Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Ha a bejegyzés témáját érintő jó hsz-t találok, azt át fogom vezetni.

üssetek :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) Kassadin válasza bambano (#1) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem lehet, hogy a hiba a fiatalokban (is) keresendő? Mármint itt elsősorban a helyesírásra gondolok. Szvsz hiba csak az oktatást okolni, amikor a mai fiatalok többsége(tisztelet a kivételnek) sz*rok bele mindenbe alapon jár be az iskolába(nekem éppenséggel sokkal fiatalabb osztálytársaim vannak, mint én; nem nem buktam meg :D), és rajtuk is dettó ezt látom. És ez mindenre elmondható, a hozzáállásra is a dolgokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#3) bambano válasza Kassadin (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a gyerekben az van genetikailag kódolva, hogy feszegeti a határokat és mindig elmegy a határig. mikor elkezd négykézláb járni, akkor addig fogja tesztelni a konnektort, amíg rá nem szólsz vagy rá nem versz a kezére.

következmény: a gyerek az iskolában pontosan addig megy el, ameddig a tanár hagyja. nyilván firtatni lehetne a tanári tekintélyt is, de ebbe nem feltétlenül mennék most bele. az iskolarendszer hibája az is, hogy a diákok fegyelmezéséhez szükséges minden eszközt elvették a pedagógusoktól, ezt a kölök hamar kitapasztalja és kihasználja.

azért megy a gyerek iskolába, hogy neveljék. természetes, hogy van benne valamennyi ellenállás.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) Kassadin válasza bambano (#3) üzenetére


Kassadin
addikt

A gyereket otthon kell(ene) (meg)nevelni, nem az iskolában. :N

#6: Ha foglalkoznak a gyerekkel a szülei, az iskolában nem kell nevelni. A tanár feladata a tanítás, nem a nevelés.

[ Szerkesztve ]

(#5) Mr X


Mr X
veterán

A helyesírás témára:

Bár ilyenkor sokan hajlamosak a "grammar nazi" kifejezést felhozni, de szerintem lehet és kell is, hogy a helytelenül íróknak szóljunk a hibás írásmódért. Enélkül azt hiszi, hogy ez így jó nyilvános felületen, vagy ha nem tudja a helyes írásmódot, akkor soha nem is fogja megtanulni, ha nem említik meg neki.

(#6) bambano válasza Kassadin (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

semmilyen indok nem szól amellett, hogy az iskolában ne történjen nevelés.
ha a gyerek rossz, neveljék meg megfelelő eszközökkel vagy szóljanak a szülőnek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) gabor85


gabor85
őstag

"Nem személyes szégyen, az oktatásunk lett ilyen hulladék."

...és az önmagával szembeni igényesség súlyos hiánya is úgy gondolom.

(#8) bambano válasza gabor85 (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem tudja, hogy mit veszített, ezért azt sem tudja, hogy emiatt igénytelen lett.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) D1Rect


D1Rect
félisten

5 könyvet? Vannak körök ahol ez soknak számít.
Egyébként respect a kötelezőkért, én egyet olvastam el, mert a többi nem érdekelt. :DDD

(#8) bambano: Ne is mond, vannak akik még arra is lusták, hogy a mondatot nagybetűvel kezdjék.
;]

(#10) bambano válasza D1Rect (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Ne is mond, vannak akik még arra is lusták, hogy a mondatot nagybetűvel kezdjék.": :)))
arra én is, mert redundáns :)
de maradjunk annyiban, hogy vannak tipikus helyesírási hibák, amit a neten rosszul írnak, igen sok esetben szándékosan. ez ellen nem akartam felszólalni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Az oktatás résznél járok, ezt olvasd. Egyéként szerintem is alap, hogy értelmiségi mire diplomázik több száznál jár.

Történet: 5. éves voltam az egyetemen, mikor csinos szőke 3-ad éves kérte, hogy ajánljak neki irodalmat egy bizonyos témában. Adtam neki 4-5 könyvet, hogy ezeket olvassa. Örült is a lelekem, mondta is, hogy ő biza már 2 (értsd kettő, azaz kettő... ) könyvet már olvasott. Óhh... mondom akkor járatos a témában, melyik kettőt az általam ajánlott közül? (hehe kis naiv. :DDD ) Áh nem ezt... az egyik a lesszi hazatér volt.... :DDD :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#12) bambano válasza Vladi (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a klasszikus vicc:
nagy kár érte R.R. elnököt, leégett az elnöki könyvtár.

benne égett mind a két könyv.

az egyik még ki sem volt festve...

