Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) e=mc² válasza tkazmer (#19) üzenetére


e=mc²
őstag

Uj gondolat:

Jelenleg van 2 "kisebb" hitelem, amit felfogok szukseges rosszkent, ez havi 20k. Ha ezek nem lennenek, (mert utolag belegondolva fassag volt - diakhitel es szemelyi hitel) akkor abszolut nem aggodnek most az uj helyzetem miatt, hogy el kellett koltoznom alberletbe. Igy viszont azon aggodom, hogy most meg ki tudom fizetni a rezsit, de mi lesz telen, a hidegben, futesi szezon alatt?

A hitel nelkul elni kivaltsagot pedig arra ertettem, hogy ha meglenne a sajat ingatlanom, ahol lakhatok ugy ahogy en akarok, es mas nem szol bele (gondolok itt a foberlore), nem kellene fizetnem se a torlesztot ( kb 50-60k lenne) sem az elberleti dijat (40k). Amibol azert azt gondolom, mar lehetne akar megtakaritani is. Nem pedig a grandiozus fejlesztesekre, vagy pedig az elnagyolt almok megvalositasara - irrealis hitelfevetel folosleges dolgokra/rosszul kalkulalt ingatlanra/stbstb.

Ez a nemmind1, hogy hitellel 20-30-40 evig megrokonyodve, vagy hitel nelkul aprokat meg-meg takaritgatva.

Ivan15:

Ha nyugdijas kort megerem, es alberletben kell laknom, akkor azt fogom gondolni, hogy ekkora szar eletet, mint amit leltem nem lehetett volna rosszabbul eltolteni. Ha nem tudok az utodaim szamara elfogadhato otthont teremteni, amit orokolhetnek, ami majdnan az ovek lesz, akkor nem lesz ertelme az eletemnek.

Az alberlet es a hitel azert kockazatos ilyen szempontbol mert tortenhet barmi, es egyszercsak nincs hol aludnod. Ez engem nagyon irrital, es elegge elszomorit. Ezert akarok/szeretnek (mai fejjel ugy gondolom, hogy sosem fogok) sajat tulajdont magamnak.

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.