Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Ez jó, lehetne itthon is.

B.Cs.

(#2) Predatorr válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


Predatorr
őstag

Hát, ha nem.adnak vele kémprogramot, mint a band 4-gyel, talán jöhet. Esetleg mozgásfelismeréssel.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#3) lócitrom válasza Predatorr (#2) üzenetére


lócitrom
őstag

kémprogram?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#4) Noukoum válasza Predatorr (#2) üzenetére


Noukoum
veterán

Kémprogram?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#5) hdtomi


hdtomi
senior tag

Vártam már, lehet akkor lesz Mi Band 5 Pro is?
(ami teljesen azonos lesz ezzel)
Nem tudom, hogy Mi Fit-tel működik-e majd, vagy saját app kell, egyelőre figyelem az eseményeket...

[ Szerkesztve ]

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#6) twollah1976 válasza Predatorr (#2) üzenetére


twollah1976
őstag

Kemprogramot?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#7) Graphics válasza Predatorr (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na, ha már írsz valami magvasat, támaszd alá, mert így hülyeségnek tűnik....

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) 96024


96024
lelkes újonc

Amazfit nem nevezte át magát Zepp-re?

[ Szerkesztve ]

(#9) lócitrom válasza 96024 (#8) üzenetére


lócitrom
őstag

az alkalmazást de.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#10) Predatorr válasza Graphics (#7) üzenetére


Predatorr
őstag

Hülyeségnek a tudatlanságod tűnik. Alátámasztottam én már akkor is, amikor a Mi Band 4 kijött. Ha egy apró kínai app felkerül a telódra a mi band appjával, amely sehol nem látszik, keresve sem találod, kizárólag memóriatisztításkor tűnik fel, akkor élek a gyanúperrel, hogy az egy kémprogram. Szerencsére a mi health eltávolításával ez is eltűnt. Ahogy a mi kamerának is feltétlenül "szüksége van" a helymeghatározásra (szerencsére nem egyhamar veszi észre, ha kikapcsolom a telón), és akkor is nem egyszer rögzítésen kapom, amikor az ki van kapcsolva. Ezek miatt nem veszek Xioamitól semmit.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#11) Graphics válasza Predatorr (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jó... Van baj látom. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) lócitrom válasza Predatorr (#10) üzenetére


lócitrom
őstag

EXIF-adatként a képekhez hozzárendelhető az, hogy hol készült a kép. ugyanakkor nem vagy rákényszerítve, hogy ezt használd. alapértelmezettként ez gyárilag be van kapcsolva és megkérdezi az alkalmazás első alkalommal, hogy ehhez ad-e a felhasználó engedélyt vagy sem. ráadásul kikapcsolható ez a funkció és onnantól végképp nem kell neki GPS. csak vannak olyan emberek, akiknek ez a funkció hasznos. tehát ebben aztán nagy rejtély nincs, maximum egy user error. gyanúperhez meg kellene csípned azt az adatcsomagot, ami éppen a gonosz kínaiaknak küldi a nagyon fontos adatokat. addig tényleg csak hülyeség. mondjuk aki azt hiszi, hogy egy mezei „memóriatisztítással” kiiktat egy ilyen folyamatot, ami minimum root-ként vagy háttérfolyamatként fut, az vélhetően nem tudja mit tart a kezében.

halkan jegyzem meg: addig nem vagy „biztonságban”, míg a kommunikációra képes eszközeid nem teszed faraday-kalitkába.

(#11) Graphics
internet = gonosz digitális kgb

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#13) Predatorr válasza lócitrom (#12) üzenetére


Predatorr
őstag

Legalább nekem a szövegértéssel nincsenek problémáim. :R Pl. azt sem állítottam, hogy a memóriatisztítással eltűnne a kis kínai, te képzelted. Vagy, ha kikapcsolom a GPS-t, akkor is követeli (pl. frissítés után, aztán lehet megint kikapcsolni). Köszi az aggódást, de egyelőre még ki tudom deríteni, mi és hogyan fut a telómon, és leszedni is. :P

Graphics: Na, pont az ilyeneket használják ki. :((( Az a fő, hogy TE teljes biztonságban vagy.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#14) Graphics válasza Predatorr (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egyelőre úgy érzem nem vagyok biztonságban, mert pont egy olyan user vagyok..

Avass be, mit teszel annak érdekében, hogy biztonságban legyél?

