Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bambano válasza baluka26 (#33) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem, nem az elolvasott könyvek alapján mondom meg, hanem az alapján, hogy különböző helyzetekben hogy viselkedsz.

Lehetsz zseni, aki nulla könyv elolvasása után hibátlanul beszél magyarul és soha nem fog kiderülni, hogy nem olvasott semmit. De lássuk be, ennek kicsi a valószínűsége.

Meg lehetsz olyan, mint a hozzászólók zöme, akik nagyon keveset olvastak, és olyan is a helyesírásuk és a fogalmazási készségük. De ez sem baj.

A baj akkor indul be, amikor valaki, a leírt mondatai alapján, láthatóan nem olvasott eleget, de azért meg akarja mondani a tuttit. Mert a hülyeség meg az offenzív stílus egyben nem működik. A szerény hülye stílus meg az offenzív zseni stílus is működhet, nyilván nem egyformán preferálják az emberek a kettőt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#52) bambano válasza Huma (#35) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A Gyűrűkurás véleményeddel egyetértek, mifelénk akkor olvasták tömegesen, mikor meglett a hobbit c64-re. A hp meg szerintem az egyik kimagaslóan legjobb könyv és sokat köszönhetnek neki a diákok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#53) bambano válasza baluka26 (#44) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a gyors olvasás az valahol 100 oldal/órától felfelé indul, a régi albatrosz sorozat méretében egy könnyebben értelmezhető regénnyel. Természetesen úgy, hogy utána minden lényeges történést és poént vissza tudsz mondani. Legfeljebb azt nem, hogy Batáviában milyen színű a fogdán a folyosó festése...

Egy Piszkos Fred a kapitány nekem is eltartana majd' két óráig, ha nem tudnám a nagy részét kívülről :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#54) Lenry válasza Huma (#35) üzenetére


Lenry
félisten

a Gyűrűk Ura önmagában egy jó nagy fantasy történet. egyike az elsőknek, azért milliószor másolt és ennélfogva unalmasnak és klisésnek tűnhet. valójában az összes többi az.

plusz nem szabad önmagában venni. akinek van egy néhány hónapra való szabad estéje, annak javaslom a teljes Tolkien életművet, amiben a teremtéstől a Gyűrű Háborúig nagyon sok minden történik.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#55) bambano válasza Lenry (#54) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A Gyűrűk ura azért unalmas és klisés, mert Tolkien bevallottan meg akarta írni a világ leghosszabb meséjét. Megírta. Olyan is lett.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#56) baluka26 válasza bambano (#53) üzenetére


baluka26
veterán

Abból 100 oldal sima lenne szerintem. A/4-ből, nehezen értelmezhető szövegből olvasok kb 35 oldalt óránként.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#57) hoffman_ válasza Lenry (#54) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A legtöbb mű, amit olvastam, ráadásul magamtól, az Tolkien-től volt :) Illetve az első könyvem(ha a Frakkot nem számoljuk :D) is az ő műve volt, a Giles, a sárkány ura, és gyerekként imádtam :)

bambano:

Azt is mondta, hogy a legunalmasabb mesét akarta megírni? Ez ezek szerint szubjektív, sőt többen fikázzák, mint ajnározzák, de szerintem egyáltalán nem unalmas, ráadásul kötelező.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#58) Mr X válasza bambano (#55) üzenetére


Mr X
veterán

Nem tudom, én nem éreztem unalmasnak. Cirka 1800 oldal volt, de alig bírtam letenni.

