Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ennél jobban már csak az öltönyös csirkemészárlást szeretem, amit végignézeteknek a 2-3 éves kis gyerkőcökkel is. :U

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) BITBOYS válasza lezso6 (#1) üzenetére


BITBOYS
addikt

Az a bajom az egésszel, hogy ez csak egy orbitális mészárlás akkor is.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#3) Móci


Móci
addikt

Szép. És a sok hülye még meg is nézi...
Ha már le kell vágni az állatot, történjen az élelmezési céllal, ne szórakozásból!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#4) Gergő_


Gergő_
őstag

a bikaviadal sem különb, azt is be kéne tiltani

(#5) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Nézzük a jó oldalát: legalább nem fingják tele a légkört metánnal :)

Romani ite domum.

(#6) BITBOYS válasza Móci (#3) üzenetére


BITBOYS
addikt

Vallási alapon történik, de akkor is....
Mondjuk a bikaviadalokat is utálom, vagy a bikának szurkolok.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#7) #65675776 válasza BITBOYS (#6) üzenetére


#65675776
törölt tag

Disznótoron meg a disznónak?

(#8) BITBOYS válasza #65675776 (#7) üzenetére


BITBOYS
addikt

:)
Aranyos kérdés

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#10) BITBOYS válasza Kalandor (#9) üzenetére


BITBOYS
addikt

Azt is be kellene szüntetni.

Karácsonyi ponty? Egyszerre rántanak ki 250K halat egy tóból?

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#11) Móci válasza Kalandor (#9) üzenetére


Móci
addikt

Az nem volt a zindexes cikkben...
Úgy kicsit más, de inkább 'parádé' ez nekem, mintsem célszerű vágás.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#12) Armahun válasza #65675776 (#7) üzenetére


Armahun
addikt

Ha vasvillával kergetnék az ól körül amíg ki nem leheli a lelkét akkor igen.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#14) #65675776 válasza Armahun (#12) üzenetére


#65675776
törölt tag

A lefejezés kifejezetten gyors és fájdalommentes halál (kivéve a pulykáknál és Hunyadi Lászlónál).

(#15) Móci válasza #65675776 (#14) üzenetére


Móci
addikt

A némakacsa kimaradt a sorból...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#16) BITBOYS válasza Kalandor (#13) üzenetére


BITBOYS
addikt

És ezeket a pontyokat kinek a részére áldozzák fel?

Mert ugye ezeket a halakat elszállítják a nagyobb élelmiszer áruházakban és ott egy kisebb akváriumba belezsúfolják őket.
Ha jól sejtem már ez ellen is volt felháborodás. Eléggé gusztustalan látvány ennyi élő hal összepréselve.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#17) Agostino


Agostino
addikt

"Az áldozatot a hagyományok szerint 250 helyi lakos mutatja be."

Mindenki arra cseszi el a dolgait, amire akarja. Ennyi.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#18) BITBOYS válasza Agostino (#17) üzenetére


BITBOYS
addikt

Végül is ha Te kinyírod a kutyádat attól még tök jó fej maradhatsz.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#19) tibi666 válasza BITBOYS (#16) üzenetére


tibi666
senior tag

nem mindegy? megeszik őket, ugyanúgy, ahogy megeszik a nepálban feláldozott állatokat.
azért jó, hogy neked itt magyarországon ez a legnagyobb problémád. :)

(#20) BITBOYS válasza tibi666 (#19) üzenetére


BITBOYS
addikt

Fogalmad sincs a problémáimról, de örülnék neki ha ennyi lenne.
Mindenesetre járj tovább csukott szemmel.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#21) #65675776 válasza BITBOYS (#20) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért érdekelne, hogy az európai kultúra nevében milyen jogon akarjuk mi mindenki más kultúráját megsemmisíteni...

(#22) finest


finest
őstag

Biztos jó a karmájuknak...

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#23) Armahun válasza #65675776 (#14) üzenetére


Armahun
addikt

:D
Én a bikaviadalra írtam a vasvillát nem az áldozatra.

