Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Whist válasza szabi__memo (#1799) üzenetére


Whist
aktív tag

Nem baj, hogy az még gyatrább képeket lő, jóval lassabb az ujjlenyomatolvasó és a proci is gyengébb... jóaz,nem? :DD

(#1802) NemMo


NemMo
őstag

Ha hiszitek, ha nem ez a mai termés kizárólag wifin használva
Szerintem ez igen jó, ilyet a poco sem tudott ugyanilyen körülmények között.

[ Szerkesztve ]

(#1803) Darko_addict válasza enginev3.0 (#1730) üzenetére


Darko_addict
őstag

Ha valakinek ilyen készüle van, meg tudja erősíteni, hogy mindegyiken ennyire nagyban és jól láthatóan vannak a feliratok? Főképp a CE-re és a kukaikonra gondolok. :D

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#1804) aero. válasza Darko_addict (#1803) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Igen

(#1805) floratm válasza szabi__memo (#1799) üzenetére


floratm
senior tag

Ezen samsungoknak ráadásul szarszung a kamerájuk is, messze elmarad a t9 töl

(#1806) grizlisandor válasza Whist (#1784) üzenetére


grizlisandor
addikt

Legyen egy B tervem, mert benne van a levegőben, hogy kelleni fog a 14 napos ellásás lehetősége.

(#1788) twollah1976 & (#1789) Graphics:
Nem tudom hol olvastátok ezeket? Hogy én DSLR-t akarok. :DDD Én azt írtam, ha elolvastátok(?), hogy a nappali felvételek jók, meg hogy nem értek egyet Zsolt mondandójával a látottak alapján. Az esti képekre a gcam a megoldás, videókról meg volt itt topikon belül többször szó, az meg nem volt újdonság. ;]

(#1807) laci laci válasza szabi__memo (#1799) üzenetére


laci laci
addikt

Nem az új szériás és max kettő. Én az s8, s9-re gondoltam, azok voltak és 3.5 óra kijező időt hozott.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1808) szabi__memo válasza laci laci (#1807) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ja, a legtöbb valóban ilyen gyatra

(#1809) PowerBuldog válasza floratm (#1805) üzenetére


PowerBuldog
veterán

9T. A t9 az teljesen mást takar ;)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#1810) NemMo válasza PowerBuldog (#1809) üzenetére


NemMo
őstag

Nem t9 terminátor jött vissza megölni Sarah Conort? :))

(#1811) szuladam válasza grizlisandor (#1806) üzenetére


szuladam
aktív tag

Én egyetértek veled és értem mire gondoltál. Ha ez nyugtat :DDD csak hogy ne érezd magad kitaszítottnak

[ Szerkesztve ]

(#1812) gyvince válasza szabi__memo (#1787) üzenetére


gyvince
senior tag

Számora jobb meg is vettem... Csak azt nem érte hogy olyat vartok el amit a Samsung s10 vagy. P30 pro tudd meg lehet venni azokat is és verni a képekre hogy milyen jó nekem a mate 10 pro is jó volt sötétbe de engem pont nem erdekelt a kamera ha fotozni akarsz azt ne telefonnal tedd....

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#1813) undercover


undercover
senior tag

Üdv! A 4G felett mit jelent az a kis plusz jel?

Az akksi pedig nálam nem merül gyorsan.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#1814) Graphics válasza undercover (#1813) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

4G+

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1815) erahurka válasza Graphics (#1814) üzenetére


erahurka
félisten

Eddig szerintem magától is eljutott.

(#1816) Graphics válasza erahurka (#1815) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Morcosan keltél? ;] 4G+-ra szerintem egy Google kereséssel rá lehet találni....

