Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Akula


Akula
őstag

Az ott középen egy ventilátor? :U

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#2) Zlika válasza Akula (#1) üzenetére


Zlika
aktív tag

Valami óriási lehet a légszállítása, ha maga a lap 17X17cm. :D De lehet annyira takarélos ez a proci hogy elég neki ha az a kis valami zümmög fölötte. A képen csak két csavarral van rögzítve btw... :))

[ Szerkesztve ]

(#3) Geller72 válasza Zlika (#2) üzenetére


Geller72
veterán

Mert ugye ez egy notebook proci....lehet vagy 15W a TDP-je. Játékon kívül gondolom full passzívan elmegy lazán.

(#4) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

HDMI 1.4 + DSub..gratulálok. 4K30Hz a HTPCsek álma. Meg aktív hűtő egy 15W lapkán..van pár jó lapja a cégnek, de ez jól el van töccsintve :S

(#5) dagonya


dagonya
aktív tag

kínkeserv ezeket a cikkeket olvasni. mintha egy alsós stréberdiák írta volna aki lelopta a szülei könyvespolcáról a szinonímaszótárat.

(#7) Gyuri27 válasza Geller72 (#3) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ez kb hol helyezkedik el egy 2500-2700U-hoz képest?

Speed(R): azt a bordát meg ventit nem is hoznám el a bótbol. :)

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#8) Speed® válasza dagonya (#5) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Írod mindezt két, kisbetűvel kezdődő, hibáktól hemzsegő mondatban.
Lehet, nem a cikkíró választékos szóhasználata az igazi problémád..

(#9) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Kár az integrált prociért

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10) Geller72 válasza enginev3.0 (#9) üzenetére


Geller72
veterán

...akkor is ha majd az lesz az árcédulán, hogy 22k?. :U ;]

(#11) enginev3.0 válasza Geller72 (#10) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen

Játékosnak nem nevezném
HTPC-nek nem rossz, de pl plex transzkodhoz azért egy 6000+ passmarkos proci nem árt (több felhasználó esetén)

ha lenne neki 6500 passmark pontja, akkor simán venném a mostan helyett 30ért is, de így nem jöhet szóba

Játékban nem tudom mivel boldogulhat el, wormson kívül, talán dirt3, és régebbi gamek

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12) dagonya válasza Speed® (#8) üzenetére


dagonya
aktív tag

azt már sok korábbi cikk alatti hozzászólásban tisztáztuk, hogy egy megjelent publikáció nem ahhoz képest jó, vagy rossz, hogy a magunkfajta kommentelők mit/milyen stílusban brekegünk alá.

(#13) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Bakker, ez egy 3 éves mobil Carrizo. Ez a lap éppen csak 3 évet késett! :(

szerk: A Biostar megvett fillérekért valami porosodó raktárkészletet. :W

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#14) Geller72 válasza enginev3.0 (#11) üzenetére


Geller72
veterán

..annyira szar nem lehet... :U de tény, hogy 2015.Q1-es, ami nem mai darab. :D.

(#15) Akula válasza Speed® (#4) üzenetére


Akula
őstag

...és akkor még a két PS2-es egér+bill. csatlakozóról nem is beszéltünk. HTPC vezetékes interfésszel, háááát. :)

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#16) Synthwave válasza Speed® (#8) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hagyd, biztos van elég baja, ha abban éli ki magát, hogy állandóan nálam griefel. Már premium funkciót használok.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17) dagonya


dagonya
aktív tag

kicsit elhúzódott a fejlesztés, de addig csiszolták, hogy rögtön a Ver. V6.x jelent meg. biztos komoly kísérletek folytak, hogy milyen szögben illesszék a ventit a hűtőbordára, közben meg elszaladt az idő.

(#18) Youri


Youri
veterán

meglepett, hogy ez a gyártó még létezik

RTX ON

(#19) Gyuri27 válasza Youri (#18) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nekik európa sosem volt célpont. Főleg humgary nem.
Pl itthon nem kapni tőlük vga-t (meg mást se).

