Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) negyedes


negyedes
addikt

A patikashoz: Nemregiben asorban alltam fajdalomcsillapitoert, a varosom egyik legnagyobb gyogyszertarjaban(Nagyszalonta, 20000 lakos kb), egy oreg neni akart szivgyogyszert venni, ami kb 150lejbe(durvan 23e HUF) kerul es a gyogyszeresz azt mondta, hogy maximum egy heten belul tudnak hozni, mert be kell menni erte Varadra es ot sem biztos, hogy lesz. Szoval nem biztos, hogy lehoztak volna masnapra neked a gyogyszert.

Ami igaz, hogy sokszor nagyon malek az eladok es inkabb elhajtjak a vevot, minthogy segitsenek neki.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#2) Pukkancs


Pukkancs
tag

Tiszta hülyék ezek az eladók, ilyenkor igyekezni kéne és minden szálba belekapaszkodni vagy mittudomén. Amúgy az a nagy hiba, hogy sok eladó azt hiszi, hogy a vevők vannak őérte, nem pedig ő a vevőkért, és ezért megengedi magának a lustaságot és a trehányságot.

(#3) Dany007


Dany007
veterán

Furcsa dolog ez a válság. Nálunk nem érezni. Igaz a cég ahol dolgozom foglalkozik reklám/grafikával, digitális nyomtatással, asztalos munkákkal, kiállításépítéssel / tervezéssel.
Szal, a digitális nyomtatás, és a grafika egy része az enyém, és ott inkább az ügyfelek küzdenek, hogy még elkészítsük a melóikat az adott héten. Annyi a meló, hogy az adott napon dél körül telefonáló ügyfelet 3 nappal későbbre kell raknom, mert előbb nem férne be...
Szal az én részlegemen azt vettem észre, hogy az elmúlt 1-2 évben csak növekedett a forgalom (persze a fizetésünk a válságra hivatkozva csökkent!!!Kevesebb lett, mint 4,5 éve, mikor odamentem : ) ).
Az asztalosüzem szintén pörög. Kollegák panaszkodtak, hogy már rendszeresen minden nap este fél 7 ig túlóráznak, hogy be tudják fejezni az épp aktuális munkát...
Szóval nálunk nincs válság. A válság csak egy jó indok volt a köcsög főnökeim számára, hogy legyen miért fizetést csökkenteniük. Mindezt úgy, hogy először bejelenti a cég 3,5 milliós kazánra ruházott be és milyen szépen felépült :U , majd elmeséli, hogy hány millióért aszfaltoztak le egy utat a cégen belül... :U aztán a végén siránkozva, válság így, meg úgy és sajnos fizetést kell csökkenteni. =/ Hogy rohadjon meg.

(#4) tkazmer


tkazmer
addikt

szerencsére azért ez nincs mindenhol így, éppen bp. túloldalán (solymár) semmi ilyesmit nem tapasztaltam. a helyi legjobb étterem (ahova még bp.-ről is járnak ki) meg nekünk meg egy idős házaspárnak, mint visszatérő régi fogyasztóknak, még dec 31.-én is kinyitott pár éve (senki más nem volt akkor a 150fős étteremben)

(#3) Dany007
ha ugyanannyit fizetnek a munkáért, mint régen, akkor tényleg érthetetlen a főnököd álláspontja, azonban nem igazán ez jellemző mostanság :U
a beruházásokat meg könnyen lehet, hogy a cég eredménytartalékából finanszírozza most, hogy feltehetően a kazánt is és az útépítést is olcsóbban megússza, mint a válság előtt, és (pl. a kazánnal) hosszú távon pénzt takarít meg.
persze, ha nem jelenti be, hogy x milliót költött rá, az lehet, hogy jobban jön ki a ti szemetekben, ez tény.

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#5) Fecogame


Fecogame
veterán

Az autós rész azért durva... :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#6) Lenry


Lenry
félisten

nos.. ők azok, akiket nem sajnálok, ha csődbe megy. majd találok olyan boltot, akiknek kell a pénzem.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) Zolás válasza Fecogame (#5) üzenetére


Zolás
addikt

Jómultkor én is bementem igaz használtautót akartam venni de azért csak megnézem a szép új verdákat. kb 10 perce sasolom a verdát még a motorháztetőt is kinyitottam! de semmi reakció. Utána hátramentem a használtautós udvarra és 2 ember szinte letámadott hogy milyen kocsit akarok stb. Igaz nem találtam náluk autót de 10 méternél messzebb nem mentek tőlem hátha be akarom inditani valamelyiket stb.
A cikkirónak meg igazat kell adjak. Aki nem tesz semmit az nem is jut sehova.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#8) dabadab


dabadab
titán

Mondjuk homeopátiás szereket felesleges gyógyszertárban venni, bármelyik élelmiszerboltban sokkal olcsóbban lehet szőlőcukrot kapni.

