Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fred23


Fred23
nagyúr

Az MSI Aero ITX tetszik, de ahogy nézem, pont nem fér be egy Metis Plusba, ha nagyobb ATX-es tápja van az embernek. 179 x 127 x 42 mm a kari, a Metis pedig 170-ig fogad VGA-t nagy ATX-es táppal.

(#2) Criminalhdz


Criminalhdz
csendes tag

Az nV az összes piaci rést lefedte. Teljes a paletta, erre az AMD már szinte reagálni sem tud. Azért ez kemény. Esélyük se legyen.

(#3) Juhaszatti válasza Criminalhdz (#2) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Sőt, még olyan piaci réseket is lefednek, amik nem is igazán léteznek.
Lásd 1660S <-> 1660TI

(#4) Cifu válasza Criminalhdz (#2) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szigorúan saját vélemény, de szerintem az nVidia se hitte volna, hogy a karácsonyi szezonra nem fognak új AMD kártyák jönni (RX5500 és RX5600, esetleg még RX5800). Nem, az RX 5500 bejelentés így, hogy a kártyák még sehol, plusz az ár sincs megadva, kb. semmit sem ért.

Az adott helyzetben a GTX 1650 Super és a GTX 1660 Super kb. teljesen felesleges volt, a GTX 1650, GTX 1660 és GTX 1660 Ti teljesen lefedte a palettát, legfeljebb az áraikkal játszhattak volna kicsit.

Viszont így, konkurencia nélkül a GTX 1650 Super és GTX 1660 Super az eredetileg szántnál magasabb áron jöhetett ki. Ezért csúszott össze a GTX 1660 Super és a GTX 1660 Ti ennyire...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) b. válasza Cifu (#4) üzenetére


b.
félisten

a GTx 1650 super szerintem nem volt felesleges, az nagyon kell . Az 1650 elég gyengus és az 1660 és az között elég nagy szakadék van, ahol az RX 570 és 580 tanyázik. Oda nem volt kártyájuk eddig. Remélhetőleg az 1650 S 180 dollár körül lesz.

1660 Super MSI gaming teszt. [link] Az egyik leghalkabb félpasszív kártya lett :

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#6) Cifu válasza b. (#5) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ok, megadom, a sima GTX 1650 tényleg nem volt egy nagy eresztés, de szerintem nem ok nélkül hagyták novemberre a GTX 1650 Super megjelenését. Mivel nincs a polcokon RX5500, ráérnek kiadni akkor, amikor elkezd az megjelenni. Szvsz a GTX 1650 Superek is már rajtra készek, csak adott helyzetben inkább a sima GTX 1660 kártyákat hagyják kifutni...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) N!GhTyka


N!GhTyka
tag

Tesztek alapján 1660 super a Ti konkurenciája 1660 árban majdnem, így a 1660 és 1660 ti biztos kikopik. 1650 super igen is kell, mert nagyon nagy a szakadék 1650 és 1660 super között.

(#8) green dude válasza Cifu (#4) üzenetére


green dude
tag

Ha az unnepi szezonra nem erkezik meg legalabb az 5500 az nagyon nagy fail. Bar en nem lepodnek meg rajta. Az olyan AMD-s lenne. ;]

(#9) Synthwave válasza green dude (#8) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ja, ez a Matisse is mekkora egy fail. Csakúgy, mint az egyenesági elődei.

:U

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#10) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

14 GHz-es memória órajel?

https://www.coreinfinity.tech

(#11) Chaser válasza green dude (#8) üzenetére


Chaser
titán

valahol ovastam oemek már kapják, piacra decemberre kerül elvileg
1660ti-t pedig nyilván kivezetik majd - jobb lenne ha a 1660 veztnék és maradna árábana super ( : -

sh4d0w
annyi, nagyobbat kapott mint a ti, tudásban kb ott van - fogyasztásban valamivel több -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12) green dude válasza Synthwave (#9) üzenetére


green dude
tag

Nekem szemely szerint az AMD-s procikkal semmi bajom nincs. A summit volt az ebredo ero, a pinnacle hozta a "kotelezot", a matisse pedig betalalt. :) En ennek nagyon orulok, mert meg oriasi fejlesztesi lehetosegem van a jelenlegi alaplapommal. Ezert respect az AMD-nek. :R

A navi viszont felemasan debutalt. Mennyivel jottek kesobb a bika hutos 5700/5700XT-k? Masfel vagy ket honap? Az most mindegy, hogy mi az oka, de ezt a luxust nem engedhetnek meg maguknak. Kritikus lenne ha az 5500-as nem jonne az unnepi szezonra, persze ugy, hogy a keszletek fel is legyenek toltve. Ha vki abbol az arkategoribol akar kartyat az unnepi szezonra, nVidia-t fog venni fuggetlenul attol, hogy esetleg az AMD-vel szimpatizal.