Amd - Radeon - Ryzen

(#20) Graphics válasza dagonya (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért a vesszőket Te sem pakolod a megfelelő helyre... :U De a szinonima se hosszú í...

Szóval kákán is csomót esete... :) Előbb a saját helyesírásodban tegyél rendet.

És ez a hír teljesen rendben van.. Ha ezt most nem érted, akkor a hiba az Ön készülékében van..
Annak meg semmi értelme, hogy egy Biostar-os cikk utána ide bebüfizel indokolatlanul.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) dagonya válasza Graphics (#20) üzenetére


dagonya
aktív tag

már erről is volt végtelen eszmefuttatás' hogy aki nem veszi észre a láthatatlan idézőjeleket' annak én dafke se segítek szmájlival az értelmezésben

most jó helyekre raktam a vesszőket' vagy középre kell?

[ Szerkesztve ]

(#22) dagonya válasza dagonya (#21) üzenetére


dagonya
aktív tag

meg azt is kitárgyaltuk már, hogy az rettenetesen ovis, amikor at önjelölt kommentek elkezdik az oktatást, hogy szerintük más mit csináljon. mindenki okos nagyfiú és írkál szépen minden marhaságot.

(#23) dagonya


dagonya
aktív tag

az a mázlim, hogy Synthwave már premium funkciót használ, így még sok szórakoztató cikk fog születni

(#24) jedis válasza Gyuri27 (#7) üzenetére


jedis
senior tag

A közelükbe sem ér ! :U :( Ez max. egy alap kis netezős gépnek elmegy, de nagyon másnak nem. :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#25) Graphics válasza dagonya (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem idézőjelről beszéltem. Nem igazán értem jelen pillanatban mi a gondod, de felesleges az off, remélem be is lehet fejezni. Maradhatunk a szakmai vonalon.

Nem gond, ha nem érdekel.. Viszont akkor, ha nem gond én is pont le...om :)
Te kezdted el az oktatást... Olvasd el a hozzászólásod.

Illetve használd a szerkesztés gombot!

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) Vesa


Vesa
veterán

Nagyon retek egy PCB design, nem is értem...Eleve, komolyan gondolták 2019-ben azt a 90-es éveket idéző hűtőbordát a hozzácsapott zajgenerátorral (ventilátor)? Egy iilyen lapot illene passzívan lehűteni. DP sincs csak HDMI és DSUB, nem világos az egész...

A tudomány a valóság költészete!

(#27) dagonya válasza Graphics (#25) üzenetére


dagonya
aktív tag

nincs semmi gondom, csak megjegyeztem, hogy egy újabb kriminálisan megírt cikket olvashattunk. a vesszők helye, meg hogy megint előugrik-e valaki a bokorból oktatni, hogy másnak mit kellene csinálnia speciel most se nagyon érdekel.

(#28) dagonya válasza Vesa (#26) üzenetére


dagonya
aktív tag

az összes biostar alaplap amivel addig dolgom volt ilyen időutazás-hangulatú

(#29) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Háááátttt....

A borda vicces, rápatkolnak egy ugyan ilyet rézből nem kell rá venti, szóval értitek, fölös zajkavaró, 25watt elmegy a gyári bordával venti csak játék alatt kezd el 1000? tekerni XD

2 sata? pff nem túl sok

Én nem látom a célközönséget mert ezzel éveket késtek, 2éve kiadják van rajta 4 sata, dp, ahh annyi hely van ott rárakhattak volna még 2 usb-t hátra azt mondom oké jó cucc, de most? :W

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#30) djyuri


djyuri
őstag

Mi egy ilyennel lerendeztük a szilvesztert. Ilyen összeállításban: [link]
Alatta az 5 csillagos visszajelzésembe lehet látni a tapasztalatokat.

De hozzá tenném, hogy ha facebook mániás lennék, akkor baltával b*sznám ketté, annyira használhatatlan.
Ha ezt a szintet túllövi, akkor kicsi, de akad még célközönsége.
Például én kaptam két hasonló "zenegép, médiagép" megrendelést, és a nagyobbik alaplapos tesókkal fogom megépíteni. Gondolom addig úgyse fog megérkezni ez az alaplap.

