nem gond. Vitát nem akartam kirobbantani, lehet, hogy elég lett volna privátban jeleznem az észrevételemet. Egyébként a lényeg megtörtént, a cikkben javítva van az ide tartozó rész. Íííígy jóóó. :K :)) ;)

[ Szerkesztve ]

(#20) Lenry válasza parandroid (#18) üzenetére


Lenry
félisten

pedig én T5000-et írtam... de jól van, akkor csak jól tudtam :B

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21) pmikloska


pmikloska
aktív tag

Vannak ám más hozzászólásaim is :)) : ez a HyperSpace csak Windows alatt telepíthető? Tudom, kipróbálhatnám... talán valaki kipróbálja a napokban, vagy lesz egy teszt róla...
Addig többet nem is kérdezek.

(#22) Metalfan


Metalfan
senior tag

Kár, hogy nem ingyenes, így elég rendesen elfojtották a projektet. Másrészt a 25 mp boot-időnek nem nagy durranás, az XP a laptopomon kb 30 másodperc alatt indul el úgy, hogy az elején vagy egy kb 8 mp-es gyanúsan nagy semmittevés. (BTW: nem tudja valaki, hogy hogyan lehet boot elejéről azt a bazi nagy várakozást eltüntetni? Bootvis nem jelzett ki sem proci-aktivitást, sem vinyóhasználatot, sem semmit :F ). Az alapkoncepció egyébiránt tetszik, egy lecsupaszított Linux jól nézne ki a gépen... Csak sajnos most jól tele van tömve, többnyire marhaságokkal, meg olyan progikkal, amiket valószínűleg soha nem fogok használni :D Leginkább úgyis csak netezésre meg programozásra használom, a többit Win alatt oldom meg. Virtualizációhoz meg nem értek, majd ha nem kell vizsgákra készülődni, meg lesz néhány szabad napom, akkor kipróbálom, hogy hogy is működik. F4 rulz! :))

(#23) Erasmus


Erasmus
őstag

a trialt kipróbáltam (volna) egy msi winden, de meg se nyikkan. elég hosszú a telepítése, átméretezi a partíciókat, letölt (a butább, dual rendszer kb. 180 mega), újraindít stb. az eredmény: egy villogó kurzor, semmi más, és 10 másodpercenként reset :)

tény, a gyorsabban indul el és újra, mint a windows :DDD

még kísérletezem...

[ Szerkesztve ]

(#24) bigz


bigz
tag

En lattam rosszul, vagy a mokus tenyleg 14 rongyert vett karkotot a nejenek? Milyen credit crunch :N ?

I <3 Razer Mantis Control.

(#25) erdoke


erdoke
titán

2010-ben egy jó SSD-ről a Windows 7 is fel fog állni 20 mp alatt, ennek ennyiért nincs értelme.

A legjobb aláírás a héten

(#26) hemaka válasza erdoke (#25) üzenetére


hemaka
nagyúr

Erről van szó.

(#27) chriscc


chriscc
csendes tag

Aszondja "VERY SECURE!!!!!", Erre átmegy hájperszpészbe, nyílik egy ugyanolyan firefox, amin HTTP-n (!!!!!! :W :W :W ) elküldi az adatait és közli, hogy most már biztos lehet benne h ezt senki nem lopja el, mert ez very secure volt. Itt megfordult a fejemben, h megölöm magam egy fél citrommal:D

Gigabyte P35-DS3R, Core2Duo E6550, 2x1GB Kingmax DDR1066, 500gb sata, MSI 8800GT OC, Logitech MX Air

(#28) Penge_4 válasza chriscc (#27) üzenetére


Penge_4
veterán

Szerintem arra céloztak, hogy erre aztán nem töltesz le semmilyen szmájlipack-ot, mert nem fogod tudni futtatni, ha nincs aláírva. HTTPS-t meg ott nem alkalmazhat, ahol nincs HTTPS (például akár itt a PH!-n sincs). :DDD
Különben meg mivel feltörték az SSL-t is, az MD5 helyett amíg nincs más, addig azok az oldalak potenciális veszélynek vannak kitéve.

(#29) chriscc válasza Penge_4 (#28) üzenetére


chriscc
csendes tag

Az SSL köszöni jól van :)) , az MD5 gyengeségei pedig már nem számítanak újdonságnak.

