Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tildy


tildy
nagyúr

Feltettem az uj alpha operát, eddig bejön .Természetesen balra rögtön kikerült az uj tab gomb, megszoktam már

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#52) Pantal


Pantal
senior tag

Érdekes írás :)
Én Firefoxot részesítem előnyben, már már elfogultság is. A cikken felbuzdulva letöltöttem a Google Chrome-ot. Első dolgom: mobilarena.hu. Betöltött nagyjából, és kapásból kiírta a win7, hogy hibát észlelt, ezért állítsam le. Vártam kicsit, és a flash kiegészítője omlott össze a böngészőnek (utólag kiírta). Szóval azt hiszem maradok még mindig Firefoxnál. :B
Köszi az írást! :R

(#53) FerroChrom


FerroChrom
tag

Köszönöm a bemutatót!

Google Chrome-ot még akkor próbálgattam, mikor kijött a legelső verzió. Akkor még nem fogott meg, de azóta nagyon jó dolgokat hallottam róla. Lehet, hogy adok neki egy második esélyt. :)

az úgynevezett Plus! csomagban lehetett hozzájutni

Úristen! Erre a Plus!-os dologra emlékszem. :) Windows 95 alatt ezzel a csomaggal lehetett például azt elérni, hogy az ablakok fejléce már színátmenetes legyen. :D Meg voltak benne 256 színes ikonok meg új hangok. :) Bár egy kis trükkel enélkül is elő lehetett csalogatni a 256 színes ikonokat.

[ Szerkesztve ]

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#54) madgie válasza WonderCSabo (#47) üzenetére


madgie
titán

Azért a kettő nem ugyanaz.

Pantal: dettó. Gondolom neked is Chrome 4 beta van, azért sz*r. FF-et használok jó régóta, nehezen tudok átszokni másra, de igazából a mostani böngészők közül nem nehéz választani, egyik sem "ratyirambó" :D

[ Szerkesztve ]

(#55) Gordiann


Gordiann
őstag

WOW ez a Stainless ez nagyon jóóó! :R

Már tököm ki volt vele, hogy nincs egy normális böngésző Mac-re. A Safari-t elrontották mostanság, opera nem áll kézre meg hülyén jelenít meg csomó oldalt, firefox néha behülyül, nem stabil. Mostanság már Chrome-ot próbálgattam, az elég jó.
De ez a Stainless!! Atom stabil tényleg. Nyugodt vagyok, amikor böngészek, nem omlik össze semmikor, csinálhatok bármit. Néhány kieg jó lenne hozzá, de a bookmark rész helyes, kézreálló. Szóval köszönet, mert nem ismertem. (és tényleg olyan érzés, mintha kőbe lenne vésve :K )

(#56) moonman


moonman
titán

"Sajnos elmondható, hogy a Microsoft böngészője gyorsabb volt mint a Netscape aktuális verziója."
vicces, amikor már a jobbat is fikázzuk, csak mert Microsoft. mitől is sajnos?

"Elődeinél mindenben jobb, bár nem akkora nagy kunszt egy Internet Explorer változatot lekörözni."
Suggested Sites
InPrivate Browsing
InPrivate Filtering
Accelerators
Web Slices
Authenticated Feeds
Domain Highlighting
SmartScreen Filter
Developer tools
Favorites Bar
Tab crash recovery
Real Zooming
Per-Site/Per-User ActiveX Controls
Standards Mode/Compatibility Mode

és ez még nem is a teljes lista. több funkció még mindig hiányzik néhány böngészőből, szóval nem csak az előző IE változatot körözte le, hanem itt-ott még a többieken is túltett.

"Számokban kifejezhető képességek terén mindenben a leghátul végzett, de érzésre nem lassabb annyival, mint amennyivel a számok mutatják."
ez a lényeg. a grafikonokra lehet élvezkedni, aztán a mindennapokban lényegében ugyanolyan mindegyik.

"Az Acid tesztes gyenge szereplése ellenére minden weblap tökéletesen megjelenik rajta."
gyenge? már Beta 1-nek is 100%-ban vitte az acid2-t. ha meg az acid3-ra gondolsz, az csupa félkész ajánlásból áll.

"A Microsoft kényelmes helyzetben van"
jah, végülis csak hónapól-hónapra csökken a részesedésük. :U

"Bővíthetőség, stabilitás és testreszabhatóság terén a Firefox az abszolút győztes mind mac mind windows környezetben."
a biztonságot viszont szemérmesen elhallgattad. persze okkal, itt ugyanis az IE jeleskedne, sőt olyan funkciókat tud - némelyiket hosszú évek óta - amik kvázi minden más böngészőből hiányoznak.

