Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [blokad:] BME

Hozzászólások

(#1) gabor85


gabor85
őstag

Pontosan mivel vettek le a lábadról? Mit mondtak?

(#2) Psych0 válasza gabor85 (#1) üzenetére


Psych0
őstag

van ingyen wifi az előadókban :O

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#3) baluka26 válasza Psych0 (#2) üzenetére


baluka26
veterán

;]

Mondjuk az I-Q épülettel meg lehet győzni az embereket.
blokad: Melyik kar és melyik szak érdekel? Milyen órára ültél be? Ki volt az előadó?

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4) blokad válasza gabor85 (#1) üzenetére


blokad
senior tag

Igazabol, nagyon tetszett a legkor, maga a hely, meg az eloadas, ahova beultem/beulhettem, nem az hogy huzosnak nem tunt, hanem hogy ertheto, meg alapvetoen jol kovetheto volt.

(#5) Alexios


Alexios
veterán

Na majd szeptemberben nem fog tetszeni ;]

(#6) baluka26 válasza Alexios (#5) üzenetére


baluka26
veterán

Szeptemberben még jó volt, most már annyira nem :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#7) Alexios válasza baluka26 (#6) üzenetére


Alexios
veterán

Én már szeptember vége felé éreztem statikából hogy ez nem annyira lesz okés :DDD

(#8) baluka26 válasza Alexios (#7) üzenetére


baluka26
veterán

Melyik É betűs karon vagy?:D
szerk: Idén kezdtél?

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9) Alexios válasza baluka26 (#8) üzenetére


Alexios
veterán

éők :)

(#10) Tomaaasz


Tomaaasz
aktív tag

B*zd Megint Egyes :DDD

Oda mentem, ahol vagyok!

(#11) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Hajrá! Jó kis egyetem az, bár azt el kell ismernem, hogy nem könnyű! :)

Mentalita'

(#12) blokad válasza baluka26 (#3) üzenetére


blokad
senior tag

Mernok Info, az ami erdekel Q1-ben voltunk, azert eleg meggyozo es Dr. Pap Laszlo volt, aki az eloadast tartotta

(#13) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Nekem is tetszett, aztán kandó lett belőle. Van sok cimborám, akinek nem. Egy pofa sörre alig van idejük, pedig még nekem is akad. Annak, amiket azon az előadáson mondtak, kb 5 év múlv a leszel a közelében és majd rájössz, hogy elég komoly "welcome to the suck" effekt van. De a világért nem akarlak lelombozni :D

mod:

Én villanyon voltam nem mérnökinfón, de ettől a helyzet ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14) Иван


Иван
őstag

HA neked is sikerül, meg nekem is (adja az ég), akkor ott találkozunk :)

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#15) blokad válasza Иван (#14) üzenetére


blokad
senior tag

Legyen így. Remélem :)

(#16) k. válasza blokad (#15) üzenetére


k.
őstag

Felkötheted a gatyád, az egyik legnehezebb-ha nem A- főiskola mo-n.

(#17) baluka26 válasza hoffman_ (#13) üzenetére


baluka26
veterán

Szerinted jobb OE, mint BME?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#18) FireKeeper válasza Tomaaasz (#10) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Beszarsz Mire Elvégzed

blokad: én úgy jöttem a BME-re, hogy középsuliban 4-es/5-ös tanuló voltam, volt egy szakmám (távközlési technikus), SZÉTV döntőbeli helyezésem, 459 felvételi pontom. ehhez képest itt vagyok harmadévesen úgy, hogy egy csomó tárggyal le vagyok maradva. pedig hülyébb biztos nem lettem, és lustább sem sokkal. lebeszélni nem akarlak, de azért gondold meg jól, hogy akarsz-e ennyit szívni a diplomáért.
azért a történet teljességéért megemlítem, hogy azért van jó oldala is a BME-nek, jó ez a béemeerejárokbasszameg feeling, de azért... most már nem hagyom abba, de a mai fejemmel már talán nem ide jönnék.

baluka26: jobbnak biztos nem jobb, de sokkal könnyebb. és a diploma értéke szerintem nem kevesebb annyival, mint amennyivel könnyebben megkapod.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#19) blokad válasza FireKeeper (#18) üzenetére


blokad
senior tag

Bemész Megírod Egyes

Van rálátásom a dolgokra picit, tesóm ott végzett, barátnője oda jár. Mindkettejük GTK-s mindkettejüktől hallom, hogy nagyon nem egyszerű, viszont látom mit lehet vele elérni, tesóm lassan 4 éve már dolgozik és nem épp utcaseprő helyen, igazából nem tudom, hova mehetnék még, ami ilyen terület és pest..