Egyébként ezek megeszik ezt a sok állatot, vagy megy az enyészetbe az egész (gyanítom mivel áldozat)?
Mert ha nem akkor ez egy értelmetlen primitív szokás. Ja hogy vallási alapon, ez csak súlyosbít a dolgon.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#24) BITBOYS válasza #65675776 (#21) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nem mindenki másét...de azt sem hiszem, hogy ezt tapsolva, jó szemmel kell nézni.

Vagy csak én látom ezt így?

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#25) tibi666 válasza BITBOYS (#20) üzenetére


tibi666
senior tag

de minek háborodjak fel ilyeneken, ami ellen semmit nem tudok csinálni?
viszont annak örülök, hogy te felháborodsz. legyen csak sok ideges, frusztrált ember, annál jobb nekem, mert előlük is le tudom aratni a sikert.

(#26) ollie válasza BITBOYS (#24) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na de, mivel humánus módon teszik el az állatokat láb alól, ezért olyan nagyon nem hőböröghetünk mi ezért. Az egy dolog, hogy brutálisnak néz ki, de legalább fájdalommentes, és ez a lényeg.

Gondolj bele, hogy itthon mennyi halat ölünk meg Karácsonykor, és a módszer általában sokkal kevésbé humánusabb...

(#27) Keldor papa: ott már embereket is esznek? A sorok között olvastad? :U

[ Szerkesztve ]

***

(#27) keIdor válasza #65675776 (#21) üzenetére


keIdor
titán

Ennyi erővel legyen újra kannibalizmus...

BITBOYS: Nem. De én okádni tudnék az összes ilyen idióta hagyományon.

tibi666: Ha mindenki így gondolná, hogy úgy se tudok tenni ellene semmit, akkor lehet, hogy még mindig kommunizmus lenne, vagy nemzeti-szocializmus...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#28) #65675776 válasza BITBOYS (#24) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak azokét, akiké egy kicsit is eltér a miénktől... Nem tudom mitől lennénk mi kulturálisan felsőbbrendűek.

Egyébként vannak kultúrák, ahol tilos az alkoholfogyasztás. Akkor nekik joguk van fellépni ellenünk az ENSZ-ben?

Ennek a vége csak egy sivár, kiüresedett "kultúra" lenne (falanszter és vidéke). A nagy kultúraterjesztésünkkel éppen magát a kultúrát öljük meg. Nem kell uniformizálni a világot, mert akkor meghal.

Keldor papa: Ittas vezetés és hasonlók. Nyilván csak magukban tesznek kárt az emberek. Egyébként az említett karácsonyi halevés is kulturális/ vallási hátterű, szóval egyenértékű pl a cikk témájával. Csak innen nézve ez lehet nem tűnik fel, vagy nem akar feltűnni.

[ Szerkesztve ]

(#29) keIdor válasza #65675776 (#28) üzenetére


keIdor
titán

Más az, ha valaki saját magában tesz kárt, és más, ha másokkal, legyen az állat, vagy ember.

tibi666: Szerintem rossz lenne, sajnos kapitalista kutya vagyok. :)

Szerk: Sorry rosszat jelöltem ki. :DDD
Szerk 2: és pl. a nők "megcsonkításával" is egyet értesz? :F Az is egy szokás. Nem itt történik, engem mégis zavar. Nem idegesít, mert nem lesz tőle 200 a vérnyomásom, de nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#30) tibi666 válasza keIdor (#27) üzenetére


tibi666
senior tag

a példád ott sántít, hogy a kommunizmust a saját bőrünkön éreztük, ellentétben nepál nem a szomszéd város...

[ Szerkesztve ]

(#31) BITBOYS válasza tibi666 (#25) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nem leszek ettől ideges, csak felkavarja a gyomrom.

(#26) ollie Ha valakinek megjön a kedve a rántott halhoz a repedésig tömött akvárium látványától annak egészségére.
Kíváncsi vagyok mit szólnának ahhoz, ha itt Magyarországon kihajtanánk a legelőre több százezer állatot és elkezdenénk lecsapdosni az összes fejét...

