Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mephi666


mephi666
nagyúr

hehe... jó írás :)) smack levest 1-2szer ha ettem, de nekem nem nyerte el a tetszésemet... tegnap spagettit főztem... gyártottam hozzá házilag szószt, mert sokkal jobb, mint a bolti és olcsóbb is... (válság van) na, mármost a jókis paradicsomos-darálthúsos-fűszeres anyag tud rotyogni rendesen... kaptam belőle én is a pólómra-hajamba meg a konyha is... most szerintem ha valaki ott körbenézne, kihívná azonnal a helyszínelőket, mert helyből azt hinné, hogy valakit felszeleteltünk :DD nekem szerencsém van, mert főzni szeretek és úgy-ahogy tudok is... (eddig nem sok kaját kellett kiöntenünk... egyedül a tojáslevest, ami kicsit sűrűre sikeredett és úgy nézett ki, mint egy nagy kondér sűrű-rotyogó hányás) asszony meg mosogatni szeret... be van osztva a munka: én főzök... (amit kellemesen össze lehet hangolni 1 jókis vodkázással-sörözéssel...) aztán együtt megesszük... ő meg utána mosogat... :)

egyébként egyszerűbb kajákkal nem próbálkoztál? mirelit pizza/spagetti kész öntettel/stb? rengeteg félkész kaja van, amit el sem lehet rontani és kicsit komolyabb alapozást lehetne vele tartani borozás előtt, mint smack levessel :))

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#2) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Szerintem addig járunk jól, ameddig rendelsz.

Egyébként barkácsolás témakörben lesz hasonló post? :D

less qq more pewpew!

(#3) Bog válasza Polacheck (#2) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

dehogynem ;)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#4) Gubro válasza Polacheck (#2) üzenetére


Gubro
senior tag

Ezek szerint gyorséttermet indítottál? :DD

(#5) Polacheck válasza Gubro (#4) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ha magának főzne akkor cirka egy hetet adnék neki. :)

less qq more pewpew!

(#6) puttputt


puttputt
őstag

Hasonlóképp állok a témához/ban... :U :DDD

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#7) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

egy pazar kaja az élet legnagyobb élvezeteinek egyike. persze, mindezt megkapod egy pár étteremben is, de azért azt napi szinten nyomni drága és körülményes. ha van otthon elég alapanyag, akkor ha megkívánsz valamit, 1-2 órán belül már eheted is.

jó dolgok ezek. egyedül mondjuk szar főzni, ez tény. párosan viszont zsír. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8) Bog válasza Parci (#7) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Z elég jól főz, lelkesen, ráadásul el sem férnék mellette a konyhában, úgyhogy addig én általában bontok egy bort... és ez így megafrankó :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#9) eastsider


eastsider
nagyúr

smack levest én is főztem már xD szerintem tré. mondjuk a leveseket átlalában utálom...
jah tudok palacsintát sütni :R 2 serpenyővel (dual channel :D )

[ Szerkesztve ]

(#10) madstunt válasza eastsider (#9) üzenetére


madstunt
addikt

Dual Channel úúúúúúúúúristen:DDD

(#11) ladybug


ladybug
őstag

Már többet tudsz, mint a Férjem. :D Viszont ő segít a mosogatásban, gyakorlatilag az evés utáni mosogatás az ő reszortja.

Szeretek főzni, mert kihívás, mert a gyakorlat során egyre gyorsabban elkészülnek az ételek, és azért is, mert nem esek kétségbe, ha nem megyek boltba és nincs itthon a kamrában valami instant kaja.

A gondot az okozza, hogy kitaláljam, mit is főzzek. Ehhez sokszor kérem a család segítségét, de ők könnyen leráznak azzal, hogy "Mindegy, anya. Hiszen te mindig finomat főzöl." És bizony ezzel egy cseppet sem segítenek, főleg így nyáron, amikor minden nap főznöm kell.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#12) EczkE


EczkE
addikt

a smack nekem is megy :DD
ja meg a pirított kenyér :DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#13) Atlantis válasza eastsider (#9) üzenetére


Atlantis
veterán

Le vagy maradva, manapság már a triple channel a menő. :D

Jó a blogot, Bog, kár, hogy a mobilos cikkeket nem mindig ilyen stílusban írod. :)

Javaslat a témában: másfélszeresére fejlesztheted főzési tudományod, ha megtanulsz virslit főzni. Felhasználása sokrétű, végsősoron még finom is.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#14) eastsider válasza Atlantis (#13) üzenetére


eastsider
nagyúr

télleg, virslit is tudtam (igaz a hűtőre fel volt írva a recept XD)...