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1817) lacentos válasza undercover (#1813) üzenetére


lacentos
aktív tag

"4G+ hálózatán maximálisan 300 Mbps letöltési sebességgel netezhetsz megfelelő díjcsomag és készülék használata esetén. "

(#1818) erahurka válasza Graphics (#1816) üzenetére


erahurka
félisten

Egy hét szabi után ma dolgozom először, szóval igen :DDD

(#1819) pandur99 válasza erahurka (#1792) üzenetére


pandur99
aktív tag

Éjjel egy DSLR is szar képeket lő, ha kitobjektívvel használod, jó képekhez mélyen a zsebbe kell nyúlni. A méretről, súlyról nem is beszélek.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#1820) SybenX válasza pandur99 (#1819) üzenetére


SybenX
őstag

+1 Az éjjeli fotózás már millió forintos kategória a fotózásban. Alapvetően minden telefon este használhatatlan egyszerűen fizikai korlátok miatt. Az ami miatt eltérnek a képek egyes telefontípusok között az nem más mint a szoftver. Kinek mennyire jól sikerült algoritmussal sikerül javítani a képet, aminek sokszor a valósághoz köze sincs. Ott van pl a p30 pro, aminek a kamerájától mindenki el van ájulva, pedig az egész csak egy szoftveres trükk. Fotózzák vele a holdat, az felismeri hogy ekkor mi a dolga és rajzol szoftverrel egy holdat... Hát erről szól az éjszakai telefonos fotózás.
De ugyanezt lehet mondani DSLR-re is, ahol rawban célszerű fotózni, mert az alap képek ott se fényesek éjszaka. Majd utána órákat töltenni az utómunkával több éves emberi tudást igénybe véve és akkor az emberek azt várják el egy telefontól, hogy ezt pár másodperc alatt készen kapják.... És igen volt tapasztalom belepillantani az igazi fotózásba 2 éven keresztül "rendes" géppel(120k gép + 60k -s f2.8-as obival) ahol kb 2-3 éjszakai fotót csináltam és komoly utómunkával se lett jó, mert egy közel 200k-s gép sem alkalmas esti fotózásra.
Továbbra is azt mondom, hogy gcam-mal egy telefonhoz képest teljesen jó képeket lehet csinálni.A google jól eltalálta a szoftvert, a xiaominak pedig ez sosem volt az erőssége, illetve szándékosan nem teszik mivel ez az olcsóság ára, ugyanis jó szoftvert csinálni a legnehezebb és a legtöbb pénzt igényli. Ezért olcsók a xiaomi telefonok pl egy google pixel-hez képest, ha már gcam-mal jövök fel.

[ Szerkesztve ]

(#1821) PowerBuldog válasza SybenX (#1820) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Én Canon 70D-vel (nem 120k) és F1.4-es Sigma obival (ez se 60k) is fotóztam évekig. Na most nem kimondottan éjszaka, de már simán beltéren is azért egy sima fotó már nem mindig volt a helyzet magaslatán.
Éjszakaihoz meg egyenesen állvány kellett.

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#1822) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ezt egy 1300D-vel lőttem, egy 40 ezres Canon 70-300-as obival, manuálban, egészen elégedett vagyok vele. Viszont ha nem holdat kell fényképezni, akkor elvérzik sötétben. Ez is egy olcsó kamerának számít. Nincs rajta utómunka.

De a tökéletes nem itt kezdődik, nem is értem némelyik ember mit vár egy telefontól. Csináljon olyan képeket, hogy 500x-osan belenagyítva is meglehessen számolni a szőrszálakat, ingyen vagy olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#1823) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na a héten érkezik a kék variáns is a Lurdy-ba elvileg.

Arra pályázok erősen :D Kérdés, hogy megéri-e leváltani a Poco-t, annyira jó igásló.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1824) PowerBuldog válasza aero. (#1822) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Ez még az offon belül is offos lesz: Canon 70-300 40e? Hirtelen felindulásból 160e körüli árat találtam csak.

Engem meg annyira felk*r már, hogy még mindig semmi infó a gearbestes rendeléssel kapcsolatban, hogy lassan örülni se fogok tudni a telefonnak, ha végre megjön.

