Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TeeJay


TeeJay
félisten

Fene tudja követni már h egy nand "kocka" mennyi GB tárolására lesz képes

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2) ncc1701


ncc1701
veterán

Jöhetnek is huszasér az 1 terás, tlc-s ssd-k! :)

(#3) Televan74 válasza ncc1701 (#2) üzenetére


Televan74
nagyúr

1TB -s lenne a minimum! :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) Patice válasza ncc1701 (#2) üzenetére


Patice
nagyúr

Jöhetnének egy százasér a 10TB-osak is. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5) Fred23


Fred23
nagyúr

Jó volt számomra az elmúlt 2 év SSD ügyileg; már tárolásra is nyugdíjazhattam a HDD-ket végre.

Szóval csak így tovább! :C

[ Szerkesztve ]

(#6) #72042496 válasza Fred23 (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem a NAS-ban még 2x10 TB HDD van. Egyelőre marad is, de ha így haladunk basszus, akkor nem túl sokáig. :)

(#7) Fred23 válasza #72042496 (#6) üzenetére


Fred23
nagyúr

Úgy érthető, de akinek ennek a tizede is elég, az már bőven vigyoroghat. Nekem is elég mindenre 2 TB, meg néhány felhő.

(#8) koko52 válasza Fred23 (#5) üzenetére


koko52
veterán

Hát nem tudom. 20 év alatt egy HDD-m sem halt meg. Most is van egy 10 éves a gépben.
Viszont már 2 SSD-m meghalt a 10-ből. Egyiken 5 TB írás volt és 1 éves, a másikon 8 TB és 2.5 éves, így a gari is ugrott. És ezek se szó se beszéd elhaláloztak, adatokkal együtt. A HDD-k meg azért adnak hanghatást ha valami szalajt, illetve elkezdenek belassulni, amiből tudod hogy menteni kell a dolgokat.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#9) Fred23 válasza koko52 (#8) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ami tényleg nagyon fontos, abból legyen több példány több SSD-n. Nálam ilyenből nincs sok. Meg rengeteg nem létfontosságú dolog, mint filmek, mehetnek akár az ingyenes mega.nz-re is. IP címenként van letöltési korlát, de vpn-nel simán kikerülhető. Ha meg nem sajnálsz egy kis pénzt, olcsón lehet már felhőben tárolni sok adatot.

Van mondjuk még 3 db HDD-m eltéve egyébként, sajnálnám őket kidobni, teljes rendszermentések vannak rajtuk. De meglennék nélkülük is, csak porosodnak.

(#10) TeeJay


TeeJay
félisten

Mondjuk a 20-25 ezres 1TB TLC már príma lenne

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11) tibaimp válasza TeeJay (#10) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jó lenne, sőt legyen is, csak ehelyett inkább visszafogják a termelést, meg áramkimaradás, meg hasonlók, majd kitalálnak még valamit jövőre is...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

hogy állunk tartósság szempontjából, így, hogy az első vnand-okhoz képest töredéknyi elektron tárolja az infót?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Nem lesz ez jó sehogy sem. :( Adott területen + 40% kapacitás, miközben már most sem győznek visszavenni a termelésből, mert túl olcsó lenne.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#14) pusszycat válasza Geri Bátyó (#13) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Pénzt akarnak csináljanak nagyobbat. Ne a termelést fogdossák vissza.

Érdekelne vajon mennyi lehet a maximum cellaréteg,több 100 esetleg ezer? :U

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#15) Geri Bátyó válasza pusszycat (#14) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Inkább megoldják úgy, hogy mesterségesen hiányt generálnak és így prémium hasznot hoz minden.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#16) TeeJay válasza t72killer (#12) üzenetére