Úgy gondolod ez csak a Xiaominál létezik, vagy más gyártó tevékenységére is van rálátásod?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) Fall-N válasza Predatorr (#10) üzenetére


Fall-N
veterán

Az a PAI lehet, ami számolja a mozgás utáni értékeket. Amazfit Bip mellett is települ.

[ Szerkesztve ]

(#16) atike


atike
nagyúr

...és hogy áll a magyar nyelvvel? :)

...és hogy áll a Mi Fit magyar nyelvvel...? :(((

(#17) atike válasza Predatorr (#10) üzenetére


atike
nagyúr

A Xiaomi lesz az új Huawei...? :)

Gőzöm sincs milyen kis programról beszélsz, ami nem látszik sehol, de te meg látod... :) A családban több Mi Bandot is használnak, de eddig még ilyen nem tűnt fel..

Tök buli amúgy, hogy a képbe bele lehet menteni a készítés helyét is amúgy, és ez konkrétan minden gyártónál megvan. Minden rendszeren.

Hogyan kaptad rögzítésen? Mi rögzített és mit?

(#18) Fall-N válasza atike (#16) üzenetére


Fall-N
veterán

Egyik sem elérhető.

(#19) atike válasza Fall-N (#18) üzenetére


atike
nagyúr

Igen, tudom. Eddig a Mi Fit még nagyjából magyar nyelvű volt, de az utolsó frissítés pár hete azt is hazavágta.. :(((

(#20) moldovan válasza lócitrom (#3) üzenetére


moldovan
csendes tag

iPhone-on is kémkedik?

(ne, etesd a trollt)

(#21) Fall-N válasza atike (#19) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen ahogy bővül a menü úgy kell utána fordítani. Amazfit alkalmazás majdnem teljesen magyar a Mi Fit inkább angol. Viszont az gáz, hogy a legtöbb Mi és Amazfit kütyü nem támogatja a magyar ékezeteket. Bár ahogy olvastam a Bip S már tudja például, megjelenéskor nem tudta.

(#22) atike válasza Fall-N (#21) üzenetére


atike
nagyúr

...mondjuk ránézve a Google Play-es véleményekre arra is azt írják, hogy eltűnt a magyar nyelv belőle az utolsó frissítésnél... :U Már ha a Zepp-ről beszélünk.

Amúgy ez elég gáz. Nekem nem számít, ha angol, de a feleségem elég érzékeny rá...

(#23) Fall-N válasza atike (#22) üzenetére


Fall-N
veterán

Most magyar nyelvű nekem. A legfrissebb APKMIRROR-on lévő 4.2-play verzió.

(#24) atike válasza Fall-N (#23) üzenetére


atike
nagyúr

[link]

Itt eléggé panaszkodnak.

Mondjuk 5.1.1... :)

(#25) Laci.M válasza Fall-N (#21) üzenetére


Laci.M
senior tag

Nekem a kínai band 5 tudja már alapból az ékezeteket, pedig a telefon angolra van állítva. Band 4 esetén Mi bandage program segítségével oldottam meg.

Ja és 8800ft volt aliról tartalék gyári szíjjal.

Aláírás

(#26) Graphics válasza atike (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Úgy néz ki erre már nem kapunk választ. Amúgy már egy ideje látom a munkásságát, beböffent valamit, aztán a koncot ott hagyja...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) Fall-N válasza Laci.M (#25) üzenetére


Fall-N
veterán

Az újabb készülékeik már tudják, de a régieket letojják és nem adják ki rá frissítésként. Legalábbis egyelőre úgy tűnik.

(#28) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Lehet már ezt a cuccot kapni?
Aliexpress-en elérhetőnek tűnik 50 USD körül.

Onnan érdemes rendelni, vagy hazai boltban érdemes? Black Friday keretében esetleg olcsóbb lesz?

(#29) gumisxxx


gumisxxx
tag

Hello! Az Alzában most 12800ft.

[link]

[ Szerkesztve ]

Asus m2n-e,AMD Athlon 64 X2 5600+,Gigabyte Radeon R7 250 OC 1GB 128bit DDR5 PCI-E GV-R725OC-1GI,4GB Kingmax KLDD48F-A8KB5,Western Digital 320GB WD3200YS-01PGB0,chieftec gps-400aa-101a

(#30) batagy válasza gumisxxx (#29) üzenetére


batagy
őstag

Köszi! Be is rendeltem. 40 USD-s árhoz összemérhető ez, akkor nem éri meg Kínából rendelni.

