Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Luck Dragon

Pro verzió számomra jobban tetszik mint a Pro+ , mint akkumulátorban, mint kijelzőben és az SD695 is szimpatikusabb.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2) yuing válasza Luck Dragon (#1) üzenetére


yuing
őstag

A Proban mi teszik? Az elődjéhez képest visszalépett kijelzőben és kamerában... Nyilván majd a hazai ára eldönti itthon mennyire lehet sikeres, de semmi különleges nincsen benne.

A Pro+ viszont kategóriabajnoknak tűnik. Várom majd az írásos teszteket. :)

[ Szerkesztve ]

(#3) Don't Panic válasza Luck Dragon (#1) üzenetére


Don't Panic
senior tag

nekem pont az ellenkezője :) a Pro+ szimpibb i

(#4) Kawauso válasza Luck Dragon (#1) üzenetére


Kawauso
aktív tag

A nagyobb akksi érthető módon kedveltebb. Bár a mérete is nő a Pro-nak miatta.
120 Hz IPS vs. 90 Hz Super AMOLED. Lesznek szerintem olyanok, akik az utóbbit preferálják.
Az utolsó véleményed viszont talány a számomra. A Dimensity 920 egy sokkal jobb SoC. Szóval gondolom az SD > Mediatek bevett fáma miatt szimpatikusabb.

(#5) janeszgol válasza Don't Panic (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem is, bar hogy pontosan mit is tud a D700, azt meg kell meg neznem.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#6) roli543


roli543
őstag

Nekem ez olyan fura… eleve, hol a sima 9? Aztán a Pro+ miért kisebb? Illetve a kamerás felhozatal, a +ba beletesznek egy tök jó főszenzort, majd a másik kettő felesleges kameràt… nekem ez annyira àtgondolatlan koncepció. Persze az árával igazán versenykèpes telók, csak nekem katyvasz.

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#7) Segal válasza roli543 (#6) üzenetére


Segal
veterán

Összeollózták a raktárban ragadt dolgokat ;] :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#8) Kawauso válasza roli543 (#6) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Ilyenek voltak az előző generációk is valamiért. Mintha indokolatlanul ki akarnák egyensúlyozni a változatokat valamivel, mínusz az "i" változatok.

(#9) roli543


roli543
őstag

Lehet csak az OCD-m a hibás, de olyan jó lenne egy normálisan összerakott portfolió a gyártóktól, és kevés olyan van, akinek ez összejön :DDD

De ezeket a rohadt 2mp-es sz@rokat elfelejthetnék már.

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#10) Segal válasza roli543 (#9) üzenetére


Segal
veterán

de pont evégett ilyen az ára... Ha beleraknák a drágább optikákat akkor meg az ára nem lenne jó.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#11) Kharon00


Kharon00
csendes tag

600 nit a max??? Nem hangzik acélosnak. :( Illetve reménykedtem, hogy nemcsak fényes hátlap lesz elérhető. Úgy tűnik várhatok a GT2-re. :)

(#12) roli543


roli543
őstag

Inkább vegyék ki, és olcsóbb lehetne, csak ugye ÁtlagJózsi area bukik ha tele van kamerával a hátlap. Szerintem ilyen árszinten elég lenne egy, de az jó legyen.

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#13) realist


realist
őstag

Szimpatikus a pro+. Viszont frissítések téren nem írnak javulást, az 1 android főverzió és a 2 év biztonsági frissítés nagyon kevés.

(#14) yuing válasza realist (#13) üzenetére


yuing
őstag

A bemutatón 2 android főverziót ígértek a Po+-hoz. Ki is volt vetítve, tehát nyoma van. :)

(#15) yuing válasza roli543 (#12) üzenetére


yuing
őstag

Filléres tétel, tervezésnél és a gyártásnál sem hiszem, hogy túl nagy költségvonzata lenne.

(#16) Kawauso


Kawauso
aktív tag

Megérkezett TechTablets tesztje: [link]

(#17) yuing válasza Kawauso (#16) üzenetére


yuing
őstag

A vastag alsó káván nem tudok egyszerűen napirendre térni. :D Realme, 2022-ben járunk..
Ettől eltekintve szuper telefonnak tűnik.

(#18) Kawauso válasza yuing (#17) üzenetére


Kawauso
aktív tag

A Vivo és az Oppo ugyanezt csinálja budget fronton. Ja, és vízcsepp notch kíséretében. Egyesek ezt még mindig a punchole helyett sokkal inkább preferálják, számomra elavult megoldás, ha már 2022.

(#19) yuing


yuing
őstag

Gizmochina írásos teszt, sok-sok tesztképpel.

Nem hiszem, hogy a főkamera képminőségével bármi is fel tudja most venni a versenyt a középkategóriában.
Az UW is használható nappal.

(#20) janes1976


janes1976
őstag

Erősen szégyelljék magukat! Egy elvileg kamerára kihegyezett telefonba 2MP-es makró? Ezek amúgy teljesen hülyék? :U ;]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#21) realist válasza yuing (#19) üzenetére


realist
őstag

Jó képek. A telefon gyak egy oneplus Nord 2 "light"

(#22) Alarikman


Alarikman
senior tag

Ez a pro+-os kamera setup idén elég komoly fegyvertény lehet. Kíváncsi vagyok, hogy ezen az ár szinten a többi márka mit tud hozni, vagy nem hozni.