:P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) D1Rect válasza bambano (#10) üzenetére


D1Rect
félisten

Viszont sokkal jobban néz ki. ;)

(#11) Vladi: Egyébként mit csodálkoztok?
Miért venne a kezébe a gyerek könyvet? A felnőttek sem szoktak könyveket forgatni.
Monkey see, monkey do...

(#12) bambano: LOL! :D Ezt nem is ismertem.

[ Szerkesztve ]

(#14) Mr X válasza D1Rect (#13) üzenetére


Mr X
veterán

Pedig messze az olvasás a legjobb kikapcsolódás. Én könyveken nőttem fel, imádok olvasni.

(#15) baluka26 válasza D1Rect (#9) üzenetére


baluka26
veterán

Nem olvasok könyvet, nem szeretek könyvet olvasni. Nem köt le, nem érdekel.
Sosem értettem, hogy ez miért gond másoknak :)

A helyesírás leépülése egyébként borzasztó probléma. Szerintem jelentős mértékben az oktatás hibája, részben a szülőké. Ez nem olyan, mint az általános nevelés. Irni a legtöbb gyerek az iskolában tanul meg, helyesen írni is.
@13: Szüleim sok könyvet olvasnak, én mégsem, szóval ez sem biztos, hogy sokakra jellemző.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#16) bambano válasza Vladi (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az a gond azzal a cikkel, hogy feltételezi: konstans mennyiségű információval kell foglalkoznia a gyerekeknek. ez pedig nem igaz, ettől kezdve az egész cikk nem ér egy hajítófát se.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) bambano válasza baluka26 (#15) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Addig semmi probléma a nemolvasásoddal, amíg ezzel a saját köreiden belül maradsz.
Akkor kezd probléma lenni, amikor olyanok kezdik el magyarázni a szövegértelmezést, akik soha nem értelmeztek szöveget, olyanoknak, akik rendszeresen teszik.

kb. mintha én magyaráznám Klicskónak, hogy hogy kell kiütni valakit a ringben, és bazira dühös lennék, amikor nem hallgat rám.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) baluka26 válasza bambano (#17) üzenetére


baluka26
veterán

Szövegértelmezést?

Most az olvasás alatt csak ezt értjük: szépirodalmi művek olvasása kikapcsolódás céljából, vagy mondjuk újságok, folyóiratok olvasását, tankönyv olvasását is?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19) bambano válasza baluka26 (#18) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A kettőt nem lehet szétválasztani, ha elolvasol egy szépirodalmi művet vagy akár egy rendesebb ponyvát is, akkor találsz benne olyan mondatokat, amiket értelmezni kell. Ilyenek a blikkben nincsenek. És azzal, hogy értelmezed, fejlődik az agy, a gondolkodásmód, stb.

aki nem olvasott eleget, arról nehezen hihető, hogy ettől még megérti a magyar szövegeket. nyilván nem a gagyit. viszont amikor látod, hogy nem érti, meg azt is látod, hogy nem képes felfogni, hogy nem érti, ezt pedig agresszióval pótolja, akkor elszakad a cérna.

a kérdéses poszt topicjában azóta is születnek a gyöngyszemek, kolléga megmondja, hogy a képlet rossz, majd két hsz-szel később, hogy nem tanult matematikát hozzá. de a képlet rossz, mert ő azt mondta és a helyi menő csávó fílingje csorbát szenvedett, hogy valaki rászólt, hogy nincs igaza.

a másik meg szintén agresszióval pótolja a matek tudás hiányát, elzavart mindenkit a rákba, aki képes két halmaz uniójának az elemszámát kiszámolni.

ilyenkor olyan jelzőknek kellene kiszaladni a számon, amiket soha nem írnék le publikus fórumon. azé' tök jó, hogy nincs mikrofon a gépemen és nem képes jegyzetelni a böngészőm... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) baluka26 válasza bambano (#19) üzenetére


baluka26
veterán

Ja, vagy úgy. Ez így más.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#21) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

kész, ezen már sírok... nincs igazad mert megmondtam kategória.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) Vladi válasza bambano (#16) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