(#31) DGery


DGery
aktív tag

Sziasztok!
Minek milyen tapasztalatai vannak vele? Milyen a SW-es támogatása iOS alatt?

Köszi :)

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#32) Extrastylus


Extrastylus
friss újonc

Mi band 5.
Tapasztalatok.
1. Betuket ekezeteket tokeletesen kezeli.
Illo volna vagy a tesztet frissiteni, vagy valami mast..... :C
2. A zenelejatszas, -konformizalt leptetes-totalis hulyeseg.
3. Mindenfele adatmeres valotlan, es szanalmas amit tud a cucc. Gyakorlatolag semmi sem stimmel. Viszont mas gyartonal sem.
4. A legfobb problema, a miniatur, es ezert okafogyott kijelzo. Minyurka kis molyfingnyi betucskek, szamocskak......vicc.
Lefutok 4 km tavot, kikopom a tudomet, es a baratsagos erdei uton izzadsagtol fatyolos szemekkel, a helyi feherzaj , (madarcsicserges) alatt azt fogom skubizni, hogy b....ki, nem latom. 3 as, vagy 8 as?
Hagyjuk mar.
Es ne mondjatok, hogy szarul latok, mert nem. De ezt szimplan nem ertem, hogy a nyilvanvalo fillerb.....as hozadeka, miert nem szelesebb legalabb 6 mm el? :R
A szamlapok 99,99999999999999 szazaleka epp ezert hasznalhatatlan. - 9 es betumeretet ki a fene lat?????
5. Pozitiv. Imadom. A hivasokat, ertesiteseket kijelzi, vegulis csak erre hasznalom, ezert vettem.
Bal kez normalis automata ora, jobb kez ez, hivasjelző.

👍

(#33) gidano


gidano
tag

Sziasztok!
Lassan készülget a Zepp alkalmazás fordítása, használjátok egészséggel!
A blogon mindig megtalálod az aktuális frissítést és a részleteket!

SymPDA Android Blog! - https://sympda.blog.hu Használjuk magyarul az Androidot!

(#34) fclub


fclub
tag

sziasztok!
nem tudja valaki, mi lehet a bibi? ha elindítok egy szabadtéri futást a karkötőn, az útvonalat nem rögzíti rendesen. jó, ha az útvonal negyedét rögzíti. be van kapcsolva a gps. a telefonon megnyitom a zep-et, a karkötőn elindítom, feldobja a telefonon a fenti sávban, hogy elindul a mérés, de amikor hazaérek és visszanézem, a térképen csak az útvonal egy része látszik. a karkötő dolgozik végig. a lépésszám, kalória, pulzus stb. az mind meg van, csak az útvonal nincs. már kipróbáltam többször, mindig így van. előtte a mi band 4-nél ilyen soha nem volt. mondjuk ott mindig az alkalmazásból indítottam a dolgot, nem a karkötőről. itt viszont nem találom az alkalmazásban, hogy lehetne onnan indítani. :W

(#35) petymek válasza gidano (#33) üzenetére


petymek
senior tag

Köszönjük.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#36) ShadowK


ShadowK
tag

Sziasztok!

A Mi Bandage appban hogy lehet beállítani a transliteration-t? Sehogysem találom, de az app screenshotjain rajta van.
A Google Calendar notification-okban van pár fura karakter, négyzetben kérdőjel általában, és gondolom ezzel meg lehetne oldani.

(#37) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Be lehet valahogyan állítani, hogy a pulzust mutassa alapértelmezettként, ha hozzáérek a kijelzőhöz, vagy ha felébred a kijelző?

(#38) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Hogy lehet visszanézni a felvett pulzust?
A ZEPP-ben nem lehet ránagyítani a rögzített eredményre.

(#39) batagy


batagy
őstag

Éjszakai alvás-minőség figyelésére használta-e már valaki?

(#40) feloman


feloman
aktív tag

Be lehet állítani olyan watchface-szt, ami mutatja.
De szerkeszteni is lehet az alapértelmezett watchface-eket, ha hosszan nyomod a főképernyőt.

felo

(#41) feloman


feloman
aktív tag

Nekem mi band 5 van, minden nap rajtam van alvás közben, mindig nézem hogy mit mért. Gondolom sokan használjuk erre a kütyüt ;)

felo

(#42) batagy válasza feloman (#41) üzenetére


batagy
őstag

De hol analizálod ki az eredményt? Zepp-ben?

