Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Márton


Márton
nagyúr

klassz, imádom a 2.5-es hang nélküli vinyókat! :K

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2) sanzi89


sanzi89
addikt

"... 13 másodperces átlagos elérési idő. "

Ez egy kicsit sok lesz, nem? :D

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#3) polika válasza sanzi89 (#2) üzenetére


polika
senior tag

nekem is ez ütötte meg a szemem elsőre :DDD

(#4) QwErTy42 válasza sanzi89 (#2) üzenetére


QwErTy42
addikt

Grat...

Az ilyet pm-ben szokták a kedvesebb tagok.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#5) ViZion


ViZion
félisten

Sztem a címben is elírás van... SSD kellene legyen, már 2016-van! :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6) Oliverda


Oliverda
félisten

Ez SMR-es? Elég sovány az a 100 MB/s az 1 terás lemezekhez képest...

mod: igen, sajnos az.:(

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7) Daywalker válasza sanzi89 (#2) üzenetére


Daywalker
addikt

Oops :B Javítva :Y

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#8) jedis


jedis
senior tag

7mm :C ! Igaz ez főleg notebook-okban számít, de pl. külső vinyóknál pár miliméter ide-oda szerintem nem oszt, nem szoroz. :D Csak azért, mert én tavaly vettem egy 2.5-ös külső 2TB-s Toshiba vinyót 28.5EFt-ért. Nem mondom hogy 7mm-nél nem sokkal vastagabb, és a válaszideje is néha közelebb van a 13sec-hez, mint a 13msec-hez, de megbocsátható, mert ekkora kapacitást, ennyiért, ilyen méretben nem nagyon kap az ember :D

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#9) Sanya válasza jedis (#8) üzenetére


Sanya
nagyúr

Seagate-et akkor se végy :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10) jedis válasza Sanya (#9) üzenetére


jedis
senior tag

Főleg WD-im voltak az utóbbi időben ( belső ), csak ez a Tosiba akkor mocskos jó árba volt. Volt két 500-asom, de már mindkettőről "lekopott" a garanciaidő, igaz 100/100 -asok voltak. 10-10 ért adtam el őket. Szóval 8.5-öt kellett csak melléraknom, és kaptam plusz 1TB-t, és 2 év garit újra az egészre. :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#11) berVi


berVi
senior tag

Juhu. A Samsung meg elso felevben jon a 4TB-os 2.5" es 1TB-os 2280-as SSD-kkel.

(#12) sanzi89 válasza QwErTy42 (#4) üzenetére


sanzi89
addikt

Egészségedre, nyugodtan hajthatod álomra a fejed, hogy ma is beszóltál valakinek. Gratulálok.

Azért írtam kommentbe, mert - szerintem - egy vicces elírás, mosolyogtam rajta, mikor olvastam, gondoltam megosztom másokkal is. Eszembe nem jutott a cikk íróját ezzel kritizálni.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#13) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Végre CSÖKKENNE már az áruk! Bazira nem érdekel hogy hány miliméter

(#14) putti


putti
aktív tag

Szép és jó. Csak a minősége lesz számomra kérdéses, mert hát ez mégis csak egy seagate.

(#15) .mf


.mf
veterán

"Az alapmodell az ST2000LM007, a "secure" változat a ST2000LM009, míg a FIPS 140-2 szabványt az ST2000LM010 elégíti ki."

Nem értem ezt a modell-számozást. Az alapmodell a -007, pedig annak kéne a szupertitkosnak lennie :)) énkérekelnézést

Jó-jó, de inkább a nagy kapacitású 3.5"-es meghajtók árait csökkentenék...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16) sz.balazs.95 válasza .mf (#15) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

áá :C

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#17) farkas1


farkas1
tag

Esett már le laptopom majdnem teli 100GB-al, annyi is lett az adatoknak.
Bele sem merek gondolni, mi lett volna, ha ez 2000GB-al esett volna meg....

Akkor inkább SSd-s laptopra szavazok, az leeshet.

(#18) thomasa válasza putti (#14) üzenetére


thomasa
senior tag

Szerintem inkább a minőségre mennének jobban rá, de lehet az nem cél. Volt korábban elemzés a seagatek meghibásodási arányairól, na azt én is alá tudom támasztani sajnos. Fontos adat legyen tükrözve, minden más idővel pótolható.