:F Ezt nem értem. Nem a mennyiség, hanem a modalitás a kérdés a cikkben.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#23) baluka26 válasza Vladi (#11) üzenetére


baluka26
veterán

Nem hogy több száznál, de még száz közelében sem fogok járni könyvből mire lediplomázom, ettől függetlenül nem fogom kevesebbnek érezni magam, mint aki elolvasott több száz könyvet. Te ettől egyértelműen többnek érzed magad?:)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#24) Mr X válasza baluka26 (#23) üzenetére


Mr X
veterán

Több-e attól, hogy sokat olvas, vagy hogy olyan történekeket élt át a könyvekben, amikről nem is hallottál? :)

Csak egy példa. El sem hinnéd, a Gyűrűk Ura filmes és könyv változata között mekkora szakadéknyi különbségek vannak. Összetettség, hangulat. Olyan dolgok, amiket csak írásban lehet átadni.

[ Szerkesztve ]

(#25) baluka26 válasza Mr X (#24) üzenetére


baluka26
veterán

Mindkét szempontból nézhetjük. Jöhetnek az érvek.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#26) D1Rect válasza baluka26 (#25) üzenetére


D1Rect
félisten

A példaként hozott Gyűrűk Ura első ~400 oldalát a filmben ~10p alatt letudják. :U

(#23) baluka26: Olvass el 100 könyvet és nézd meg, hogy többnek érzed-e magad tőle. ;)

[ Szerkesztve ]

(#27) Mr X válasza baluka26 (#25) üzenetére


Mr X
veterán

A sok olvasással megtanulhatja úgy használni a nyelvet, ahogyan a mindennapi életben nem használják, ergo te, aki nem olvasol, nem találkozol ezekkel a kifejezésmódokkal.

A történetekkel pedig a fantáziáját, kreativitását fejlesztheti, plusz szórakozásnak is jobb, mint egy másfél órás film.

(#28) bambano válasza baluka26 (#23) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

csakhogy a kérdés nem az, hogy te minek *érzed* magad, hanem az, hogy valójában mi vagy. ez megint egy szövegértelmezési probléma.

mert lehet, hogy aki elolvasott több száz könyvet, az nem érzi többnek magát, de ettől még több.

hogy példát is mondjak: amikor megnézem a tükörképem, nem érzem kövérnek magam:) de amikor ráállok a mérlegre, kiderül, hogy az vagyok :)

visszatérve még az első mondatra: a probléma akkor kezd elfajulni, amikor valaki nem annak érzi magát, ami valójában.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) Vladi válasza bambano (#28) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

"mert lehet, hogy aki elolvasott több száz könyvet, az nem érzi többnek magát, de ettől még több."

Ez a több, meg kevesebb nekem olyan értékelésnek tűnik. Inkább a kérdés az, hogy bizonyos képességeiben jobban teljesít, vagy sem. Ha kevesebbet olvasott, akkor vagysem.

"visszatérve még az első mondatra: a probléma akkor kezd elfajulni, amikor valaki nem annak érzi magát, ami valójában."

Soha senki nem annak érzi magát. Sőt, valójában soha nem tudja meg egészen.

"hogy példát is mondjak: amikor megnézem a tükörképem, nem érzem kövérnek magam de amikor ráállok a mérlegre, kiderül, hogy az vagyok "

Akkor most te sem annak érzed magad ami vagy? Tehát elfajulnak a dolgok? :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30) dabadab válasza Vladi (#11) üzenetére


dabadab
titán

"Az oktatás résznél járok, ezt olvasd."

Aaaaaaaaaa, a szemem...

szerk: ment Kindle-re, azon szerencsere nincsenek szinek :D

szerk2: elolvastam. Mondjuk egesz vegig ott villogott a fejemben, hogy "citation needed" :), meg elegge zavart, hogy "iras" alatt a jelek szerint csak es kizarolag a betuk kezzel valo lerajzolasat erti a szerzo, de legalabb a cikkhez fuzott komment nagyon vicces volt:
"Remek írás, köszönet érte. Digitális bevándorlóként aktív kollégáimmal megosztottam, s azoknak, kik még nem szívesen merítkeznek ebben a kultúrában, kiplakátoltam a nevelői faliújságra."