(#20) FireKeeper válasza blokad (#19) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a GTK nem VIK, azt azért tegyük hozzá.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#21) Psych0 válasza blokad (#19) üzenetére


Psych0
őstag

GTK lol. Nembejársz megírod 4-es. Amikor bullshitet hallasz hogy tanulnak közösen, és úgy néznek ki, mint akik diszkóból jöttek, azok a GTK-sok.

[ Szerkesztve ]

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#22) baluka26 válasza FireKeeper (#18) üzenetére


baluka26
veterán

Én speciel GTKs vagyok, kitűnő érettségivel, két nyelvvizsgával,és harcolok a kettesekért. Bár az első félév kipipálva, mmint szorgalmi időszak. :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#23) FireKeeper válasza baluka26 (#22) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

remélem nem tapostam a lelkedbe :B
hajrá hozzá!

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#24) baluka26 válasza FireKeeper (#23) üzenetére


baluka26
veterán

Hozzászoktam, leszarom. Egy gazdasági sulihoz képest kemény. Akik meg lebüfészakozzák itt a BME-n, azokat nem tartom többre egy újabb nagyképű mérnöknél. Tény, hogy könnyebb, de ettől függetlenül szükség van gazdasági szakemberekre is.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#25) hoffman_ válasza baluka26 (#17) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ilyet nem írtam sehol :) Btw lassan erre tendál a dolog. VIK-en első 2 félévben annyi felesleges szart tanultak, ami csak arra ment ki, hogy bukjanak, hogy az nem igaz. Hidd el tudom, van összehasonlítási alapom :D Itt csak az lett leadva, ami konkrétan kell. Lassan tök8, hogy melyiken végeztél, sőt már most is talán. Nyilván csak villanykarról beszélek. Egyébként van zsenihaverom, akit mérnökinfón felvették ide is, oda is, és inkább kandós lett.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#26) FireKeeper válasza hoffman_ (#25) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nem csak az első két félévben van felesleges szar :DDD
sőt, talán mondhatjuk úgy is, hogy kb két év után kezdenek minimálisan érdekessé vállni a tantárgyak.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#27) hoffman_ válasza FireKeeper (#26) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Na ja, nyilván lehetne ragozni. BME-n 3-ik félévben volt az első labor, én a 4-iken vagyok túl, ha tanterv szerint mennék, akkor 7-et kellett volna már megcsinálnom. Oszcilloszkópot csak hírből ismerik, azért ez vicces. De keresztbe-kasul, fejreállva leintegrálnak mindent.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#28) Ndruu válasza FireKeeper (#18) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nicsak, egy rokon lélek. Távközlési technikusok kihaló félben... Gondolom te sem dolgoztál ebben a szakmában egy percet sem.
BME-ről annyit, hogy mindenki szív vele, van aki kevésbé és van aki nagyon.

Harrrr!!!!

(#29) FireKeeper válasza Ndruu (#28) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

höhö... hát végülis ilyen nyári munka szintjén dolgoztam már távközlési cégnél (Btel), meg most a T-com egyik alvállalkozójánál vagyok diákmunkás, de mindkét helyre csak azért kerültem be mert volt ismerősöm ott. csak nem te is távközléstechnikus vagy? Puskás? :)

hoffman_: szerencsére én már találkoztam egy-két szakmabeli dologgal, de egyébként jah, totálisan egyetértek, nem egy olyan arc van nálunk villanyon, akiknek baromi jó eredményeik vannak, de még ellenállást nem láttak életükben.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30) vans? válasza Psych0 (#21) üzenetére


vans?
őstag

Gratulalok.

hábm bábm

(#31) hoffman_ válasza vans? (#30) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Savanyú a szőlő? ;] :DDD

FireKeeper:

Járatom itt a számat, hogy szakambeliség itt, gyakorlati tudás ott, egyre bizonytalanabb vagyok abban, hogy használható villanymérnök leszek 2 éven belül. Átmegyek, hol átcsúszok a dolgokon, de alkalmazható tudást, de akár elméleti szintűt is nem tudok olyat felmutatni, amit akár csak jómagam elfogadhatónak tartok. Nem tudom, hol fog összeérni a két vége a dolgoknak, és a párhuzamosan tanultak mikor találnak egymásra. Végzősök szerint majd megy magától, én nem hiszek nekik.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#32) vans? válasza hoffman_ (#31) üzenetére


vans?
őstag

Ja, elegge zavar, hogy a szandalzoknis mernokok komplexusai abban utkoznek ki, hogy minden lehetseges helyen eloadjak, hogy a gtk mekkora bufeszak. Tisztelet a kivetelnek.

hábm bábm

(#33) Ndruu válasza FireKeeper (#29) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Igen, Puskás.