"olvastam arról is, hogy a Microsoft gondolkodik a webkit motorra való átálláson is."
olvasni én is olvastam, de hüjeség, saját motort fejlesztenek Gazelle néven, ami jelentősen túlmutat minden jelenlegi böngészőnél, lényegében egy "broswser OS"-t kell elképzelni. (nem, a Chrome OS az nem az.)

"A grafikus kártya általános jellegű használata egyébként nem újkeletű, már a Flash legújabb (windowsos) verziója is tudja."
és a Silverlight 3 is.

szóval jók ezek a cikkek, de nagyon érezni rajtuk a szerző személyes vonzódását vagy ellenszenvét bizonyos termékek irányában. és én most csak az IE-t emeltem ki, mert azt ismerem a legjobban, de a többinél sem minden igaz - vagy nem úgy igaz - ahogy le lett írva.

[ Szerkesztve ]

(#57) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Nagyon jó tész, köszönjük! :R
Amúgy az opera 10.50-en még tényleg nagyon érezni lehet hogy pre-alpha, nagyon gyakran omlik össze.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#58) tildy válasza moonman (#56) üzenetére


tildy
nagyúr

És jól kezeli végre már a dőlt betűket?:D:D [link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#59) yakuza.tora válasza D1Rect (#6) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Én is Chrome-on nyomom, pedig nagy FF fan voltam.
Nincs mese, az Aspire One netbook esetében nem mellékes dolog a sebesség... :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#60) Csakénvagyok válasza FerroChrom (#53) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Tedd fel a Chrome OSt és próbáld ki ott. Az lényegében egy böngésző OS

Moonman: de az.

(#61) cerlux2008 válasza moonman (#56) üzenetére


cerlux2008
csendes tag

Valóban igazad van, hogy van benne kicsi személyes is. Webshopokkal foglalkozom és amikor az Internet Explorer miatt már 25.jére írok újra valamit az már tényleg kiveri a biztosítékot, egyébként a Safari/Cheome páros is van amikor okoz kellemetlenségeket.

Biztonság terén valóban nem hasonlítottam őket össze, de a második oldal elején leírtam, hogy nem részletes teszt lesz hanem a sebességre fogok koncentrálni.

Azért a mindennapokban jelentős különbségek vannak böngésző és böngésző között.
Ha van egy csúcs géped 100 megabites internettel akkor tényleg ugyanolyan mindegyik, átlagos gépen azonban vannak eltérések, vagy például egy leterhelt egyetemi hálózaton is észreveszed, hogy a Firefox még éppen gondolkodik miközben a Safari/Chrome már régen betöltötte az oldalt.

De olvass vissza itt a fórumban, nem egy ember írja, hogy a Chrome szerintük is gyors.

Nemigérem, hogy tökéletes a cikk (sőt), de ha valamit hiányoltok szívesen kiegészítem, vagy ha valami hiba van benne törekszem a javítására.

(#62) Franklin válasza cerlux2008 (#61) üzenetére


Franklin
addikt

Akkor ezt javítsd pls, mert nagyon csúnya hiba :-)

(#63) cerlux2008 válasza Franklin (#62) üzenetére


cerlux2008
csendes tag

Javítva

(#64) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Jó lett volna a cikk, de kár volt elrontani a személyes érzelmek belevitelével.

Így egyáltalán nem lett objektív az írás, és ez megkérdőjelezhetővé teszi az egészet, főleg, hogy süt belőle az egyik alkalmazás útállata.

(#65) moonman válasza tildy (#58) üzenetére


moonman
titán

sosem volt gondom a dőlt betűkkel.

(#66) moonman válasza Csakénvagyok (#60) üzenetére


moonman
titán

nem, nem az.

(#67) Csakénvagyok válasza moonman (#66) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

De az

Indoklás: OS nélkül feláll, igaz hogy csak böngésző van rajta, de ez már csak így van egy böngészőOSal

(#68) FID


FID
őstag

Jó volt végig olvasni! :K

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#69) moonman válasza cerlux2008 (#61) üzenetére


moonman
titán

"amikor az Internet Explorer miatt már 25.jére írok újra valamit az már tényleg kiveri a biztosítékot"
tudom én, mi is sokat szívtunk anno a winportal-nál, de IE8-hoz nem használunk hekkelést, az a "többieknek" szánt css-t ésatöbbit kapja és gond nélkül megy. szóval ez max. a múltban volt teljesen igaz - most is vannak hüjeségei, de azért nagyjából rendben van.