(#19) troviko válasza Márton (#1) üzenetére


troviko
senior tag

Kicsit úgy vagyok már ezzel a HDD-vel, mint a mágnesszalaggal. Volt is, lesz is, még sokáig fogják használni a technológiát, de szép lassan kihal a consumer szegmensből.
Az SSD-é a jövő, de árban még húzósak, viszont 2-3 éven belül nem nagyon lesz olyan számítógép, amiben HDD-t találunk.
Max NAS-okban látok még bennük fantáziát, de ott is csak akkor, ha radikálisan nő a tárkapacitásuk, és csökken az áruk.

Szerk: bár amilyen lassan fejlődnek a HDD-k, és amilyen gyorsan fejlődnek az SSD-k, nem kizárt, hogy 4-5 éven belül mind kapacitásban, mind Ft/Gb arányban lehagyják őket az SSD-k, akkor pedig már tényleg csak a speciális területeken marad létjogosultságuk.

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#20) Zanik


Zanik
addikt

Jó lenne ha páran felfognák már végre: Seagate 3,5" HDD =/= Seagate (Samsung) SpinPoint Momentus 2,5" HDD!!!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#23) #72042496 válasza farkas1 (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

Miért, olyan gyakran leejted a laptopot? Vagy 2 TB biztonsági mentést annyira sokáig tart visszamásolni?

(#19) troviko: Ár/kapacitás arányban azért odébb van, amíg lehagyják a HDD-ket. De nem is kell lehagyniuk, hiszen a legtöbb szempontból jobbak az SSD-k, adhatják őket drágábban is.

[ Szerkesztve ]

(#24) proradeon


proradeon
őstag

Ez tök jó hír, csak két gondom van vele:
- Tudomásom szerint a 2TB-os és 1.75TB-os 9.5 mm-es modellek megbízhatósága sem a legjobb. Ezt a tényt csak megerősíteni tudja az, hogy utóbbiból csak egy felhasználó vásárolt a "Milyen HDD-t?" topicban, és az is megadta magát fél év után.
- Ahelyett, hogy a vékonyságra hajt a Seagate, inkább 9.5 mm-es HDD-ből kellene 3 TB-os modellt gyártani. (No nem mintha azt megvenném a fentiek figyelembe vételével.)

A többi gyártót pedig úgy ahogy van nem értem. A WD megállt 1TB-os kapacitásnál a 9,5 mm-es vonalon. Pedig a 750 GB-os Scorpio Black-et nagy megelégedéssel használom. :F Ha lenne belőle 2 vagy 3 TB-os, azonnal megvásárolnám.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#25) .mf válasza proradeon (#24) üzenetére


.mf
veterán

Nemértelek. Előbb panaszkodsz, hogy a 9.5 mm-es soktányéros notiwinyók (by design amúgy: a több tányér, hozzájuk nagyobb-erősebb-magasabb disszipációjú motor, több fej és fejmozgató miatt) kevésbé megbízhatóak; majd utána azért panaszkodsz, hogy miért nem ilyen kevésbé megbízható 9.5 mm-est gyártanak? :U :))

Inkább kéttányéros. Kevesebb hő, megbízhatóbb működés, több laptoppal kompatibilis.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#26) Owl


Owl
csendes tag

Biztonságos? :-D

[link]

[ Szerkesztve ]

(#27) Oliverda válasza proradeon (#24) üzenetére


Oliverda
félisten

Egy darab alapján levonni ilyen konzekvenciát? :Y

Másfél éve használok ST2000LM003-at, és semmi baja nincs.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28) Zolik válasza Sanya (#9) üzenetére


Zolik
senior tag

Nekem több mint 15 éve csak seagate winyóim voltak, 1x vettem WD-t vagy valami mást fél év után sector hiábás lett. Azóta is csak seagatet használok (még megvan az 1,7-es Sgt winyóm, mai napig hibátlanul megy).

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#29) putti válasza thomasa (#18) üzenetére


putti
aktív tag

Azért is írtam, a seagate minőségileg katasztrofális. Részemről. Eddig két eltérő típusom volt belőle, mindegyik kattogni kezdett aztán bad sectoros lett 2 éven belül. Én évek óta WD-t használok. Igaz abból is volt egy green-es típusom, de abból csak az az egy lett bad sectoros, a többi lekopogom megy, van amelyik már 10 éve is.