(#59) proci985 válasza baluka26 (#49) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, idő. az ismerős. nem véletlenül gimnázium végét írtam:D.

szorgalmi időszakban nagyon agresszívan kell az embernek kordában tartania az idejét (értsd: 40-50 óra nettóhoz kemény napirend kell és folyamatos tanulás), hogy legyen idő olvasni. főleg, ha az ember jobb jegyre megy.

persze, ha az ember érti felirat nélkülm akkor simán jó. node mandarinul pl nem beszélek:D. szinkronból voltak jók, de utóbbi években tényleg nagyon kevés volt tényleg jó. viszont én sose néztem szinkronosan filmet, ha volt felirat, pro7/sat1/rtlen nőttem fel. svédek meg semmit nem szinkronizálnak.

szerk: nekem abból UK kiadásom van, nem volt türelmem kivárni a magyart :B. mindenesetre szinkronnál megvan az a probléma, hogy ha az ember külföldiekkel együtt áll neki idézgetni egy filmből, akkor necces lesz minden mondatot visszafordítani. megrökönyödve tapasztaltam, hogy angolul nem tudok idézni pl a Jay és Néma Bob visszavágból, mert barátokkal mindig magyarul néztük.

Lenry: azért a Szilmarilok tényleg nagyon vontatott. a Babó/Hobbitban is volt bőven üresjárat.

illetve úgy is lehet nézni, hogy a kultúrák és a bemutatására is szánta a művét, tehát maga a történet nem mindig elsődleges. úgy nézve zseniális a mű, bár általánosságban én jobban szeretem, ha a központban egy vagy több cselekmény van, nem pedig leíró részek.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#60) baluka26 válasza proci985 (#59) üzenetére


baluka26
veterán

A kedvenc filmem (A remény rabjai) szerintem jobb szinkronnal, mint eredetiben :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#61) Lenry válasza proci985 (#59) üzenetére


Lenry
félisten

valóban, innen is lehet nézni, és talán engem ez is fogott meg. élő lélegző világ, történelemmel.
ugyanezt szeretem az Elder Scrolls játékokban is.anno a WoW-ban is az volt a jó, hogy bejárhatom a az előző Warcraftokban és a könyvekben bemutatott helyszíneket. a többi annyira nem érdekelt. nem is voltam túl jó játékos :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#62) dabadab válasza Lenry (#61) üzenetére


dabadab
titán

vektorturista :D

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#63) baluka26 válasza Lenry (#61) üzenetére


baluka26
veterán

Nem az volna a lényeg, hogy elképzeli az ember, hogy milyen lehet a táj?

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#64) Lenry válasza dabadab (#62) üzenetére


Lenry
félisten

ne tudd meg, hány tájképet és tipikus turista screenshotot fotót készítettem a WoWban :DDD

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#65) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

ha már offolunk, tudja valaki, mikor jelenik meg a hp7 1,2 dvd-n?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#66) baluka26 válasza bambano (#65) üzenetére


baluka26
veterán

www.dvdrelease.com

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#67) vikvuk válasza Kassadin (#4) üzenetére


vikvuk
aktív tag

van olyan szó is, hogy nevelőtestület, ha nem ugrott volna be neked :P

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#68) Psychonaut válasza bambano (#65) üzenetére


Psychonaut
addikt

Novemberben megjelent.

(#69) bambano válasza Psychonaut (#68) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

kösz mindkettőtöknek

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#70) tildy válasza D1Rect (#9) üzenetére


tildy
nagyúr

Most elgondolkodtam, de szerintem ebben az esetben ket dd-vel irando a mondd. Merthogy ne is mondjad:)

Bambano: erdekes az emberek vitakulturara, meg erdekesebb , hogy kinek mi a mozgatorugoja egy vitaban. Nomeg persze, hogy meddig megy el.

Off : miota kotelezo a Gyuruk Ura ?! Jezusom. Imadok olvasni, de ezt nem, ha vasvillaval kinoznak akkor sem. Belekezdtem, 70 oldal utan letettem.... Akkor mar inkabb az Alapitvany, vagy Dune, vagy valami sci-fi, fantasy....

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#71) D1Rect válasza tildy (#70) üzenetére


D1Rect
félisten

Trú.

A Gyűrűk Ura nem kötelező, csak jó.

