Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

UP DOWN neki :(( :(((

(#2) Rive


Rive
veterán

?? :F

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#3) Zolás


Zolás
addikt

Esetleg kijavíthatnád a címet mert dobi a 386-ost elég nehéz :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#4) bacsis válasza Rive (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

csak az 5-ös IRQ-n megy a LAN... ha átrakom másikra, nem ütközik semmivel.. Restart: már nem tölt be a Win.. ha 5-ösön van akkor jó
Win /N parancsal indítva mindíg jó mert az letiltja a hálózati szolgáltatást a 3.11-ben...
A gond az hoyg az AWE32 is azt használja :W
szóval vagy hang vagy háló van 3.11 alatt...
rakjuk át az AWE32-t? küzdés van vele de egyenlőre úgyse jó.. max odáig jut, hogy betölt a 3.11 csak szimplán szól hogy nincs hálókártya :W

Zolás köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#5) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Dobd el úgy, hogy a kezembe repüljön :D

(#6) bacsis válasza molnarpeter (#5) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

áá nem akarod te az életed ennyire megnehezíteni :N :DDD

(#7) Lortech válasza Zolás (#3) üzenetére


Lortech
addikt

Ha már.. akkor ki fogom dobni, külön.

Szerintem nem szereti az osztott irq-t a hangkártya, nincs a hangkártyán jumper, amivel átrakhatod másik IRQ-ra?

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#8) rt06 válasza bacsis (#4) üzenetére


rt06
veterán

probald meg 10-es irq-val (ha meg nem tetted volna), ugy remlik nekem ott mentek regen a halokartyak (tobbseguk sehol mashol nem volt hajlando mukodni)
memoriatartomany talan 300-30F (vagy 300-33F), de erre mar nem mernek megeskudni

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9) molnarpeter válasza bacsis (#6) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Birtokolni jó lenne, más nem jut eszembe :D

(#10) talmida


talmida
Közösségépítő

Mit hallok? Csak nem?? :Y

IN GOD WE TRUST!

(#11) proci985 válasza bacsis (#4) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

próbáltad őket mozgatni a slotok között?

386osoknál voltak bőven go/nogo anomáliák emiatt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12) bacsis válasza rt06 (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem megy a 10-esen sem pedig oda sem ír ütközést.. ha a memória tartományhoz nyúlok, szintén nem indul a cuccos :(

proci985! Persze voltak már forgatva, azzal nincs gond

[ Szerkesztve ]

(#13) proci985 válasza bacsis (#12) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ok, csak egy ötlet volt. emlékszem még a régi cumókra, elég háklisak voltak (lassan 20 éve kezdtem egy 386oson pcn).

hm... muszáj a hálókártya? nem elég párhuzamos kábellel átkötni egy másik gépre addig?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14) bacsis válasza proci985 (#13) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

muszáj!
De még késöbb akarok bele 56k-s modemet is meg talán SCSI-s 1X CD írót is :K feeling tesó feeling :K

(#15) proci985 válasza bacsis (#14) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

"SCSI-s 1X CD írót is"
hű, keményen hangzik.

a fíling az átjön :K

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16) bacsis válasza proci985 (#15) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

látom ráéreztél a léynegére :K
eszméletlen királyság hogy Win3.11-el EGA monitoron 640X350es felbontásba böngészni a nagy gépem 1,5terrás vinyójának a tartalmát, vagy épp DOS-ba játszani a jó öreg Stunts-al vagy Test drive3-al :K

(#17) Nibiru


Nibiru
tag

Ha másképp nem megy, és van az AWE32-dön memóriaslot ÉS Wave Blaster csatoló is, akkor szívesen elcserélem veled egy klasszikus (de már PNP-s) SB16-ra. Azzal biztosan menni fog a géped, nekem meg jól jönne egy olyan AWE32.

(#18) mephi666


mephi666
nagyúr

úúú, mennyi irq-ütközés volt nálam is anno :B

ha jól rémlik, a hálókártyán (isa-s koax, még megvan) át tudtam jumperelni az irq-t és úgy már nem volt gond... de mintha a bios-ban is lehetett volna vele mókolni? :F passz... látnom kellene egészben, hogy tippeket tudjak adni és visszajöjjenek az emlékek... sajnos nem járok mostanában szüleimnél, pedig a pincében megvan még a hálókártyám (kicsit poros lehet, de 100%, hogy még megy), elküldtem volna szívesen

irq7-en próbáltad amúgy? én szerintem 5/7-en használtam általában és nem volt gondom

ui: amúgy autoexec.bat/config.sys-t néztél? minthogyha ezekben lenne letárolva, hogy betöltődjön a hangoskártya drivere és talán itt tudod konfigolni is... (csak 1 tipp)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#19) mephi666 válasza mephi666 (#18) üzenetére


mephi666
nagyúr

basszus, nagyon eltévedtem: olvasgattam a többi 386-osról szóló írásodat is és azt hittem, hogy ez most valami új ütközés (csak mert felugrott oldalt) :W ...most néztem a bejegyzés dátumát... napi fail megvolt tőlem :B

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#20) Nibiru válasza bacsis (#4) üzenetére


Nibiru
tag

Az igazság az kedves bacsis, hogy régen foglalkoztam már ilyen hardver-szoftver kombinációval, de ma hirtelen beugrott a megoldás a problémádra. A 7-es IRQ-t vedd el a printer porttól a BIOS-ban, és arra tedd át a hangkártyát! De azért ha esetleg már meguntad a vacakolást, még mindig áll az előbbi ajánlatom. :K

[ Szerkesztve ]

(#21) Nibiru válasza mephi666 (#19) üzenetére


Nibiru
tag

Szerintem nem baj, hogy ide tévedtél, én legalábbis nem látom, a hozzászólások alapján, hogy megoldotta volna a dolgot. Vagy egy másik topicban folytatta, és én is feleslegesen koptattam a billentyűzetem? Ha így van, mindegy, van ilyen. :D

[ Szerkesztve ]

(#22) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Így van skacok, már régóta dübörög rendesen a a vas 2 LAN karival, meg jobbnál jobb VGA karikkal, mikor hogy :))
legutolsó bejegyzés a géppel kapcsolatban, ahol vidi is van róla itt található :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.