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#32) keIdor válasza #65675776 (#28) üzenetére


keIdor
titán

De feltűnik, persze olyan, mint É-Amerikában a hálaadás... de ott megesszük az állatot, nem pedig értelmetlenül gyilkolunk.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#33) #65675776 válasza keIdor (#32) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nyilván elkerülte a figyelmed, hogy ezek a feláldozott állatok is az emberek asztalán kötnek ki (a zindekszes cikkben ez nem igazán szerepel...). Szóval alig különbözik egy Csabai Kolbászfesztiváltól.

(#35) BITBOYS válasza #65675776 (#33) üzenetére


BITBOYS
addikt

Eléggé cinikusan veszed fel a kesztyűt.
Tehát számodra elfogadható ez a fajta áldozati szertartás?

sexyt Másképp, hogy?

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#36) keIdor válasza sexyt (#34) üzenetére


keIdor
titán

Avatar alapján kérdezem, nő vagy? Örülnél, ha rossz helyre születsz, és ezt csinálják veled, plusz még kapsz egy kis agymosást is?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#37) #65675776 válasza BITBOYS (#35) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szerintem ez nem cinizmus. Simán csak tiszteletben tartom a másik kultúráját.

MOD: A jelek szerint a nepáliak is fel vannak készülve, máskülönben nem tudnák végrehajtani. Csak Ők nem gépesítették. Utóbbi amolyan mosom kezeim taktika is tulajdonképpen. Aztán vigyorogva megy be az ember a húsboltba, mint akinek semmi köze az egészhez.

Keldor papa: Nyilván a hinduk szerint viszont mi vagyunk kegyetlenek és agymosottak, mivel megesszük a marhahúst. A mohamedánok szerint meg ugyan ez csak sertéshússal. Különbség? Mindössze a nézőpont.

[ Szerkesztve ]

(#38) BITBOYS válasza #65675776 (#37) üzenetére


BITBOYS
addikt

A Csabai kolbászfeszt miatt írtam...

Én is tiszteletben tartanám, ha nem ilyen módon gyakorolnák.
Különben pedig egy vágóhíd legalább fel van készülve több ezer állat lemészárlására.

mod: Rosszul írtam, mert végül is tiszteletben tartom, de nem hagyom szó nélkül.

Szerintem a mai világban ez képmutatás. Sosem néztem jó szemmel az ilyen megnyilvánulásokat.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#39) Agostino válasza BITBOYS (#18) üzenetére


Agostino
addikt

Remélem csak [trollkodsz], nem ennyire elszabott a világképed. Ez a gondolattársítás elég beteg, semmi ilyesmit nem írtam.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#40) #65675776 válasza BITBOYS (#38) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mi a képmutatás abban, hogy Ők bevállalják mindezt? Inkább azt tartom képmutatásnak, amit a fejlett európai kultúra tesz (azaz amit az előző hsz-ban írtam). Vagy az sokkal tisztességesebb és korrektebb, hogy mi ipari szinten csináljuk mindezt?

(#41) BITBOYS válasza Agostino (#39) üzenetére


BITBOYS
addikt

Amit írtál arra reagáltam.
Ha Téged ez ennyire nem zavar akkor sincs gond, csak próbáltam rávilágítani a saját tulajdonával mindenki azt csinál amit akar nézetedre egy másik szögből.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#42) BITBOYS válasza #65675776 (#40) üzenetére


BITBOYS
addikt

Az, hogy ezt mindenki szeme láttára teszik. Még véletlen sem próbálják eltitkolni vagy ködösíteni a tettüket.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#43) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Nem túl szép látvány, de hát egy itteni vágóhíd sem az.

x gon' give it to ya

(#44) dunc


dunc
nagyúr

Okádék rohadt retkes ****** fattyúbanda,azokat kéne írtani....... :(((
Itt nem étkezési célokról,hanem áldozatról van szó,a publicitás miatt még dühitöbb.

[ Szerkesztve ]

(#45) BITBOYS válasza dunc (#44) üzenetére


BITBOYS
addikt

Légyszi ne vigyük át ilyen irányba a témát.

mod: oké, közben kicsillagoztad :)

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#46) dunc válasza BITBOYS (#45) üzenetére


dunc
nagyúr

Én be is fejeztem a véleményem változatlan,és finom formába közöltem PONT
Igen de csillag alatt tudjuk mi van. :) Legalább is te+én.....