[ Szerkesztve ]

(#30) QwErTy42 válasza sanzi89 (#12) üzenetére


QwErTy42
addikt

Persze... -.-

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#31) proradeon válasza Oliverda (#27) üzenetére


proradeon
őstag

A megfogalmazásomból egyértelműen érzékelhető, hogy alapvetően nem arra az egy meghibásodott példányra alapozom a megállapítást. Mint írtam, az az eset csak "megerősíti" a levont következtetést. :)

(#25) .mf: Nem. Én arra panaszkodtam, hogy megbízhatóbb HDD gyártók (mint pl.: a WD) nem gyártanak 1TB kapacitású HDD-nél nagyobbat a 9.5 mm vastagságú kategóriában. :(

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32) Oliverda válasza proradeon (#31) üzenetére


Oliverda
félisten

Pontosan mit erősít meg?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#33) proradeon válasza Oliverda (#32) üzenetére


proradeon
őstag

Egy nagyobb budapesti számítástechnikai szaküzletben dolgozó ismerősömnek említettem, hogy M9T 2TB-t tervezek venni, amire azt reagálta, hogy ne tegyem, mert gyakran visznek vissza hozzájuk hibásakat garanciáztatni.

Így jobb híján marad a notebook-ban a 750GB-os WD Scorpio Black, és veszek mellé külső 2.5"-os WD HDD-t.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#34) Zanik válasza proradeon (#31) üzenetére


Zanik
addikt

- Tudomásom szerint a 2TB-os és 1.75TB-os 9.5 mm-es modellek megbízhatósága sem a legjobb. Ezt a tényt csak megerősíteni tudja az, hogy utóbbiból csak egy felhasználó vásárolt a "Milyen HDD-t?" topicban, és az is megadta magát fél év után.

Bocs, de valahogy számomra a tudomásom szerint és az ezt a tényt nem rokonértelmű megfogalmazások.

Az embernek egész egyszerűen meg kell tanulni szelektálni az információkat. Ha egy számítástechnikai weboldalon vagy épp egy internetes fórumon azt olvasod, hogy ez vagy az a termék gyakran meghibásodik, még nem szabad tényként kezelni a dolgot. Ha valamiből évente eladnak 100-at, és ebből 10 meghibásodik, egy másik termékből meg évente eladnak 1.000.000-t és ebből 50.000 meghibásodik, akkor:
- melyiknek lesz nagyobb a meghibásodási aránya?
- melyiknek lesz nagyobb hírértéke?
- melyikről fogsz több panaszos felhasználói értékelést olvasni?

Számok nélkül ez az "állítólag" meg "azt olvastam valahol" semmit nem ér! De még számokkal se sokat, ugyanis nagyon egyszerű a statisztikát is olyan feltételekkel készíteni, hogy az általad preferált termék tűnjön jobbnak a kimutatásokban.
De itt a PH! fórumon se lehet objektíven következtetéseket levonni a fórumbejegyzések alapján. Beírja 10 ember, hogy szar a Seagate, mert az ő HDD-jük meghibásodott (típus, körülmények ismeretlenek), illetve beírja 1 ember, hogy szerinte jó a Seagate, mert neki mai napig működik egy HDD-je. Közben ott van még 20 másik ember, aki megelégedéssel használ Seagate HDD-t, de nem ír semmit a fórumba, így te nem is tudhatsz arról, hogy 21 ember elégedett a Seagate-tel. Te mindössze 10 negatív és 1 pozitív véleményt fogsz olvasni, és emiatt téves következtetésekre juthatsz.

Tehát fontos:
- több forrásból informálódni
- a fellelhető információkat szelektálni
- tisztában lenni azzal, hogy ha a rendelkezésre álló - olykor limitált mennyiségű - információ alapján egyáltalán nem biztos, hogy a helyes következtetéseket tudjuk levonni

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#35) djculture


djculture
félisten

Az ellenségeimnek se ajánlok 5400-as vinyót, nem a szekvenciális tempóval van baja hanem rohadt nagy a késleltetése. Inkább beraknék helyette már egy 256-os ssd-t, mint ezt böhöm lassú valamit.

(#36) proradeon válasza Zanik (#34) üzenetére


proradeon
őstag

Értem a mondanivalód, de:
- Régi, megbízható ismerősöm nem ajánlotta, mert gyakran visznek hozzájuk vissza hibásat.
- PH fórumon egy embert találtam aki ilyet vett, az is megadta magát fél év után.
- Ez előtt egy darab Seagate HDD-m volt, ami bár működött, rendszeresen igen furcsa hangokat adott ki magából.

És ezek után döntsek úgy, hogy mégis bevállalom, hogy veszek egy M9T 2TB-t, áthelyezem rá az összes adatom a meglévő 750 GB-os WD Scoprio Black-ről, aztán reménykedek, hogy jó példányt fogtam ki, és nem vesznek el az adataim egyik pillanatról a másikra?

Én egy termék megvásárlását akkor is alaposan meggondolom, ha vegyes tapasztalatok vannak vele. Ha pedig csak negatív, akkor nincs min gondolkodni. Lehet, hogy a rendelkezésre álló negatív vélemények nem tükrözik a valóságot, de ugyan mégis mire alapozzam a döntésemet, ha nem erre?