TeeJay
félisten

tudtommal nem csökkent a csíkszélesség
hanem csak több réteget raknak egymásra
az első VNAND 40nm körüli gyártósoron készült
szerintem most sem mentek 32nm alá csak éppen már 128+ réteg felett járnak
szimplán emiatt nőtt az adatsűrűség
nekem lassan 2éve megy torrent alatt 24/7-ben egy 500gigás 850EVO ami még csak 64layer volt tudtommal
de röhögve viszi

ha csak 3000x lehet újra írni egy ilyen TLC cellát az már 1TB-os SSD esetén is 3PB közeli terhelhetőség
kb. örökélet még seed szerverben is

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17) TeeJay válasza pusszycat (#14) üzenetére


TeeJay
félisten

2-3-4év múlva 512layer lesz simán ha így fejlesztik
ami kb. azt jelentené hogy most egy 860 EVO 42ezer körül van 1TB méretben
pár év múlva ezért a pénzért alsó hangon 4TB-ot fogsz kapni
vagy az 1TB-os 15ezer lesz és nem is lesz kisebb mert nem éri meg gyártani majd

ha 2TB-os 2,5" SSD-t lehetne venni 25-30-ért akkor le is cserélni a torrentes gépben az összes 1TB HDD-t :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18) Geri Bátyó válasza TeeJay (#16) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Mintha az előző (96 cellaréteg) már 20 nm-es osztályú lett volna. De lehet, hogy a Toshibával keverem.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#19) TeeJay válasza Geri Bátyó (#18) üzenetére


TeeJay
félisten

igen valamelyik gyártó nem csak a rétegszámot növeli hanem mellé csökkentette a csíkszélességet is
gondolom csak úgy tudták befogni vele a Samsungot akik 1-2évvel előbb járnak
vagy lehet te már QLC-t néztél ott meg nem a tartósságra mennek

2év múlva egy 256layer VNAND TLC biztos hogy olcsó 2TB-os SSD-t fog majd hozni
reméljük nem lesz semmi természeti csapás arra felé és akkor szépen fog csökkenni az SSD-k ára
ha így haladnak a fejlesztésekkel a HDD gyártók kezdhetnek izgulni szerintem

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#20) t72killer válasza TeeJay (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

850 meg 960 pro van a családban, nulla problémával, ezt várnám az utódoktól.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) Geri Bátyó válasza TeeJay (#19) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Valóban az is lehet, hogy a QLC-nél olvastam, de tényleg nem tudom. (Mondjuk QLC-t akkor lássak, amikor a hátam közepét)

Tényleg szépen csökkennek az árak, de az RAID vinyókat még nem most fogom lecserélni SSD-re, az is biztos.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22) TeeJay válasza Geri Bátyó (#21) üzenetére


TeeJay
félisten

én még 2éve 55-ért vettem az 500gigás 850 EVO-t
most 25-ből kijön ugyanaz és 42ezer az 1TB-os
2év múlva 20alatt lesz a TB-os márpedig az 1TB HDD már akkor nincs messze az SSD-nek
ráadásul 1TB 2,5" HDD 7200RPM-ben (WD Black) 20ezer körül van és akkor hoppá az SSD lesz a jobb vétel

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#23) Geri Bátyó válasza TeeJay (#22) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ezért mondtam, hogy még nem most fogok cserélni. Majd 2 év múlva, ha tényleg ilyen árak lesznek, akkor megéri.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#24) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Nekem ez technohalandzsa, ameddig nem lesz "olcsó" 10-20TB-os SSD addig ez hidegen hagy.

(#25) joey04 válasza koko52 (#8) üzenetére


joey04
titán

Nekem sosem halt meg se ssd-m, se hdd-m. :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#26) koko52 válasza joey04 (#25) üzenetére


koko52
veterán

Ha aprót nézegeted néha, és előre sorolod a legolcsóbbakat jó pénzért be lehet szerezni 5-10%-os SSD-ket amik a garantált TBW negyedénél sem járnak. De a leggyakoribb elhalálozás oka a gagyi vezérlők. És ott HDSentinel sem lát előre semmit. Csak kapsz egy fekete képernyőt, aztán újraindítás után not recommanded boot managger.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27) ncc1701 válasza joey04 (#25) üzenetére


ncc1701
veterán

Meghal mindkettő. SSD esetében a vezérlő, ez egyik napról a másikra, nincs előre jelzés. HDD esetén jobb esetben előre szól a smart, ha van valami managemented, akkor meg tudod előzni, de az is hal meg úgy, h egyszer csak kuka.