(#13) green dude válasza Chaser (#11) üzenetére


green dude
tag

Nah, az remenyre adhat akkor okot. Legyen ugy! :K

Igen, egyutt en sem sok ertelmet latom, ha mindketto megmarad, raadasul ahogy megneztem par tesztet kb. egalban vannak. Az "super" lenne amugy. Jo lett ez a 1660 super nagyon. AMD-nek nem sok jatszoteret hagyott az nVidia. De biztos megvan a master plan, csak jojjon a tobbi navi is.

(#14) gbors


gbors
nagyúr

Ummmm. Asus - 10 SKU? WTF? :F

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#15) Z10N válasza sh4d0w (#10) üzenetére


Z10N
veterán

1750 MHz, azaz 14 Gbps.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#16) Synthwave válasza green dude (#12) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az a baj, hogy véghetetlenül türelmetlenek az emberek.

Számomra 1-2 hónap az kutyafüle ilyen várakozásokban. Mondhatni de facto sztenderd, de ez már az saját keresztem..

Ha már valamit felrónék, akkor az inkább az, hogy egy egészséges +15-20 % nyers teljesítmény ráfért volna az 5700-re meg az 5700XT-re. Refen - a jóféle custom megoldásoknak még pár százalékkal több.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17) zooliii


zooliii
tag

Hohó, lesz választék! Nem sürgősen, de lassan azért ideje lesz kártyát váltanom, örülök, hogy mostanában sorban jönnek/jelentik be az aránylag olcsóbb típusokat. Az RX 5500-at még biztos kivárom. Ha jövőre, hát jövőre, nem érdekel, csak legyen jó és pénztárca kímélő.

[ Szerkesztve ]

(#18) Cifu válasza Synthwave (#16) üzenetére


Cifu
nagyúr

A keresztfiamnak rakok össze egy gépet éppen. Mivel a születésnap ugye adott, itt nem türelemjáték van. Elég szomorú, hogy az AMD oldalán a 3 éves Polaris az egyetlen opció az adott árrégióban. A zöldeknél meg a gyengécske GTX 1650....

Tippre, mint írtam is, az Nvidia azért csúsztatta a GTX 1650 Super megjelenését november végére, mert az RX5500 addig sehol sem lesz....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19) M107


M107
addikt

:R

Én úgy tudom az S végűek már GDDR6 ram-mal jöttek és lassan a sima végűek eltűnnek s csa a 1660Ti marad a régiek közül.
Sajnos AMD oldalon nincs új pedig egy normális áras RX 5500 128 bit (192 az a Vidia kiváltásaga) vagy RX 5600 256 bit mint a 560-570/590 utód jól lett volna.
RX 5500 olyan 55000 Ft
RX 5600 olyan 67-72000 Ft
Kezdő ár

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#20) Luck Dragon

Mint laikus kérdéses az 1660Ti alatt értendő az 1660 szuper?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#21) b. válasza Luck Dragon (#20) üzenetére


b.
félisten

Hogy érted, hogy alatt? nem teljesen ugyan az a két kártya ha így gondolod, az1660Ti valamivel gyorsabb.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#22) Luck Dragon válasza b. (#21) üzenetére

Erre gondoltam , köszönöm .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#23) Bertiee


Bertiee
aktív tag

A 1650s és alap 1660 között mekkora lehet a különbség FHD-ban?

(#24) ptcati válasza Bertiee (#23) üzenetére


ptcati
csendes újonc

Ha ezt az oldalt nézem, akkor kb. 1.5-szeres a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#25) Sisco2 válasza ptcati (#24) üzenetére


Sisco2
tag

Ő a Supert kérdezi.

(#26) Sisco2 válasza Bertiee (#23) üzenetére


Sisco2
tag

Kb 15-20%. Nagyon jó kártya lesz a 1650S!

Elvileg a Gtx 1060 6gb szinet hozza.

[ Szerkesztve ]

(#27) ptcati válasza Sisco2 (#25) üzenetére


ptcati
csendes újonc

Tényleg, igazad van. Csak nem vettem észre a kis s-et. :R

(#28) Chaser válasza M107 (#19) üzenetére


Chaser
titán

semmi értelme az s-nek és ti-nek együtt, majdnem ugyanazt tudják, senki nem venné a ti-t max 1-2e ft-tal drágábban

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) Predatorr


Predatorr
őstag

Ki vesz nem rtx kártyát? Már csak jövőtállóság végett, hiszen most kicsit drágább, viszont nem kell(ene) cserélni, amikor ezeket az újan is elavultakat már a kutya sem veszi meg.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#30) Chaser válasza Predatorr (#29) üzenetére


Chaser
titán

mondjuk akik nem akarnak csilliókat költeni vga-ra? :) sztem amiatt ne aggódj, h aki ilyet vesz nem fogja tudni eladni...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) M107 válasza Predatorr (#29) üzenetére


M107
addikt

:R

1, Pénzmag hiány + nem mindenkinek van rá anyagi forrása
2, Nincs hozzá olyan erős gépe
3, Azért az RTX 120 ropi felett kezdődnek
4, Ár/ érték arány
Most így hirtelen, ennyi jutott gyorsan eszembe.