a tri channelt még nem ismerem, nem támogatja a memóriavezérlőm ;] (még a végén én is elhiszem, h kocka vagyok XD)

mosogatást meg szoktam csinálni... be a mosogatógépbe^^

[ Szerkesztve ]

(#15) Bog válasza Atlantis (#13) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Hidd el, szeretném a mobilos cikkeket is így nyomni, de hát elvileg komoly újságírók vagyunk, vagy mi :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#16) Parci válasza Bog (#8) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

úgy is jó. nálunk mindkét tevékenység megy közösben, bár igyekszem én is a bor felé orientálódni... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17) talmida


talmida
Közösségépítő

:DDD

kiváló készülék arra, hogy üres üvegeket tegyek bele
Egyik fiatal ismerősünk (HU-ban) zoknit tárol a hűtőjében. ;)

IN GOD WE TRUST!

(#18) NoLF


NoLF
addikt

akkor csorgassunk nyálat, kérem.

reggel hirtelen felindulásból vettem lazacfilét, most már az is kiderült, mit készítek belőle estére magamnak.

Citromos lazac roston, vele sült paradicsommal
Hozzávalók :
8 szelet lazac
30 dkg (kb. 3 db)
paradicsom
15 dkg fekete olivabogyó
2 teáskanálnyi kapribogyó
1 teáskanálnyi citromlé/citrom leve
2 maréknyi friss bazsalikom
olivaolaj
színes bors

A lazacokat sózzuk be, majd tegyük félre 30 percre. Addig a paradicsomokat vágjuk cikkekre, és keverjük össze az aprított bazsalikommal, az olaj- és kapribogyóval, majd alaposan keverjük át kevés olivaolajjal. Enyhén sózzuk, mert a kapri igencsak sós tud lenni. A halszeleteket tegyük tepsibe, szórjuk meg színes borssal. Halmozzuk melléjük a bazsalikomos-paradicsomos ragut, majd toljuk 220 fokra előmelegített sütőbe 20 percre. 15 perc után fordítsuk meg a halszeleteket, locsoljuk mag a citrommal, majd süssük további 5 percig.
Krokettel és behűtött chardonnay-vel tálaljuk.

ebből csak a krokett nem fog megvalósulni, inkább gyártok hozzá pluszba egy kis salit. :C

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#19) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Próbáld ki ezeket a tasakos tésztákat. Nehéz elrontani őket. :))

(#20) NoLF válasza juliabrilke (#19) üzenetére


NoLF
addikt

de ételnek is nehezen nevezhetők...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#21) juliabrilke válasza NoLF (#20) üzenetére


juliabrilke
addikt

De elrontani se tudja. :D Pár magányos férfi ilyeneken él. (nem, nem én :DDD)

A recept meg nem rossz. Van itthon 2 kiló filé. Pont gondolkoztunk rajta, hogy mi legyen belőle. :R

[ Szerkesztve ]

(#22) NoLF válasza juliabrilke (#21) üzenetére


NoLF
addikt

nekem 25 deka van, bár én magamnak főzök jelenleg, elég is lesz

de azért tudnék mit kezdeni azzal a 2 kilóval is... ;] némi garnéla, édes chilli szósz... aaaaaaaa

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23) fordfairlane


fordfairlane
veterán

A smackfőzés remek sport, én is teszteltem. Nagyon kevés vízzel kell főzni, úgy, hogy éppen hogy elérje a tészta tetejét, így a víznek az egyik részét beszívja a tészta, a másik része meg elforr. Főtt tészta lesz belőle, és szerintem így jó, nem levesként. Persze csakis a csípős-marhahúsos, a többi a nyomába nem ér.

a húgom komolyan meg volt döbbenve, amikor konstatálta, hogy nincs sütőm. nincs sütőd??? hogy lehet így élni???

Nekem hűtőm sem volt kb. 2 évig. :)

Szerk: Utálom a sört.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#24) NoLF


NoLF
addikt

nem fogom elkezdeni ecsetelni, hogy egy nyarat a smack gyárban dolgoztam, mindenki jobban jár :K

ford: és akkor melegen ittad a sört????

