Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) Kolondrum válasza L4D1K (#2099) üzenetére


Kolondrum
félisten

Fólia, lencsvédő link fentebb nálam.
Gcam friss
De van 08.01-es is valahol.

ArN! Mostmár én is várnék egy szoftvert.

[ Szerkesztve ]

(#2102) prolad válasza nfsu17 (#2075) üzenetére


prolad
őstag

A topikban mindig azok lesznek többen, akiknek valami nem jó, akinek jó, az többnyire örül és használja.
Elég jó a telefon, a szoftver valóban olyan Xiaomis, tehát kicsit jobban eszi az akksit a kelleténél készenlétben, meg a szokásos MIUI memóriakezelés (amit kb az összes gyártó átvett) egyszer végigmész az appokon, beállítod ami kell. Volt gond az óra/időjárás párossal és a kamera nehezen indult, ezt kb. az első frissítés megoldotta, más appokkal nincs gondom és a hangerőt is tudom állítani, szép is lenne, ha nem.
SOT még mindig felhasználófüggő, valaki kihoz 10+ órákat, valakinél 4-5 a max, rengeteg telóm volt az elmúlt években, ez a felső mezőnyben van.
Kamera olyan amilyen, szerintem lehet vele elég jó képeket lőni, árkategóriának megfelelő. Talán javítanak rajta, de inkább nem.

Lassan 1 hónap (július 4.én vettem) használat után elégeett vagyok és nyugodtan tudom ajánlani. Csak állj hozzá reálisan, ez még mindig egy 100-120k-s ársávban versenyző, de ha a k20-at nézem, akkor 80k-s ársávba készült telefon. Lehet, hogy mindent tud amit a flagshipek, de nem pont olyan minőségben.

Ha meg notchmentes high end telefon kell jó szoftverrel, akkor OP7 pro, csak az ugye egy lépcsővel magasabb árszint. Vagy ugyanezt Samsungban 200k (vagy több?), A80 néven, kisebb akksival, beszédhangszóró és jack nélkül és kérdéses élettartamú kameramechnaizmussal.

Xiaominak meg át kéne állni gyári droidra (ahogy például érdekes módon Black shark 2 azzal jött, ha jól emlékszem), egyszerűbb lenne mindenkinek.

(#2103) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Na alakul ez. Szűk 60% akkura jut 5 óra SOT. 3-as ülj le. :D

(#2104) ArN! válasza prolad (#2102) üzenetére


ArN!
csendes tag

Nálad működik a hívóazonosítás?
Engem eléggé zavar az, hogy nem tudom beállítani. :Y

(#2105) Kolondrum válasza ArN! (#2104) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez nem megy nektek?
[link]

(#2106) ArN!


ArN!
csendes tag

Igen, ez! Látom nálad jó.

Beállítások olvasása.... kicsit tölt aztán kiírja, hogy Hálózati vagy Sim-kártya hiba.

(#2107) Faby


Faby
senior tag

Csak egy kérdés (még nincs meg a készülék), hogy a kétféle gyári rom közül az EEA , azaz az Európai Unióra szabottban is benne van a TD-SDCMA alapbeállításnak, és eszi emiatt az akksit a cellakészenlét?
Vagy az EU-ra szabva csak azt jelenti, hogy az idióta GDPR miatt néhány dolgot kicsontoztak belőle?
Nem az lenne az alap, hogy ha EEA rom, akkor alapból a GSM/WCDMA/LTE az alapbeállítás?

Illetve érzek egy kis kavart a romok körül.
Sokan emlegetnek EU romot, de szerintem azzal nem mindenki van tisztában, hogy az mit is jelent.
Van a gyári Global Stabil rom, szerzője a MIUI Official Team, aktuális verzió a hivatalos honlap szerint V10.3.9.0.PFJMIXM (MIUI10)
Van a gyári EEA stabil, ez az Európára szabott, szerzője szintén a MIUI Official Team, aktuális verzió a hivatalos honlap szerint V10.3.10.0.PFJEUXM (MIUI10)

És bár szerintem keveseket érdekel errefelé, van egy Oroszországra szabott rom, szerzője szintén a MIUI Official Team, aktuális verzió a hivatalos honlap szerint V10.3.8.0.PFJRUXM (MIUI10)

És van a xiaomi.EU rom, ez Custom rom, nem gyári, szerzője a xiaomi.eu csapata, de ez nem hivatalos gyári rom! Mai kiadás a legfrissebb, verziója MIUI 10.5 9.8.1
Ez csak nyitott bootloaderrel és custom recoveryvel (TWRP) rakható föl, míg a hivatalos gyári romok a frissítővel, zárt bootloaderrel is felpakolhatók (azt hiszem, de nem biztos, hogy az a lényeg, hogy újabbnak kell lennie a felrakandó romnak a fentlévőnél)

Ez utóbbi és az előző nem keverendő! A xiaomi.EU romot nem lehet a gyári frissítővel fölrakni!