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#37) MK VII


MK VII
veterán

Komolyan itt vitatkoztok 9,5 milliméter meg 7 milliméterekről, meg 1 és 2 terrabájtokról?
Lezártnak tekintem a témát! Pont.. :D

[ Szerkesztve ]

(#38) Zanik válasza proradeon (#36) üzenetére


Zanik
addikt

Félreértettél. Bármire alapozhatod a döntésedet, nem akarom megszabni, nincs hozzá semmi jogom.

Azt viszont igenis szóváteszem, hogy az ismerőstől kapott információ, a PH! fórumon olvasott hozzászólások illetve saját tapasztalat alapján valamit ténynek minősítesz. Számomra ezek nem elegendő információk ahhoz, hogy így egyben az összes Seagate HDD-t rossznak és kerülendőnek minősíthessük. :N

Te dönthetsz úgy, hogy ezek alapján nem veszel Seagate HDD-ket. ;)
A valódi tények kiderítését meg hagyjuk meg másoknak. :B

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#39) proradeon válasza Zanik (#38) üzenetére


proradeon
őstag

Igazad van. Rossz volt a szóhasználat. :B

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#40) Aron1988


Aron1988
tag

Marha egyszerű kitalálni, hogy mire jó ez a 7 mm vastagság. Lehet majd erre hívatkozni a marketingeseknek, hogy miért nem 30ezer Ft, hanem 42-45ezer. Egyszerű premium design-felár lesz ez, kézzelfogható haszon nélkül. Ugyanaz a kategória, mint a démonsárkány formájú rózsaszín leddel szerelt memóriamodulok.

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#41) King Unique


King Unique
titán

Na, legalább a Seagate nem ül a babérjain és fejlesztenek rendesen. Nem úgy, mint a többi gyártó... Eddig a 800 GB/ tányér volt a rekordjuk a 4 TB-os Spinpoint M10P-vel, de sikerült megint előrelépniük, Viszont ezt a 100 MB/s max sebességet nem értem, mert nálam az 2000LM003 is ennél többet tud [link]. Abban 32 MB cache és 667 GB-os tányérok vannak. Az új fejlesztés meg 128 MB cache és 1 TB-os tányér, aminek értelemszerűen még gyorsabbnak kéne lennie.

(#24) proradeon: "utóbbiból csak egy felhasználó vásárolt a "Milyen HDD-t?" topicban, és az is megadta magát fél év után." - lehet még én ajánlottam. :D Amúgy vettek belőle többen, de ők nem panaszkodtak. És ennyi erővel selejt minden gyártónál előfordulhat. Az ilyen boltos miből mennyit vettek / mennyit vittek vissza sztorik is érdekesek. Na meg a beszerzés, garanciaidők stb.

Amúgy, ha megnézzük a kínálatot, akkor túl sok választás nem marad. A többi 3 gyártó megállt a fejlődésben 1 TB | 9,5 mm-es méretnél, a HGST 1 TB-nál nagyobbat alapból nem is gyárt, holott 3,5" méretben már 10 TB-nál járnak. A Toshiba és WD 2,5" 2-3 TB-os csodái megint 15 mm magasak, így jóformán sehova nem lehet őket beépíteni (max PC), csak külső házba, adattárként használva. Ráadásul az ehhez való házak is drágábbak, valamint böszmén is néznek ki a méretük miatt. Továbbá azt vsz megint nem lehet mondani, hogy minőség és megbízhatóság terén annyival jobbak lennének, mint az M9T. Aztán a 4 tányér + 8 fej felállás sem mondható előnyösebbnek a 3 tányér + 6 fej megoldással szemben. Ráadásul a 2 TB-os változatok még lassabbak is, köszönhetően az 500 GB-os tányéroknak.
Tehát, ha valaki egy normál méretű, nagy tárkapacitású és gyors 2,5" HDD-t akar, akkor bizony az M9T ideális választás. És még árban is a legkedvezőbb: ST2000LM003 | MQ01ABB200 | WD20NPVX. Illetve, ha ez az új 7 mm-es csoda nem lesz nagyon drága, akkor beújítok egyet, már ki is néztem neki a külső házat [link]. Nagyon jól fog mutatni ilyen slim kivitelben. :))

[ Szerkesztve ]

(#42) ivarg válasza Zanik (#34) üzenetére


ivarg
tag

Szia

Sajnos a Seagate termékek dokumentáltan rosszabbak, sokkal nagyobb a meghibásodási ráta mint pl.a hgst esetében talán a Hwsw-n írtak erről pár hete konkrétan és van olyan felhős cég aki statisztikát vezet a meghibásodásokról mindenféle szempont szerint és 30%-ot is elérte egyes modelleknél a meghibásodás, míg a többieknél a legrosszabb modell is 10% alatt volt és a jellemző érték 3-5% a ráta.
Perbe fogta őket valaki emiatt arról szólt a cikk.