És én nem otthoni user vagyok, aki 10db valamiből általánosít.

(#28) joey04 válasza koko52 (#26) üzenetére


joey04
titán

Te sem az apróból indultál ki, ahogy én sem ;)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) joey04 válasza ncc1701 (#27) üzenetére


joey04
titán

Tehát szerinted mindkettő döglik, szerintem meg egyik sem. Mindkettő cáfolja azt, hogy csak az ssd-k döglenek. :D

btw természetesen minden elromolhat, a lényeg az lett volna, hogy cáfoljam a 8-as kommentben sugalltakat. :K

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30) MeszesKPT válasza TeeJay (#16) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Még jó hogy örökélet seed szerverben, ahol kb. csak olvasás van.

(#31) A-hole válasza Geri Bátyó (#23) üzenetére


A-hole
csendes tag

2011-ben 120gb mlc, jó minőségű, ma is működő, 45 ezer, hasonló minőségűt, abban az árban most 500gb-osat tudok venni. 8 év alatt elég halovány áresés... Az áresés inkább a tlc, qlc meg akármi lc megjelenésében realizálódik, egyértelmű minőség eséssel.

All we have to decide is what to do with the time that is given us.

(#32) Cs1csó válasza A-hole (#31) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez logikus, sőt az MLC előtt volt az SLC - ha jól tudom a sorrendet - figyelj, minél sűrűbb lapkát tudnak csinálni nekik annál olcsóbb a gyártás ez a lényege.

(#33) pusszycat válasza A-hole (#31) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Volt MLC is van TLC is QLC az nem lesz. De ha van valakinek QLC mondhatna róla valami biztatót. Én az SSD-ket most már hagyományosan BF. kor veszem meg, legutóbb is spóroltam 8.000 Ft még most is drágábban tudnám megvenni mint tavaly novemberben.
Most már az 1TB sem vészes árban van. Mindazonáltal ha 100 % teleirod hamar elhasználódik. Ezt is bele kell kalkulálni kapacitás választásnál.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#34) Cs1csó válasza pusszycat (#33) üzenetére


Cs1csó
félisten

Otthoni környezetben a két fő használati módot szét kellene választani:
1. ADATTÁROLÁS - ilyenkor nem feltétlen baj ha szinte teljesen tele írjuk (igaz itt nincs töredezettség de valamennyi szabad hely sosem árt mondjuk 10 esetleg 20%) mert kevés újraírás történik hiszen valamit azért másolunk rá, hogy tartósan ott tároljuk legyen az film, zene, kép, vagy játék telepítő

2. Programok telepítésére, ezen belül is két csoportra osztanám:
- OS telepítése: itt elég sok írás-olvasási ciklus lesz de egy OS-nek egy 120GB-os lemez is bőven elegendő
- nagyobb méretű programok telepítésére egy külön SSD a rendszer mellett pl.: játékok itt sem feltétlen van túl sok írás-olvasás ciklus tehát ez sem annyira vészes.

Egyértelműen az OS-t futtató SSD az ami jobban van terhelve, de erre a célra bőven elég egy akármilyen kisebb SSD is.