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#2108) kurion válasza ArN! (#2106) üzenetére


kurion
senior tag

Szolgáltatóit oldalról nincs engedélyezve a hívószám kijelzés, valószínűleg.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#2109) Darko_addict válasza ArN! (#2104) üzenetére


Darko_addict
őstag

Nálam sem működött. Hamarosan felhívom a szolgáltatót, hogy segítsen, mert Telekom FAQ-ban azt olvastam, hogy a szerződésben benne van, melyik legyen az alapértelmezett. Nem értem, hogy lett Rejtve az alap, de ebben tudnak segíteni ők. U.i.: A Telekom alkalmazást feltettem, nekem sajnos nem volt benne állítási opció, pedig többször átnéztem minden menüt.

GCAM működik Root/PropBuilder módosítás nélküli is már?

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#2110) PowerBuldog válasza Darko_addict (#2109) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Gcam működik.

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#2111) ArN!


ArN!
csendes tag

Én már beszéltem egy ügyintézővel és állítólag minden rendben van, jeleznie kéne, nem tudott mit csinálni. És az az érdekes, hogy visszateszem a régi telefonomba a kártyát és ott meg tudom állítani.
Az alkalmazásban nekem sem volt. Ki érti ezt!? :F Jó lenne, ha megoldódna, mert nagyon nem lenne jó, ha azért nem vennék fel, mert privát számként jelenek meg....

(#2112) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Van már aki nyitotta a BL-t? Mennyit kell most várni? Poco-nál 72 óra volt ha jól emlékszem.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#2113) Darko_addict válasza PowerBuldog (#2112) üzenetére


Darko_addict
őstag

Jaja, ugyanaz a 168 óra. :(

Nekem tegnap elkezdett zörögni valami a telefonban. :D Redmi 5 Plus ugyanez volt. Nem ejtettem le soha se ezt, se azt. Ha kocogtatom a hátlapját, legfelül, valami zörög benne, mintha levált volna. Ha rángatom a telefont semmi, kopognom kell az ujjammal a hátlapon. :Y :D

Uh, ennek a Gcam-nak több hátránya van, mint előnye...
- No EIS
- Video 60fps doesn't work
- Slow Motion Mode doesn't work
- Change to Main Lens to go to Settings or else will FC
- Lens Distortion in Ultrawide Lens
- Black Crush (it's actually exactly the same as on the Pixel 3 now)
- Focus Tracking is disabled on purpose (on 6.2 enabling it causes video mode to crash the app)
- Ultrawide is 12MP only (raw is saved with the full 16MP)

KNOWN BUGS:
- After using Tele camera, resolution goes down to 8MP also for main camera
- Crash if trying to access settings from other camera except main

Azok után, hogy a kamerák funkciójának a fele nem működik, miért preferáljátok, preferálná valaki?

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#2114) mayacska válasza Darko_addict (#2113) üzenetére


mayacska
csendes tag

erre gondoltam.

(#2115) prolad válasza ArN! (#2104) üzenetére


prolad
őstag

Telenor+Vodafone kártya van, azokkal igen, de ezzel sose volt gondom.

(#2116) South Velen válasza Darko_addict (#2113) üzenetére


South Velen
addikt

A kamera zörög benne, AF kamerák szinte mind zörögnek.

(#2117) Kolondrum válasza Darko_addict (#2113) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem is, de a note 7 is. Kamera. De magától nem zörög csak ha kopogtatod. Normális.

[ Szerkesztve ]

(#2118) Darko_addict válasza South Velen (#2116) üzenetére


Darko_addict
őstag

Köszi srácok, megkönnyebbültem. :)

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#2119) grizlisandor válasza #22743424 (#1931) üzenetére


grizlisandor
addikt

El is tűnt, mára el is tűnt; így nem bizonyít semmit.

(#2120) ArN! válasza Kolondrum (#2117) üzenetére


ArN!
csendes tag

mayacska- nekem sincs ilyen opció.
prolad - értem köszi.

Végignézegettem a lehetőségeket, a híváskorlátozásnál is ugyanez a probléma. Tök jó lesz, ha emiatt kell megválnom a telefontól... :DD

(#2121) Darko_addict válasza ArN! (#2120) üzenetére


Darko_addict
őstag

Sikerült elérnem az ügyintézőmet (nem a központot hívtam, hanem akinél kötöttem a szerződést) és segítőkészen átállított valamit és egy percce később már kiírta a számomat. Érdekes difi.

