Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sajnos mindenhol ez megy, papírokat tologatnak egymásnak, és azt úgy könyvelik el, hogy "Ó jól dolgoztam, kitöltöttem a 8 órás munkaidőmet, 1 perccel sem dolgozok tovább, majd holnap folytatom ugyan így."

Nekem ugyan nem ilyen hosszan, de elég papírtologatós volt a TB-s ügyintézésem.

(#2) D1Rect


D1Rect
félisten

(#3) Delerium


Delerium
senior tag

Ez a magyar valóság, itt semmi sem működik. Én egy elveszített pénztárca/személyi miatt kaptam egy ajándék biztonsági csoportot a hátamba amikor pénzt akartam felvenni a bankban. A bank és a személyi elvesztése, között volt cirka másfél év meg 200km távolság. Persze az új személyi már vígan megvolt. Utána még én éreztem magam kellemetlenül, hogy rend éber őrei nem úgy végezték a dolgukat ahogy kellett volna. Nem ártan valami kommunikáció a kormányhivatalok között, mert ugye az internet világában ez megoldhatatlan probléma.

"I fight for the Users"

(#4) tope válasza Delerium (#3) üzenetére


tope
addikt

Ezt el is felejtheted, hogy az állami cégek, irodák, hivatalok ... egymás között információt fognak megosztani. Szégyen ami itt megy, és ne csodálkozzunk azon, amiért itt tartunk.

Fateromnak egy személyi hosszabbítás (vagy jogosítvány) alatt kiderült, valami nem stimmel az adataival, és neki kellett a 100km-rel odébb lévő okmányirodába mennie, hogy kikérje az anyakönyvi kivonatát; nem úgy már, hogy beszkennelje Gizike és továbbküldje, vagy postázza, ugyan, az túl egyszerű lett volna, na meg a kedves ügyfél nem szívott volna.

(#5) Vakegérke


Vakegérke
veterán

"Erre nagy kegyesen közölte, hogy akkor 5000 forint illetékért 2 évre ideiglenesen kivonja a forgalomból a kocsimat."

"Na mindegy, jobb megoldás híján elmentem postára befizetni az illetéket..."
Minek?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) Vladi


Vladi
nagyúr

"Ja, el is felejtettem, ideje a közterületesek seggét is szétrúgni, kicsit hosszú parkolásba került a projekt."
Igen, ennek ideje lenne. Legutóbb engem is maceráltak.
Mondjuk tök igazuk van, mert a házam előtt tényleg volt dudva. Oké hagyott cetlit, hogy 3 nap alatt kapáljam ki. :DDD ha nem akkor semmi, de azért csinált fotót. Jóvagy, kapa elő, meg ásó meg nagyharang nem fűnyíró és zöldkuka és gereblye és .... szóval megcsináltam Jó oké nem ragozom megcsináltam.

Erre tényleg jön 3 nap múlva. Ellenőrzini. Mondta is az asszonynak, hogy nem elégedett a munkámmal... nem illik az utcaképbe. :Y hogymivanszépöcsém? Hát kapsz már a kezedbe má kapsz egy ásót oszt essél neki ha nem tetszik. :W

Érted és szekálja az asszonyt, annak a kezében a bömbölő gyerekem. Hát menjen már... :W

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7) Geller72


Geller72
veterán

2003-an szerettem volna egy autót venni, de sajna mikor el akartunk indulni, az autó megadta magát, így otthagytuk és hazajöttünk. Igen ám, de a nagy "mindjártszétbaszazideg" lelkiállapotomban az adásvételi szerződés egyik példányát ott hagytam. Rá 8 évre jött a NAV-tól egy papírocska. Hogy amiért nem írattam át, fizessek nekik is és menjek az okmányirodába, oda is..stb..Az autó azóta a nevemen futott és ez nem tűnt fel senkinek. És mivel semmi bizonyítékom sem volt, hogy ez nem igaz, ezért két választási lehetőségem maradt. Amit választottam: kifizettem az átíratást, azonnali hatállyal kivonattam a kocsit a forgalomból és megfizettem a 25 ezres bírságot. Vitatkozhattam, perelhettem volna, de többek szerint sem lett volna semmi értelme. Azóta az összes csekket, szerződést, minden papírt elpakolok. :((

(#8) bambano válasza tope (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

érdekes módon kósafalván egy ehhez nagyon hasonló problémát 2 perc alatt elintézett az ügyintéző.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) bambano válasza Vakegérke (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hogy kiadja azt a papírt, amit utána bizonyítékként felhasználok ellene.

