Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) capulet75 válasza Jadro (#49) üzenetére


capulet75
addikt

Persze h ad. Ha rálocsolok egy tonna pénzt egy konfigra, akkor nézzen már ki úgy ahogy nekem tetszik. Nagyon fontos a vizualitás.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#52) Jadro válasza capulet75 (#51) üzenetére


Jadro
veterán

Fontos a vizualitás nem vitatom, csak kérdés kinek hol a határ az árban. Nekem pl asztal alatt van a gép, nem szem előtt és el nem tudom képezlni hogy mit tud egy 80 ezer forintos ház plusszban az én 25 ezer forintos Meshify C házamhoz képest (nem üveg oldallapos). Az egyik a kinézet, amin ugye nem lehet vitatkozni, mert ízlések és pofonok. A többi összetevő (szellőzés, kábelmenedzsment, szerelehetőség, méret, stb) viszont összehasonlítható dolgok. Ez azért bazi nagy különbség, de hét kinek mi a hobbija.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#53) capulet75 válasza Jadro (#52) üzenetére


capulet75
addikt

Kicsi pénzből is lehet vizuálisan kielégítő házat venni, lásd Fractal Design :DDD 4k-val drágább az üveglapos.
Nekem az asztalon van, és szeretem ha jól néz ki.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#54) TIT


TIT
veterán

Én a silent base 600-nál éreztem hasonlót,hogy nem éri meg az árát és nem elég minőségi,az előlapot és a tetejét csak letépni lehet mert mind2 helyen 1 fül nem engedi leszedni.
A ház oldalán alul 1-2 mm rés,a 10 ropis cm 330 elitenél ne mvolt ilyen.
A teteje műanyag és pattog a hőtől.
Hátul ennek is alig van hely a kábeleknek,ezért a táp előtt gyülekeznek,nagyon jó,azt hittem el tudom rejteni hátul.
Lehetne hűvösebb de most nem vészes,viszont a vinyó melegebb 36 fok,de ott az a baj,hogy a vinyó előtt van rács,ami a levegő útjába áll.
Na szóval nem az a német minőség ill.ha az ilyen akkor nem kérek belőle.
Ja és az oldalán az ablakot nehéz ki be tolni,rá kell ütni,hogy kiugorjon,akkor meg kirepül,pedig van 2-3 fokozat,az egyik fül le is tört amikor benyomtam erősebben,mert nem akart kilökődni..

(#55) AxBattler válasza capulet75 (#53) üzenetére


AxBattler
félisten

... és este sem kell lámpát kapcsolnod. :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#56) capulet75 válasza AxBattler (#55) üzenetére


capulet75
addikt

Mivel RGB, ezért oda húzod a fényerejét, ahova akarod. :P

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#57) Vesa


Vesa
veterán

Ha csendet akarsz, annak egyetlen módja van! Kiteszed a szobából a gépet, elkábelezed a monitort és a perifériát az asztalra és kész. Tapasztalatból mondom. Kipróbáltam több un. "hangszigetelt" házat, még talán a Nanoxia Deep Silence volt a legjobb az összes közül, a rendszer HDD-t SSD-re cseréltem, a többit meg NAS-ba tettem a garázsba, de így is zúgott a gép. Nincs mit tenni, a ventik, a táp és egyebek zajonganak, bármilyen marketing dumát próbálnak tolni a gyártók, egyik sem igaz. A Nanoxia csökkentett ugyan pár dB-t, de csend az nem lett így sem. Aztán fogtam magam, vettem aktív USB jelerősítőt és hosszbbítókat + HUB-ot, hosszú HDMI kábelt, majd az egész dobozt letettem a NAS mellé a garázsba. Az egész nem került többe kb. 15k-nál, és most valóban síri csend van! Ha nincs garázs, akkor szimplán kiteszed a kamrába a gépet, a lényeg, hogy ne melletted legyen. Persze így nem lehet nézegetni, de valamit valamiért. A hangszigetelt házak nem érnek sokat sajnos, az ártöbbletüket semmiképpen nem érik meg.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#58) nuke7 válasza capulet75 (#53) üzenetére


nuke7
veterán

jól néz ki, de nem hangos..? :U plusz este zavaró,nem..? :F
(arról nem is beszélve, hogy én nem tudnék már egy monitoron dolgozni, ha nem muszáj..)

https://youtube.com/user/nuke7

(#59) Vistaboy válasza Vesa (#57) üzenetére


Vistaboy
veterán

A másik ház után ez ég és föld, annyira nincs hangja. Egyetlen dolgot hallani benne: a VGA kártyának a ventijeit állandóan 40%-on járatom, de ez is csak akkor hallható, ha odarakom a fülem a ház oldalához, mikor elindulnak. Utána már semmi hangja nincs.