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#25) juliabrilke válasza NoLF (#22) üzenetére


juliabrilke
addikt

Bár nem lazacfilé, de azért megteszi. Chiliszósz nincs, mert párom nem csípőset vett. Ezt gyorsan kell pótolni. Krokett helyett sima burgonyát teszünk mellé. Viszont kell még rá valami, aminek nagyon erős, karakteres íze van. Gondolok itt mondjuk nagyon vékony szalonnára vagy sonkaszeletre.

"Utálom a sört." Halk felhördülés. :Y

[ Szerkesztve ]

(#26) fordfairlane válasza juliabrilke (#25) üzenetére


fordfairlane
veterán

Sőt, borból is csak a száraz fehér bort tekintem annak, a többi csak erjedt szőlőlé.

x gon' give it to ya

(#27) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Pizzához mit iszol? Hát a chilis babhoz? Egy finom halhoz? :F

(#28) fordfairlane válasza juliabrilke (#27) üzenetére


fordfairlane
veterán

Pizzához csakis a kóla passzol, chilis babot nem eszek, halhoz meg mittomén, mit iszok, talán ásványvizet. Nem muszáj minden étkezést piával zárni.

Ízlésről pedig nem vitatkozok, felőlem mindenki azt iszik amit akar.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#29) Gubro válasza fordfairlane (#26) üzenetére


Gubro
senior tag

Huhhú, ezzel pár embernél kivered a biztosítékot...

(#30) lorcsi válasza NoLF (#24) üzenetére


lorcsi
veterán

pedig ecsetehetnéd, akár priviben is

(#31) fordfairlane válasza Gubro (#29) üzenetére


fordfairlane
veterán

Hát de miért veri ki a biztosítékot? :F Nem azt mondom, hogy mindenkinek ezt kell innia.

x gon' give it to ya

(#32) Csemike válasza NoLF (#18) üzenetére


Csemike
csendes tag

*nyálcsorgat*

Ennél finomabb vacsorát el sem tudnék képzelni egy balzsamos nyári este. És még a chardonnay is be van hűtve...

Nincs szmájli amivel ki tudnám fejezni lelkesedésemet.

Bár a legutóbbi nyáresti lazacvacsorától a kedvesem okádott mint a lakodalmas kutya. Éttermi volt. Én nem hánytam, pedig én ettem meg a hal felét.

[ Szerkesztve ]

(#33) lorcsi


lorcsi
veterán

ha ilyen a konyhád\háztartásod\ főzési tudásod akkor mitől vagy viszonylag vastag ? :F
mert hogy a mobilarenás videók alapján nem vagy sovány az fix
hogy csinálod ?

[ Szerkesztve ]

(#34) Gubro válasza fordfairlane (#31) üzenetére


Gubro
senior tag

Mert általános vélekedés, hogy a bor az vörös. Minden egyéb szín nem bor.

(#35) Borgi


Borgi
aktív tag

hi

mintha csak magam írtam volna :)

ui.: nekem a sütőm müködik (én még nem használtam) csak rá van pakolva ;) a régi hútőm tetejéről száműzött cuccok ;) az új túl magas hogy rápakoljak ;)

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#36) Bog válasza lorcsi (#33) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

ez sok összetevős:
1. étterem legalább heti 1x
2. a smack nem éppen fogyaszt
3. rendelek pizzát
4. jól főz a barátnőm.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#37) tkazmer


tkazmer
addikt

vajon az kórós, ha egy előre fagyasztott pizzát is csak úgy tudok elkészíteni, hogy utána a mosogatógép csak ötszöri mosásra tudja a szénné égett romjait eltakarítani?:)

na jó, igazából a főzések előkészítésében viszonylag aktívan részt tudok venni, a hagyma ugyanis nem csípi a szemem, a krumplit pedig olyan jól megpucolom, hogy bármelyik négyzet alakú fazék telepakolható lenne vele

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#38) mephi666 válasza tkazmer (#37) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem sem szokta csípni... amikor mentek a könnygázos bulik pesten, akkor hallottam, hogy a piás delikvenseket nem különösebben hatotta meg és innen kezdve hagymapucolás előtt minimum 2-3 felessel kell nyitni és meglesz az immunitás :DD

az előzőleg emlegetett lazactól rendesen csorgott a nyálam :))

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#39) tkazmer válasza mephi666 (#38) üzenetére


tkazmer
addikt

a helyzet az, hogy a nagyobb ünnepeket kivéve nem igazán iszom semmilyen alkoholt:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#40) Mawyx válasza fordfairlane (#23) üzenetére


Mawyx
senior tag

Én is pont úgy szeretem a smacket, tésztának, nem levesnek :K Meg is kívántam, de sajnos nincs itthon.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#41) Daemon09