[ Szerkesztve ]

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#43) ivarg


ivarg
tag

Egyébiránt ha lesz belőle raid edition akkor lehet, hogy tömbbe jók lesznek kellő redundancia mellett.
Sajnos személy szerint én már szívtam meg tömbben is 7200.11-es lemezekkel egyszerre kettő döglött el 4ből a széria számokban csak 15 volt az eltérés tehát valami technológiai összeszerelési gond lehetett.
szerencsére átlósan így adat nem veszett el, de izzadtak rendesen a tulajok, a fél élete volt a HDD-n és csak a feléről volt backup azóta van mindenről neki.

[ Szerkesztve ]

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#44) King Unique válasza ivarg (#42) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem először azt fel kéne felfogni, amire fentebb a fórumtárs is próbált utalni [link]. Voltak cikkek, statisztikák, de azok a 3,5" HDD-kre vonatkoztak. Az a nemrég megjelent cikk is 3,5" külső merevlemez volt. De még engem is kioktattak, hogy a korábbi eredmény [link] nem feltétlen igaz mostanság is [link].

[ Szerkesztve ]

(#45) djculture


djculture
félisten

Nem lehet rajta csodálkozni a seagate megvette a maxtort után a Samsung hdd üzletágát, egyik se a minőségéről volt híres. De amúgy mostanában a wd is elég sok igénytelen terméket adott ki nagy csindradattával, új szériák anyag kispórolásról híresek.

[ Szerkesztve ]

(#46) TeeJay válasza King Unique (#41) üzenetére


TeeJay
félisten

halom laptopot javítottam már ismerőseim körében
mindegyikben WD Blue meg Toshiba meg Seagate 500gigás 1tányéros 7,5mm magas
és 1TB-os 2tányéros 9,5mm vastag 2,5" vinyók voltak

mindegyiket 1TB-os 2tányéros 9,5mm vastag HGST 5400-as vinyóra cseréltem
az még legalább jó és hardverkerben 3év garival adják

igaz a saját laptopomban 24/7-ben megy nyár óta de előtte már egy ilyet kellett gariztatnom 1,5év nonstop üzem után tehát ez sem 100% de legalább 1,5évet simán ment megállás nélkül torrent alatt

többi vinyót nem merem használni pláne a fejparkolós és motorleállítós WD Blue szériákat :Y

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#47) King Unique válasza TeeJay (#46) üzenetére


King Unique
titán

Meg lettem volna lepődve, ha nem a HGST Travelstar 5K1000-et mondod. :N
Azért azokat sem kellene talán annyira túldicsérni, mert eleve ezek parkolnak a legtöbbet. Volt, akinél pár-néhány napos üzemidővel belerakott több 10.000-et, ami egy kicsit sok. Valamint multimédia eszközre kötve többen panaszkodtak zavaró, "klattyogó" hangra is.
Nekem Tavelstar 7K1000 van külső házban, de az kevésbé parkol és fura hangot sem hallatott eddig.

(#48) TeeJay válasza King Unique (#47) üzenetére


TeeJay
félisten

jó de én elindítom a laptopot benyomom az APM-et off módra és megy fél évig a következő kikapcsolásig így
utána megint benyomom és megint fél évig :D
rendszervinyónak persze tré mert parkolja a fejet de legalább nem állítja le a motort mint a WD Blue szériák...
ja és ez nálam legalább kibírt folyamatos üzemben 1,5évet pedig a torrent szaggatja a fejet 0-24-ben mint állat

szóval nálam egyelőre bevált pláne hogy 3év garival vettem így ha 2év után elkezd csökkenni a kondíció vihetem gariztatni és veszek ugyanolyat :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#49) Sanya válasza Zolik (#28) üzenetére


Sanya
nagyúr

nekem 1996 óta az összes seagate, maxtor és samsung drive-om legalább 1x elromlott és vagy cserés volt, vagy kuka. A legutolsó seagate merevlemezem jelenleg 5 éves, de a korróziót a panelről 1x le kellett takarítani, a hibás csatlakozókat átforrasztani, de azóta megy. Az 1tb-os hitachi 2,5"-os merevlemezek amiket vette eddig mind tökéletesen mennek, 24/7-ben, sleep/hibernálás etc nélkül.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.