Harrrr!!!!

(#34) Alexios válasza vans? (#32) üzenetére


Alexios
veterán

:DDD

(#35) hoffman_ válasza vans? (#32) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A mérnök már csak ilyen :D Örülj, hogy nem bölcsész vagy :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#36) k. válasza Psych0 (#21) üzenetére


k.
őstag

Azt tudod, hogy az, hogy valaki végigjár egy főiskolát, és jó jegyekkel diplomázik, még nem jelent jó életet?
Ismerek faszit, 8 általánost végzett-szüleivel volt balhé, nem tudta befejezni- és legálisan céget alapitott, és most millás vagyona van.

Fontos tanulni, de ne legyünk oda magunkért, mert valaki tanulás nélkül is megoldja az életét.
BME nem BME az élet az igazi vizsga.

(#37) FireKeeper válasza Ndruu (#33) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

én is puskásos voltam :C
mikor jártál oda? én 2004-2009 között koptattam a padokat.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#38) Psych0 válasza FireKeeper (#26) üzenetére


Psych0
őstag

Igazából ami érdekes, az az önlab és a szakdolgozat, A többitől, ha érdekelne is, a motiválatlan tanárok, rossz tanterv, értelmetlen szopatás, úgyis elveszi a kedved (legalábbis a VIK-en).

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#39) Psych0


Psych0
őstag

Mielőtt megköveznének a GTK hallgatók, azért elég feltűnő, mikor az IB028 -ban befejeződik, valamelyik VIK-es évfolyamtárgy, megyünk kifelé, közben meg özönlik be ~200 divatmajom(fiúk rózsaszín ing felpattintott gallérral, lányokon 3centi vakolat+magassarkú), elég pontosan meg lehet határozni melyik karról jöttek, míg az összes mérnöki szak hallgatói el tudnak vegyülni(kivéve a vegyészek a köpenyük miatt), ergo nem csak a tantervük miatt lógnak ki a Műegyetemről.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#40) baluka26 válasza Psych0 (#39) üzenetére


baluka26
veterán

Hát bazdmeg, én ha sétálok be a Q felé rohadtul nem tudom megkülönböztetni, hogy ki az, aki tovább megy I felé és VIK-es. Jó, gondolom a lányok nagy része GTK-s, de jobban körbenézhetnél, mert vannak sokkal rosszabb alfahímek a GTK-soknál a világon. Mellesleg ezek úgy is kihullanak hamar...
Egyébként lehet, hogy az a lány, aki le van vakolva és magassarkút hord, és az a fiú, akin rózsaszín ing van, sokkal jobb gazdasági szakember lesz, mint Te műszaki :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#41) Psych0 válasza baluka26 (#40) üzenetére


Psych0
őstag

Nem azt mondtam, hogy szar gazdasági szakemberek lesznek(lesznek annyira jók, mint ahogy a világgazdaság most kinéz...), hanem, hogy simán lehet látni egy csoportról, hogy mérnök lesz vagy valami GTK-szakember. Mert te azt mondtad, hogy vannak rosszabb alfahímek a világon, én meg az iskolát vettem alapul, ahol, ha 100 mérnökre jut 1 douchebag, akkor 100 menedzserre jut 25.

Még egyszer mondom, nem érdekel mit tanulnak, amitől jó szakemberek lesznek(amúgy minden mérnök tantervének 10%-a ilyen GTK bullshit, ami alapján nem véletlen nézzük le a tantervüket), biztos jobb dumájuk van, menőbb főnökök lesznek, szuper prezentációkat nyomnak le és ettől jók, amikor egy mérnök sokszor introvertált, általában nem divatos, és nem brillírozik a prezentációkban, de tud alkotni, és ez a nézetbeli különbség oka. Sehol sem látsz orvosi képzést, bölcsész mellett mert nem illik össze, de kb. most ez van a BME-n is.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#42) k. válasza Psych0 (#41) üzenetére


k.
őstag

Azért igy olvasva, örülök, hogy fel sem merült bennem a BME.
Sótlan emberek között nem akarok többet lenni.
BKF-en legalább jófejek az emberek, nem itélkeznek 20sec alatt-divatmajom és tsai- és odafigyel mindegyik magára.

Lehet, hogy nem lesz belőlem hűha mérnök, de ez a fajta-simán látszik, hogy ő melyik karról jött, alfahímek stb" típusú lenézős viselkedés nekem nem hiányzik.