(#23) Luck Dragon válasza yuing (#19) üzenetére

Köszi a linket , legalább meg lesz az esti mesém. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#24) judas13 válasza Luck Dragon (#1) üzenetére


judas13
addikt

Pedig a Pro+ mindenben előrébb van mint a sima. De kinek a pap kinek a paplan:)

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#25) Luck Dragon válasza judas13 (#24) üzenetére

Mint ahogyan írtad is , mindenkinek mások a szempontok.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#26) PietPunto


PietPunto
tag

Csak nekem elvárás hogy 2022-ben a fém keret egy 100+ ezer ft.-os telefonnál? A Pro+ főkamerája ígéretesnek tűnik, legalábbis annyit fényezték a bemutatóban. Viszont a segédkamerák mintha megint lemaradtak volna.

(#27) judas13 válasza Luck Dragon (#25) üzenetére


judas13
addikt

Ez így is van.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#28) judas13 válasza PietPunto (#26) üzenetére


judas13
addikt

Változnak az idők. 10+ éve pld az egyetlenegy LG-m is még masszív fullfém volt. Kivéve a kijelzőt persze :D
A közelmúltban keveredett el sajnos végleg, odáig őrízgettem szép emlékként..

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#29) tovgab válasza judas13 (#24) üzenetére


tovgab
aktív tag

Több dologban is a sima Pro van "előrébb":
- kijelző méret (6,6" vs. 6,4")
- frissítés (120Hz vs. 90Hz)
- aksi kapacitás (5000mAh vs. 4500mAh)

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#30) janeszgol válasza tovgab (#29) üzenetére


janeszgol
félisten

Hát ezekből csak az akku különbség az értelmes különbség.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#31) Kharon00 válasza tovgab (#29) üzenetére


Kharon00
csendes tag

A Pro IPS, a Pro+ Amoled.

(#32) tovgab válasza janeszgol (#30) üzenetére


tovgab
aktív tag

Számodra...

Kharon00: igen, tudom

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#33) janeszgol válasza tovgab (#32) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem számomra. A hardver elbírja a 120 Hz-et minden alkalmazásban? Játékokban tuti nem.
Ja tudom. A 120 Hz azért kell, hogy a böngésző simábban gördüljön. Mint sok évet át sokan úgy tesztelték a telefon "fluiditását", hogy pöcögtették az app drawlert ide-oda. :)
6.6 col vagy 6.4 col. Ez ám az előny. Hány plusz sor fér ki rajta? Ja az app függő, szóval a legtöbbször egy se.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#34) Luck Dragon válasza janeszgol (#33) üzenetére

Az emberek többsége úgy is a böngészőt és a közönségi appokat használja , arra a hardver bőven elég arra hogy a 120-Hz megjelenítés megtörténjen . Persze ha játszani is szeretne , bizonyára tisztában lesz a készülék
hátrányaival is.

“ 6.6 col vagy 6.4 col. Ez ám az előny.”
Ha csak a PH nézem akkor a teszteknél +1 sor :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#35) janeszgol válasza tovgab (#32) üzenetére


janeszgol
félisten

A Pro+-ban lévő SoC erősebb, a GPU konkrétan 25%-al gyorsabb. A CPU része is magasabb órajelen jár. Tud 4K-ban rögzíteni, illetve FHD-ban kár 480 fps-el is képet, HD-ban meg 720 FPS-el. A főkamerában OIS van. Szoftveres stabilizálás az előlapiban is van. A Pro mindkét oldalon csak FHD/30-at tud, gyro-EIS sehol.
BT 5.2 az 5.1 helyett (sima Pro). 60 wattos töltést is támogat, míg a Pro 33-at. (GSMArena specs. De a realme.com is ezeket írja.)

De valóban. 0.2 collal nagyobb kijelző, és 90 Hz helyett 120 Hz. Előrébb jár. Ja.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#36) janeszgol


janeszgol
félisten

Az én véleményem az a két telóról, hogy a ima Pro unalmas, a Pro3 viszont izgalmasnak tűnik. A simát eléggé megvágták.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#37) judas13 válasza tovgab (#29) üzenetére


judas13
addikt

A 90-es Amoledet 411 ppi-vel én eleve előrébb sorolnám kapásból az IPS-el szemben.
0,2 coll a különbség.....
Dimensity mennyire lesz aksi barát azt még várjuk ki, hogy milyen különbségek is lesznek pro kontra a Snapival szemben.
szerk

#35 janeszgol

Köszi a tényszerű technikai kiegészítést. Egyetértek.
Ott a pont :K

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#38) Luck Dragon válasza judas13 (#37) üzenetére

Tesztek szerint 3% eltérés a két lapka közötti fogyasztás (D920 vs SD695)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#39) judas13 válasza Luck Dragon (#38) üzenetére


judas13
addikt

Köszi!
Az szerintem a napi gyakorlatban azért elhanyagolható.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#40) Luck Dragon válasza judas13 (#39) üzenetére

Teljesen

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#41) tovgab válasza janeszgol (#35) üzenetére


tovgab
aktív tag

Valami itt félrement. Vagy nem olvastad el, hogy mire reagáltam, vagy csak nem értetted meg.
"a Pro+ mindenben előrébb van mint a sima"...én erre írtam, hogy nem mindenben.
Te leírtad erre, hogy szerinted ezek nem számítanak, én meg erre írtam, hogy attól, hogy neked ezek nem fontosak, attól még másnak lehet, hogy azok... :R
Én is tisztában vagyok a Pro+ minden előnyével, csak nem volt ilyen kérdés...

[ Szerkesztve ]

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.