[ Szerkesztve ]

(#72) bambano válasza tildy (#70) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

elég nehéz kérdés, úriember nem megy el eddig, mint ameddig én most ebben a posztban, de egy idő után tarthatatlan állapotok alakulnak ki a nem szimmetrikus tolerancia miatt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#73) bullseye válasza baluka26 (#44) üzenetére


bullseye
addikt

Ez még nem cáfolat, csak kivétel.
Ráadásul mi alól? "gyakorlatilag senki sem szeret olvasni, aki nem tud."
Ez nem azt jelenti, hogy aki nem szeret olvasni, az mind azért érez így, mert nem tud; hanem azt, hogy aki nem tud (jól) olvasni, az emiatt nem is szeret. De fenntartja a jogot, hogy valaki tudjon olvasni, mégse szeressen.
;]

jut eszembe a vitát kiváltó: "RAID 0 esetében elég, ha az egyik meghajtó bemondja az unalmasat, és máris búcsút inthetünk az összes köteten tárolt adatunknak."
Amellett, hogy tényleg rossz irányból közelíti a kérdést, nem 1 kötet az összes RAID-be fogott meghajtó? Remélem erre jól emlékszem, vagy én is úgy járok, mint a paraszt bácsi, akinek megmondták:

- Bátyám, maga ostobább, mint a tehene!
- Melyik, a fekete? (Én gonoszabb, hosszabb változattal ismerem, mert gonosz ember vagyok)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#74) bambano válasza bullseye (#73) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

egy kötet, de mi a problémád az állítás ezen részével?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#75) bullseye válasza bambano (#74) üzenetére


bullseye
addikt

Mert akkor az összes kötet kifejezés rossz, mert csak 1 van. Vagy ha tényleg több kötet van, akkor az állítás, hiszen 1 hibás lemez 2-5-100 RAID 0 kötetben csak egy kötetet vág haza.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#76) bambano válasza bullseye (#75) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az összes a köteten tárolt adat jelzője, nem a köteté.
tehát a köteten tárolt összes adatként kell értelmezni a mondatot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#77) PazsitZ válasza bullseye (#75) üzenetére


PazsitZ
addikt

szövegértelmezés:
búcsút inthetünk az összes (köteten tárolt) adatunknak.

szerk.: nem frissítettem, lassú voltam.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#78) bullseye


bullseye
addikt

Búcsút inthetünk a köteten tárolt összes adatunknak.
Búcsút inthetünk az összes, a köteten tárolt adatunknak.

Persze lehet, hogy csak túlérzékenység...

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#79) bambano válasza bullseye (#78) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

valóban volt ott az eredetiben egy vesszőhiba.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#80) proci985 válasza tildy (#70) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

igen, tényleg nagyon lassan indul.

alapítvány remek sorozat, bár én a hagyatékot már nem olvastam, megálltam az Alapítvány és Földnél. Dűne szintén remek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#81) Huma válasza bambano (#52) üzenetére


Huma
addikt

Én a HP-t csak filmen láttam. Kivéve az utolsó részt. Azt elolvastam könyvben a hetedik rész első része után mert kíváncsi voltam a második felére. Szerintem a film végén lévő harcot túl gyorsan lerendezték a könyvhöz képest.

(#54) Lenry: Nem azért volt unalmas számomra mert klisés volt. Hanem azért mert iszonyatosan terjengős. Kilométeres leírások és többoldalas versek halmaza.
Amúgy olvastam tőle a Szilmarilokot és a Giles a sárkány urát is. Na meg a Babót.

Ha régebbi fantasy akkor már inkább Robert E. Howard vagy Jack Vance művei jönnek be nekem.
Howard művei sokkal sötétebb stílusúak. Ráadásul korábban kezdte az írást mint Tolkien úgyhogy akár őt is nevezhetnénk a fantasy szülőatyjának.
Jack Vance pedig szerintem az egyik legnagyobb képzelőerővel rendelkező író. (Most 95 éves.)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#82) moonlight115


moonlight115
tag

Hű, de jó volt ezt olvasni! Egyetértek veled, az olvasás nagyon fontos! :K
proci985 A Monstrous Regiment- et én is angolul olvastam, szuper volt!

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.