[ Szerkesztve ]

(#31) sMogyi86

Ez:
https://www.dfi.com/product/index/1404#overview
Kinek, hogy tetszik? Legújabb szerelmem. Csak be kéne tudni valahogy szerezni. :W

"A félelem az elme gyilkosa."

(#32) Vesa válasza sMogyi86 (#31) üzenetére


Vesa
veterán

Attól függ, mire? A 2db SATA miatt szerverbe, NAS-ba nem jó, HTPC-hez meg nincs HDMI és az audio (Realtek) is karcsú...Ellenben van 2db soros port (Stop Soros!), amit speciális felhasználáson kívül nem tudom, még ki használ...Szóval az a kérdés, mire jó ez a lap?

A tudomány a valóság költészete!

(#33) andy19770128 válasza Vesa (#32) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Van hdmi. .. 4k videóra jó lenne szerintetek? a fx 8800p 4 magos ha jól emlékszem 3400 mhz max???? latop cpu avga nyilván nem sokra elég..... max taurin wowozni

(#34) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

ez az alaplap ... nem késett vagy 3 évet? :DDD

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#35) Vesa válasza andy19770128 (#33) üzenetére


Vesa
veterán

Én csak 4db DP-t látok...(jelezném, nem a cikkben szereplő lapról van szó)

A tudomány a valóság költészete!

(#36) Aprósólyom válasza dagonya (#27) üzenetére


Aprósólyom
addikt

"megint előugrik-e valaki a bokorból oktatni, hogy másnak mit kellene csinálnia speciel most se nagyon érdekel." Nem akarok ennél jobban belemenni, de az tagadhatatlan, és muszály felvilágosítsalak, hogy te jogosanak ítéled bírálataidat, az ellened felmerülő kritikákat, pedig leszarod, kikéred magadnak. Teremtsél már balanszot az életedben és a környezeteddel való kapcsolatodban, mert ezzel is csak saját magadnak teremtetted meg a zsákutcába torkolló párbeszédet. :R

(#34) DraXoN: Nekem is hasonló jutott eszembe. Ellenőriztem a dátumot. Stimmel. Képes ez a CPU egyáltalán lejátszani egy 4K youtube videót, Blu-ray lemezt?

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#37) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

...legalább dualchan és x16.

[iTX-or-GtfO!]

(#38) ANOka


ANOka
őstag

Melyik kukából halászták ki azt a "komoly" hűtő ventilátort és a PS/2 portokat??? :Y :F

(#39) djyuri válasza Nirvanus (#37) üzenetére


djyuri
őstag

Hmm. Már megint valaki bedőlt a marketingnek :) A csatlakozó az 16-os hosszúságú. De 4x-es a foglalat. Csak annyi tüske van benne.
A letölthető PDF már írja is a 4x-et.
"Expansion Slots 1x PCIe 3.0 x16 Slot (x4)"
"PEX16_1: PCI-Express Gen3 x16 Slot (x4 speed)"

De természetesen ne legyünk telhetetlenek, hiszen ehhez a cpu-hoz ez is sok :D És így legalább szalagkábel nélkül is beteheted a "fiókban lapuló" VGA-dat.

Én egyre jobban megértem az ilyen kategóriájú gépeknek a hasznát. Csak könyörgöm ne a 4K-val reklámozzák. Aki látott már 4K-t, az tudja mi a különbség a 30hz és 60hz között. És akkor finom voltam.
Pedig a film 24 képkockás. És sajna 30hz-es csatlakozásnál egy valódi 4K tv se tudja "feljavítani" a vibrálást. (tudjuk, kipróbálhatttuk elég sokat)

Szerk:
24Hz, mégcsak nem is 30!!!!
"» Maximum resolution
HDMI: 4096 x 2160 @24Hz, compliant with HDMI 1.4"

[ Szerkesztve ]

(#40) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

HTPC-re? HDMI 1.4-es port-al? Gondolom akkor HDR-t sem tud, akkor meg gyak. a HEVC és a 4K is szinte teljesen felesleges (hacsak nem leskálázós FHD-re, de kérdés azt is milyen minőségben). Egy Vega 8-hoz képest is iszonyat gyenge az IGP, gondlom a MadVR meg se nyikkanna rajta.