Erre egyébként azért van szükség - ez egy tipp mindenkinek, akinek zárt háza van -, mert ugye a VGA kártyámon félpasszív módban működnek a ventik, azaz amíg a GPU hőmérséklete el nem éri az 50°C-ot, addig nem kapcsolnak be. Viszont ez az 50°C arra már elég, hogy befűtsön egy zárt házban a többi alkatrésznek.

Így, hogy folyamatosan 40%-on járnak a ventik a kártyán, a GPU hőmérséklete 25°C környékén mozog, ha elindítom a Diablo III-at, akkor pedig 45°C a maximum, amit mér az AORUS Engine. Ezzel sikerült nyernem pár fokot a gépházon belül is, hiszen ha nem sugárzik a hő a VGA hátsó takarólemezéről (backplate), jobban tud hűteni a CPU hűtője is. :)

(#53) capulet75: Nekem hasonló elképzelésem volt a Corsair Graphite 780T-vel, csak valahogy nem jött át, plusz akkor még nekem is kék led mániám volt, így telepakoltam kék ledes ventikkel, plusz vettem egy led-csíkot is, de a végén már túl sok lett a jóból:

Túl erősek lettek a led fényei, plusz a ventik szépen zúgtak még alapon is, ami játékok alatt ugyan elment, mert nem sokat hallottam belőle, de mivel mostanában keveset játszom, így nagyobb szükségem van a csendre. És bár végül sikerült viszonylag kevés bukással eladogatni őket (Két AF140-es ventim van még meg), megfizettem a tanulópénzt.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#60) nuke7 válasza Vesa (#57) üzenetére


nuke7
veterán

Hát nem tudom, hogy hogy csináltad mert öcsémnél 60cm-ről már nem lehet semmit hallani a gépből idle-ben - nálam az R5 esetén meg egy méterről nem igazán lehet hallani, csak ha síri csend van a lakásban, éjjel 2 körül...

https://youtube.com/user/nuke7

(#61) AxBattler válasza nuke7 (#60) üzenetére


AxBattler
félisten

Bizony, egy barátomnak is bevált a nappaliban egy FD Define Mini. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#62) nuke7 válasza Vistaboy (#59) üzenetére


nuke7
veterán

Hat nem tudom - nekem 45foknal kapcsol be Vga venti, kb10% körül, játék alatt megy 40% köré/felé...
És ha jól szellőző a ház, ez csak csenddel jár, nem kifejezetten sok hővel a házon belül.

https://youtube.com/user/nuke7

(#63) Vesa válasza nuke7 (#60) üzenetére


Vesa
veterán

Éjjel dolgozom, és bizony hallani. A semminél jobbak ezek a házak, de csendet azt nem csinálnak, legalább is, ilyen helyzetben. Ahol nagyobb a háttérzaj eleve, ott elképzelhető, hogy megoldás. Nekem viszont a teljes csend kellett, azt lehetetlen volt elérni bármilyen házzal. Most viszont valós 0dB van az általam leírt módszerrel.

A tudomány a valóság költészete!

(#64) snecy20 válasza Vistaboy (#59) üzenetére


snecy20
veterán

Valamit félremér az érzékelőd, az a 25°C/45°C elég hihetetlen. Én ha bekapcsolom a gépem hidegindításból, 20mp múlva a Windowsban vagyok és lecsekkolom a VGA hőmérsékletét, már akkor meghaladtam a 30 fokot.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#65) nuke7 válasza Vesa (#63) üzenetére


nuke7
veterán

jó, én lakásban lakom, budapesten - igaz, hogy kertes övezet szerű - de nem lehet éjszaka se 0db-t csinálni...
a tű ha közel esik le azt hallom, ami azt jelenti, hogy olyan 10db alapzaj körül vagyok, emelett nem zavaró a gépem hangja.