"a Firefox még éppen gondolkodik miközben a Safari/Chrome már régen betöltötte az oldalt."
ezzel is tisztában vagyok, tudom, hogy a mérések szerint az IE a leglassabb JS motort használja, de ez a való életben nálam nagyjából annyiban mutatkozik meg, hogy az iwiw (amit amúgy is félévente egyszer nézek meg) döglassú. :)

(#70) moonman válasza Csakénvagyok (#67) üzenetére


moonman
titán

a Chrome OS egy n+1-edik Linux disztro, egyéni, Chrome brózerre hasonlító UI-val és speciális hardverkövetelménnyel.

a Gazelle ezzel szemben egy C# Windows-alkalmazás, ami böngészőként fut, de belül egy miniatűr OS-ként működik, saját erőforráskezeléssel, biztonsági alrendszerrel, processz- és plugin kezeléssel. szerintem olvasd el a linkelt PDF-et, különös tekintettel a "2 Related Work" bekezdésre, ahol épp a Chrome-mal szembeni különbségeket tárgyalják.

(#71) cerlux2008 válasza moonman (#69) üzenetére


cerlux2008
csendes tag

Igen, de még mindig van IE6 is sajnos... :(

(#72) moonman válasza cerlux2008 (#71) üzenetére


moonman
titán

van, de nemár egy 10 évvel ezelőtti verzió alapján ítéljünk meg egy terméket. ez így nem fer.

(#73) cerlux2008 válasza antikomcsi (#64) üzenetére


cerlux2008
csendes tag

Szerintem meg nem süt róla. Magyarországon az IE-t megelőzte a Firefox, tehát szerintem nemcsak én nem kedvelem.

A sajnos Internet Explorer gyorsabb volt dolgot, pedig a Netscape Navigator miatt írtam. Nagyon sajnálatraméltó ahogyan és amilyen eszközökkel elintézte a Microsoft azt a böngészőt. És nemcsak arról van szó, hogy beépítette az operációs rendszerbe. Szerintem az jó húzás volt, mert a Netscape is Windowsos alkalmazás volt, tehát ha nincs ms nincs Netscape sem.
Viszont az ilyen szerződések pl a Compaq-al: hogyha Netscape-t telepíted a gépedre és úgy adod el akkor neked drágább lesz a Windows mint a HP-nak és Dell-nek, na az ilyenek miatt írtam hogy sajnos, csúnya eszközökkel intézték el a Netscape-t szó mi szó.
És az ms most is kezdi a szervezkedést nagyobb amerikai híroldalakkal a Google ellen. Komolyan ha az energiáit fejlesztésbe és nem mások fúrásába fektetné már régen a Bing lenne a világelső kereső.

Te mit írtál volna? Szép volt Microsoft?

(#74) cerlux2008 válasza moonman (#72) üzenetére


cerlux2008
csendes tag

A mostani sem gyors felhasználói szemszögből nézve sem. Ha mondjuk többen is használtok egy Wifi hálózatot akkor pl az IE sebessége esik legjobban vissza, pedig így is a leglassabb volt, nagyon ritka esetekben gyorsabb mint pl a Firefox.

Nem egy 10 éves termék alapján ítéltem úgy gondolom. Az Internet Explorer 8-at hasonlítottam össze a többivel.

(#75) Csakénvagyok válasza moonman (#70) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

a Chrome OS egy n+1-edik Linux disztro..., másképp mondva OS

(#76) (jan) válasza cerlux2008 (#31) üzenetére


(jan)
őstag

Én imádom az atomot...
n280-as van és nagyon fürge :P... állandoan az eeepcmet használom csak pedig van rendes asztali pentium 4-esem is :P

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#77) tildy válasza moonman (#65) üzenetére


tildy
nagyúr

Lehetett volna. Szélesebbre veszi a divet olyankor, ezért ha olyan a szitu, akkor frankón letöri egy 3 dives boxban a jobboldalit...
Mivel minap belefutottam ebbe a problémába, az ie8 még mindig külön okoskodást igényel....
Kár hogy kijavítottam a hibát, pedig megmutathattam volna , fura módon MINDEN MÁS (az emberek által többnyire használt )BÖNGÉSZŐ jól kezeli. Az IE 8 meg nem olyan régi darab...

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#78) cerlux2008 válasza Csakénvagyok (#75) üzenetére


cerlux2008
csendes tag

Itt én is igazat adok moonman-nak.