DRM is theft

(#9) Csemike válasza dabadab (#8) üzenetére


Csemike
csendes tag

:DDD

(#10) Overlocker


Overlocker
veterán

"Egyszerűen nem értem az embereket! Sírnak, válság így, válság úgy, de SEMMIT nem tesznek a bevétel érdekében."

Dehogynem, nekem a főnök felmondott így június 2-től nincs munkám. Leépítés indokkal, mert nem megy bolt..Hát úgy nem is megy, hogy nem vagyunk bennt szinte egész héten(főnök) és nem tesz semmit azért hogy előrébb menjen a bolt, inkább az alkalmazottjait szapulja..Nem is bánom hogy eljöttem, úgy hallottam akik maradtak, azokat meg 4h-ra fogja bejelenteni..pff

....egyetértek...engem a következő dolog zavar..

Nem a válság miatt mész csődbe, hanem mert felelőtlenül vettél fel hitelt!...Persze a bankoknak ez csak jó volt, hiszen minden évben több millárdos nyerességgel zárták az évet, közben kihasználva a tudatlan/szegény/hülye embereket. Az államnak be kellett volna avatkoznia.

Ritkán nézek tv-t, de legutóbb hallottam hogy "sok deviza hitelesnek", az állam átváltaná forintba az adóságot, így megkímélve őket a további terhektől? Na de kérem, ki mondta hogy devizában vegyél fel hitelt? Amúgy a szakértő pedig azt mondta, hogy előtte több évig nyereséges volt hogy eur-ban vagy svájci frankban vette fel a hitelt, tehát kevesebb részletet kellett fizetnie..szóval annyira nem kell sírni. Persze, a riporter kérdezte, na de ki fizeti ki az átváltásból eredő kárt, hát nem nagyon tudott mit mondani...talán az adófizetők pénzéből? :W

Na, de kérem, én nem vettem fel hitelt, nehogy már én fizessem ki a Ti hülyeségetek!

Persze, nekem is jó lenne saját lakás, meg BMW, de nem fogok felelőtlenül hitelt felvenni, főleg ha a kettőnek a havi részlete annyi lenne mint a fizetésem..!!

[ Szerkesztve ]

(#11) Dany007 válasza tkazmer (#4) üzenetére


Dany007
veterán

"ha ugyanannyit fizetnek a munkáért, mint régen,"

Ezt most milyen szemszögből nézve?
Mert a fizetésünk, ha csak kicsit is, de csökkent 2006-óta, amióta ottvagyok.
Az ügyfelek u.a. fizetnek, mint 4 éve. Árakat nem emeltünk, nem is csökkentettünk. Megrendelés lett jóval több.

Az világos, hogy a kazán beruházás egy idő után visszatérül. És igen, talán az utat is olcsóbban tudta megcsináltatni most, mint a válság előtt. Viszont azt biztosan tudom, hogy egyik se támogatásból épült. Akkor viszont ne sírjon nekem, hogy válság van és szarban van a cég ezért csökkenteni kell a fizetésünket! Mindezt ironikusan a két "nagyberuházás" ecsetelése után... Kb. úgy jött le, hogy hu de királyok vagyunk, most ruháztunk be 3,5 milliót, meg építettünk egy utat! Ja, de bocs a cég szarban van, ezért fizetést csökkentünk...
Szóval elég nagy ellenszenvet váltott ki.
Mindehhez hozzájön, hogy főnök két fia is ott dolgozik. Az egyik most ment el 1 hónapra Kubába csakúgy, haverral. A másik fia meg kb 1-2x bejön pár órát melózni a céghez ha épp kedve van. Főnökék általában 4x2 hétre mennek nyaralni nyáron, meg kb 2-3x évközben... :U
Szóval az egészből kb. az jön le a melósnak, hogy a cég virágzik, mindenki él mint hal a vízben, főnökség plusz rokonság milliókat(!) költenek csak nyaralásra évente...közben csak a mi pénzünket veszik egyre lejjebb.
De ez már nagyon off. Elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#12) biker válasza negyedes (#1) üzenetére


biker
nagyúr

de, itthon az van, hogy a gyógyszerszállítók napi 1, nagy patikába napi 2 terítő fuvarral mennek, amit reggel kérsz, az du vagy másnap reggel itt van.
Mellesleg Aflamin, általános reumás fájdalomcsillapító cucc.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13) biker válasza Overlocker (#10) üzenetére


biker
nagyúr

pont erről beszélek, válság van, ezért leépítünk, bezárunk, ezért még annyira se megy, lefekszek, sírok, rudjanak belém.