https://youtube.com/user/nuke7

(#66) Aprósólyom válasza Vistaboy (#22) üzenetére


Aprósólyom
addikt

:) Ilyenre sikerült, sry. Nem vagyok pszichológus, ellenben érzékeny vagyok mások állapotára. :) Valószínű az említett példa hozott nekem egy alert vészhangot a fülembe, hogy leírjam aggódásom. Remélem semmiképp nem érezted degradálónak vagy leminősítőnek. Nem skatulyázlak be. Csupán az érzékszervi tapasztaltaim és emlékeim összességéből kialakult félelemeimet írtam le. Ami, így vagy úgy, igaz vagy nem. :DDD Peace :R

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#67) Vistaboy válasza nuke7 (#62) üzenetére


Vistaboy
veterán

Igen, normális esetben így kellene lennie, de sajnos egyelőre ahhoz, hogy optimális legyen a levegőáramlás a ház belsejében, alulra is kellene egy venti, ami fújja rá a levegőt a VGA-ra. Az elég lenne neki, hogy ne melegedjen fel. Viszont egyelőre nekem alul nincs semmi, majd ha lesz időm rá, átépítem, fentről az egyik 120-ast lerakom alulra, de ehhez a HDD-keretet is felülre kell tenni, ami azzal jár, hogy meg kell bontani hátul a kötegelést. Erre pedig csak hétvégén lesz időm, munka mellett nem.

Amúgy meg nálam a 40% sem vészes, tényleg alig hallom a ventiket. Úgy akartam belőni, hogy elég legyen a fordulatuk játékok alatt is, de mellette elég halkan forogjanak, hogy windows alatt se halljam őket. Nekem 40%-nál van ez az érték. Bár lehet, hogy 30% is elég lenne, majd kiderül. Hétközben nincs időm méricskélni.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#68) Vistaboy válasza snecy20 (#64) üzenetére


Vistaboy
veterán

Majd egyszer megnézem én is közvetlenül induláskor, lehet, hogy én néztem el valamit, vagy tényleg félremér az érzékelő (előbbire nagyobb az esély :P ). Most így fest a helyzet, csak sajnos az AORUS mérője nem jelzi a korábbi értékeket, így nem tudom, mennyi volt közvetlenül indítás után.

Annyit tudok, hogy Diablo III alatt (közvetlenül utána) 50 és 60 fok közötti értékeket mutatnak az érzékelők, alaplap, proci, videokártya, chipset, szóval a főbb dolgok SiSoftware Sandra alatt.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#69) Vistaboy válasza Aprósólyom (#66) üzenetére


Vistaboy
veterán

Semmi baj, értem, miért mondtad, nekem is van egy ismerősöm, aki szó szerint az ingét-gatyáját is a hobbijára költi, dolgozni meg nem nagyon akar. Én sem élek fényűzően (Tényleg sajnálok olyasmikre sokat költeni, amik nem feltétlenül szükségesek (A gép az. ;] )), de azért van melóm, van családom, és ha választanom kell köztük és a gép között, első a család, utána a meló, végül jöhet a gép. Ha nagyon meg leszünk szorulva, és közbejön valami hirtelen kiadás, akkor nem fogok sokat habozni eladni a gépet, viszont miután talpra állok, az első, amit veszek, az egy új PC lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#70) ncc1701 válasza Vistaboy (#69) üzenetére


ncc1701
veterán

Nekem az az első, h félretegyek kb 1 évnyi pénzt, h ha beüt a gebasz, akkor ne legyen gond. Utána a befektetések, valamint nyugdíjra megtakarítás. És csak ezek után jöhet a hobbi. De nyilván mindenki máshogy gondolkodik.

(#71) AxBattler válasza ncc1701 (#70) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez a ház tartja az értékét... :D ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#72) nuke7 válasza Vistaboy (#67) üzenetére


nuke7
veterán

ja, nekem elöl van 2db 14cm, alul 1db 12cm és hátul 1db 14cm :U :K

ncc1701 irigyellek :K

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#73) Aprósólyom válasza Vistaboy (#69) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ezt jó hallani. Elnézést kérek azért, a hsz.-ért, mert nem feltétlen az aggodalmam hangja hallatszik ki, hanem inkább offenz/skatulyázó hangvételt lehet kiérezni belőle. Miközben pont nem ez volt a szándékom. Lehet már nem tudtam koncentrálni, hogyan is fejezzem ki magam normálisan. :(((
És a családodnak sem furcsa ez? Vagy inkább már megszokták?