(#7) Geller_1972: ilyen velem nem szokott előfordulni, annál én paranoiásabb vagyok... mondjuk párszor néztek már hülyének, mikor összeszedtem az összes papírt magam után, de nem érdekel.

meg olyanért is néztek már hülyének, hogy benzinkúton, autószerelőnél mindig elteszem a számlát. egyszer már jól jött, garanciális dolgot kellett intézni, akkor vigyorogtam rendesen... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) Met válasza Vakegérke (#5) üzenetére


Met
nagyúr

Ezen gondolkoztam én is

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11) P00By


P00By
nagyúr

Anyám borogass... :U :W

(#12) bambano válasza Vladi (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem az a bajom a közterületesekkel, hogy anyagi okokból szándékosan félreértelmezik a törvényt.
írásban megkérdeztem már, hogy miért teszik, de nem kaptam érdemi választ.
csak utána volt más bajom (értsd: másik hatóság volt a célkeresztben :) ), úgyhogy a közterületesektől való válasz kérése parkolópályára került.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) mickemoto


mickemoto
őstag

Nekünk idén tavasszal vagy tavaly télen, már nem emlékszek pontosan a legalább 25 éve eladott Trabantunkra küldtek súlyadós csekket.Először amikor megláttam a rendszámot azt sem tudtam milyen autóról van szó.Ráadásul a nagyapám nevére jött a levél aki már évekkel ezelőtt elhunyt.
Amikor bementem a polgár(jenő) hivatalba és érdeklődtem hogy mégis mi a túrót akarnak ezzel, az ügyintéző egy több oldalas listából kikereste az adott gépjárműt és kihúzta majd annyit mondott hogy valami adminisztrációs hiba miatt történt.

Szerintem itt már semmi sem megy véletlenül.Szándékosan szívatják az embereket és akikről lehet legombolják még az utolsó fillérüket is.

(#14) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

elhunyt nagymamám nevére kaptam a címemre szintén súlyadót. Írtam egy emailt az önkormányzatnak, ők meg bocsánatot kértek a zaklatásért (no meg intézkedést ígértek). Kíváncsian várom lesz -e folytatás.

Mondjuk kb 500 Ft túlfizetést meg 5 éve tartanak számon, és postáznak évente újra- meg újra értesítőt :D De azt "nem lehet" elintézni sajnos...

...csak én vagyok helikopter?

(#15) bambano válasza mickemoto (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én nem hiszem, hogy szándékosan szivatnának bárkit is, hanem azt hiszem, hogy trógerül dolgozni könnyebb, mint jól.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) mghltm válasza bambano (#15) üzenetére


mghltm
addikt

ha igy vegeznenk a munkank, ket labbal ugy rugnanak picsan minket, hogy kirepulnenk a naprendszerbol

ne feledd: pappfalva lesz az elkovetkezo 5 evben!

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#17) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Tavasszal eladtam az autómat. azonban az új tulaj nem irata át..
Bementem ez ügyben az okmányirodába (telefonon felhívtam őket ott azt mondták menjek be). Ott annyit mondtak, hogy rendben, nincs teendőm, mert az autót majd ki fogják így vonni a forgalomból ha az új tulaj nem íratja át.
Persze, az autóra éves biztosítás volt kötve, a biztosító meg közölte, hogy amíg nem íratja át az új tulaj az autót a biztosítás nem visszafizethető mert a rendszer nem engedi... így már ott elúszik némi pénz.
De félek, hogy ez az ügy még csak most fog kezdődni..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#18) Dany007 válasza DraXoN (#17) üzenetére


Dany007
veterán

Nálam ugyanez volt.
De mivel én az eladás másnapján bementem az okmányirodába és leadtam az adásvételit meg bejelentettem az eladást, így nem volt semmi gond.
Harmadik napon pedig elküldtem az adásvételit meg az okmányirodás papírt a biztosítómnak és szó nélkül elfogadta, majd xy hét múlva jött vissza a maradék pénzem az évből.

Mindezt úgy, hogy az új tulaj nem íratta át az autót. Én meg csak kaptam a tájékoztató papírt, hogy éppen mi a helyzet. Hogy nem lett átírva, aztán hogy kivonják a forgalomból stb...
Gondom nem volt vele, mert már az első napon bebiztosítottam magam. Írtunk rendes 4 oldalas indigós adásvételit és kész.

Hogy ON is legyen. Durva a story. Nem kell ide megszorítás meg spórolás. A bürokráciát kell rendbe rakni és mindjárt egy kisebb vagyont tudna megspórolni az ország.
De komolyan, vajon hány ember hány munkaórájába és hány kinyomtatott papírba meg postai költségbe került ez amúgy teljesen fölöslegesen? És mindez forintosítva vajon mennyi lenne? 10 éven át... atya világ...
Mindez azért, mert valaki elszúrt valamit, amit utána másik 10 ember se volt képes helyrehozni... Nevetséges...