A Gemini-nél viszont sokkal erősebb az IGP, így az AsRock egybelapok riválisa lehetne még (ugye ott sincs HDR, de legalább van HDMI 2.0 és 4K / 60Hz).

Időtálló max a dVGA bővítés miatt lehet, az legalább rendes 16x-os (Az AsRock-nál ugye ez bukta).
M.2-be mehet egy SSD a rendszernek a két SATA-ra meg a winyók és budget HTPC+home server gép kombó is kijön belőle. Az egyetlen bibi (és a legnagyobb hibája) az egy szál HDMI miatt van, így ha már a TV-re van, akkor külön (normális) monitorra nem lehetne kötni. Így a HTPC-zés mellett a "net-ezős, Office-ozós" funkció totál kilőve.

Szóval nem teljesen hülyeség ez a lap, lehet van egy szűk réteg, akinek pont jó választás lehet (de ahhoz nagyon-nagyon olcsónak kell lennie).

[ Szerkesztve ]

(#41) djyuri válasza SunMount3r (#40) üzenetére


djyuri
őstag

Asrock 60hz? Nem nem tudja. Tudom, vettünk.De legalább a 30hz megvan és nem csak a 24hz.

Ez se 16-os PCI-e.... Csak nem a marketingnek kellene hinni. A foglalat hossza 16-os. De csak 4x-es a tüskemennyiség. Bár ehhez a cpu-hoz az is bőven sok. (tudom, kipróbáltuk az asrock-ot....)

M.2-re ott a pont :R

Ehhez mindenképpen média gép esetén dedikált vga illik. Én az asrock gépre is ezt mondanám, bár annak van DVI+HDMI verziója, de akkor is 30hz az kevés. Én a 60hz-et is keveslem FHD-ban,de ezt hagyjuk.

Olcsónak...Igaz. M.2 miatt a gyengébb vga egálba van az asrock-el szemben. De ennyi. 20-23k.

[ Szerkesztve ]

(#42) SunMount3r válasza djyuri (#41) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Supports HDMI 2.0 with max. resolution up to 4K x 2K (4096x2160) @ 60Hz-> Az más kérdés, hogy egy nagy bitrátás 60fps-es 4K videóval megbirkózik e, de a GUI-n mehet 60Hz-el.

Ez már 30K-nál kezdődik, az is igaz, de a Radeon 7 IGP nettóban akkor is jóval erősebb, mint a Gemini-ben. Aztán lehet ez épp semmit sem számít. A Vega 8-11 is épp, hogy csak elég normális MadVR-hez 4K esetén.

Akkor a PCI majdnem u.a. mint az AsRock-nál (ez mindig becsapós), de annál azért jobb, ha legalább 4x-es, de ez esetben még így is kérdéses a dVGA értelme is (még HTPC-re is).

Ha megy vele a HDR->SDR konverzió és az alap szintű, de normális minőségű 4K->FHD leskálázás is, akkor FHD-ig még Okés lenne HTPC-re. (Gyakorlatilag 4K-ra is, hiszen a 4K / 23.976 és 24Hz megy HDMI 1.4-el is).

M.2 miatt a gyengébb vga egálba van az asrock-el szemben. ->Ezt nem értem miért lenne "egálban" és miért lenne gyengébb az IGP (lásd fentebb)?

[ Szerkesztve ]

(#43) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

most utánanéztem kicsit... "sajnos" hiánypótló ez az alaplap még így 3 év késés után is, az elődje ez lehetett: [link]
és nem igazán van más "integrált cpu-s" mini itx alaplap hasonló erőben...
ez sajnálatos... jó lenne pedig valami miniitx lap ryzen 2500U vagy 2700U-val .... de majd 3 év múlva vehetünk :DDD

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#44) Synthwave válasza sMogyi86 (#31) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Dafq? Azt hittem, a DFI-nek már jóideje reszeltek.