Jevons paradox

(#74) snecy20 válasza Aprósólyom (#73) üzenetére


snecy20
veterán

"És a családodnak sem furcsa ez? Vagy inkább már megszokták?"

Biztos a topik témája ez a fajta kérdezősködés? :N

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#75) Vistaboy válasza ncc1701 (#70) üzenetére


Vistaboy
veterán

Csak tipp, de ugye, te nem Magyarországon élsz? :U

Az én fizetésemből erre egy élet is kevés lenne, ha annyit félre akarnék tenni, amiből egy évig ellehetek, plusz még be is fektessek valamibe... nem vagyok én bróker, sajnos. A nyugdíjat meg lehet, hogy meg sem érem, kezdjük ott. Pláne, ha felemelik 65 évre (később 72-re), ahogy akarják. :(

(#73) Aprósólyom: Elfogadnak olyannak, amilyen vagyok, mint ahogy én is olyannak fogadom el őket, amilyenek. Ennyi a titok. Tudjuk, mit lehet és mit nem. Odáig tutira nem fog fajulni a helyzet, hogy az utcára kerülünk, mert én megvettem magamnak az AMD Ryzen 7 3700X-et. :)

Egyébként lassan tényleg be lehetne fejezni az anyagi helyzetem kielemzését, az égvilágon senkinek semmi köze hozzá, hogy mit veszek a pénzből, amit megkeresek. Örüljetek neki, hogy nektek van annyi, amennyiből minden megvan és még félre is tudtok tenni, én megelégszem a mostani helyzetemmel is. Nem mondom, hogy nem lehetne javítani rajta, de sajnos ahhoz kellene legalább még egy 0 a fizetési csekkem végére (vagy egy 1-es az elejére). :)

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#76) updog válasza Vistaboy (#75) üzenetére


updog
senior tag

Én (meg)értem azt is, amit ncc1701 / Aprósólyom ír, sajnos van létjogosultsága ezeknek a felvetéseknek. A te példád szép és jó, tudod hol a határ, és nem valaminek/valakinek a rovására van hobbid, de hidd el hogy nagyon sokan nem érzik ezt a határt, és ha csak az egyik oldal jelenik meg, fals megerősítést adhat nekik abban, hogy "senkinek semmi köze hozzá, hogy mit veszek a pénzből, amit megkeresek", mert az egyéb körülmények sem mellékesek :N Szerintem (és remélem) egyáltalán nem a személyed ellen szólnak ezek a hsz.-ek.

Mindamellett a hsz.-ed első 1-2 mondatánál kicsit megremegett nekem is a kezem a válasz gombra kattintva, de személyes és egyben szakmai topicban valóban nem túl etikus teljesen off, ráadásul magánjellegű dolgokat számonkérni a posztolón (vagy kommentelőn, vagy bárki máson) :)

Amúgy az én hobbim a fotózás, semmi többet nem tudok elmondani :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#77) ncc1701 válasza Vistaboy (#75) üzenetére


ncc1701
veterán

De, itthon élek, és igen, van annyi likvid pénzem, h ha muszáj, 1 évet otthon tudnék maradni. Nyilván kevesebbet költenék, de ettől független megvan. Befektetve/lekötve pedig jelenleg van annyim, h egy normális, új középkategóriás autót meg tudnék venni kp-re. De ezt még nagyon keveslem (30-50M kellene), az utóbbi 4-5 évben feküldtem rá arra jobban, h félretegyek többet. Szerintem, ha valaki nem tesz félre idős korára, az borzasztó felelőtlenség. Mint írtam, nekünk nem lesz nyugdíjunk, mert mire odaérünk, már nem lesz, aki fizesse. Lesz egy mai reál értéken 40-50eft állami juttatás, a többit megoldod magad, vagy élősködsz a gyerekeiden. Én inkább élek most rosszabbul, és nem veszek 70-ért pc házat, csak 20-ért. Nem veszem meg a legújabb telókat, hanem 70-80e körül nézelődök, és kis autóval járok (yaris-swift kategória). Mások vagyunk. Aztán lehet 50 évesen feldobom a pacskert, de akkor is, max a gyerek öröklni, nem kerül rossz helyre.