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#2122) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Valaki használ Nova Launchert? Nem tudom használni Full Display-jel, mert amikor felpöccintenék gesztussal, akkor nem az asztalra megy vissza, a Nova Settings-be. Gestuszvezérlés leírásánál az Home Screen kellene beugorjon pöccintés után. Eddig sem a MIUI-ban, sem a Nova-ban nem tudtam változtatni ezen, de hátha valaki okosabb.

Még egy jó AOD appot keresek, de eddig 4-ből egyik sem jött be. Egyiken nem ment az ujjlenyomatolvasó, másikon kevés volt az állítási lehetőség stb.

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#2123) PowerBuldog válasza Darko_addict (#2122) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Itt állítsd be a novában, hogy mit csináljon ha felhúzod.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#2124) erahurka


erahurka
félisten

Ha gesztusokkal irányítjuk a telefont az jól működik? Mert ugye a balról lapozás a vissza ha jól tudom, de sok appban az megnyitja a hamburger menüt. Ilyenkor mi történik? Honnan tudja a telefon, hogy hamburger menüt akarok vagy visszamenni? :F

(#2125) madoxx válasza erahurka (#2124) üzenetére


madoxx
aktív tag

Mindkét irányból tudsz visszát húzni.
Van okosság rá: ha a képernyő alsó részén húzod, akkor vissza funkció,
ha felül, akkor hambi.

(#2126) erahurka válasza madoxx (#2125) üzenetére


erahurka
félisten

Utóbbi jól hangzik. Amúgy a Samsung féle megoldás tetszene a legjobban, ahol csak lentről lehet húzni, de ott három helyről. De talán ez is megszokható.

(#2127) kristof123


kristof123
őstag

Megjött nekem is a telefon. Kék színben rendeltem és élőben eléggé meggyőzött, hogy nem választottam rosszul. Egyelőre még nem mondanék semmi mást róla. Még csak frissítettem és felpakoltam rá pár applikációt. Pár nap múlva (amikor az újdonság varázsa is elmúlik) beszámolok a tapasztalataimról.

Egy dolgot viszont elfelejtettem hozzá rendelni, Type-C kábelt. A sz.géphez kéne, hogy tudjam felpakolni rá a cuccaimat (zenék, filmek stb...). Ez megfelelő lenne?

[ Szerkesztve ]

(#2128) Kolondrum válasza kristof123 (#2127) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az egyik legjobb sztem. Nálam csak ez van hegyekben.

(#2129) South Velen válasza kristof123 (#2127) üzenetére


South Velen
addikt

Nem adták hozzá neked? Akkor pl mivel töltöd?

(#2130) madoxx válasza kristof123 (#2127) üzenetére


madoxx
aktív tag

A gyári nem megfelelő?

(#2131) Darko_addict válasza South Velen (#2129) üzenetére


Darko_addict
őstag

Én is rendeltem még kettőt. Egyikkel töltöm, másik a gépbe van dugva és felhozva az asztalomra, harmadik autóba lesz. Nem szeretem kihúzogatni állandóan.

+1 a UGreen termékeknek. Kíváncsiságból 5A kábeleket rendeltem most (2 méter), de vélhetően nem lesz érezhető változás, jó a 3A is.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#2132) devast válasza ArN! (#2106) üzenetére


devast
addikt

Nálam is ugyanez a hiba volt... nálam azután sikerült beállítani hogy átraktam 2G-re. De igen, bugos a rom...

(#2133) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Használ valaki a telefonnal mi airdotsot? (vagy eurbuds basicet)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#2134) ArN! válasza devast (#2132) üzenetére


ArN!
csendes tag

És tényleg :) így sikerült, de megpróbáltam még egyszer, többször már nem enged be. Viszont az első alakalommal átállítottam és le is teszteltem, működik!
Köszi!! :R

(#2135) kristof123


kristof123
őstag

(#2128) Kolondrum:
Köszi szépen a megerősítést, már be is rendeltem.

(#2129) Lidl Jacob és (#2130) madoxx:
Egy kábel kevés, nincs kedvem hurculni mindenhová, emellett a hosszúsága sem kielégítő számomra a gyárinak.

[ Szerkesztve ]

(#2136) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ajánlom mindenkinek, hogy itt időzzön el egy kicsit, mert rengeteg reklám dolgot ki lehet kapcsolni, persze van máshol is eldugva, de itt van a java.
[link]

Illetve ujjlenyomat.. nem ment nem volt jó. Megoldás! Kéz mos, nagyon alaposan, régiek törölve és nagyon változatos pozíciókban újra tanít mindent. Azóta kiváló!