Ezek szerint az enterprise részlegnek nem. Pedig már megörültem hirtelen, hogy lesznek megint LANPARTY lapok..

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#45) #16939776


#16939776
törölt tag

Kína a piac, főleg ott az internetkávézók ahol imádják ezt a márkát. Európai aggyal már azt nehéz megérteni, hogy az alaplapjaik hátán a csatlakozók miért ugyan azok, és miért ugyan abban az elrendezésben kerülnek fel a teljes termékpalettára. ;)

[ Szerkesztve ]

(#46) Bici


Bici
félisten

Voltak itt talalgatasok, hogy mit tud ez a lap video dekodolas teren.
Ezeket tudja:

- h264 - up to level 5.2 (4Kp60)
- h265/hevc - H.265 version 1, main profile
- csak 8bit / nincs HDR

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47) Juhaszatti válasza dagonya (#22) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Te is pontosan ezt csinálod amit leírtál. Egyébként ezzel a cikkel most pont semmi gond nem volt. Akadtak korábban olyanok amik túl voltak tolva, de ez most épp teljesen rendben van.

(#48) SunMount3r válasza Bici (#46) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Inkább a nyers IGP power az ami bizony kevés lehet bizonyos esetekben a 4K-hoz és jó minőségű felbontás le és felskálázáshoz is. A max. 8bit viszont eléggé bukó ma már. Inkább nem kéne...

(#49) Bici válasza SunMount3r (#48) üzenetére


Bici
félisten

Tudom, nem egy MadVR alapanyag, ez teny. De nem mindenkinek van szuksege erre, pl. nekem sem.
En elvagyok LibreELEC-kel egy fullHD TV-n.
Az viszont jol jonne, ha egy 4K-s videot is le tudnek jatszani, amit pl. telefonnal, vagy kameraval vettem fel.
Nyilvan kompromisszumos, mint minden, amibe kozel 4 eves hardvert raknak. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#50) Synthwave válasza Bici (#49) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ettől a Biostar laptól függetlenül nem hinném, hogy egy 4 éves csúcshardver túl sok kompromisszummal járna.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#51) Bici válasza Synthwave (#50) üzenetére


Bici
félisten

Altalaban igazad van, kiveve, ha azota jottek be olyan szabvanyok, amiket nem lehet nyers erovel megoldani: pl. 10bit HDR kikuldese HDMI-re.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#52) Radványi válasza DraXoN (#43) üzenetére


Radványi
aktív tag

Valóban nagyon kellene! Talicskával hordanám haza a boltból...
Még csak hasonló sincsen.

(#53) SunMount3r válasza Bici (#49) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hiába lenne elég nekem is a max FHD kimenet, azért jól jön a 4K->FHD leskálázás is normális minőségben (általában szebb a kép a nagyobb bitsűrűség miatt, mint az eleve FHD anyagnál). A HDR->SDR konverziót most hagyjuk, az annyira nekem se kellene. Viszont ott van még az SD és a HD->FHD felskálázás is, ahol sokat lehet javítani a minőségen egy normális MadVR beállítással. Mindehhez nem is kellene valami csúcs dVGA teljesítmény, meg túllőni a célon mindennek a -szinte láthatatlan- kimaxolásával, csak annyi, hogy ezt kiszolgálja. Itt van most egy elég nagy piaci hézag. Mostanra érett be a 4K / HDR és az IGP-k még nem nőttek fel hozzá, a dVGA-k meg sokat drágítanák a konfigot. A 2400G már lehet labdába rúg a Vega 11-el, de még mindig necces egy kicsit és az ára a teljes konfiggal együtt már megint nem épp túl "budget". Ilyen olcsó egybe gépek, vagy alaplapok lennének jók, mint ez, vagy az AsRock Gemini vonal, de jóval fejlettebb IGP-vel. Majd meglátjuk mit hoz a next gen Ryzen APU vonal (főleg ár/teljesítmény szerint), de gyanítom még egy jó ideig stagnálni fog ez a szegmens, mert ahhoz min. egy 200GE árán kellene adniuk egy Vega 11 szintjét meghaladó IGP-s APU-t, hogy azt "budget"-nek lehessen nevezni és olyanoknak mint én kedve támadjon külön HTPC-t építeni. Szerintem...