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#31) Kassadin válasza baluka26 (#15) üzenetére


Kassadin
addikt

Talán műveltebb leszel, ha elolvasol sok-sok könyvet. Habár, manapság már az interneten is mindent megtalálsz...

(#32) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Korrekt, ugyanakkor kellemetlen.

mod:

Látom nagyon marcangoljuk ezt az olvasás témát. Én nem szeretek olvasni, és nagyon kevés könyvet olvastam el életemben. Mondjuk az 5-öt még így is körberöhögöm, és a Téli Berek című mókát csak azért rágtam át, mert a Tüskevár annyira tetszett. És ahány könyvet elolvastam, mindegyik tetszett. Nincs is baj se az írásommal, se olvasásommal. Ebből le lehet, illetve le tudom vonni azt a következtetést, hogy nem kell millió órát könyvekbe feccölni ahhoz, hogy egy betonstabil alapja legyen az embernek. Ugyanakkor manapság amikor az iskolában nem tanítanak, otthon fészbúkoznak és Crysis-multiznak, és 14 évesen isznak, bagóznak, füveznek, dugnak, ott már nem igazán lehet érdekes egy könyv.

A Mekk Mesteres vidóra rákattintottam, és rögtön elcsúszott egy kicsit a bejegyzés végigolvasása, szóval csak okosan, nem lehet abbahagyni, és van ott még link :D

Nem személyes szégyen, az oktatásunk lett ilyen hulladék.

[link]

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#33) baluka26 válasza D1Rect (#26) üzenetére


baluka26
veterán

Ne hidd, hogy nem próbáltam elolvasni érdekesnek tűnő könyveket. Egyszerűen nem köt le. Pár oldal után egyszerűen már nem figyelek a könyvre. Sokszor próbáltam, sohasem működött ez van. Marad a művelödés egyéb forrásokból.
bambano: Aki az elolvasott könyvek száma alapján mondja meg, hogy én ki/mi vagyok, azt én nem tartom művelt és kultúrált embernek.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#34) hoffman_ válasza baluka26 (#33) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Aki az elolvasott könyvek száma alapján mondja meg, hogy én ki/mi vagyok, azt én nem tartom művelt és kultúrált embernek.

Nyilván ezt így nem lehet kijelenteni, sok minden másnak is függvénye, de bizony elég sokat nyom a latban, valóban sok mindent elmélyít. Egy olyan ember, aki nem olvasta ki azt a pár 10, de inkább pár 100 könyvet, hiába lesz művelt, egy bizonyos szintet már egyszeráen nem érhet el.

Erre jó példa vagyok én is. Édesapám anno nem ment egyetemre, az állatorvosira szeretett volna menni, de nem jött össze. Én már egy ideje taposom a villanykart. Ő nagyjából 150x annyi könyvet olvasott, mint én, és még ha papíron én is vagyok az "okosabb" (élettapasztalatot most ne számítsuk), ez még sincs így, aminek bizony az a sok könyv az oka.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#35) Huma válasza Mr X (#24) üzenetére


Huma
addikt

Miért jön mindenki a Gyűrűk Urával? (Na meg Harry Potterrel) Szerintem a könyv borzasztó vontatott és unalmas.
Amúgy egyetértek azzal, hogy aki sokat olvas az több lesz valamivel. Persze aki jól használja fel a szabadidejét az is több lehet valami másban.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#36) hoffman_ válasza Huma (#35) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A Gyűrűk ura megfilmesítve rohadt jó kis film lett, mind a három része nagyon ott van, viszont olvasva, évekkel előtte a könyvet, mondhatom azt, hogy a könyve még így is kenterbe veri a filmeket, lazán.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#37) Mr X válasza Huma (#35) üzenetére


Mr X
veterán

A Harry Potter a másik, amit ha elolvasol, akkor csak pislogsz, hogy ez se volt a filmben, az se, ez meg nem így volt. Sokkal kerekebb történetet ad ki.

Szerinted unalmas, pár másik ember szerint meg nem. :)

(#38) Vladi válasza hoffman_ (#36) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Azt azért vegyétek figyelembe, hogy a könyv és a film más műfaj. Kb. mint a rántott húst és a széntüzelésű kazánt összehasonlítani.

