Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

UP hogy idetaláljatok :R

(#2) moha21


moha21
addikt

[link] tesót már találtam :D

ez is valami

talán driver nem néztem meg

keresés

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#3) Thrawn


Thrawn
félisten

[link]
Ehh, lassú voltam.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4) bacsis válasza moha21 (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Köszi, ezt a piros nyákos ebay-es témát még nem láttam, ez is valami :)
Ejj, kemény lesz hozzá drivert találni, amit linkeltél, onnan tuti nem lehet leszedni, csak a köcsög reklámok jönnek :U

(#5) Dany007


Dany007
veterán

ööö és mi az a csatlakozó a tetején? SLI-be lehet kötni ezt is? :DD

(#6) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ez egy ezer éves oldal ezer éves meghajtókkal. Talán itt...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) bacsis válasza Dany007 (#5) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Már majdnem ;)
az a future csatlakozó össze lehet kötni pl mpeg kártyával ;)
Vakegérke! Mindíg ezzel az oldallal kezdem ha régi driver kell, de sokszor nem tud segíteni :(

(#8) Rive


Rive
veterán

Stornó. 512k a memóriaméret - most vettem észre, hogy gigaméretben is fennvan a kép :B

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9) moha21


moha21
addikt

J2 jumper átpakolása nem állít VGA/EGA módot?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#10) bacsis válasza Rive (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

TE se tucc drivert intézni valahonnan? neked biztos van ilyesmihez :D
moha21! Egyenlőre a DIP kapcsolókkal variálok, s 2 DIp állást találtam ahol megy a VGA rendesen színes képpel, mert néhány beállításnál csak fekete fehérrel tolt mindent... de EGA-hoz még nem találtam semmi jót....
Meg közbe küzdök hátha elfogad valamilyen Win3.1-es SVGA standard drivert de nem :U :(

(#11) Rive válasza bacsis (#10) üzenetére


Rive
veterán

Csak rakd föl rá bármelyik másik kártya driverét, ami ugyanezzel a chippel készült (és ugyanúgy EGA/VGA kártya, lehetőleg) - 99%, hogy menni fog :) Ebben a korosztályban ritka, hogy a BIOS signature alapján azonositanák a kártyát.

Amúgy ahogy néztem, sok efféle kártya bizony nem EGA-t, hanem CGA-t tolt a másodlagoson. Lehet, hogy érdemes azt is megnézni.

Ui.: ha az AIDA aszondja, akkor kezdd először a releváns Cyrrus driverrel :)

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12) bacsis válasza Rive (#11) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Első körben valami Cirrus Logic 5426 driverre lpróbálkoztam, de ezzel nem nyert :(

(#13) moha21 válasza Rive (#11) üzenetére


moha21
addikt

Az a gáz, hogy az aida pont driver alapjan mondja meg a dolgokat legtobb esetben.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Én nyertem kérem a vállon veregetést. :)
82c451.zip keresd a linken.
Sztem ez vagy egy cirrus logic 410 vagy 510/520 más gyártótól.
Továb kerestem ez nagy valószínűséggel egy chips and technologis kártya 256-512 k memóval.
Ch & T történelem

eredeti river?

[driverek]

Olvasgatós

Ha nem elég az info akkor a chips and technologies és 82c451 kombót használd :)

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#15) bacsis válasza Fagyi (#14) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Óriásira köszönöm a segítséget neked is, de a hátba veregetést kicsit toljuk már el :R
mert: az első linken nem driver van hanem BIOS ROM, a másik linken pedig ez a driver decetive "évszázad csalása" ppogi elérhető csak :U szóval egyenlőre nem találtam meg a drivert... bakker, kemény lesz emgtalálni :U :(
moha21! A DOS-os Aida-hoz nem kell driver hogy megmondja miatosz van a gépbe :N

[ Szerkesztve ]

(#16) Rive válasza bacsis (#12) üzenetére


Rive
veterán

Tekintve, hogy az a kártya totál más chiptre épül, annyira ez nem csoda :N Olyan kártyának driverét keresd, ami ugyanezzel a chippel készült.

Maj' megpróbálok guglizni valamit.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#17) Rive


Rive
veterán

Innen töltsd le az összes "Microsoft Supplemental Drivers Library" tömörményeket (de ahogy nézem, akár az egészet érdemes lehet learchiválni), majd keresd elő belőle a "45131600.drv" állományt.