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#1825) grizlisandor válasza szuladam (#1811) üzenetére


grizlisandor
addikt

Pacsi :B

Még mindig nincs fent a telefon a webshop-ban. :U

(#1826) aero. válasza PowerBuldog (#1824) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

[link] Belépőszint ez is. Csak 75-ös, elírtam, nem mindegy árban. :D

Gearbesthez: 2 telefont rendeltem onnan az elmúlt 1 hónapban, egyiknél sem változott a tracking, sőt még mindig waiting for delivery, de mindkettő megérkezett időben (uk, 5 munkanap, össz 8 nap). szerk.: Arról viszont értesítettek, hogy fel lett adva, de ennyi volt.

[ Szerkesztve ]

(#1827) PowerBuldog válasza aero. (#1826) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Nálam jelenleg több mint 10 munkanap a feladás óta.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#1828) Darko_addict válasza Graphics (#1823) üzenetére


Darko_addict
őstag

Nem tudod, a feketével együtt?
Nem vagyok határozatképes a piros és fekete között jelenleg. :U

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#1829) Graphics válasza Darko_addict (#1828) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Fekete nem most jön.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1830) aero. válasza PowerBuldog (#1827) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Magyarországra nekem mindig 2 hét kereken a Gearbest +/- 1 munkanap. A 16. nap után írnék nekik, ha addig semmi, a 14 napot muszáj leszel megvárni.

Az UK-be 5-6 munkanap alatt szállítanak, mindig. A magyarországi nem tudom melyik országba érkezik először.

[ Szerkesztve ]

(#1831) erahurka


erahurka
félisten

Nem értem miért olyan nehéz felfogni, hogy vannak páran, akik nem DSLR minőséget várnak, csak jobbat ennél a szintnél. De ti vagytok egyébként a kapitalizmus kedvencei, mert megelégszetek a szarral, aztán nekiálltok vasvillával védeni.

(#1832) aero. válasza erahurka (#1831) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Értem. Még mindig várom szerinted mi jobb ennél, ami hasonló áron van hasonló tudással. Meg, hogy miért nem azt veszed?

(#1833) gyvince válasza erahurka (#1831) üzenetére


gyvince
senior tag

ha jobbat vársz semmi baj akkor NE VEDD MEG ESZT.....vegyél jobbat....

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#1834) Darko_addict válasza erahurka (#1831) üzenetére


Darko_addict
őstag

A kamera minőségét félretéve (nincs véleményem róla) nem tudok neked igazat adni. A kapitalizmus kedvencei azok, akik előrendelik a PC/konzoljátékokat hónapokkal a megjelenés előtt, akik sorban állnak 24-48 órával korábban a legújabb iPhone-ért, akik megveszik a 340 ezer forintos S10+-t 2 és hűséggel, aminek a végére 400 ezret fizetnek érte. A vadkapitalizmus ellenzői azok, akik Xiaomikat vesznek. Akik egy olyan cégtől vásárolnak, ami hasonló minőséget és teljesítményt nyújt, mint azok, akik 50 ezerrel drágábban hirdetik a hasonló tudású telefonjaikat. A okostelefonok árai nagyon elszálltak, évről évre jelentősen nő az újaké. Erre jön egy kínai gyártó, aki évek óta építgeti az imázsát, próbálja megveti a talpát Európai piacon, küzd ellene, hogy "gagyi kínaiként" gondoljanak rá, kínál egy olyan telefont, mint az Mi 9T nagyon baráti áron. Én összeteszem a kezem, és megveszem, mert enélkül - és a többi "kínai vacak" nélkül - maradnának a Samsungok - amit vagy megveszel relatíve olcsón és hiányt szenvedsz pár dologban, vagy iszonyat magas áron és lenyeled, hogy egy év alatt min. 100 ezret esik az értéke; már ha megtehetik, hogy 200 ezer Forint fölé menjenek telefonvásárlás terén. Én sajnálom, hogy a OnePlus is átcsapott a másik oldalra, mert nem ezzel a mottóval és filozófiával kezdte vagy folytatta még pár éve.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#1835) stingy2 válasza erahurka (#1831) üzenetére


stingy2
senior tag

Miert gondolod, h egy telefonnal mindenkinek a no1 szempont a foto?
En pl evente max 100 kepet lovok nappal kozelrol teloval. Ha meg olyan helyre megyek, ahol fontos a pillanat elkapasa jo minosegben akar kulteren, akar benn, akkor viszek fenykepezot.
Egyebkent ar ertek aranyban a 9T nekem tokeletes.
Mutass 90.000 ert jobbat es meghajolok a tudas elott:)

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#1836) madoxx


madoxx
aktív tag

Szerintem jobb kamerája van mint egy dslr-nek!!!4!!
/Trolling off :)

Van valakinek tapasztalata Mi Globe rommal?