[ Szerkesztve ]

(#78) ncc1701 válasza updog (#76) üzenetére


ncc1701
veterán

Én meg bicajozok, az is olcsó hobbi, elhiheted. :) Tudni kell hol a határ, meddig hobbi, és honnan költséges hóbort. Sokszor az ember nem is tudja, ki kell kérni mások véleményét is néha.

(#79) updog válasza ncc1701 (#78) üzenetére


updog
senior tag

"ki kell kérni mások véleményét is néha." Ez is kétélű fegyver kicsit, én mikor megvettem az új objektívemet, előtte nyilván megbeszéltem a feleségemmel, ő bedobta, hogy jajj de jó hogy felmerült, mert ő is látott valamit amit szeretne megvenni (amúgy egy nagyságrenddel olcsóbban, de nyilván azokat is megbeszéljük).

Aztán röhögtünk egy jót és mindketten megvettük amit szerettünk volna, mert (nem tudom nem pejoratívan leírni): megtehettük. Persze amit te is írtál, itt is megvan bőven a hat havi vésztartalék, kifizetett normális életbiztosítás, stb stb., addig nem is gondolkoztunk anno a hobbikon meg úgy általában bármilyen költésen amíg ezek nem voltak meg.

De ha anya és apa mindketten vesznek maguknak valami drágát, mert kell, de mindkettőnek pl. személyi hitelt kell felvenni hozzá, vagy 50 hónap kamatmentesre tudják csak kifizetni, akkor nem ér sokat ha kikérik egymás véleményét :) Ugyanígy jellemzően az ilyen személyek környezete sem jó tanácsadó, mert hasonlóan gondolkoznak.

Na de tiszteletben tartva a posztoló kérését, én elengedem ezt a témát :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#80) Sethdobaloah válasza updog (#79) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

szerintem ez nem bevétel kérdése. Az ember elhatározza, hogy a jövedelem 5%-a megy nyugdíj megtakarításra, másik 5% meg hobbira, stb. (hasamra ütöttem, ki-ki helyettesítsen a saját preferenciái szerint)
Aztán ha az 5%-ból kijön a 80k-s pc ház, akkor senkinek semmi köze hozzá. Ha a megtakarítás helyett lesz hitelre SLI, akkor azért várható hogy lesz egy-két keresetlen hozzászólás a témában :)

...csak én vagyok helikopter?

(#81) Aprósólyom válasza Vistaboy (#75) üzenetére


Aprósólyom
addikt

:R Az frankó. ez a lényeg. Valójában ezen a titkon múlik a legtöbb minden a kapcsolatokban.

Jevons paradox

(#82) nuke7 válasza Sethdobaloah (#80) üzenetére


nuke7
veterán

:)) nekem volt egyszer egy évnyi megtakaritott pénzem... aztán pont egy év alatt elfogyott :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#83) snecy20 válasza Sethdobaloah (#80) üzenetére


snecy20
veterán

Ha a havi apanázs 1.600.000 akkor kijön belőle ennek az 5%-áért a 80.000-es PC ház. :DD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#84) Sethdobaloah válasza snecy20 (#83) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

értsd jól: spórolsz hónapokig rá, mert vágysz rá. De az sem normális, ha sosem költesz magadra, mert csak megtakarítasz.

...csak én vagyok helikopter?

(#85) capulet75


capulet75
addikt

Amikor rájöttem hogy szinte minden sokba kerül amit akarok, azon kezdtem gondolkodni hogy ezt hogyan oldjam meg. Az egyik ugye a keress sokkal többet, de ez csak még nagyobb igényeket szül ( attól még folyamatban van ), szóval nem feltétlen megoldás. Aztán rájöttem hogy nem az a lényeg hogy mennyi, hanem hogy mikor. Ugyanis az EU-ban rengeteg webshopban vannak elképesztő akciók, csupán figyelni kell mikor. Így történt hogy vettem egy Logitech MX Master2-őt 12e hufnyi valutáért, vagy egy G935-öt 24k-ért. Sőt, pont ma egy ARKK Coppenhagen cipőt, ami teljes áron 180 euro, én meg 55-ért vásároltam. Mindig van valahol valami szuper leárazás, és rengeteget lehet spórolni ilyeneken. Csak türelem kell hozzá. ;)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#86) ncc1701 válasza capulet75 (#85) üzenetére


ncc1701
veterán

A harmadik megoldás az pediglen az, h rájössz, h igazából nem is kell, és meg sem veszed. Az a legolcsóbb, és egyben véded a környezetet, ha nem veszel meg valami tech szemetet, ami pár év múlva megy a kukába. :) Fogyasztói társadalomban tudom, h ez nem divatos hozzáállás, de működik.