[ Szerkesztve ]

(#47) #65675776 válasza BITBOYS (#42) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az kell mondjam, hogy fogalomzavarban szenvedsz. Ez így pontosan nem képmutatás. A képmutatás a "Bort iszik, vizet prédikál" magatartás. Itt erről szó sincs. Van egy vallásuk, aminek gyakorlásához ez hozzátartozik. Ezért az istenük tiszteletére bemutatják az áldozatot nyilvánosan. Nem titkolják, nem próbálják kimagyarázni.

Képmutatásnak tekinthető viszont az, amikor valaki bemegy a henteshez, vesz egy rakás különféle hús(készítmény)t, de azt mondja, hogy egy állat megöléséhez se volt még köze (európai módszer).

(#48) dunc válasza #65675776 (#47) üzenetére


dunc
nagyúr

Tudod ha ez egy vallás része,akkor az egész vallásukról megvan a véleményem,és a gyarorloikról is. Nagyon faxa csávók akik végrehajtják az istenáldozatot,közbe meg mindegyik egy szánalomszint 40kg szarcsimbók......... :W

"
Szarvasmarhák, csirkék, disznók, libák pusztulnak el, mert egy nepáli hindu templomban ezen szertartás keretében fejezik ki a hívők tiszteletüket Gadhimai istenasszonynak. Aktivisták és egy vallási csoportok szerint a gyilkolás egy alapvetően vallásellenes cselekedet, ezért próbálják jobb belátásra téríteni a nepáliakat.

A hinduk nem engednek, mert az ünnepnek többszáz éves hagyománya van.

Az év egy bizonyos napján többszázezer ember kel fel kora hajnalban, hogy megkezdődjön az egész napos mészárlás. A Gadhimai fesztivált egyébként minden 5. évben rendezik meg, mert a hit szerint a hindu istenasszony az áldozatok miatt véget vet a gonoszságnak és megértést, boldogságot hoz el a népnek. Sokan Indiából is ellátogatnak ide, mert ott tiltott a tehenek bárminemű lemészárlása.

Világszerte összefogtak az állatvédő szervezetek a mészárlás ellen. Az már bizonyos, hogy ebben az évben nem tudják ezt a rituálét megakadályozni, de tovább dolgoznak az ügyön, hogy jövőre ne bántsák az állatokat a hinduk.
"

Innen is látszik,hogy egy babonás baromarcúak.......

[ Szerkesztve ]

(#49) BITBOYS válasza #65675776 (#47) üzenetére


BITBOYS
addikt

Azt kell mondjam, igazad van...
..bár nem találtam rá jobb fogalmat.
Nekem nem tűnik őszintének, hogy az isteneikért rendezik a mészárszéket. 250.000 állattal bánnak el a világ szeme láttára, és arra számítanak, hogy ettől valami jobb lesz a számukra?
Mégis min változtat ez a véres procedúra? Jobb lesz a világ, vagy mi?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#50) keIdor válasza dunc (#48) üzenetére


keIdor
titán

Buta középkori emberek szándékosan nem fürödtek, éheztek és minden széptől elzárkóztak, mert pár idióta pap úgy gondolta, hogy poén "agymosni" a népet. Ugye úgy gondolták, hogy így jutnak a mennyországba.
Mára ezek a szemét európai népek megtanulták, hogy ez baromság, de úgy tűnik, hogy ezek még mindig a középkorban tartanak agyilag.
"a hit szerint a hindu istenasszony az áldozatok miatt véget vet a gonoszságnak és megértést, boldogságot hoz el a népnek"
Itt felröhögtem...

Aki vallásos ne olvassa tovább!
Sok kitalált ember miatt csinálják ezt a cirkuszt, annyira nevetséges! De nem csak ők, hanem minden nép... kell valamiben hinni úgy látszik, enélkül nincs élet. :( Érdekes a görög istenek, meg a római istenek eltűntek... mégis csak meg tudnak halni? :U Elérhetné már ez az összes vallást...
Ilyenkor jövök rá, hogy milyen primitív is az ember.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.