Note 4-et nyüstöltem sokáig, de a MIUI-t hamar elengedtem, AEX-szel használtam, az nagyon bejött.
A 9T még elég friss, ilyen rom-ok még nincsenek.
Xiaomi.eu rommal szemeztem eddig, most került képbe a MI Globe.

[ Szerkesztve ]

(#1837) NemMo válasza erahurka (#1831) üzenetére


NemMo
őstag

Nekem egy telefon fotós képessége nincs a listámon, hogy mit nézek egy telefon vásárlásakor. Egyszerűen hidegen hagy a fényképezés, mert évente csinálok kb 7-10db fotót. Lehet ezért is olyan vonzó márka nekem a xiaomi, mondjuk a mi 8 szerintem elég jó képeket csinált. Ha neked ez a telefon nem megfelelő, akkor szerintem ereszd el.

(#1838) Darko_addict válasza madoxx (#1836) üzenetére


Darko_addict
őstag

A Mi Globe-ot nem ismerem, de Note 4-en és 5 Plus-on is Miui.eu ROM-okat használtam teljes elégedettséggel. Első dolgom az lesz, hogy kérvényezem az unlockot és teszem fel, addig nem is lakom be a telefont. A Miui.eu-nál nekem még jobban tetszett egy orosz-kínai kooprodukció, a Miui.PRO. Minimális pénzt kell érte fizetni, másfél dollár egy hónapra. Ha nem vagy nagy frissítgetős fajta, akkor ki is lehet hagyni időszakot. Én pár hónapig fel voltam irakoztva a frissítésekre, de minden oroszul van (maga a ROM persze nem), amikor segítség kellett, senki nem válaszolt, így visszatértem EU-ra. A Pro jobban modifikálható, jobban testreszabható.

Root, recovery van már hozzá?

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#1839) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Én a kutyámat szoktam leginkább fotózni. De ha elkezd megőrülni, akkor nincs az a kamera ami jó képet tudna csinálni róla. :DDD

(#1838) Darko_addict: "amikor segítség kellett, senki nem válaszolt"-> akkor megéri fizetni érte, ha más ingyen is fejleszt és segít

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#1840) Graphics válasza gyvince (#1833) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

*ezt

erahurka: Nem adnak még egy hét szabadságot, ha kiderül, hogy a fórumon töltöd a munkaidődet? ;]

Kezd egy kicsit erős lenni, hogy lassan lehülyézel mindenkit, meg ez a kapitalizmus kedvencei is sok... Ne legyél Kkromer...

Ha nem tetszik, ha nem szeretnél ilyet, rendben, attól hogy ekézed a fórumozókat, attól még valakinek ez tökéletesen megfelel.

Tovább kell lépni, nem pedig elmondanod ugyanazt x*x.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1841) erahurka válasza Graphics (#1840) üzenetére


erahurka
félisten

Na várj. Ki kezdett hülyézni kit? Én felvetettem, hogy azért az éjjeli képek lehetnének jobban. Erre az egész topik nekem esett, hogy mit akarok DSLR-t, meg hogy nem telefonnal kell fotózni, meg hogy ennyiért mit várok...

(#1832) aero.: A Mate 20 pl. picit drágábban jobb képeket lő. És azért nem azt veszem, mert notch van a kijelzőn. Eléggé leszűkíti a kört, ha az embernek nem jön be. De amúgy a P Smart Z sem lő sokkal gyengébb képeket. De várom a Mobilarena tesztet, hátha Bone, Bog, vagy Alice Wake írja majd, és akkor lehet következtetéseket levonni a képekből.

