Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

3314 pontot kapott a rendszerem. Kiváncsi vagyok majd hogy fog menni 1080ti karin talán folyamatos lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2) Cifu


Cifu
nagyúr

Mondjuk a Dx12 Tier-ek és a Hardware besorolások ismeretében még kevesebb értelme van a 3DMark eredményeknek, mint valaha.

Annak van értelme, hogy X játékban ennyi, Y játékban annyi az FPS ilyen és ilyen beállítások mellett. De hogy most Time Spy vagy Firestrike alatt mennyit mutat a kártya, az kb. teljesen irreleváns... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) arn válasza Cifu (#2) üzenetére


arn
félisten

ez sose volt mashogy :) a 3dmark azt mutatja meg, hogy az adott rendszer hogyan teljesit 3dmarkban. azert egy jo ralatast ad a gep kepessegeire.

19 kartya

modern kartyak gfx - kb ennyi a tobb jatek atlaga is:
rx480: 100%
gtx1070: 148%
gtx1080: 180%

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) Tom5 válasza ->Raizen<- (#1) üzenetére


Tom5
addikt

(#5) arn válasza Tom5 (#4) üzenetére


arn
félisten

ilyen sz*r geppel van pofad posztolni? :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6) Tom5 válasza arn (#5) üzenetére


Tom5
addikt

Az én gépem ennek a felét sem hozza. :DD

(#7) stratova válasza Tom5 (#4) üzenetére


stratova
veterán

Hát no TTomax Tintan X OC SLI-je nem gyenge jószág. Mondjuk ha 1080 Ti ezt hozná az elég merész lenne. Egyébként ha 1080 Ti 1,4 (ALU/TMU)-1,5x (ROP, MEM) annyi egységet is tartalmaz majd mint 1080 elég húzós lesz olyan magas órajelet elérnie 275 W-os limittel.

[ Szerkesztve ]

(#8) actival63


actival63
aktív tag

Kipróbáltam de slideshow. :Y

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#9) jedis válasza arn (#3) üzenetére


jedis
senior tag

Azért van benne valami, hogy az AMD DX12 alatt meglódul kicsit, mivel az RX480-as ebben a tesztben már a 980-al van pariban, nem pedig a 970-el, mit állt. a DX11-es tesztek alatt.

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#10) gyiku válasza Tom5 (#4) üzenetére


gyiku
nagyúr

es hany centit nott kozben az e-penis?

hüllő

(#11) keIdor válasza stratova (#7) üzenetére


keIdor
titán

Nálam a GTX-1080 alapon csak 100% TDP limittel 6800 pontot hozott 6700K mellett. (4,5GHz)
1900MHz környékére boostol alapból a kártya és ott is marad. Már tudjuk, hogy a GP102 az egy GP104+50% lesz, tehát hozhatja a Titan X SLi erejét simán.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#12) stratova válasza gyiku (#10) üzenetére


stratova
veterán

Ne Tom5-öt kérdezd bár az ő RX 480-as konfigja 1300-on egész szépen beérte az MSI R9 390X Gaming értékét. Boss emeny-nek szerintem nem voltak e-penis gondjai.

Keldor papa ez stimmel is. De 1,5x csak Titan P-re érvényes, a kérdés az fogja-e órajellel kompenzáni a kieső 4 SMP-t az órajel. AIB egyedi (pardon kosztümös :)) ) kártyáknál esélyes, FE-ben kétlem, mert árban és teljesítményben is kellene némi helyet hagynia NV-nek Titan P és GTX 1080 Ti között (vagy megint csak az idővel játszik, ahogy eddig és fél év késéssel megkapod ua. teljesítmény ~100e Ft-tal olcsóbban).

[ Szerkesztve ]

(#13) doubleVv válasza Tom5 (#6) üzenetére


doubleVv
újonc

Várhattak volna még egy picit vele..
Így, hogy Európában mindenki a hype alapján árazza az új RX szériát, egészen a csillagos égig, most rendesen elszállnak majd az árak megint.
Eddig sokan gondolták úgy, hogy bizony a 970, 480 harcot elzöldítik.
Még kijön vagy két cikk az OC headroomról az AIB kártyáknál, aztán mire Európába érnek a VGA-k potom 150 dollárt emelkedik az áruk.
:(((

Ja és kíváncsian várom a Vulkan benchmarkokat még mielőtt kártyához jutok. Akkor a félretett összeget inkább minőségi padlószőnyegbe fektetem..