(#35) pusszycat válasza Cs1csó (#34) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A legszebb megoldás ha van a gépedben M.2 foglalat és az M.2 SSD-re pakolod a rendszert. Na ez nekem nincs, ezért az 500 GB SSD (2.5'') van az OP. ami 2 parcticióra van szétválasztva a C. van a rendszer meg pár alap program a D meg filmek miegymás. De szerencsés vagyok mert van a laptopban egy második hely is amiben most van egy 750GB HDD. Na ezt gondolkodom lecserélni egy második SSD-vel mondjuk egy 1TB-al de ha hagyok 20% üresen kb. ugyanott vagyok. Persze vettem egy 4 TB+2TB+1TB külső HDD az adatoknak de az nem olyan mintha a gépben volna, előszedni,csatlakoztatni ,de pont nem ezen van stb. egy 2 TB SSD nem lenne rossz de nincs szívem kiadni annyi casht érte.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#36) MeszesKPT válasza pusszycat (#35) üzenetére


MeszesKPT
őstag

SSD esetén miért érdemes ketté partícionálni, sosem értettem?

(#37) Cs1csó válasza MeszesKPT (#36) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az attól függ, mekkora az az SSD és mire használnád. Ha mondjuk van a gépedben egy 1TB-os SSD és nincsenek játékaid csak a rendszer pár alap programmal és adatok (képek, filmek, zenék) akkor érdemes úgy felosztani, hogy 100GB a rendszernek 900GB az adatoknak, így amikor csinálni akar egy tiszta újratelepítést elég a 100GB-os részt törölni (minden a Windows 10 által létrehozott partícióval együtt) majd mehet a telepítés a Windows újra létrehozza magának a partíciókat ezen a lemezen és telepítés utána az adatok érintetlenül ott lesznek a 900GB-os részen.

Nekem pl úgy van, hogy a rendszer egy 120GB-os SSD-n van - ezt tiszta telepítés előtt törlöm és megy rá a rendszer a 2TB-os belső HDD-met pedig nem bántom.

Persze ha mondjuk van egy 1TB-os SSD a gépben amire az oprendszer mellett a játékok is mennek akkor akár lehet egyben is hagyni.

(#38) pusszycat válasza MeszesKPT (#36) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha törölni kell a rendszer partíciót az SSD-n ne vesszen kárba minden. Ez HDD-re is igaz.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#39) TeeJay válasza Cs1csó (#37) üzenetére


TeeJay
félisten

nem kell törölni a partíciót ha már win10 alatt hoztad létre azokat
elég csak win telepítőben formázásra menni (C: meghajtó) és kész mehet is a friss telepítés :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#40) Cs1csó válasza TeeJay (#39) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igaz, de én úgy szoktam, hogy - tiszta telepítésnél - minden partíciót törlök az SSD-n addig ameddig megint egyben nem látom az egészet és ez után kattintok a TOVÁBB-ra és a telepítő újra létrehozza azt ami neki kell.

(#41) TeeJay válasza Cs1csó (#40) üzenetére


TeeJay
félisten

jó de ha C és D meghajtóra van partícionálva akkor ha törlöd a partíciót és a D-n tárolod a fontosabb cuccaidat annak game over :D
128GB felett illik két partíciót csinálni mert 100GB bőven elég a windows + programoknak
és ha befingik a rendszer elég csak azt gyalulni :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#42) Cs1csó válasza TeeJay (#41) üzenetére


Cs1csó
félisten

Most egy 120GB-os SSD-én van a rendszer, de ha mondjuk ezt lecserélem egy 240 vagy 480GB-osra lehet ott is ezt csinálnám - tiszta telepítésnél - egyben hagynám csak annyi módosítás lenne, hogy a játékokat is a rendszer partícióra telepíteném.
Nem szeretem a fizikai lemezeket particionálni, csak ha muszáj az említett ok: egy fizikai lemezen van RENDSZER és ADAT partíció, DE ezt a jövőben tervezem elkerülni.

(#43) worxland válasza joey04 (#25) üzenetére


worxland
addikt

Hát nekem azért 4-5 HDD már feladta az elmúlt 30 évben, igaz, ebből kettő refurbished volt.
1 volt DOA, 1 volt, ami egy éven belül kaputt lett, a többi sok év használat után távozott az örök bitmezőkre.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#44) worxland válasza pusszycat (#33) üzenetére


worxland
addikt

QLC egy biztatót lehet mondani: sz@r.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.