(#19) DraXoN válasza Dany007 (#18) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Én is így tettem, de a biztosító nekem közölte, hogy akkor tudja visszaadni a pénzt ha az autó megjelenik az központi rendszerében az új tulaj nevén (bevallom ez számomra fura volt.. az önkormányzatban meg azt mondják, hogy náluk már az új tulaj szerepel.. kellet nekem egy évre előre befizetni, pedig már tudtam, hogy az autó el lesz adva, de úgy voltam vele, hogy elvileg visszaadják a maradékot).
Aztán futva pár kört a biztosítónál kiderült, hogy lehetséges, hogy át lett írva, de addig a pénzt megtartják amíg nincs új biztosítás kötve (még jótékonykodjak is annak aki nem íratta át.. hát ilyet... persze az email levelezés nem megy gyorsan, mert úgy kb. majdnem 1 hónap míg egy-egy levelemre felel az Alianz, azt írják, hogy a "jelenlegi nagy forgalom miatt a választ eltarthat egy darabig".. telefonon meg azt mondják írjak emailt vagy menjek be valamelyik fiókjukba személyesen mert az úgy "bonyolult").. Be kéne menni de a nyitva tartás ütközik a munkaidőmmel.
Mindenesetre a nyár folyamán jött a levél, hogy az ideiglenes kivonatás megtörtént mert a tulaj nem íratta át az autót. Ha minden igaz a biztosítás lejárta után a kivont részre azért visszakapom egy részét annak ami visszajárna...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#20) bambano válasza DraXoN (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem írj nekik egy levelet, amiben leírod, hogy a te visszajáró pénzed nem függhet tőled független harmadik személy cselekedeteitől, pláne nem kívánsz fedezetet nyújtani neki, így vagy küldik vissza 8 napon belül a teljes összeget, vagy pszáf-hez fordulsz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) bookninja


bookninja
tag

nem kell meglepodni, hogy az esetek nagy reszeben nem gondatlansagrol, hanem szandekossagrol van szo. ugyanezt szeretik eljatszani a helyi adosok kommunalis adonal, epitmenyadonal is (mifelenk legalabbis). boldog-boldogtalannak kikuldik a csekket, aztan ha egy resze nem kerdezoskodik, hanem befizeti az osszeget, mar jol jart a koltsegvetes. reklamacional meg jon a szokasos duma, "tevedes tortent", "hibas a nyilvantartas", etc.

pl. 70 even feluli idoseknek doszt kuldik a sarga csekket kommunalis adorol, holott ilyenkor nagy reszben ervenyesul az adomentesseg. kulteruleti tanyatulajoknal ugyanez. vicc az egesz...

[ Szerkesztve ]

(#22) sziku69


sziku69
senior tag

Én a győri közterületesektől kaptam kb 15 évvel ezelőtt egy levelet, miszerint az xy ingatlan előtt álló autó, zavarja a forgalmat. (állítólag az útpadkától több mint fél méterre, majdnem az út közepén állt már hónapok óta) Szóval szállítsam el onnan. A rendszám szerint érvénytelen a forgalmija.
Hát, gondoltam magamban, az elég furcsa. Én egy évvel előtte adtam el pár hónap műszakival.
Elvittem nekik az adásvételit, és úgy néz ki ez megoldódott, mert azóta nem kerestek. :)

(#23) D1Rect


D1Rect
félisten

Nem ez a történet jelent meg most totalcaron?

(#24) Eastman


Eastman
őstag

Érdekes, az én autóm is ellopták anno, már le is zárták a nyomozást, de a kulcs és a forgalmi itt van a fiókban.

Más: Egyszer akadt meg egy ügyem a hivatalban - három éves ügymenet. Az a tapasztalatom, hogy ilyenkor rá kell bszni az asztalra, másképpen nem megy.

Annyit mondtam (üvöltöttem) az osztályvezetőnek, hogy kérem a felettesének a nevét és a telefonszámát és vele folytatom. DE! Ha ő nem tudja a választ akkor tőle elkérem az ő felettesének a számát és ez így fog menni a mai napon egészen az oktatásügyi miniszterig (és neki is van kormányosa), mert most reggel 9 van és három év várakozás után én még egy napot krvára ráérek erre. Tíz perc múlva a kezemben volt a pecsétes papír és a mai napig boldogság van vele.

Ezek a droidok a főnöküktől fsnak a legjobban. A 8-tól 4-ig élet, egy órás ebédszünettel, pénteken rövidnap. Determinált agyhalál, a perverzió határáig maxolt kiszolgáltatottság és mentális pusztulat. 40-től számolni a napokat a nyugdíjig.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#25) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Nekem egy az egyben ugyanezt lemuveltek 96-ban eladtam az autot es egeszen 2010-ig kuldozgettek a kicseszett papirkaikat szuleim cimere.
Azota kulfoldon vagyok nem tudom mi tortent :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#26) htc07


htc07
addikt

:C

vicces, de inkább szomorú sztori.

[ Szerkesztve ]

(#27) bambano válasza D1Rect (#23) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.