(#14) partxxx


partxxx
tag

két hete megvettem a 3DMark-ot Steamen
már akkor voltak hírek a Time Spy-ról és gondoltoam, egye fene, 5$-t megér
... erre megint fizetnem kell érte ... refound

:((( :(((

francért fizessek egy programért ha a frissítések is fizetősek

[ Szerkesztve ]

(#15) Raymond válasza doubleVv (#13) üzenetére


Raymond
félisten

En nem latom hogy elszalltak volna az RX480 arak. Hozzateszem nyugati arakat nezek, de mindenhol 280 az egyetlen rendelheto (nem feltetelenul kaphato) 8GB valtozat es ez stabil a megjelenes ota.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#16) domos


domos
senior tag

Kíváncsi vagyok mit fog gurítani a régi HD7990-em :)) Mondjuk ezt a fél évet már így is, úgy is ki kell bírni neki.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#17) kisbalázs


kisbalázs
tag

AMD A10 7850K alapon 592 :)

[ Szerkesztve ]

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#18) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ebből is lehetne ide új 3Dmark rovatot készíteni :)
Eleve lenne is értelme, mert elég sok újítást hoz ez a teszt.

Csak egy tipp :U

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#19) TTomax válasza stratova (#7) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát azért vannak itt a fórumon 1080SLI-k meg 1070SLik is,azért a 1080SLI elveri a konfigomat. :) Azóta már van jobb eredményem [link] meg lehetne ezt még tweakelni egy picit,csak nem sok kedvem.

(#10) gyiku
Ohh boy,ne tudd meg asszony is kérdezte mi történt... :))

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#20) doubleVv válasza Raymond (#15) üzenetére


doubleVv
újonc

Jogos!
Elnézés is kéretik.
Én is 283 euro-s árat találtam a 8gb-os kártyának Mo.-n ( a reddit szerint), ez durván olyan 89-90 ezer forint.
Viszont még mindig csak olyan boltokat találok, ahol 95-98 között árulják a referencia kártyákat.
Ami persze elképzelhető, hogy csak a kisker. árrés miatt van, de végeredményben akkor is 240$-ból (67 ezer forint) 335$ (95 ezer forint) lesz. Ami a jó magyar áfán kívül még 30$ különbség.
Viszont remélhetőleg tényleg rosszul gondoltam a hypeal kapcsolatban és inkább valami más áll a dolog mögött.
Nézzétek el nekem. Érettségi után, gép építés előtt nem esik jól egy 20.000Ft-os árrést látnom (és szerintem az AMD-nek se esne jól ha látná). Főleg hogy referencia kártyákról beszélünk.

(#21) domos válasza doubleVv (#20) üzenetére


domos
senior tag

hardverapron vannak jó áron zsír új garis rx480-on.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#22) Raymond válasza doubleVv (#20) üzenetére


Raymond
félisten

Az a gond hogy az Europai hireknel (nem csak PH-n vagy Mo-n) mindig a bejelentett USD arakat hasznaljak es ismetlik mint kategoria jellemzot. Ennek van ertelme, de sajnos sokszor nincs mellette foleg az elejen az europai "utcai ar". Ami peldaul egy $240-es kartyanal es atlag AFA-van szamolva €260 es igy siman szamolva soha nem jott meg ossze semmi. Ehez kepest a 269-279 ar a matematikai 260 helyett nem rossz. Az NV kartyak rohadt dragak, de ott nincs mit tenni, veszik a nepek igy nincs nyomas senkin ertelmesebb arakat hasznalni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23) and1ao válasza doubleVv (#20) üzenetére


and1ao
őstag

Azért azt ne feledjük el hogy normális készlet még mindig nincs az országba, ezt is belekel ám számolni az árba.

Guild Wars2!

(#24) arn válasza jedis (#9) üzenetére


arn
félisten

de csak a maxwellhez kepest, ezt epp javitottak a pascalban. a pascal is annyival gyorsabb dx12 alatt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25) Hendil


Hendil
csendes tag

Sziasztok, csak egy kérdés valami szakitól a DX12-ről. Nagyon tetszik benne ez a több kártya párosítgatása. Kérdésem az lenne hogy az amúgy haszontalan processzorba integrált (i7-4720) működni fog e cooperative-ban a gtx 970m-el. tök jó lenne végre kihasználni a feleslegesen kifizetett prociba integrált karit is. Vagy felejtős az egész? Ennek nagyon sok laptopos örülne, plusz sebességet kapnánk amit valójában ki is fizettünk. előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#26) domos


domos
senior tag

Ennyit tud a masinéria. /i7-4770K@4.4GHz, 4x8GB 2666MHz DDR3 RAM, HD 7990/

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#27) CirrMee válasza partxxx (#14) üzenetére


CirrMee
addikt

Pár hete én is megvettem, amikor akciós volt. Semmibe nem került a mostani "bővítmény" letöltése...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#28) pomorski válasza actival63 (#8) üzenetére


pomorski
őstag

Milyen gépen próbáltad?