Daemon09
őstag

Smack levest én is szeretem. Jó írás lett. :D

(#42) joey04


joey04
titán

én eddig hülyének tartottam magam a főzéshez, de látom túl kritikus voltam magammal szemben. :U :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#43) concret_hp


concret_hp
addikt

én teát is csak instantot tudok, de konzerveket verhetetlenül tudok melegíteni :D

(na jó virsli, szelet sülthús, rizs, kb. a max amit tudok :D)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#44) NoLF válasza mephi666 (#38) üzenetére


NoLF
addikt

egy kis rukkolával megbolondítottam. [link] igen, szar telós kép. elfogyott mind :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#45) #25954560


#25954560
törölt tag

remek iras, grat a szerzonek!

amikor kiderult h a napibetevo pizzazo (ezittareklamhelye) aug.10-23 bezar szabaccsagolni. Parom ketsegbeesetten kerdezte: 'es akkor most mi? tanuljunk meg fozni?' :D
pedig ket dolgot zsenialisat tudunk kesziteni: bolognai es lecso. ha barki jon vendegsegbe, ebbol a kettobol valaszthat.

mod:
tkazmer: tenyleg, en is tanultam hat vagassal krumplit pucolni :)

[ Szerkesztve ]

(#46) mephi666 válasza NoLF (#44) üzenetére


mephi666
nagyúr

halat sajnos nem nagyon tudok készíteni... leszámítva mondjuk a mirelit hekkfilét, amit sütöttem már párszor... az isteni kaja :)) jó sósan... utána meg lehet úsztatni pár liter sörben...
halászlét főzni viszont meg akarok még tanulni valamikor, csak az a baj, hogy elég kicsi a konyhánk és ahhoz nem árt a hely... kb 7m2-en kell elférni... (jah és a konyhabútor meg a tűzhely is sokat elfoglal belőle) na, de majd elvileg max 2-3év és akkor a 35m2-es 1szobást nagyobbra cseréljük... (1+2fél szoba minimum) és ott a konyha is nagyobb lesz szerencsére...

#45: mirelit pizza? :)) amúgy erről az "akkor tanuljunk meg főzni?" beszólásról is a ponyvaregény ugrik be: "akkor most elmegyünk dolgozni?" ;]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#48) ollie válasza Kalandor (#47) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Leszel a nagymamám? :DDD

***

(#49) mephi666 válasza Kalandor (#47) üzenetére


mephi666
nagyúr

erősen gondolkozok, hogy mit egyek ma: nincs igazán ötletem és kacérkodok a gondolattal, hogy rendelek pizzát... de anyagi okokból lehet, hogy inkább lecsó lesz belőle :) csinálok egy jó nagy adagot és holnapra is meglesz az ebéd... vagy veszek pár zsömlét és a tükörtojásos-kolbászos szendvics is elég jó :))

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50) NoLF válasza mephi666 (#49) üzenetére


NoLF
addikt

vagy kolbászos-rájás pizza :DD

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#51) plus44


plus44
veterán

Basszus akkor én itt közútálat tárgya leszek. :D 16 és fél évemmel kb. mindent meg tudok csinálni, ami ahhoz kell, hogy 1. ne haljak éhen, ha úgy adódna, 2. ha mondjuk anya nem tudna főzni, apa meg elfelejtene hirtelen spagettit és virslit csinálni, 3. az utcára kerülök és csak főznöm kellene. :D De viccet félre téve, én mindent megfőzök, sőt, annál még többet is. Szóval vegyétek úgy, hogy semmit nem írtam.

Am. meg igazad van Bog, a konyhapult, elsősorban nem is főzésre van kitalálva, benne sincs a nevében, hogy 'főzés' vagy 'kaja', pusztán a konyhában volt hely neki, így vmi okos oda rakta le. :DDD

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#52) #25954560


#25954560
törölt tag

ma lecso volt ebedre. a holnapit meg lehet saccolni :DDD

(#53) Crystalheart válasza Parci (#7) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én azért nem szeretek főzőcskézni, mert:

- mindig odaégetem, ha meg odaégetni nem lehet, akkor a tetszőleges helyen, ahol a figyelmetlenség miatt el lehet rontani, én elrontom...

- mert 6 személyre kell mindig, ami nem kis meló, tekintve, hogy 1,5 kiló kaja/fővel számolhatunk. (Átlag; én ennél többet fogyasztok egyszerre, a kicsik kevesebbet.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.