A Chrome OS tényleg csak egy Linux+Linuxos Chrome verzió.
Annyi benne a jó (van akinek ez rossz), hogy a Google az OS-ből kiszed mindent, hogy a lehető leghamarabb készen álljon a használatra.
Ráadásul az előzetes hírek szerint Linuxos programokat nem is lehet az OS-en futtatni.
Tehát ez egy olyan Linux lesz ami csak a Chromeot futtatja és ha tényleg olyan lesz amilyet mondanak akkor pl azt sem tudod megcsinálni, hogy feltöltesz a Chrome "OS"-t futtató laptopodra egy filmet és megnézed. Csakis internetkapcsolattal tudod majd megnézni az interneten.
A Gazelle valóban jobb megvalósítás, hiszen "rendszerközelibb" lesz. De nem mondhatjuk erre sem, hogy OS, hiszen az az OS ami ezeket a programokat futtatja. Olyan szinten viszont OS, hogy több feladatot fog ellátni mint a többi böngésző.

(#79) moonman válasza cerlux2008 (#73) üzenetére


moonman
titán

azért a történet nem ilyen egyszerű. először is a dolog azzal kezdődött, hogy a Compaq folyton levette az IE és az MSN ikonokat a desktop-ról, ez nem tetszett a Microsoft-nak, a licenc-megvonás dolgot pedig még a Compaq-osok is tagadták, arról meg nem is beszélve, hogy az IE ebben az időben bizony jobb volt a Netscape-nél, szóval így is úgy is lenyomta volna idővel.

a híroldalakkal pedig nem véletlenül egyezkedik, mivel mindegyiknek a töke tele van a Google erőszakosságával, ez pedig könnyen az MS malmára hajthatja a vizet, hüje lenne kihagyni.

(#80) moonman válasza Csakénvagyok (#75) üzenetére


moonman
titán

másképp mondva Linux.

(#81) moonman válasza cerlux2008 (#74) üzenetére


moonman
titán

azt ne mondd már, hogy ha elfogy a sávszélesség, akkor a Chrome nem lassul be ugyanúgy... :U

itt a renderelésről, de főleg a javascript-végrehajtás sebességéről van szó, nem a letöltésről. furcsa is lenne, ha abban bármelyik lassabb lenne a másiknál...

"Az Internet Explorer 8-at hasonlítottam össze a többivel."
ehhez képest több ponton is olyat állítottál, ami max a 6-osra volt igaz.

(#82) moonman válasza tildy (#77) üzenetére


moonman
titán

hát ez nekem nem tűnik valami hatalmas horderejű kérdésnek, még sosem láttam, hogy bármilyen dőlt betűs oldal szétesett volna IE-ben, sőt őszintén szólva még soha semmilyen oldalt nem láttam szétesve IE-ben. és azt hiszem, ez a lényeg.

de mint látszik, ennyit ér az acid, simán semmi köze egyes elemek megjelenítéséhez.

(#83) Fortissimus


Fortissimus
őstag

jo cikk, thx

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#84) janos1988 válasza moonman (#82) üzenetére


janos1988
addikt

Pedig allitolag a szabvanyra epul es azt nem art ha jol kezelik.

Amugy a datumoknal jol latni, hogy kozel 5 evig az MS nem nyult az bongeszojehez (IE 6.0) biztonsag es foleg innovacio teren, csak amikor kezdtek nepszeruve valni az alternativ bongeszok, nem veletlenul.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#85) Gordiann


Gordiann
őstag

A Stainless-t eddig bírtam sajnos...túl kevés....pedig nagyon jó lenne használni. :U

(#86) moonman válasza janos1988 (#84) üzenetére


moonman
titán

"MS nem nyult az bongeszojehez (IE 6.0) biztonsag es foleg innovacio teren"

maradjunk csak az innovációnál.

(#87) Syl válasza WonderCSabo (#46) üzenetére


Syl
nagyúr

Én is azt írtam hogy a Firefox is tudja. IE8-ból csak asztalra/mappába lehet kihúzni a képet, PhotoShopba nem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#88) cerlux2008 válasza Gordiann (#85) üzenetére


cerlux2008
csendes tag

Még csak 0.7.5 a Stainless. Hátha az 1.0-ra már nem lesz annyira fapados.

De írtam is, hogy én is akkor használom csak ha minden kötél szakad.

(#89) Syl válasza moonman (#79) üzenetére


Syl
nagyúr

a híroldalakkal pedig nem véletlenül egyezkedik, mivel mindegyiknek a töke tele van a Google erőszakosságával, ez pedig könnyen az MS malmára hajthatja a vizet, hüje lenne kihagyni.