(#54) djyuri válasza SunMount3r (#42) üzenetére


djyuri
őstag

Azt tudtam eddig, hogy a "4K x 2K " az X 2K miatt valami hybrid "csalás" És csak a speckó 4k upscale-s tv-k esetén tudja a TV duplázni "valahogy", tehát 60 "villanást" mutatni a szemednek.

A J3-as széria egy dedikált (alap 1050 2GB) videókarival elvitte a 4k-t 60hz-en. Ezt elfelejtettem megnézni,hogy a 60-70 gigás film az 60 pfs-es verzió volt-e...sry

Az M.2-t azért írtam, mert ezen van M.2, de nincs két rendes VGA csati. Az asrock-on volt 2db vga csati,de nincs M.2 foglalat.

Árarányképzésben ha eleve csak 30hz-et visz,akkor gyengébb. Akkor nem kerülhet 30ezerbe.

[ Szerkesztve ]

(#55) SunMount3r válasza djyuri (#54) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Logikusan: Az UHD szabvány szerinti felbontása is 3840x2160p, ez a felbontása a videóknak az UHD BD lemezeken és a Netflix és társai is ezzel tolják a stream-et. A baj itt a fogalmak keveredésével van, a 4K is "elvileg" már ugye 4096x2160p-t jelentene, de ugye az AsRock esetén ez is megvan, de ez csak felskálázás esetén lenne érdekes és csak akkor, ha a TV/Projektor tudja ezt a felbontást.

A 2K meg valóban "elvileg" csak 2048×1080p-t jelentene, ebből tévesen lehetne arra következtetni, hogy a 4Kx2K valójában csak 4096x2048 lenne, pedig itt valójában rendes 4096x2160p-t jelent. Illetve keverik szokták még és szintén tévesen az 1080p-t is 2K-nak hívni (keverni vele) az azonos függőleges felbontás miatt. Te is bizonyára ez utóbbi "hibába estél".

Szóval, ahogy a folyton 4K-t keverik az UHD-val, így a 2K körül is ilyen zavar van.

Ahova meg feketén-fehéren oda írják a felbontást is, hogy 4096x2160p, akkor azt kel alapul venni, nem sok 4K-zást, meg 2K-zást, mert csak összezavar. Legalábbis, ha nem tévedek semmiben...

Azt tudtam eddig, hogy a "4K x 2K " az X 2K miatt valami hybrid "csalás" És csak a speckó 4k upscale-s tv-k esetén tudja a TV duplázni "valahogy", tehát 60 "villanást" mutatni a szemednek.-> Erről mégis hol olvastál?

(#56) DEJVID


DEJVID
őstag

Azon a 3 jackken ki se lehet hozni a 7.1-et :D

(#57) SunMount3r válasza DEJVID (#56) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát ami azt az alaplapi hangkeltőt illeti, jobban is jár mindenki egy USB-s 7.1-es hangkártyával. Már ha nincs hozzá HDMI-s erősítője.

(#58) DraXoN válasza DEJVID (#56) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

sokszor "speciális" kábel kell hozzá, azaz nem sima stereo jack dugó, hanem több részre osztott banándugó... legalábbis egy 10 évvel ezelőtti alaplapom így tudta a 3 jack dugón át a 7.1-et.
egy másik alaplapnál azt láttam, hogy befogta hozzá az előlapi audio headert és a fejhallgató és mikrofon bemenet portjait használta a további csatornák számára...

de tényleg sokszor inkább jobb döntés egy külön hangkártya... akár pcie-s, akár usb-s ... utóbbit sokszor azért mondják jobbnak mert elvileg kevésbé kavarhat be más alkatrészek zaja..