Az én példám: 1984. mind filmen, mind könyvben állat jó. S pont azért, mert mindkét műfaj kidomborítja a történet bizonyos aspektusát.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#39) proci985


proci985
MODERÁTOR

egy picit hozzátennék.

pár napja történt olyan, hogy egyik másik portálon egy írás nem igazán lett átnézve. fő vonala nem volt, ellenben sulykolta a saját igazát: ha ötször elmondja, talán igaz lesz alapon valszeg. viszont, olyan jól ment a sulykolás, hogy két bekezdés kétszer került bele.

26 kommentáló, senkinek nem tűnt fel. ellenben pár hívószó alapján nekiálltak kisregényeket kommentálni.

tanulság? eddig is sejtettem, hogy pár oldalon az olvasóközönség writeOnly módban tolja, de ez mégis döbbenetes volt. funkcionális analfabétizmusra meg annyi, hogy az írásnak nem volt se füle, se farka. tárgyalástechnikát nem tanultam, szóval nem tudom megnevezni, hogy milyen hibákat vétett, ellenben sokat. senkinek nem tűnt fel.

amiért érdekes? ismét rájöttem, hogy alapvetően a kommenteket felesleges olvasnom, kb értelmük annyi, mint itt az újoncos trolltopikban. meg persze adott oldalon fellelhető dolgokat sem.

emlékszem amikor regisztráltam ph!ra, az első dolog ami feltűnt, hogy mennyire normálisak az emberek. jelenleg a ph! gyakorlatilag az utolsó hely, ahol még kommentelek.

könyv, film, műveltség: műveltségnek is vannak szintjei, és az is elkülöníthető. gyűrűk urát hozta fel valaki, igazából nem is az a baj, hogy az első 400 oldalt letudják gyorsan (kegyetlen vontatottan indul), nem is az, hogy a végén kihagyják a mindenki hazatér fejezetet (jobb is), hanem hogy az utolsó 20 oldal maradt ki az összes verzióból. a könyv végén nincs egyértelmű happy end a hobbitok szemszögéből nézve. a film ok, de én továbbra is jobban szeretem peter jackson korábbi filmjeit (braindead/meet the feebles/bad taste), hiába van a gyűrűk ura jobban megcsinálva.

másik oldalról: a kötelezők egy része, főleg alacsonyabb osztályokban alkalmas arra, hogy az emberrel megutáltassa az olvasást. a köztudottan vontatott Kőszívű ember fiait pl ki lehetne dobni, az Aranyember könyvként sokkal jobb, hiába érdekes kordokumentumként a Kőszívű. Mert kegyetlenül vontatott. Ugyanígy nagyon érdekes Dante, de nehezen olvasható. A határ nekem valahol Goethenél volt, ami már nem tűnt kegyetlenül vontatottnak (Shakespeare eredetiben kemény, bár az Ősfaust se egyszerű németül). Odüsszeia 25 oldalas pajzsleírása, valaki?

másik oldalról: utolsó két évben már az ember eljut a 19-20. századig, ott pedig hirtelen megszaporodik a költők száma, ezzel együtt pedig a minőség is meglódul. Bronte nővérek, Selma Lagerlöf, Camus, imádtam őket. Korábbiaknál is lehet a szimbólumrendszerekről és a konstrukciókról beszélni, de olyat pl tud egy Legyek ura, vagy Állatfarm is. Csak utóbbiak olvashatóak.

filmműveltség kapcsán pedig mindig vannak meglepetések. én pl nem tudtam hova rakni, amikor egyik anime körben ülő programozónak tanuló ismerősről kiderült, hogy nem látta a Ghost in the Shellt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40) hoffman_ válasza Vladi (#38) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ilyen alapon akkor semmi értelme összehasonlítani a könyvet és az adaptációt. Nyilván más tészta a kettő, de lehet összehasonlítani, sőt megkívánja. Nézd meg, hoztál példát te is, ergó összehasonlítottad a könyvet és a filmet :)

Én amúgy az Állatfarmot olvastam, kicsit barátibban a köntös, tetszett.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#41) Gergő_


Gergő_
őstag

analfabetizmus ;] :P

(#42) proci985 válasza proci985 (#39) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

mmint az Illiászban volt a 25 oldalas pajzsleírás.