(#29) MK VII válasza domos (#26) üzenetére


MK VII
veterán

Most komolyan.. Ezért fizeted a sok ezres villanyszámlát??? (Csak egy kis irónia akart lenni, nem komolyan venni.) ;]

[ Szerkesztve ]

(#30) partxxx válasza CirrMee (#27) üzenetére


partxxx
tag

a letöltése ingyenes, de nem lehet semmit sem beállítani, sem demot skippelni

szóval olyan mintha ingyen leszedtem volna a 3DMark honlapjáról a teljes programot

... azóta visszakaptam a pénzem

(#31) domos válasza MK VII (#29) üzenetére


domos
senior tag

De legalább 2013-ban volt mire vernem magam ;] Egyébként tervbe van véve a váltás, ami valószínűleg egy GTX 1060 lesz, mivel már nem nagyon játszom mostanában.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#32) Cathulhu válasza domos (#31) üzenetére


Cathulhu
addikt

7990-rol 1060-ra valtani? Azt meg minek :F

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#33) MK VII válasza domos (#31) üzenetére


MK VII
veterán

IGP powa.. Ha már úgysem játszol.. Jelenleg én is IGP-vel tolom. A kismértékű játékéhségemet meg kielégítem majd egy RX470-nel. 1060-at szerintem tök felesleges venni minimális játszós gépbe.

(#34) Mans20 válasza kisbalázs (#17) üzenetére


Mans20
addikt

Az hogyan? Nálam a GTX750 1128 pont.

(#35) Tom5 válasza gyiku (#10) üzenetére


Tom5
addikt

26 :P
Látom csak write only :U

[ Szerkesztve ]

(#36) domos válasza MK VII (#33) üzenetére


domos
senior tag

A Xeon E5-2699v4-ben nincs IGP :( :P De lehet nekem is elég lesz az Rx470, a lényeg hogy tudjon 4K@60Hz-t.

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#37) nonsen5e válasza arn (#3) üzenetére


nonsen5e
addikt

Jobb a 960 dx12-ben mint a 280X? Jobban fekszik a buta maxwellnek a dx12, mint az okos gcn-nek? :F :U

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#38) McSico


McSico
senior tag

Na végre kijött már ez az e-penis mérő is. :D
Kivételesen ezt már vártam. :)

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#39) pomorski válasza McSico (#38) üzenetére


pomorski
őstag

Mér' a tied hány centi?! :B

(#40) McSico válasza pomorski (#39) üzenetére


McSico
senior tag

Még nem tudom. Ha lesz egy kis időm megmérem. :DD

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#41) pomorski válasza McSico (#40) üzenetére


pomorski
őstag

:C

(#42) Sárpac


Sárpac
nagyúr

GTX 960M 151 pont 0.8fps tuti nem okés valami. :D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#43) domos válasza Sárpac (#42) üzenetére


domos
senior tag

2560x1440-es felbontáson renderel a program, szóval az kb. reális, főleg hogy mobil proci van mellette.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#44) Crytek


Crytek
veterán

Nálam ennyit megy Dx12 bench

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#45) csabi63


csabi63
senior tag

most expensive program ever.

1. Buy it.

2. Run it.

3. Go buy CPU/GPU.

4. Run it again.

5. Repeat from step 2.

(#46) Sárpac válasza domos (#43) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Erősen kétlem, hogy a gtx970m 20x gyorsabb lenne. :D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#47) Sárpac válasza domos (#43) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Gpuz szerint 12%-ra terhelte a gput fel se ugrott az órajel a normálisra nem hogy turbóra.
Szerintem szimplán az integráltal futott le.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#48) tomas51


tomas51
senior tag


MSI GTX1070 GAMING X

(#49) Gpety


Gpety
tag

Akkor hamarosan lesznek majd új, csaló driverek is, amik erre a tesztprogramra is "optimalizálva" lesznek. A régi szép idők újra előjönnek, mint amikor az ATI és az Nvidia is úgy csalta szét a 3DMarkot, mint Volkswagen a károsanyag kibocsájtást.

Intel Xeon X5650, 12Gb RAM, RX480 8Gb

(#50) domos válasza tomas51 (#48) üzenetére


domos
senior tag

Szép! Úgy látszik a GTX1080-nál alig gyengébb. :C

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.