Most mit gondoltak a főnöködék, ki fog akkor bevételt termelni?

Hitelben is igazad van. akkor miért nem hallottuk a devizások hangját, mikor 20-50%-al kevesebb törlesztőt fizettek, mint a forint hitelre? most sírnak, mint a fürdőskurva, pedig most fizetnek annyit, mint ha forintban vették volna fel.

Nekem forint hitelem van (lakás) és deviza megtakarításom.
A hitelem törlesztője 10%-al kisebb most, mint 5 éve volt. a deviza meg gyarapofódik a bankban.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14) tildy


tildy
nagyúr

Biker, hihetetlen vagy! az az ember, akire felnézek, akit tisztelek, aki tesz a saját jövőjéért . Minden tiszteletem, és további jó szekérfutást kívánok. Többet nem tudok hozzáfűzni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15) biker válasza tildy (#14) üzenetére


biker
nagyúr

Te is megtetted :R
Pedig emlékezz, mit mondtam, mikor kimentél :U
Megvan?
Azt mondtam, novembebrben kimenni elvetélt ötlet. Nov-dec már nem vesznek fel senkit, januárban ébredeznek, majd februárban lesz valami.
Mégis kitartottál, ami max respect, és bár majdnem bejött a jóslatom, de megérte kivárni, ahogy a blogod jelzi.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16) tildy válasza Dany007 (#11) üzenetére


tildy
nagyúr

Azért a te sírásodat is érdekes hallgatni, mikor te magad állítottad valahol (emlékeim szerint) , hogy havi 20 ezer kb a mobilszámlád. (nekem még sosem volt annyi)

biker: Igen, sikerült . Igaz én haza is dolgoztam közben, csurrant cseppent abból is. Több ilyen ember kéne, mint amilyen te is vagy, az otthoni sírásból már elegem volt, többek közt ezért is jöttem el.

Hogyan mondják: aki nem épít gátat, ne csodálkozzon ha elsodorja az ár?
MEg fikázni(sírni) könnyű, alkotni nehéz.
Sajnos , vagy sem nem igazán vagyok híve annak, hogy az embert megvédjüka saját hülyeségétől. MErt akkor miből tanul. (Jó példa : itt a házban két pár van, az egyik mi vagyunk, és mindig csak az a másik pár , meg mi töltjük fel a villanyt. Hát ma nem fogjuk, pedig 0.11font van már csak rajta.... Töltsék azok is, akik sosem nézik... Ez lehet geciség, de ha az ember fejére nőnek, az sem jobb...)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) biker válasza tildy (#16) üzenetére


biker
nagyúr

privát mobil havi 5-6k (mobilmania és ikon csomagok), de a fő céges az van vagy 20-50k, mikor mennyi külföld megy bele. Nem elérhetetlen az a mennyiség...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18) biker


biker
nagyúr

beruházás vs fizetés.

Fő cégünknél is nehezen megy a szekár. más is árul olyat, mint mi, és az árverseny az idegörlő.
Mit lehet tenni?
a: fekszünk és sírunk
b: veszünk egy gépet utolsó erőkből, végösszeg 18.000EUR, és elkezdünk mi gyártani azt, amit eddig vettünk mástól, és 6-8%-os verseny árréssel adtunk el.

A gép kb 2 év alatt térül meg, de addig ütő pozícióban vagyunk.

persze béremelés itt sem lesz idén, de csökkentés se volt.
Sőt, egy év alatt +2 fővel nőttünk.

olyan piacon, ahol mindenki meg....a 1Ft-ért a ....-t, mert 1-2Ft/kg áron megy a harc. jelenleg a versenyképes ár 6-8% árrést eredményez :(
most már nem, most mi nyomjuk az árat :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19) tildy válasza biker (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