Vladi: ha már 1984, Brazilt ismered?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#43) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

szerintem elég egyszerű: gyakorlatilag senki sem szeret olvasni, aki nem tud.
Értsd: egy ponyvaregény elolvasása ha órák helyett több hétig tartana, neki sem fognék. Sajnos a magyar átlag meg itt tart, inkább megnézi moziban a gyűrűk urát 3x3 órában, mint hogy elolvassa a könyveket képességeihez mérten fél év alatt...

Sajnos hiába van mindkét félnek valahol igaza (minden információ elérhető a neten, mozi is nagyon jó stb), ha az egyik oldalt valaki még csak megtapasztalni is képtelen, hogyan várhatnánk el tőle hogy lássa az olvasásban rejlő értékeket?

...csak én vagyok helikopter?

(#44) baluka26 válasza Sethdobaloah (#43) üzenetére


baluka26
veterán

A szövegértésem nagyon jó, hibátlanul olvasok hangosan, a képességeim megvannak. Ráadásul gyorsan is, és hamar megjegyzem az információkat. Mégsem szeretek. Meg vagy cáfolva.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#45) Воланд válasza proci985 (#42) üzenetére


Воланд
titán

az van konyvben is? marmint a Brazil.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#46) hoffman_ válasza Sethdobaloah (#43) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Egy Harry Potter könyv kiolvasása 2-3 nap, azért ez már nem egy nagy etvasz. Igaz, hogy nem egy Hamlet nyelvezeten íródott műről van szó, de lássuk be, utóbbi azért nem jellemző, még a komolyabb irodalmi művek között sem.

A Quo Vadis-t kezdetem el olvasni, kicsit korábban, mint kellett volna - ajándék volt - és nem is tetszett, letettem. Elővettem pár év múlva, és 2 nap alatt bedaráltam.

Más kérdés, hogy a mai generációkat már normálisan olvasni se tanítják meg, való igaz, úgy meg nem egy nagy élmény könyvet olvasni. Mondjuk gyakorlásnak jó, a második után már sínen lesz.

(Pedig aztán én se vagyok egy régi eresztés.)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#47) proci985 válasza Воланд (#45) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

szerintem eredetileg filmre készítette Gilliam, nem tudok könyvről.

hoffman_: Gyűrűk ura gyakorlatilag három nap alatt letolható lenne. onnantól, hogy kijutnak a megyéből -lassssan- odáig, hogy mindenki hazatér -méglassssabbbaaan-, két nap alatt jutottam el.

ugyanígy, az 500 oldalas Monstrous Regimentet Pratchettől is másfél nap alatt letoltam angolul.

Sethdobaloah: ja, nem véletlenül nem hajlandó a népesség egy része eredeti nyelven filmezni. mert akkor olvasni kell, az meg macera. meh.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48) Sethdobaloah válasza baluka26 (#44) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

ha olyan sebességgel olvasol magadban is mint hangosan, akkor ez nem cáfolat. Mivel mást meg nem állítottál...
Egyébként meg: amit én állítottam: akik nem tudnak, azoknak nagy százaléka nem is szeret.
Ebben hol van: akik tudnak, azok mind szeretnek? :P

hoffman_ : az ismertségi körömben én nem számítok különösen gyors olvasónak (és ez nem is verseny), de az első 3 könyvet, én 3 nap alatt olvastam el annó, egy nyári táborban. Volt idő, és lehetőség.
De a 2-3 nap is tökéletes ahhoz, hogy élvezni lehessen. Én arról beszéltem, hogy pl volt barátnőm tényleg 2 hónapon át olvasta azt a könyvet, amit én elolvastam 1 este alatt. És rendszeresen láttam olvasni... így nehéz elolvasni sok könyvet, meg nem is elvárható.

[ Szerkesztve ]

...csak én vagyok helikopter?

(#49) baluka26 válasza proci985 (#47) üzenetére


baluka26
veterán

Ehhez azért kell idő is :)

Szorgalmi időszakban, mondjuk a negyedik héttől meg sem engedhetném magamnak, hogy szabadidőmben olvassak. Örülök, hogyha hetente egy-két órát tudok zenét hallgatni.
proci: Eredeti nyelven, felirat nélkül nézni jó a filmeket. De szerintem a magyar szinkronok kiválóak a tapasztalataim alapján.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#50) bambano válasza Vladi (#29) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

igen, a közben eltelt idő alatt rájöttem, hogy túlzó általánosítás bűnébe estem.
tehát bizonyos területekre kell szorítani a véleményt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.