[ Szerkesztve ]

(#2137) nfsu17


nfsu17
veterán

Aki majd innen rendel és megkapta, majd írja meg, hogy milyen sw, az mennyire bugos, vagy jónak tekinthető-e...stb. Köszi. Én csak onnan rendelném.

(#2138) Whist


Whist
aktív tag

Na, én is csatlakoztam egy kék 128GB verzióval. Elképesztő milyen gyönyörű maga a készülék.
Smartshopos vásárlás, 115k+1 év gari 8k-ért.
Akkuidőket illetve képeket majd a héten.

(#2139) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Itt a legújabb China Weekly AOD verziója, bár nekem sajnos nem működött (nem módosult a gyári).

[Cikk], link a legfrissebb [Bétához].

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#2140) Kolondrum


Kolondrum
félisten

1

2

3

(#2141) NemMo


NemMo
őstag

A mai fogyasztásom


Nem rossz

(#2142) szpali


szpali
addikt

Vettem egy kéket én is ma a Lurdyban... :U
Meglássuk szeretni fogom-e :)
¯\_(ツ)_/¯

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#2143) mrszitya


mrszitya
senior tag

Kamera összehasonlító tesztek

1. Sony IMX586 Comparison Review: Five 48 MP smartphones face-off in a camera duel
2. Smartphone Camera Comparison: Pixel dominance in the midrange

A Google-féle szoftveres algoritmus még mindig jobb tud lenni kedvezőtlen vagy rossz fényviszonyok esetén, bár már helyenként a többiek is egész tűrhető képet tudnak lőni ilyenkor vagy akár jobbat is alkalmanként. Másrészt viszont a Google fejlesztőgárdája még nem dolgozott ezekkel az új szenzorokkal, így minden bizonnyal maradt még bennük potenciál.

Snap Camera HDR-t, már csak kevesen használják, de Low Light módban (LLM) ezzel a szenzorral is tud határozottan jobbat lőni, azon pár fotó alapján, amit nagy nehezen találtam.

Megjegyzés: az 1. tesztben a "nagytesó" Mi 9 szerepel, de az a fotós képességei tekintetében teljesen azonos a 9T-vel (a kamera szoftver "hangolásában" persze lehet eltérés). A 9T-ben ugyan egy más azonosítójú Sony szenzor van (IMX582), de ez mindössze annyiban különbözik az IMX586-tól, hogy 4k-ban nem tud 60fps-t, melyet viszont az SD730 úgysem támogatna. Állóképek tekintetében megegyező képességűek. link

(#2144) beers válasza beers (#2076) üzenetére


beers
addikt

Nos felraktam egy volumen widgetet és láss csodát hirtelen működni kezdett a gombos hangerőszabályzás..... Valami szoftveres bug volt!

M&N

(#2145) Kolondrum válasza NemMo (#2141) üzenetére


Kolondrum
félisten

10%/60 perc sot megy, ha végig nyomom. Amúgy nem.
Látom neked sokat jó a térerő. Van is :D

[ Szerkesztve ]

(#2146) erahurka válasza mrszitya (#2143) üzenetére


erahurka
félisten

A második linken nagyon gyenge éjjel a 9T, ennél azért láttam már a neten jobb esti képeket is vele. A Pixel 3a meg egy csoda 😱

Gcamos 9T fotók vannak valahol? Jó lenne megnézni mit tud vele.

(#2147) erahurka válasza erahurka (#2146) üzenetére


erahurka
félisten

Találtam egy videót: [link]

Éjjel jelentős a javulás, de extrém körülmények közt ez is elvérzik. Fura, mert amúgy pixel binninggel nagyobbak a képpontok mint a Pixel 3a-nál.

(#2148) Attas válasza Whist (#2012) üzenetére


Attas
aktív tag

Tőlük vettem 2 hete. Az említett elírás miatt leveleztem velük előtte, nehogy meglepődjek. Azt a választ kaptam hogy elírás. A telefon nevét kell néznem. Amennyiben a "Globál " szó benne van, úgy garantált a B20 támogatás. így is volt: remek telefon, egyenlőre csak pozitívumokat tudnék mondani!

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#2149) South Velen válasza NemMo (#2141) üzenetére


South Velen
addikt

Ez tényleg jó. Jó lenne tudni sokaknak miért fele ennyi. :D valószínűleg szoftveres dolgok állnak a háttérben.

AOD-t használsz?

(#2150) NemMo válasza South Velen (#2149) üzenetére


NemMo
őstag

Nem használok, mert nekem a lényeg a viber üzenetek kijelzése lenne, de azt nem tudja

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.