Privát volt, gondolom. A cégest több esetben azért ha nem saját vállalkozás, akkor részben fizetni szokta a cég. Magánra 20 iszonyatsok.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20) tkazmer válasza Dany007 (#11) üzenetére


tkazmer
addikt

úgy értettem, hogy az ügyfelek ugyanannyit fizetnek-e, illetve hogy időben fizetnek-e. ha maradtak az árak, és a cserébe elvárt munka sem nőtt (tudok olyan amúgy magas jövedelmezésű iparágról, ahol 1 éve kb. kétszer annyit kellett dolgozni fele annyi pénzért, mint 2 éve). ha minden a régi, akkor nyilván nem szép, amit csinálnak veletek.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#21) Jhonny06 válasza Dany007 (#11) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az egyik nyáron dolgoztam egy cégnél (diákmunka) és egész műszak alatt azt hallgattam az ott dolgozóktól, hogy a főnökök milyen terepjáróval járnak, közbe így meg úgy.. azt hittem, hogy felállok és otthagyom őket a picsába, olyan undorító volt hallgatni, ahogy másik zsebében turkálnak. Ez részben neked is szól. Senkinek semmi köze hozzá, hogy a cégtulajdonos mire költi a pénzét. Attól még, hogy nem megy olyan jól a cég lehet az illetőnek pénze, amiből elmegy nyaralni, ide-oda.

(#22) Dany007 válasza tildy (#16) üzenetére


Dany007
veterán

Így van. Volt az több is. Kevesebb is.
Na, a lényeg, hogy azt nem a havi fizetésemből fizettem! :) De szerintem ezt te is gondolhattad.
Amúgy pár hónapja váltottam tére...Azóta havi 5 ezer ugyanannyi beszélgetés mellett :)

@Jhonny06:

"Senkinek semmi köze hozzá, hogy a cégtulajdonos mire költi a pénzét. "
Igen ez részben így van. Amíg a saját pénzét költi. Elmondom neked, a főnököm havi fizetése 60 valahány ezer forint. Ezt a gazd.is csajtól tudom :)
Szóval abból biztos nem megy nyaralni sehova. A több az a mutyi meg a pályázatokon lenyúlt pénz! Tudom nagyon jól mi folyik ott. Na ezért vagyok kiakadva, amikor sajnáltatja a céget, közben meg 6 felé megy nyaralni abból a pénzből, amit a cég termel "neki" meg amit ellop.

[ Szerkesztve ]

(#23) #53246592 válasza Jhonny06 (#21) üzenetére


#53246592
törölt tag

Akkor gyere hozzánk dolgozni, nálunk nem szokott téma lenni sem az hogy a fönök (~50 ember tartozik hozzá) egy 5-6 év körüli Nissan Primera-val jár, sem az hogy a nagy fönök (~200 ember) meg biciklivel jár munkába :)

(#24) adequate_cou válasza dabadab (#8) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Levegővétel olcsóbb. :)

(#25) Dany007 válasza #53246592 (#23) üzenetére


Dany007
veterán

Őszintén szólva nálunk se menne ez, ha nem lenne folyamatos ez a kérkedés a főnökség részéről. Hogy ennyi pénzünk van meg annyi, meg milliós céges beruházások, majd ezután kb. 5 perccel, hogy milyen szar a cégnek, mekkora válság van és sajnos fizetést kell csökkenteni.
Az elmúlt 4 évben igaz nem sokkal de kb. 5%-kal kevesebb lett a fizetésünk.
Plusz az általános közhangulathoz még az is hozzátartozik, hogy mindezek mellett az elmúlt 4 évben ~ 17 ember ment el a cégtől és 7 ember helyett azóta se vettek fel senkit és nem is fognak. Ergo az a maradék 7 ember munkája a többi melós között oszlik szét kevesebb pénzért.

(#26) biker válasza Dany007 (#25) üzenetére


biker
nagyúr

az a baj nálad is, hogy a dolgozó nem vezetői fejjel gondolkodik.

pl
- a milliós beruházás nélkül lehet, nem szarul menne, hanem sehogy. nem 17 ember menne el, és 10 jönne, hanem 25 menne el, és 3 jönne
- a luxusautó 99% lizingelt, havi 50-60-100k leírva adóból. (egy minimálbér közeli munkavállaló 120k körülbe van a cégnek!)
- utazások szintén hivatalos útnak elszámolva. ha nem így lenne, akkor minden kiadás azonos értéke menne kb apehnek, akkor azért nem lenne pénze a cégnek.

és sorolhatnám.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#27) Dany007 válasza biker (#26) üzenetére


