Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53) SunMount3r válasza Bici (#49) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hiába lenne elég nekem is a max FHD kimenet, azért jól jön a 4K->FHD leskálázás is normális minőségben (általában szebb a kép a nagyobb bitsűrűség miatt, mint az eleve FHD anyagnál). A HDR->SDR konverziót most hagyjuk, az annyira nekem se kellene. Viszont ott van még az SD és a HD->FHD felskálázás is, ahol sokat lehet javítani a minőségen egy normális MadVR beállítással. Mindehhez nem is kellene valami csúcs dVGA teljesítmény, meg túllőni a célon mindennek a -szinte láthatatlan- kimaxolásával, csak annyi, hogy ezt kiszolgálja. Itt van most egy elég nagy piaci hézag. Mostanra érett be a 4K / HDR és az IGP-k még nem nőttek fel hozzá, a dVGA-k meg sokat drágítanák a konfigot. A 2400G már lehet labdába rúg a Vega 11-el, de még mindig necces egy kicsit és az ára a teljes konfiggal együtt már megint nem épp túl "budget". Ilyen olcsó egybe gépek, vagy alaplapok lennének jók, mint ez, vagy az AsRock Gemini vonal, de jóval fejlettebb IGP-vel. Majd meglátjuk mit hoz a next gen Ryzen APU vonal (főleg ár/teljesítmény szerint), de gyanítom még egy jó ideig stagnálni fog ez a szegmens, mert ahhoz min. egy 200GE árán kellene adniuk egy Vega 11 szintjét meghaladó IGP-s APU-t, hogy azt "budget"-nek lehessen nevezni és olyanoknak mint én kedve támadjon külön HTPC-t építeni. Szerintem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.