(#43) baluka26 válasza Psych0 (#41) üzenetére


baluka26
veterán

Az én tantervemnek kb negyven százaléka műszaki képzés, erre varrjál gombot :)

Komoly hiba, ha így tekintesz egy szervezetre, hogy mérnökök, akik csinálják a produktív munkát, a gazdasági szakemberek meg nem. Nyári munka során volt dolgom olyan BME-n végzett gépész által tervezett gyártósoron dolgoznom, ahol a szaki kb kétszeresére növelte a mozdulatok számát és sokkal bonyolultabbá tette a folyamatot. Természetesen szerinte tökéletes volt.
Jó mérnökök nélkül a vezetés és a gazdasági részleg hallott, ez igaz. Csak ne felejtsük el, hogy ez működik vice versa is.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#44) Alexios válasza k. (#42) üzenetére


Alexios
veterán

ja, mert a bme-n mindenki egy befásult, k*csög, a mérnökök jófejek végképp nem lehetnek(tényleg, ha én a gtk-ra és éők-ra járok egyszerre akkor én mi lehetek? :DDD ), de bezzeg a bkf.. Hagyjuk már ezt, nem az iskolától fog függeni, hogy hol vannak jófej emberek.

(#45) k. válasza Alexios (#44) üzenetére


k.
őstag

Szó sem volt arról, hogy ott nem lehetnek jófej emberek. Sőt, ismerek is párat.
De alapvetően azt, amikor valaki odáig van, hogy Ő BME-s, és erre még az egyik nehezebb karra jár, és ezután ő lenéz mindenkit , na azt nem szeretem.
A BKF sem az isten-sőőt-, de ott nem tapasztaltam ilyen fajta lenézést.

(#46) Alexios válasza k. (#45) üzenetére


Alexios
veterán

hülyék mindenhol vannak :)

(#47) FireKeeper válasza Alexios (#44) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

+1

baluka26: az én tantervemnek meg a ~95%-a műszaki képzés :P

egyébként ezen a mérnök vs közgázos témán napestig lehet vitatkozni, meg közhelyekkel dobálózni (mérnök mondja hogy a gtk-sok divatos köcsögök akik semmit nem tanulnak, közgázos mondja hogy a mérnökök meg lepukkant lúzerek, egyik se igaz), de sok értelme nincs.
én tisztelem a közgázosokat, amiért azt a töménytelen GTK-s bullshitet képesek megtanulni, és irigylem őket hogy egy tonna fullos csaj van náluk, de be nem tenném oda a lábam, téma lezárva. :R

emvy: azért ahhoz kell egy kis agy+segg. nem tartom magam egy buta embernek, de én biztos hogy a büdös életben nem tudtam volna úgy végezni, hogy csak a kötelező gyakorlatokra járok be. szóval ezt a "végiggyalogolni"-t ordas nagy túlzásnak érzem.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#48) emvy válasza vans? (#32) üzenetére


emvy
nagyúr

A villanykar se tul nehez azert, lassuk be. A 'valo eletben' joval tobbet kell dolgozni/tanulni, mint ott, siman at lehet gyalogolni rajta ugy, hogy csak a kotelezo gyakorlatokra jarsz be.

while (!sleep) sheep++;

(#49) FireKeeper válasza FireKeeper (#47) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

illetve ez tantárgyfüggő is, volt olyan tárgy, amit tényleg meg lehet csinálni előadások nélkül, de van olyan is, amit nem (legalábbis segít az előadás, ergo jobban megéri bejárni, mint otthon beseggelni).

mod: az előző hsz-ben azt akartam írni, hogy "soha a büdös életbe nem tudtam volna végezni néhány tárggyal" csak már lejárt a szerk idő (még mielőtt úgy látszanam hogy végeztem, holott közel sem:D).

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#50) emvy válasza FireKeeper (#47) üzenetére


emvy
nagyúr

Mondj egy peldat egy tantargyra, amire szinte muszaj bejarni, ha at akarsz menni. A nehezebb alapkepzeses targyakbol (halozatok es rendszerek, EMT) rengeteg mintafeladat van, igazabol azokat erdemes nezegetni, plusz elolvasni a konyvet esetleg. Digitbol talan erdemes meghallgatni az eloadast, mert kicsit konnyebb megerteni az aszinkron halozatokat.

En iranyitaselmelet szakiranyon voltam Lantosnal, ott az eloadason ugysincs eselyed kovetni, hogy mirol beszel :), de legalabb a konyv is ordas bonyolult :D.

Igazabol erdemes lehet bejarni, csak en mindig irtozatosan elalmosodtam eloadasokon, es emiatt is lusta voltam bejarni.

while (!sleep) sheep++;

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [blokad:] BME
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.