Dany007
veterán

Az a baj, hogy szerintem nem látod mire gondolok.
Nem azzal van bajom, hogy beruház. Hanem azzal, ahogy kérkedik mindezzel, utána meg jön a sajnáltatós szöveg, miszerint nincs pénz ezért fizetést kell csökkenteni. Sz.ted ez milyen hatással van a munkamorálra?
Amúgy a beruházás nem termelőgépre lett költve. Hanem pl. egy kazánra. Ami tény és való, talán valamikor 5-10 éven belül megtérül. De mondjuk a leaszfaltozott útrész nemhiszem.
A 17 ember azért megy el, mert aki csak teheti menekül a cégtől! A 17 emberből 1-et rúgtak csak ki az elmúlt 4 évben. Azért jött helyette csak 7, mert nem akarnak fizetni a munkaerőnek. 4 éve az utolsó grafikusunk utsó éves tanuló volt. Aszondta neki a főnök, hogy 75-ért felveszi. A srác pofánröhögte, majd várt még 1 hónapot és elment Pestre 150 ezerért. Aztán úgy volt, hogy jön egy grafikus, de ő 140-et kért volna. Hát nem vették fel, inkább kiosztották nekünk a grafikai melókat.
Az utazásoknál nem értem pontosan mire célzol. Nem üzleti utakról van szó. Az, hogy minek írják el, az már tényleg lehet a költséghatékonyság módszere.
Amúgy ez szintén a mentalitásra utal. Az, hogy a főnök fia 1 hónapot tölt Kubában, nem hinném, hogy üzleti út.
Szóval hiába gondolkodnék vezetői fejjel... amit csinálnak az egyenesen rombolja a munkamorált. És összességében nem tesz jót.

(#28) Dany007 válasza biker (#26) üzenetére


Dany007
veterán

Hoppá, slusszpoén vagy irónia, nemtudom, de ma az fogadott amikor beértem, hogy az egyik kollegám felmondott. Így megvan a 18., aki itt hagyta a céget az elmúlt 4 évben. Az átlagban évi 4 ember :) Ha ez így megy 3 éven belül elfogy a cég :D
Komolyabbra fordítva a szót, szóval látod, az emberek nem azért mennek el, mert kirúgják őket, hanem mert elegük lett ebből az egészből.
Csak a tipikus dolgok miatt: folyamatosan növekedő elvárási szintek (ez alatt azt értem, hogy az ember idejön képfeldolgozónak, majd be kell tanulnia és dolgoznia kell a digitális nyomtatógépen, habvágógépen, lapszabászgépen(!), és menni kiállítást építeni is, mindezt mint képfeldolgozó grafikus), a felmondott dolgozók munkájának átvétele (plusz fizetés nélkül), a folyamatos stressz, a dolgozók folyamatos megszégyenítés akár ügyfelek előtt is, a szakértelem semmibevétele / meg nem becsülése, az elmúlt 4 évbeni fizetéscsökkentések, a dolgozók folyamatos szivatása, van, hogy a munkájának szabotálásával(!) ha épp úgy lehet megszivatni, nem számít, hogy mennyit dolgozott rajta az ember, tönkreteszi, mert épp így szivathatja meg. Az átlag fizetések a segédmunkásétól, a grafikuson (tördelő) keresztül az asztalosokon, gépkezelőkön át a mérnökökig ~ 75 és 95 ezer forint között mozog.
Szóval ezek után elhiheted nekem, hogy aki csak tud, az menekül innen! És nem azért, mert nem vezetői szemmel nézik a vezetőség lépéseit / döntéseit, hanem mert elegük van az egészből.

[ Szerkesztve ]

(#29) Jhonny06 válasza Dany007 (#28) üzenetére


Jhonny06
veterán

Melyik cégről van szó, ha szabad kérdeznem?

(#30) Dany007 válasza Jhonny06 (#29) üzenetére


Dany007
veterán

Ez így ehhez sajnos túl nyilvános. Esetleg privátban ha megindoklod mért fontos ez.
Amúgy nyilván én is csak azért vagyok még itt, mert nincs / nem találtam jobbat. Az viszont fontos annyira, hogy ne kockáztassak.

[ Szerkesztve ]

(#31) Jhonny06 válasza Dany007 (#30) üzenetére


Jhonny06
veterán

Annyira nem fontos, csak kíváncsiságból, de akkor mindegy. :)

(#32) #65675776


#65675776
törölt tag

Az autóipar már tavaly év közepe óta nagyon nincs válságban. Idén meg főleg nem. Mindezt az alkatrészigényeik alapján mondom. Nem gyengén megnövekedtek ezek az igények...

Overlocker: Az én hitelemet csak ne váltsa át a kormány semmilyen körülmények között sem forintra! Illetve váltsa át, de akkor fizesse is ki azt a ~25-30% többletet, ami engem terhelne a forinthitelek messze szarabb feltételei miatt.

(#33) tildy válasza #65675776 (#32) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyáltalán hogy jön ahhoz a kormány, hogy ilyen durván beleavatkozzona magánszférába?
Akinek nem tetszik a árfolyamingadozásból származó törlesztőemelkedés, attól megkérdeném: Uraim, hölgyeim? Kényszerítette önöket valaki devizahitelre????

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.