Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44) Enclave


Enclave
aktív tag

Minden elismerésem a cikkhez,nem volt kis munka összehozni...

Viszont ezt a pontozós dolgot nem értem...

Én amikor legutóbb "tesztelgettem" másféle szempontokat vettem figyelembe...

Pl.
1:Létezik-e az adott böngészőből 64 bites változat? (azt nem láttam,hogy ilyesmi szóba jött-e a cikkben)
(Win7 64 alatt azért ki lehet próbálni, még ha új pluginek is kellenek hozzá)

2:Mennyire takarékos a rammal,cpu idővel?

Én azt próbáltam ki,hogy megnyitva 30-40 weblapot egyszerre (mind másik,tehát nem ugyanaz de tele flash és mindenféle tartalommal,nem szimpla szöveg) mennyire akasztja meg a gépet...(index,origo-s cikkek tömkelege)

Gyakorlati tapasztalatból azt vettem észre,h. a firefox 3.5.5 (asszem ezzel néztem) a legpazarlóbb minden tekintetben...Már 5-10 flash-es weblaptól is elkezdhet akadozgatni(és xp alatt is csinálta,nem csak win7) és ilyenkor vagy meg kell találni azt a lapot ami lassít v. bezárni és megnyitni mindent elölről...És még a bezárt lapok után sem szabadítja fel a RAM-ot,csak ha az alkalmazást is bezárjuk...Az IE8 és Google Chrome majdnem ugyanez a helyzet... Közben egy magot teljesen "megeszik"...(Core2 Quad-on kísérleteztem)

Nos Opera 10.10 alatt már pár fokkal jobb a helyzet...Ez takarékosabb sokkal a tapasztalatom szerint...Bár a Neptun még mindig nem szereti...Ez beéri kb. 15-23%-os cpu használattal Quad esetén...És úgy vettem észre,hogy a bezárt lapok után azonnal felszabadítja a RAM-ot...

Kíváncsiságból megnéztem 64 bites böngészőket is...IE8-ból van ilyen változat Win7 alatt és valami Firefox-ból de annak mindig más a neve,verziószámot illetően...(Minefield,Shiretoko stb)

Az eredményeken nem lepődtem meg...

Igaz szerintem egyik sem kiforrott de a 30-40 megnyitott weblappal,egyik sem akadt, a cpu beállt úgy pár % köré(!) semmi "megevett egy teljes magot" és ilyesmi ráadásul még a RAM-ot is takarékosan kezelték...(talán még kevesebbel is beérték!) A lapok azonnal reagálnak,még váltások közben is,semmi swappolás,belassulás görgetés közben stb...

Ezek után nem értem,h. miért akadnak ki egyesek,amikor szóba kerül 1-1 64 bites böngésző..."Minek az,totál hülyeség,újra kéne írni az összes plugint" és ilyesmik a reakcióik...A flash-es tartalmak úgy emlékszem működtek,talán 1-2 stream-es dolog nem...De nem nagyon volt olyan lap,ami "hézagos" lett volna (plugin miatt ne jelent volna meg valami)...

Röviden: ha létezne normális 64 bites böngésző én azt használnám már fél éve és nem néznék másik után...És ezekkel a 32 bites böngészőkkel csak megy a "szenvedés"... :U

Igaz mindez csak egy szubjektív saját teszt volt de az eredményeken nagyokat néztem...

[ Szerkesztve ]

Semmi sem állandó, csak a változás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.