"Már csak jövőtállóság végett"

A számítástechnikában nincs ez a foglalom nem létezik, meg van a un RTX 2070S kártyád jövőre vagy 1.5 év lesz új peregnek az újdonságok nem úgy mint régen.
S te neked mindig az új kell és a régi már nem frankó, mert régi hol ott nem igaz, a mindig új az mindig pénz pénz és pénz.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#32) Chaser válasza M107 (#31) üzenetére


Chaser
titán

az úliembel' nem lát túl a saját szűk látóterén, sokak teljes gépre költenek annyit mint egy 2070 ára..és hát a szomorú valóság az, h ők vannak többen, nem azok akik 2070-et vesznek... :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33) gbors válasza Bertiee (#23) üzenetére


gbors
nagyúr

A legtöbb kapacitásban majdnem egyforma lesz a két kártya, kivéve a ROP-okat, ahol az 1660 kb. 50%-kal áll jobban (függően az órajelektől). Nagyon kíváncsi leszek, mennyit számít az 1660-ban a +16 ROP.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#34) #72042496 válasza Predatorr (#29) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én két fő okból nem veszek RTX-et:
- HDMI 2.1 nélkül a te kifejezéseddel élve újan is elavult az össszes
- legalább 150 wattosak, így nem tudom őket elég halkan lehűteni (sajnos a pince, garázs, másik helyiség jelenleg nem opció)

Az RTX 2060 viszont az a széria, amelyiken a hűtés is eggyel értelemesebbnek látszik, mint az összes többin. Ha a következő hónapokra kéne VGA, akkor lehet, a magasabb TDP ellenére ebből választanék egy MSI Gaming, vagy hasonló modellt. De az efölöttieket bottal se piszkálnám.

[ Szerkesztve ]

(#35) MZsoltee válasza Predatorr (#29) üzenetére


MZsoltee
veterán

Mitől elavult a 1660-as? Mert nincs ray tracing? Ugyan már! :DDD

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#36) Bertiee válasza M107 (#31) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Bizony ám, jó szóltál! :) Nekem speciel elég egy jó procival a fhd, annak sem kell totál maxon lennie és nem adok ki 1xx K-t egy vga-ért, mert annyiból megvan a lap+proci csere is. Persze sokan vannak, akiknek ez a pénz nem tétel, de én sajna nem tartozok ide...

(#37) cskamacska válasza Chaser (#32) üzenetére


cskamacska
addikt

Majd lesz a 2070 is 30000 forint, mint a HD4850 2008-ban, azt lesz mindenkinél RTX kártya. :))
M107 hsz-én meglepődtem, de tényleg megy fel az RTX2060 ára. :Y
Cserébe viszont 114000 most a Gainward Pegasus minikártya. És ez az egyik legolcsóbb.
Népkártya, na. ;]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#38) M107


M107
addikt

:R

Ez a legolcsóbb RTX 2060S Ami még ráadásul ITX-es is bár hogy manapság milyen az Inno3D
......
132 600 Ft
[link]

S a legolcsóbb GTX 1660 (s) nélkül szintén ITX

73 170 Ft
[link]

Az ár az meredek a kettő között, de teljesítményben hát jó az RTX a jobb
[link]
De pont ez a kategória ahol a nem hardcore user gondolkozik, hogy az a durva 60 ezer Ft mire lenne hova lenne tenni, befektetni akár Cpu erő vagy esetleg ram és egyéb kiegészítőkbe, hogy egy kicsit tovább tartson, az amúgy is gyorsan avuló pc-je.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#39) aerosmith


aerosmith
őstag

GTX 1080at mire érdemes most cserélni ha nem akarok 500ezret költeni, de 2560x1440en 144Hzet szeretnék kompetitív FPSeskben?

(#40) Chaser válasza cskamacska (#37) üzenetére


Chaser
titán

( : sz@ros gtx980-at sem kapsz 30-ért, 2070 az majd akkor lesz 30e sok év múlva, amikor "csikozik, de aműkodésst nem befojásojja!"
;]

M107
az az inno egy szutyok :) sztem nem véletlen, h másnak nincs itx modellje az s-ből, 2060-nál megálltak, oda még elég, 150-160w-ot ilyen kis szutyok borda és egy venti sejtheted mennyire hatékonyan tud megoldani
1660 árak meg izé, 1660s már van alzán 83e-ért, gw ghost, jön abból is majd a pegazus olcsóbban, msi ventus 87e, de az még nincs raktáron

szerk:
aerosmith
2060s/2070s? de sztem csillió tesztet találsz

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) M107 válasza Chaser (#40) üzenetére


M107
addikt

:R

980 TI 6GB jó áron jó nem 30 ezer :)
[link]

980 olyan 45000 Ft mennek most .