Ajánlott olvasnivaló:
http://buhera.blog.hu/2008/12/31/nem_tortek_fel_az_ssl_t

http://www.grc.com/securitynow.htm Episode #177
olvashatod is meg hallgathatod is :P

Szerk: MD5 helyett meg már igen csak régóta van SHA1, SHA256 és egyéb jóságok:)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte P35-DS3R, Core2Duo E6550, 2x1GB Kingmax DDR1066, 500gb sata, MSI 8800GT OC, Logitech MX Air

(#30) sNORh


sNORh
addikt

telepíteném: "HyperSpace Cannot run on 64bit operation system"
dehogy erre seholsem hívják fel az ember figyelmét..
már értelmetlen X86 only...

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#31) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

A Phoenix hangsúlyozza, hogy a céljuk nem leváltani, hanem kiegészíteni a Windowst.

Ez nekem nagyon smafu-szagú. Egy minimál-Ubuntu is feláll ennyi idő alatt, és teljesen ingyenes. Nekem egy alapabb tudású 32GB-os MLC-s OCZ SSD-ről most a programokkal telegányolt WXP-EE booltol 5-6 s alatt, szabályosan kikapcsolt állapotból. A Linux HDD-ről gyorsabban, SSD-ról lassabban sajnos, mert boot közben többször várakozik a daemonok auto-conf beállításainak végrehajtására. Ubuntum van egyébként. Ráadásul ott van a Fluxbuntu, ami majdnem naprakészen követi a nagy Ubuntut, és nagyságrendekkel gyorsabb a Fluxbox miatt. És vírusérzéketlen, valamint úgy szabom testre, ingyen, ahogy nem szégyellem.

Akkor még ilyen 50MB-os Linuxokról, mint a kissé ugyan elavult, de hegesztéssel jól használható DSL nem is beszéltem. P2-es gépen úgy bootol, mint a szélvész.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#32) Metalfan válasza 04ahgy (#31) üzenetére


Metalfan
senior tag

:Y Taníts Mester!! :DDD Ilyen szöcske-edition linuxot akarok a gépemre, hogy amint benyomom a gombot, máris hipp-hopp bebutuljon :D

uhh, most nagyon pihent vagyok... :K Kicsit komolyabban: valami kicsi és baromi gyors Linuxot keresek, ami netezésre, pdf-nézegetésre meg programozásra (C/C++; progik: konzol, szövegszerkesztő) alkalmas. GUI ezekből adódóan mindenképp kell, Radeon driver nem hátrány, WiFi-t nem használok, USB-s egér, pendrive/rack szokott lenni még. Nemtom a driver ellátottsága milyen a kisebb méretű disztróknak, a fenti rendszerrel hogyan boldogulna :F

(#33) h_rowley


h_rowley
tag

Hát ez a termék szerintem ritka nagy hülyeség, már nem azért de az én Win 7em 40 másodperc alatt áll fel laptopon, erre fele annyi idő alatt töltene be ez a gánya cucc. Sztem ez érdektelen, ha 5 másodperc lenne a boot idő akkor azt mondanám oké megéri, de így semmit se ér. Szerintem. :F

Acer Travelmate 5530G > AMD Turion x2 , 2gb ram, 250gb hdd, hd3200+hd3470 vga,bt, W I N D O W s 7 Pro, enny..

(#34) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

20-30 éve hol bootoltak gyorsan a gépet? Max. a TVC- C64 - Enterprise...

De egy XT vagy 286 akkor sem siette el.

A 486-P1-ek meg 3.1 vagy 95-ös winnyózzal még kevésbé :D

@Metalfan : A driverek nagy része kernelszintű, nem hiszem hogy nagy baj lenne vele.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) Metalfan válasza hcl (#34) üzenetére


Metalfan
senior tag

Az lehet...linuxos driverekhez nem értek :B

(#36) nuke7 válasza Ulkesh (#2) üzenetére


nuke7
veterán

tök hülyeségnek tűnik.. a linux-om a netbook-on 20mp alatt bootol (Vagy kevesebb)
semmi értelme a hyperspace-nek, pénzért... :N

https://youtube.com/user/nuke7

(#37) EmberXY


EmberXY
addikt

"Az eredetileg ígért négy másodperces bootidőből mostanra a hivatalos adatok szerint is közel 15 – a tesztekben meg inkább 20-25 – másodperc lett" ---> a gépemen a linuxnak sem kell több idő fél percnél, hogy elinduljon, pedig nincs erős konfigom (az adatlapomon röhöghettek egy jót), ezért számomra ez nem olyan nagy újdonság, főleg hogy csak internetezésre lehet ma még használni.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.