A korábbi tapasztalataid és az itt vagy itt található infók alapján magyarázd el a wingyóznak, melyik file a driver :)

Ez a legjobb, amit találtam. Eddig.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#18) bacsis válasza Rive (#17) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Aszondja hogy az oldal nem jeleníthető meg :(
Na ja, nem elég hogy alig van 1-2 oldal ahova feltöltötték esetleg ennek a csodának a driverét, mára elég koccos hogy elérhető is :D :(

(#19) bacsis válasza bacsis (#18) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a driverguide-n asszem találtam valamit, csak ugye az már egy ideje fizetős :( :W

(#20) moha21 válasza bacsis (#15) üzenetére


moha21
addikt

Még azt sem tudtam van dos alatt aida:>

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#21) #25954560


#25954560
törölt tag

igyekezzetek, sracok, mert ez a kartya aranyat er :)

(#22) Rive válasza bacsis (#18) üzenetére


Rive
veterán

Nekem pöccre bejön az oldal, és az állományok is elérhetőek :F

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#23) bacsis válasza Rive (#22) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Valami a laptopommal lesz, mert a nagy gép simán megnyitotta :B
nahh szóval leszedtem, de most nincs időm kipróbálni, maaaajd késő este vagy holnap... Mindenképp be számolok :R

(#24) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Nahh látja is hogy Chips Super VGA mármint a drivert a Win, belőttem 640-be 256 színnel, de mikor betölt a Win, kikapcsol a monitor...
megpróbálom a 800X600-at 16 színbe.... Az is lehet hogy DIP kapcsolók nem teljesen jól vannak... viszont az szívás mert leírást meg nem találtam hozzá hogy és mint kéne...

(#25) bacsis válasza bacsis (#24) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Jahh persze hogy nem megy mert a 256 színű driver a 82C452-es Video processzorral ellátott kártyákhoz van... enyimén meg ugye 82C451 van... van ahhoz is driver... 800X600 16 szín.. azt felraktam pöccre indult... De most is kb ugyanott vagyok ahol eddig... a 256 szín továbbra sem érhető el ezzel a kártyával :(

(#26) Rive válasza bacsis (#25) üzenetére


Rive
veterán

Pedig itt megáll a tudomány :( Egy datasheetben annyit találtam, hogy a chip az összes standard VGA-móddal kompatibilis (ez szerintem annyit tesz, hogy a standard VGA driverrel mennie kellene) és tud 800X600 16 színt is. És ennyi.

Viszont full szoftveresen tud Herculestől fölfele mindent (CGA, EGA, MDA). Csak gondolom ezzel nem vagy kisegítve.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#27) bacsis válasza Rive (#26) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Jahh, sajna tényleg ennyi... Mindenhol 256K memóriát írnak ehhez a VPU-hoz.... Ezen hiába van 512K nem vagyok kisegítve...
NEkem meg ne szoftveresen tudjon EGA-t hanem hardveresen.. de egyenlőre nem találtam meg a meegfelelő DIP kapcsoló sort.... mert amúgy VGA-n szép képe van, ez vígasztal :)

(#28) Rive válasza bacsis (#27) üzenetére


Rive
veterán

NEkem meg ne szoftveresen tudjon EGA-t hanem hardveresen..

Értsd: a DIP-ek is csak a VGA BIOS-nak mondják meg, hogy minek húzza fel a kártyát, de nem a hardvert kapcsolják - elvileg egy megfelelő programmal akár menet közben kapcsolhatnál egyik üzemmódból a másikba :K

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#29) Lkristof


Lkristof
csendes tag

Ez egy ati gyártmányú wonder 16
azért 16 mert 16 bites memória sávszélességre képes
512Kb memória van a fedélzeten :K
1989-ben gyártottak ilyet

[ Szerkesztve ]

L.K

(#30) bacsis válasza Lkristof (#29) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

honna veszed hogy ATI? :F ez egy Chips 82C451 az 512KB az stimmel :K

(#31) ebegab92


ebegab92
senior tag

Ilyesmi kártyát szereztem ma én is :DD

Ez is 512 KByte-os.Kipróbálni még nem volt lehetőségem,de szintén ma lett hozzá a 386-os gép :))
-AMD 386 DX40-es processzor
-128 KByte cache
-4? MB RAM
-5,25" FDD
-IDE vezérlő kártya

Szereztem egy hangkártyát is+egy 10 Mbps-os hálókártyát.
Egy co-processzor még jó lenne.Akkor lenne egy erős gépem.Kicsit,vagy inkább nagyon poros belül,majd szépen kiporolom ecsettel.Azzal szépen lehet takarítani.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.