Nekem most ez van :

Nem hangos bár nem is halk és Itx házban van ilyenben.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#42) Chaser válasza M107 (#41) üzenetére


Chaser
titán

hát ööö..az nagyon nem 30, egyébként nem kellene, max ingyen :) de semmilyen vga-ért nem fizetnék ha nincs rajta sok gar
nekem is a kis itx zafír van, beszabályozva teljesen jó, most keresem az utódját, de nem eccerű' ( : sok jó kártya van most jó áron, átmenetre vettem, mert nincs igp a cpu-ban, de hosszabb távon is ellennék éppen vele

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) M107 válasza Chaser (#42) üzenetére


M107
addikt

:R

Nekem egynlőre marad ez a kis 570ITX.
Annyi játékkal nem játszottam még hogy ráérek majd cserélni ha összeáll az új gép a konzol-ról meg ne is beszéljünk, 2 hete be sem kapcsoltam, na jó 1 hete de csak egy frim frissítés eszközöltem.

Menni is kéne egy kicsit játszani, csak rá kellene venni magam :)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#44) Chaser válasza M107 (#43) üzenetére


Chaser
titán

doomra kell, 144hz monitor mellé, szűken-szépen még ahhoz is jó fhd-n, de még nincs meg a monitor, lehet 1440p lesz, utolsó desktopom kb 10 év kihagyás után, most egy kicsit lazábbra engedem a gyeplőt
és nyilván az se baj ha beesik esetleg valami más is ami érdekel, ne kelljen azon szenvedni h butítsam le hogy szépen menjen
épp azt számolgattam ha 5700-et veszek kb 130e-ért, gar lejárta előtt pár hónappal még simán eladom feléért, éves szinten kb 20e ft-ból megáll a "bérlése" :) én is ritkán játszom, de akkor menjen aminek mennie kell :d
csak pl nem túl megyőző driveres gondokat látok itt is a navikról, és sok más helyen is, de freesync miatt amd jobb lenne
rx 590-ekből pedig nagyon baba vételek vannak most, bőség zavara

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Egy normális OC-s 1660S annyira drága lett, hogy még mindig százszor jobban megéri venni egy 1070(ti)-t.
Ez így tényleg felesleges lett.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#46) Chaser válasza GodGamer5 (#45) üzenetére


Chaser
titán

még csak most jönnek
mitől éri meg százszor jobban az előző gen? mert használt, és mert többet eszik? új árat mért akarsz használthoz hasonlítani?
gw ghost supert most 75e-ért lehet venni _boltból 3 év garanciával _

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47) GodGamer5 válasza Chaser (#46) üzenetére


GodGamer5
addikt

Amit te néztél az nem szuper, mert az 83k-ért van [link] és mire normálisan lehet kapni, már jön a karácsonyi szezon és szépen jön az áremelkedés is...
Azért írtam az 1070-et, mert az még sok esetben valamivel gyorsabb, főleg keményebb oc-val, 80 körül meg már van Ti is. A fogyasztás meg teljesen elhanyagolható, főleg ha jobb hűtésű kátryát nézel 120vs 160watt.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#48) Chaser válasza GodGamer5 (#47) üzenetére


Chaser
titán

75-re lehet lekuponozni
raktáron van
a fogyasztás pedig soha nem volt elhanyagolható, több szempontból sem, használt-új pedig annyira alma-körte hogy nagyon

szerk:
73,5e-re ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) K0vasz válasza Juhaszatti (#3) üzenetére


K0vasz
aktív tag

a nemistudomhányféle kártya között van egy kvázi átnevezés, az még nem a világ vége, plusz valszeg ebből is jól jönnek ki (hiába ugyanakkora a két kártya teljesítménye, újabb)

(#50) K0vasz válasza Predatorr (#29) üzenetére


K0vasz
aktív tag

egyrészt ma még gyk. csak techdemó szinten létezik játékokban a ray-tracing, másrészt a kisebb RTX-eken is csak kompromisszumokkal használható...
jövő karácsonykor jön az új konzolgeneráció, és TALÁN majd akkor elkezdik rendesen használni a ray-tracinget, úgyhogy majd pár év múlva lesznek is vele rendesen játékok - addig meg bőven el lehet használni még egy ray-tracing-mentes kártyát (főleg, hogy ray-tracing only játék amúgy sincs, szóval így se marad le semmiről az ember)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.