Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

160 csillió forint?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) cszn


cszn
őstag

ARM vezérlő, kutyafüle, ezazamaz. Tesztet! :)

(#3) boeing válasza cszn (#2) üzenetére


boeing
senior tag

Hmmm ez cool. :K

(#4) Youri


Youri
veterán

Ezekkel talán nem lesz olyan gond, mint a sandforce ultragigaextra1337 vezérlőkkel...

RTX ON

(#5) Oliverda válasza Youri (#4) üzenetére


Oliverda
félisten

Azokkal sincs probléma. Pontosabban nem a SandForce vezérlőivel van a gond.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) ledgeri


ledgeri
nagyúr

A 830-asok egyébként az első 2x nm körüli chipeket tartalmazó tárolók egyikei, ráadásul toggle NAND DDR memóriásak és 256 bites AES kódolással titkosíthatók is.
vagy a samsung újított egy nagyot, vagy félreírás...

Tudom... sajna az utóbbi!!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7) DrJános


DrJános
aktív tag

Jól hangzik. :C Remélem jól megszorítja majd az SF tömörítős megoldásait. Jó lenne majd látni róla egy tesztet ;]

Valahogy nekem nagyon nem tetszik hogy csak azért gyors az SF mert tömörít agyba főbe, és ott mindig megvan a + hiba lehetőség akármilyen jól is működjön a rendszer.

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#8) Daywalker válasza ledgeri (#6) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem félreírás. A 2x nm azt jelenti, hogy 20 nanométeres osztályba sorolt lapkákról van szó. Azért x, mert a Samsung nem közölte pontosan, hogy 20 vagy 25 vagy pontosan hány nanométeres lapkákról van szó. Egyébként meg a Samsung tud ilyen chipet gyártani, mi is írtunk róla: [link]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#9) Youri válasza Daywalker (#8) üzenetére


Youri
veterán

Ezek a 2x nm NAND chipekkel nem az a probléma, hogy kevesebb az MTFB?

RTX ON

(#10) Stifler93


Stifler93
tag

A 128-asat el tudnám viselni a gépemben.

iPhone 15 Pro 512GB; iPad Pro 11” 256GB; Retina MacBook Pro 13", Apple Watch

(#11) Daywalker válasza Youri (#9) üzenetére


Daywalker
addikt

Az MTBF-nek szerintem sosem volt köze a valósághoz:DDD Igazából arról van szó, hogy kevesebb írási ciklust viselnek el a kisebb csíkszélességgel gyártott chipek. Az MTBF-t meg órában adják meg, tehát azt az adatot azért sem lehet figyelembe venni. De amúgy összességében véve valószínűleg csökken az élettartam, de erre vonatkozóan nincsenek statisztikák, vagy csak nem kötik az orrunkra. Illetve minden nagyban függ attól is, hogy milyen gyártástechnológiát használ az adott gyártó. Tehát minden 2x nm-es lapkára vonatkozóan nem lehet pontos adatot megadni...sajnos.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#12) ledgeri válasza Daywalker (#8) üzenetére


ledgeri
nagyúr

(#6 :N )-os visszavonva! :K

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#13) Daywalker válasza ledgeri (#12) üzenetére


Daywalker
addikt

;) Csak nyugodtan kérdezz bármikor:)

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#14) banhammer


banhammer
veterán

Az árakra kivácsi vagyok.

Jó lenne ha kicsit jobban esnének az SSD árak.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#15) tetrix válasza Youri (#9) üzenetére


tetrix
tag

a cellák újraírhatósága kevesebb, de a vezérlőn futó x algoritmusok javítják ezeket többnyire

(#16) Youri válasza Daywalker (#11) üzenetére


Youri
veterán

Mivel mindig MTBF-re hivatkoznak, én is arra voltam kénytelen :) A lényeg az, hogy bár próbálnak ellene tenni, még is csökken az élettartama :(

RTX ON

(#17) kerelo


kerelo
senior tag

Jó cucc.reméljük a samsung hű marad a ssd eddigi árazásához,és jó áron adják majd

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#18) Zanik


Zanik
addikt

Pont most szemezek egy 128-assal a 470-es szériából. Kérdés, hogy az új termék érkezése lenyomja-e a régi árait, vagy inkább várjam meg az okóbert és vegyek rögtön 830-ast? :F Bár a sok gyártót érintő szériahibák hallatán jobbnak tűnik kivárni az új modelleknél! :B

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#19) Balage76


Balage76
senior tag

A most kapható 470-es sorozat jelenlegi árain lesznek elérhetők október közepétől. Euró alapon kb 5%-os áresés van havonta így mindenki kiszámolhatja hogy a mostaniak addigra mennyibe kerülnek majd... Érthetően lesz némi árkülönbség a 470-es és a 830-as sorozat között.

Két változat lesz, az egyik a desktop kit, ami a képen is szerepel (ez a jelenlegi upgrade kit megfelelője) és egy notebook kit, amiben a beépítőkeret + kábelek + csavarok helyett egy SATA-USB átalakító lesz.

[ Szerkesztve ]

(#20) Wasp91 válasza Balage76 (#19) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Akkor ezek szerint megéri várni a 830asra nekem, mert csak most terveztem még egy SSD megvételét. :)

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#21) Balage76 válasza Wasp91 (#20) üzenetére


Balage76
senior tag

Szerintem meg pont nem éri meg várni. Minden (fejleszthető) termékből lesz mindíg újabb/jobb/olcsóbb. Sosem tudsz olyan pillanatot találni, amikor ha megveszed azt amit kinéztél magadnak, az min 1 évig (sokkal) jobb lesz mint az éppen aktuálisan kapható termék. Számtechben nincs időtálló termék. :)

Vedd meg most, és ha majd úgy érzed hogy ez már lassú az igényeidhez akkor add el és némi plusz pénz hozzáadásával vegyél egy jobbat. Eladni viszonylag könnyű lesz, mert ez egy olyan termék amire folyamatosan (hónapról-hónapra mérhetően) növekvő kereslet van. Másrészt a HDD - 470-es és a 470 - 830-as közötti különbség messze az első esetben a szembetűnőbb. A 830-as döntően csak SATA3-as környezetben jobb (ez igaz mindegyik SATA3-as tipusra), tehát ha például notebookba tennéd akkor végképp fölösleges várni...

(#22) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Kár hogy nem hagyták meg az ezüst szálcsiszolt alumínium házat.

(#23) Balage76 válasza Misi 007 (#22) üzenetére


Balage76
senior tag

Ez ugyanaz a szálcsiszolt, csak fekete. Élőben nagyon ütős kinézete van! :)

(#24) Oliverda válasza Balage76 (#23) üzenetére


Oliverda
félisten

Nekem is jobban tetszik. Egyszer remélhetőleg majd megnézhetem kicsit közelebbről is. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25) Balage76


Balage76
senior tag

Még annyit a hírhez, hogy ebben a tipusban lesz egy úgy nevezett SPOR/Sudden Power Off Recovery algoritmus, ami a hirtelen áramkimaradás miatti adatvesztéstől véd... Ez ugye mostanában eléggé kényes kérdés Inteléknél. :)

(#26) cszn válasza Balage76 (#25) üzenetére


cszn
őstag

Már csak volt. ;] De az volt valóban. :DDD

(#27) zsirfecske válasza boeing (#3) üzenetére


zsirfecske
addikt

a legcoolabb ssd külső valaha, nekem pl. ez is számít :)
teljesítmény meg egyszerűen oda**sz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.