[ Szerkesztve ]

(#87) _drk válasza ncc1701 (#86) üzenetére


_drk
őstag

Akkor üljünk a sötétbe! Az a legjobb és ingyen van! ;]
Tényleg le kell menni facebook szintre?

Ma már annyi mindenre el lehet verni a pénzt, és igen: fogyasztói társadalom de itt meg kell találni mindenkinek az aranyközéputat. Egy jó gamer PC amúgy is retek drága, akkor már mit számít az a pár 10-es egy olyan alkatrészen ami 3-4 videokártyát is túlél. Főleg ha ezt teszi az embert boldoggá, mert végérvényben ez a lényeg! Ezért gürcölünk nap mint nap, ha haza érsz leld örömöt az életben.
Bezzeg ha szalonna sütőt vett volna, amit meg lehet csinálni rozsdás felniből akkor járt volna a taps, mert az a házhoz van meg növeli az értékét.

[ Szerkesztve ]

(#88) #16939776


#16939776
törölt tag

Mindig stabil felületen kell elkezdeni a szerelést, olyan pozícióban, hogy a lehető legnagyobb erőt tud kifejteni és mindig a csavar profiljának megfelelő csavarhúzót használni. Ha ezt a két szabályt betartod, akkor teljesen elkerülhetőek az ilyen balesetek.

[ Szerkesztve ]

(#89) Griff55


Griff55
senior tag

Meg tudod kérlek mondani annak a fehér gépháznak a típusát amiről van 1 kép a cikkben?

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#90) AxBattler válasza Griff55 (#89) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem az a Corsair Graphite Series 780T, ahogy a cikkben is írja. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#91) Griff55 válasza AxBattler (#90) üzenetére


Griff55
senior tag

:R :R :R

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#92) ncc1701 válasza _drk (#87) üzenetére


ncc1701
veterán

Fel kell nőni ahhoz, h tudd, mi a pénzkidobás, és mi nem az.

(#93) capulet75 válasza ncc1701 (#92) üzenetére


capulet75
addikt

Te vagy az Coelho?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#94) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Én is nézegettem ezt a házat jobbról-balról, mert nemrég cseréltem kuckót.
És végül ezt hanyagoltam, a táp beszerelésének megoldása egyáltalán nem tetszik, teljesen fölösleges bonyolítás, és csak megnehezíti a későbbi szerelést. Én is sok merevlemezt használok, és ez az oldalról belógatás sem jön be, és még a légáram útjában is van. Továbbá optikai keret is kell kettő. Erre itt van ez a nagy ház 80K-ért és szinte szűkölködni kellett volna benne.

Végül másik gyártó házát választottam, persze annak is megvannak a maga hibái, de azokkal jobban együtt tudok élni. Viszont az kiábrándító, hogy 50-60-70-80+++ ezer Forintos házaknál is ennyi filléres hibával, megoldással lehet találkozni. Ilyen drága termékeknél már szinte bűn a leggagyibb műanyagokat, plexiket, huppogós lemezeket használni, és mégis.

(#95) fisi


fisi
senior tag

Köszönöm a jó kis tesztet!

Azért hozzáteszem, hogy nagy kedvencem a Bequiet- azonban én hatalmasat csalódtam a halkságában- nemrég adtam el a Silent Base 601 házam, mivel nagyon nem tudta a nyári melegekben hűvösen tartani a GTX 1080 TI- vel felszerelt gépem.
Muszáj volt a ház elejét levenni, meg ha még jobb hűtést akartam akkor az oldalát is. Akkor meg már főleg nem volt halk.
Hallgatva a profik tanácsára, beszereztem egy Cooler master HP 500 Mesh házat, na az szellős is meg bár féltem milyen hangos lesz egy dekával nem lett hangosabb mint az agyon hypeolt bequiet...
Nem tudom zárt ajtóval mennyivel másabb a tesztben levő ház, de ezek után komolyabb gamer kombóhoz én sem ajánlom a Bequiet házait...
Nekem nem volt bajom a minőséggel, ebben még a közepes Silent Base is jobb szerintem sokkal mint a Cooler Master, abban sokkal több a műanyag meg kissé hanyagabb is a szerelési minőség, bugyutábbak a megoldások kicsivel. Csak az szellőzik legalább :)
GTX 1080 TI Silent base házban 85 fok- a HP 500 ban meg 65- 75...