Összeesküvés-elmélet ON
A Google ingyen közzéteszi a híroldalak cikkeit és ez nem tetszik egy-két médiacégnek, ezért előfizetéses konstrukciót dolgoznak ki. Erre belibben az MS és egyezséget köt a médiabirodalommal (pár milla biztosan leesik itt-ott). Eredmény: a következő win beépített hírolvasóval érkezik, ahol ingyenes lesz a tartalom. Ha valaki ezek után a google vagy más szolgáltatón keresztül szeretne hírekhez jutni, az fizethet.
Összeesküvés-elmélet OFF

De ha belegondolok, hogy az MS hogy végezte ki a Netscape-et (beépítette az IE3-at a windowsba), a fenti eszmefuttatás nem is tűnik olyan lehetetlennek...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#90) moonman válasza Syl (#89) üzenetére


moonman
titán

beépített hírolvasó most is van, de olyat sosem lépnének meg, hogy egy bizonyos webes szolgáltatás csak Windows-ból lenne ingyenesen elérhető.

(#91) Syl válasza moonman (#90) üzenetére


Syl
nagyúr

Én nem mernék rá fogadni, de neked legyen igazad.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#92) moonman válasza Syl (#91) üzenetére


moonman
titán

olyat el tudnék képzelni, hogy mondjuk betesznek valami extra csomagba "BBC Reader"-t, és akkor azon keresztül mehetne a fizetős tartalom, bár ennek sem sok értelme van, de hogy valami Windows-ból ingyenes, máshonnan meg fizetős... ááá ez nagyon sci-fi, és nem is mernék megcsinálni. ráadásul a Microsoft az utóbbi években pont a nyíltság felé halad, ez szép nagy vargabetű lenne.

(#93) tildy válasza moonman (#82) üzenetére


tildy
nagyúr

Talán mert nem vagy webfejlesztő, és nem te szívsz vele, hogy megoldódjék.
Én már láttam. Nem egyet.

De védd csak azt a webfejlesztők rémálmát...
Az meg hogy szétesik az oldal nem nagy horderejű kérdés? Na jó, innéntől kezdve ezen nem vitázom veled, mert nem értesz hozzá.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#94) Blindmouse válasza moonman (#92) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ember, ez nem wow-os tápolás, száljál már magadba egy kicsit! Előbb is 4 hsz-t írtál egymás után.

Az opera 10.50-ben ami rettentően tetszik, hogy sok helyet hagy a böngészéshez a sok toolbar helyett. Csak ne omlana össze 5 percenként. Nagyon várom már legalább a béta verziót.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#95) moonman válasza tildy (#93) üzenetére


moonman
titán

nem védem, de ha még sosem találkoztam ilyen hibával, akkor - függetlenül attól, hogy mennyire értek hozzá - nevezhetem bagatel hibának, nem? neked személyesen lehet, hogy az ősellenséged az IE, de ettől még sok embernek semmi baja vele.

(#96) moonman válasza Blindmouse (#94) üzenetére


moonman
titán

neked mi bajod?

(#97) tildy válasza moonman (#95) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem érdemes annak nevezni. Mert abszolút nem az. Sőt igen durva hiba .
Van egy külső dived, benne 3 fix szélességű dived, erre a böngésző nem töri be a szöveget, mert ha nem dőlt betű lenne, akkor kiférne...Így szélesedik a középső div , ami miatt a következő(jobb oldali) divet betöri a másik alá.
Lehet látszólag az átlagfelhasználó nem, vagy keveset érzékel a hibákból, de kérdezd meg a webfejlesztőket, mi viszi el az oldal elkészítésén kívűl a legtöbb időt...
Majd lövök screenshotot , ha ilyet látok.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#98) moonman válasza tildy (#97) üzenetére


moonman
titán

nem kell megkérdeznem, tudom én azt, hogy van szívás IE-vel, de ezzel a hibával konkrétan még sosem találkoztam.

(#99) Csakénvagyok válasza cerlux2008 (#78) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Az alpha már kipróbálható, ha akarod tedd meg, és is kipróbáltam. Tényleg csak egy browser. Szerintem nem is laptopokra, inkább netbookokra szánják majd. Bekapcsolod, szinte azonnal bebootol és már el is érheted a google felhőt

(#100) sh4d0w válasza moonman (#95) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Bocs... tényleg egy offtopic kérdés: ha Linuxon nekem soha semmi bajom nem volt ATi kártyával, akkor bagatel hiba?

https://www.coreinfinity.tech

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.