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#59) djyuri válasza SunMount3r (#55) üzenetére


djyuri
őstag

Értem ;)
A kisebbik asrock 30-at visz sajna.
Relatív szerencse,hogy nem 4k-ra kérik a média gépeket tőlem. Már csak ha a pénz arányát nézzük is nem lenne reális :D

A hibrid cuccot itt a fórumon láttam. Mégpedig annál a cikknél tárgyalták ki,ahol volt egy részletes leírás a hdmi szabványokról, hogy nincs is ilyen,hogy 1,2-1,3-1,4-2,0... Hanem normal speed, high speed, extra high speed van. Ott kerültek szóba azok a 4k tv-k,amik a PS4-hez hasonlóan tudnak upscale-elni.

Inkább jó lenne kideríteni,hogy az általad linkelt j4-es lap megbírkózik-e a 60fps videókkal is :)
Magamnak lehet egy olyan lap kéne akkor.

[ Szerkesztve ]

(#60) SunMount3r válasza djyuri (#59) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pedig tényleg van olyan HDMI 1.4, 2.0 ésatöbbi "szabvány". Ez gyak. a csatlakozóra (kimenet / bemenet) és az azt kiszolgáló szoftveres/hardveres körítésre vonatkozik. A kábelek esetén van az amit írtál, ott a High Speed-jelölésűtől felfelé már gyak. a kábel minősége és sávszélessége a döntő. Mert hiába árulták pl. anno "HDMI 1.4-es" kábelként a boltban (ami valójában egy High Speed kábel), simán lehet, hogy megfelel a HDMI 2.0a sávszélesség elvárásainak (mert itt gyak kb. minden csak azon múlik) és egy 4K / 60Hz / HDR-es jelet is épp úgy tud továbbítani. Szóval itt is van azért kavarodás rendesen.

Az AsRock lap kapcsán keress rá a HTPC Topic-ban, van akinek van olyan ott. De azért még megismétlem: a HDR-t az sem tudja.

[ Szerkesztve ]

(#61) andy19770128 válasza SunMount3r (#60) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Itt az asrock esetében a T48em1 ről beszéltek?

[ Szerkesztve ]

(#62) SunMount3r válasza andy19770128 (#61) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem, hanem erről. És még van egy pár változata.

Az a T48em1 nagyon gyenge már az IGP szempontjából.

(#63) djyuri válasza andy19770128 (#61) üzenetére


djyuri
őstag

Intel oldal:
J4105-ITX

Én pedig:
J3355B-ITX

(#64) Tidus


Tidus
addikt

A DP Port hol maradt?
Ez lényeges, főleg ha céltudatos a vevő.

(#65) SunMount3r válasza Tidus (#64) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

"Spóring"... :D

(#66) ted_tris válasza Akula (#1) üzenetére


ted_tris
tag

Ja!
Es ne tudd meg mekkora kula.
Az 5350-en egy becsuletes blokk volt amin alig porgott a kis venti es full kuss volt. Nem ugy ez.
Boot utan 70 fok 6000-es fordulattal porog rajta ez a nyomorult.
Olyan hangos mint egy ps4 padlogazon.
Mindezt miert?
Mert a bolond azsiai alulmeretezte a hutest es ugy gondolta majd a ventilator megoldja.
Olcsobb a muanyag mint az aluminium.
Htpc-nek alkalmatlan.
Normalis fan management biosban az nuku.
Lecsereltem egy 6 centisre mondom porgetem 1000-1500 kozt azt el lesz.
Egyszeruen keptelenseg beallitani.
Ha ugy gondolja 50 fok korul lekapcsolja 0-ra aztan ha valami dolga van felkeni 2800-ra. Es idiota modon jatszik a fordulattal.
De, hogy az a15 watt tdp is valami agyament amd hokuszpokusz az is biztos.
Ez ugy van 35 mint a huzat.
A 4k-tol meg olyan hatast dob, hogy orom nezni.
Ez egy fos :U

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.