(#96) nuke7 válasza fisi (#95) üzenetére


nuke7
veterán

a megoldás valahol a kettő között lesz - pl. fractal vagy jól nyitható elejű ház... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#97) Vistaboy válasza fisi (#95) üzenetére


Vistaboy
veterán

A be quiet! szerintem nem is a játékosokat célozta meg ezzel a házzal, akiknek GTX 1080Ti szintű VGA és tuningolt CPU van a gépben... :) Én is azért vettem ilyet, mert mostanában már nem sokat játszok, és kellett a csend. Igaz, nekem is 1080Ti van, de nem akarom eladni, mert mindek adnám? Ha esetleg később jön egy-két játék, amihez erősebb VGA kell, oda még megteszi, akkor legfeljebb kinyitom az ajtót, játék közben meg nemigen fogom hallani a ventiket...

Nyilván sok múlik a konfig egyéb összetevőin, illetve a szerelésen is. Ha jól van megoldva a szellőzés, akkor zárt házban sem forrnak fel a cuccok. Nálam például sokkal halkabb (zártabb) a Dark Base Pro 900 a Corsair 780T után, pedig most már ebben is 7 db. venti van. Ráadásul nekem is 1080Ti van a gépben, ami zárt házban, terhelés nélkül 30°C környékén van, de játékok alatt sem ment még 60-65°C fölé. Ha kinyitom az ajtót, akkor lecsökken pár fokot a hőmérséklete, ám akkor már picit kihallani a ventik zúgását, bár hozzáteszem, bőven zavaró szint alatt marad még így is.

Jelenleg egyetlen apró "hibája" van a konfignak, ugyanis ha a felül lévő két 120-as ventik közül az egyiket leteszem alulra, hogy hűtse a VGA-t, akkor nem kell járatni a kártya ventilátorait, így még halkabb is lehetne. De azt a pár decibelt megéri, hogy akkor se melegedjen fel a kártya, ha épp nem játszok. (Mármint 50-55°C alatt nem kapcsol be, de a hő sugárzik felfelé, és ettől jobban pörögnek a CPU hűtői).

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#98) Napfénysüti válasza ncc1701 (#78) üzenetére

Bringa nálam is megvan, mindig megkapom hogy amibe került a mostani annyiból már autót lehetne venni. :DDD
Szerencsére megengedhetem magamnak. Úgy gondolom ameddig az anyagi keretek engedik ésszerű határokon belül lehet a hobbira költeni. Mert ha erre se áldoz az ember minek él (persze a család mellett ha van)?

Més que un club!

(#99) fisi válasza Vistaboy (#97) üzenetére


fisi
senior tag

Mondjuk nekem ez a 30 fokos GPU sehogy sem jön össze igaz 1440 felbontáson használom.. :)

(#100) #21346560 válasza Vistaboy (#97) üzenetére


#21346560
törölt tag

Engem csak az érdekelne, hogy ha fiú vagy, miért lány az avatarod?! ;] :P :DDD

(#101) AxBattler válasza #21346560 (#100) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez valóban magvas kérdés.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#102) Redlight2 válasza #21346560 (#100) üzenetére


Redlight2
tag

Mert Vista szereti az animéket és gondolom a Fate-es kiscsaj a kedvence :D

(#103) Dtomka


Dtomka
veterán

Jó bemutató!
Szerintem mindenki arra költi a pénzét amire akarja és amiben örömét leli! Én is már 1 autó árát elköltöttem 30 év alatt informatikai cuccokra. De én azt mondom, inkább erre mint ...

Használd egészséggel sokáig!

(#104) snecy20 válasza Dtomka (#103) üzenetére


snecy20
veterán

Szerintem az egy autó árát sokan itt 2-3 év alatt elköltik hardverekre. ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#105) #21346560 válasza snecy20 (#104) üzenetére


#21346560
törölt tag

Az attól függ, milyen autóról beszélünk! ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.