(#43) feloman válasza batagy (#42) üzenetére


feloman
aktív tag

MI Fit-ben, de nem hiszem hogy nagy különbség lenne a két program között.
[link]

felo

(#44) batagy válasza feloman (#43) üzenetére


batagy
őstag

Köszi! :)
Mindenképp meg akarom nézni!

(#45) batagy válasza feloman (#41) üzenetére


batagy
őstag

Két éjjel már használtam a Band 5-öt. Nekem azt mutatja, hogy nagyon kevés mélyalvásban vagyok. Kb 10 perc. Az összes többi (8-9 óra) könnyed alvás. :(
A pulzust és SPO2-t viszont nem mérte.

Tudom, a Xiaomi verzióban nincs SPO2 mérés, de a pulzust méred éjjel?

[ Szerkesztve ]

(#46) batagy válasza batagy (#45) üzenetére


batagy
őstag

Bekapcsoltam a légzésfigyelést az alvás közben (beta funkció).

Így most egész más eredményeket kaptam.
1 óra 20 perc mélyalvás. 1 óra REM, és 4 óra könnyed alvás.

Az alvás megfigyelésnél ha a légzés figyelést nem vesszük figyelembe, akkor minek alapján számolja az alvási fázisokat?

(#47) feloman válasza batagy (#45) üzenetére


feloman
aktív tag

Nekem percenként méri a pulzust. Nekem is mindig kevés az alvásnál a mély és a REM szerinte. Én csak az alvás hosszát nézem, a többi adat szerintem nem mérvadóan adja vissza.

felo

(#48) feloman


feloman
aktív tag

Elég jónak tűnik akkor az amazfit, hogyha benne van a légzésfigyelés is a frissítéssel - gondolom az SPO2 mérés miatt tudja ezt. Most kaptam meg ezt a Mi Band 6.
[link]
Amúgy ebben a videóban sem értékelte valami jóra az alvásminőség figyelést a tesztelő.
Gondolkodtam a váltásra a Mi band 5-ről, a 6-ra, de több infó alapján nem lenne nagy előre lépés ezek szerint. Amire nekem kell, azt még ez bőven tudja, előrelépés drágább eszköztől lehetne várni - pl. Garmin - de arra sajnálom a pénzt :D

felo

(#49) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Szóval Amazfit Band 5-ről van szó.

A ZEPP alkalmazás nekem inkonzisztensen mutatja az alvás analízisét. Ami azt jelenti, hogyha belemegyek a részletekbe, akkor nem az aznapi éjjeli adatokat mutatja, hanem a megelőző éjszaka adatait.

Például: a mai (2021.06.23-ról 24-re éjjel): a főképernyő:

Viszont, ha belemegyek a Sleep score részletekbe, ezt látom:

Ez az alvás nem a ma éjjeli alvást mutatja, hanem a megelőző napit, ami 2021.06.22-ről 23-ra éjjel volt. Látszik is a kiírt dátumból. Tehát nem a 2021.06.23-ról 24-re történtet mutatja. Az is látszik, hogy eltér a kettő.

Sajnos mindkét nap éjjel 2 körül feküdtem le, lehet hogy ez zavarja össze az appot? Lehet, hogy úgy van leprogramozva, hogy nem a legutolsót jeleníti meg, hanem azt ami az előző napon indult. Jelen esetben ma 24-e van, és veszi a 23-án indult alvást, ami - miután mindkét nap éjfél után feküdtem le - akkor az előző napi alvás lesz, nem a legutolsó.

Nálatok jól működik?

MÁS: Hogyan tudok belemenni régebbi dátumok alvás analízisébe?

Van-e olyan app, amit a ZEPP helyett az alvás analízisre lehet használni (az Amazfit-hoz) , és visszamenőleg is meg lehet nézni az eredményeket?

(#50) Danielo válasza batagy (#49) üzenetére


Danielo
csendes tag

Hello,

Segíts már nekem légyszi...hogyan tudom a zepp appban a képernyőt sötétre váltani, mint az első képeden látható?
Köszönettel, üdv D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.