Hirdetés

2019. október 14., hétfő

Gyorskeresés

(#57) Vesa

Vesa
(addikt)

Ha csendet akarsz, annak egyetlen módja van! Kiteszed a szobából a gépet, elkábelezed a monitort és a perifériát az asztalra és kész. Tapasztalatból mondom. Kipróbáltam több un. "hangszigetelt" házat, még talán a Nanoxia Deep Silence volt a legjobb az összes közül, a rendszer HDD-t SSD-re cseréltem, a többit meg NAS-ba tettem a garázsba, de így is zúgott a gép. Nincs mit tenni, a ventik, a táp és egyebek zajonganak, bármilyen marketing dumát próbálnak tolni a gyártók, egyik sem igaz. A Nanoxia csökkentett ugyan pár dB-t, de csend az nem lett így sem. Aztán fogtam magam, vettem aktív USB jelerősítőt és hosszbbítókat + HUB-ot, hosszú HDMI kábelt, majd az egész dobozt letettem a NAS mellé a garázsba. Az egész nem került többe kb. 15k-nál, és most valóban síri csend van! Ha nincs garázs, akkor szimplán kiteszed a kamrába a gépet, a lényeg, hogy ne melletted legyen. Persze így nem lehet nézegetni, de valamit valamiért. A hangszigetelt házak nem érnek sokat sajnos, az ártöbbletüket semmiképpen nem érik meg.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.