[ Szerkesztve ]

(#1842) Graphics válasza erahurka (#1841) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mi ezt, a kapitalizmus gyermekei és kedvencei nem tudjuk megmondani... :U Viszont ha megveszed, beállsz a sorba.. Innen szép nyerni :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1843) madoxx válasza Darko_addict (#1838) üzenetére


madoxx
aktív tag

XDA-n van unoffical TWRP, többen használják már.
Meglepett hogy a nyitási idő nem 72 óra volt, mint a note4-nél, hanem 1 hét.
Nekem most járt le pénteken, csak még nem jutottam el odáig, hogy tudjak vele foglalkozni.

(#1844) aero. válasza erahurka (#1841) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Jó-jó, tény, hogy a xiaomi (de minden más) fossa magából a telefonokat, már szinte alig lehet követni. Meglátásom szerint mindegyiknél hagynak egy kis kompromisszumot, nincs tökéletes. Ott a Mi9, szuperjó meg minden, de nagyon vékony az akksija. Erre talán gyógyír lesz a 9T Pro, de lehet ott is megkötések lesznek a kamerával szoftveresen. Ha kisebb kell, ott a 9 SE, de annak sem combos az akksija és ott a notch. A notch egy fertő, az én véleményem szerint sosem kellett volna elterjednie. Akinek arcfeloldás kell, annak nem jó a 9T és így tovább, lehet folytatni a kört, kinek milyen igényei vannak. Hiába van ott neked a Mate 20, ha ott van rajta a csepp notch, amit nem szeretsz. A P Smart Z-nél 4GB a memória és van egy laza ~70 ezer pont mínusza a 730-hoz képest. Visszanéztem pár képet, amit lőttem a 9T-vel a TV-men, de nem nagyon tudok belekötni, ennyi pénzért szerintem elégséges. Jók a színek, egész biztos vagyok benne, hogy szoftveresen rájátszik. Nem tudom, nekem bevállt, ez mindenkinek a maga döntése, csak nem érdemes leszarozni, mert ez objektíven elég messze áll tőle.

[ Szerkesztve ]

(#1845) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Sziasztok
Úgy néz ki, hogy beszerzek egy mi9t-t a 16th-m helyére.
Gondolom nehéz dolga lesz egy szvsz szinte tökéletes teló helyett.
Látom a kamerával vannak elégedetlenkedők, de nincs a 9t-re még gcam..?
16th-n olyan a produkciója, hogy bármelyik 400 ezres iphonnal felveszi a versenyt vagy samuval ( meg is veri szvsz)?
Honnan érdemes és a legolcsóbb mostanság..?
Magyar gari fontos lenne.

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#1846) laci laci válasza madoxx (#1836) üzenetére


laci laci
addikt

Ez mennyivel másabb, mint a gyári miui?

Mindenkinek. Ha valaki twrp - t és az eu-dev-et akarja használni, akkor szóljon, mert van egy nem hivatalos twrp, ami nem zárja vissza az egészet..

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1847) madoxx válasza laci laci (#1846) üzenetére


madoxx
aktív tag

A weboldalán van egy lista keress rá.
Egyébként én is mások tapasztalatára vagyok kíváncsi.

(#1848) beers válasza laci laci (#1846) üzenetére


beers
addikt

Megoszthatnád, ha megjön a telefon neki állok én is a folyamatnak! :R

M&N

(#1849) szabi__memo válasza stingy2 (#1835) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Én csak kérdezem (újra) hogy a Note 5, 6, 7 nem lő jobb képeket? mert nekem gyanús hogy igen (és ezek bőven 90 alatt vannak).
Videó stabilizálásban pl a Note 5 tuti hogy jobb ahogy a tesztek alapján néztem

[ Szerkesztve ]

(#1850) SybenX válasza szabi__memo (#1849) üzenetére


SybenX
őstag

Van egy redmi note 7 a családban, nekem nem tűnt jobbnak a kamera, de csinálhatok tesztet. Hardveresen a kamerával nem kéne, hogy gond legyen itt, csak a szoftver egy hulladék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.