Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mbazsika


Mbazsika
tag

Szerintem:

[link]

(#2) PSti


PSti
tag

akarmi.akarmi@gmail.com = akarmiakarmi@gmail.com

Szóval ha pont nélkül küldesz erre a címre, vagy ha ponttal bárhol, meg fogod kapni mindenképp. Ettől független regisztrálhat X a te email címeddel bárhova, és ha nem küldenek ki egy email ellenőrző linket pl., akkor boltban az lesz X email címe, hiába a tiéd az.

(#3) Baltásgyilko


Baltásgyilko
csendes tag

Ezer hála srácok a válaszokért :R Örülök, hogy a akkor a szerencsecsomag mindenhova beregisztrálja most az én e-mail címem. :W :W :W

(#4) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A gmail lehetővé teszi az e-mailek szelektálását.
Ezért az xxxxxx@gmail.com több változatban használható x.xxxxx, x.x.xxxx, ... @gmail.com tetszúleges kombinációban.
Elméletileg nem is ad ki külön pontokkal közölt, de azonos email címeket. Gyakorlatilag sem volt még ilyen reklamáció.

Ha például a bizalmatlanvagyokmindenkivelszemben@gmail.com a címed és olyan helyre regisztrálsz, amivel szemben kétség merül fel vagy eleve nagyobb biztonságra törekszel, alliasként használod a
bizalmatlan.vagyok.mindenkivelszemben@gmail.com címet.
Ha később erre kapsz kéretlen leveleket akkor tudod ki adta vagy veszítette el az adataidat.

Sőt a régi címek esetében az @googlemail.com is működik, a gmail.com mellett.
Az újabbaknál nem tudom, volt szó hogy szétválasztják a két címet.

Azért nem kapsz választ mert ez valahol le van írva ismertetőben.

Ha tényleg csak pont eltérés van a két cím között és más is használja, az érdekes. Ki kell deríteni hogyan került ki a jelszó. Legalább is az első tulajdonostól.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#5) nyunyu válasza Hieronymus (#4) üzenetére


nyunyu
félisten

A fenéket nem adnak ki egymástól csak egy pontban eltérő címeket.

Átlag 2-3 havonta kerül hozzám olyan adatvédelmi incidens, hogy nem ügyfél reklamál, hogy miért küldött neki a bank emait, aztán túrhatom elő az adatbázisunkból, hogy melyik ügyfél beregisztrált emailcímére is szántuk a levelet.
Aztán találok egy ugyanolyan vezetéknév+keresztnév kombót, egy pont eltéréssel az emailcímben...

Ilyenkor jobb híján az ügyfélszolgálat törli az ügyfél emailcímét, nehogy más is megkaphassa a banki leveleit, aztán ha egyszer betelefonál, akkor kérnek tőle egy működő nemgmail címet.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6) 7


7
addikt

Ahogy azt már Mbazsika, PSti és Hieronymus is írták, mindkét cím a tiéd és egyazon adatbázishoz tartoznak, azért is kapod meg az azokra érkező emaileket (nyunyu tapasztalata mögött valami system error lehet, azt most hagyjuk figyelmen kívül).

Amit valószínűnek tartok az az, hogy a felhasználóneved hasonlíthat a másik telefonszámhoz tartozó emberéhez (pl. könnyen összekeverhető és/vagy elírható vezetéknév), aztán abból lehet kavarodás.

Viszont azt nagyon határozottan javaslom, hogy ne olyan emailcímet használj, ami gyakorlatilag a teljes neved és még a születési éved is, mert ezek mind-mind olyan személyes adatok, amiket kifejezetten ellenjavallott boldog-boldogtalannak szétkürtölni.

[ Szerkesztve ]

(#7) UnA válasza 7 (#6) üzenetére


UnA
Korrektor

Mivel az emailt többnyire mégis emberi kapcsolattartásra használjuk, ezért talán mégis jobb egy személyes jellegű elnevezés. Persze nagyon vicces, ha Kovács Ferenc email címe feriahegyrol@ - de ha ezt kell megadni a bankban, a hivatalban, stb, akkor már kényelmetlen lehet :)

Rettegés esetén lehet csinálni másodlagos mail címeket, amivel tudsz regisztrálni az akvarisztika fórumon titokban...

(#8) Phülöp válasza UnA (#7) üzenetére


Phülöp
addikt

"Rettegés esetén lehet csinálni másodlagos mail címeket, amivel tudsz regisztrálni az akvarisztika fórumon titokban..."

Vagy nem rettegés, csak egyszerű logika alapján olyan mail-szolgltatót használni, ahol van lehetőség alias-okat használni.
Nekem is van vagy 20 különböző, és a fő mail-címemet nem is tudja senki. Azt csak a bejelentkezéshez használom. Az alias-szal bejelentkezni nem lehet, így ha azzal bárhonnan megpróbálnak illetéktelenül bejönni, relatíve sokáig fog tartani.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#9) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Volt hasonló velem is, kétszer.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#10) Hieronymus válasza nyunyu (#5) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Kipróbáltam.
A Google nem ad ki csak pontokban eltérő email címet. A pontokat egyszerűen figyelmen kívül hagyja a szűrő
Más szolgáltatók kiadnak.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#11) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

hogy mi a f.sz?

nem számít a pont?

az kurva vicces

És még valamikor 10 éve volt egy hasonló név felcserés problémám..akkor az okozhatta

(#12) Geby


Geby
tag

Ajánlott olvasmány: [link]

(#13) Don Vittorio válasza UnA (#7) üzenetére


Don Vittorio
őstag

ELTE egyik doktori iskolájában történt, hogy a hallgató regisztrált a jedilovag@ kezdetű fiókkal, aztán, tekintve, hogy azért itt minimum tudós emberek vannak, meg elvileg a frissen regisztrálók is azzá válnak, javasoltuk, hogy inkább a hivatalos egyetemi címével regeljen...

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#14) Kezetlen9084 válasza Phülöp (#8) üzenetére


Kezetlen9084
újonc

+1

Én jelenleg a protonmail-es prémiumcsomaggal együtt járó simplelogin-t használom. Ráadásul hozzáadtam az egyik (al)domain-em, ha valami olyan helyre kell regisztrálni ahol nem illik/nem fogadja el a random generált címet.

Csak ajánalni tudom, ráadásul már jópár ilyen alias szolgáltatás tud olyat is, hogy ha válaszolsz az alias-ra érkezett levélre, a feladó nem látja a való címed, csak az alias-t.

(#15) bul07


bul07
nagyúr

Hotmail még jobb
mert ugye van a
xxx@hotmail.com
és van
xxx@hotmail.hu

Elég könnyű elírni a végét
Én rendszeresen kapok a .com-ra szánt e-maileket a .hu címemre, mindenfajta személyes adattal

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#16) 7 válasza bul07 (#15) üzenetére


7
addikt

Jogos, gmail esetén pedig ugye ott van a teljesen más szolgáltatóhoz tartozó @gmail.hu végződés, az is adhat alapot kavarodásra.

(#17) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Van neked 2 faktoros azonosítod gmailben? Ha valaki be akar lépni kapsz a telefonodra egy kódot. Mivel nincs 2 egyforma telefonszám csak te kaphatod meg. És vegy beengeded vagy nem. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#18) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

inkább az a kérdés ez a kettő ugyanaz-e vagy sem:
eva@gmail.com
éva@gmail.com

Azaz a nem angol karakterek lehet bezavarnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.