Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Tüzi válasza Szakbarbár (#49) üzenetére

:DDD
too late junior :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#52) Alpi. válasza <Lacy85> (#38) üzenetére


Alpi.
addikt

Az a jó öreg RX ma egy vagyont ér ! :DDD

Az okokat ha nem is tudjuk mind kitalálni, azért azt ne feledjük, hogy az árakat a kereslet / kínálat alakítja, amíg el tudják adni a készleteket, addig nem fog csökkenni, majd ha már nem lesz vevő (vagy nő a készlet), akkor csökkenteni kell az árakon.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#53) Szakbarbár válasza Krugszvele (#50) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Dell asztali gépeket és Dell laptopokat használunk, nem pont ugyan ezzel konfigurációval. De igazából itt nem csak a hardvert veszed meg, hanem benne van a támogatást is. Ha valami elromlik, másnap-harmadnap itt a szervizes a csere alkatrésszel. Nem tudom ez hogyan menne ha alkatrészenként vennénk meg és raknánk össze a gépeket.

A mini géppel mondjuk nem tudsz beülni egy megbeszélésre, illetve macerás hurcolni ha egyik nap otthonról dolgozol másnap meg az irodában.

#43 Tüzi
"7970M-et valaki? 80ért adom xD"
Nekem szegény HD 4830-as kártyám belepusztult, hogy senkinek sem kellett még 5000 Ft-ér sem. :D

Szerk:
Egyébként ez a drágulás és hiány igaz a kerékpárokra is. Ami 5 éve még 200.000 Ft volt, azt most legalább 300.000-400.000. Ha kapsz egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#54) bacsis válasza Szakbarbár (#53) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Valszeg a Bányászok a haszonból kerékpárokat vásárolnak, ezért készlet hiány lépett fel, és feljebb srófolták az árakat :DD

(#55) Chaser válasza bacsis (#3) üzenetére


Chaser
titán

de, feljebb tudod tolni
mindig az új árak szabják meg a használtak árát is
igazából nem értem hogy erre emberek rácsodálkoznak
nem kell ehhez közgáz diploma, leginkább semmilyen sem
kereslet nagy - kínálat konvergál a zerohoz - > egyértelmű árnövekedést eredményez
és ez nem csak magyar hont érinti, leginkább globálisan ez megy
amíg le nem cseng/csillapodik a bányászda ez maradni is fog
aki a múltban akar vásásrolni találja fel az időgépet, az megoldás lehet:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#56) shteer válasza bacsis (#54) üzenetére


shteer
titán

valamivel meg kell termelni az áramot is a gépeknek :D

..szerintem jónak tűnik

(#57) Alpi. válasza shteer (#56) üzenetére


Alpi.
addikt

:DD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#58) bacsis válasza Chaser (#55) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

...Mint ahogy ahhoz sem kell diploma, hogy tudjuk, hogy egy használt, erősen elavuló félben lévő hardver iránti kereslet CSÖKKEN! Márpedig pl egy RX470-re egyre KISEBB a kereslet!!! Hiszen egyre jobban avul el.. az ára mégis lő kifelé ;)

(#59) pető bá' válasza bacsis (#58) üzenetére


pető bá'
őstag

nem, nem csökken, mert lehet vele bányászni.. vagy ha arra már alkalmatlan (4gb ram), akkor átlag játszós gépbe bőven elég, és ár/teljesítmény arányban kompenzál - követi a 8gb-osok árát felfele.. de ezt már az elején megbeszéltük :)

"... and I hope you have a great day!"

(#60) Chaser válasza bacsis (#58) üzenetére


Chaser
titán

rossz a matek
tényleg csodálkozom
legyen adott egy rx470, ami ótvar sz@r meg elavult
röhögsz egyet, akkor veszek boltban 5500xt...jah hogy nem veszek, mert nincs, ha van is +40e-kért jó esetben
akkor veszek 580..jah az sincs, de ha van is +40-60e-kért
akkor veszek 1660-at, ezek hülyék a drága használt sz@r elavult gar nlküli 470-neé...jah azt se veszek, mert az sincs
ahogy nincs 1650, 1650s, semmi, 5600 xt, 5700 xt, 3060 ti, 3070, 2070, semmi
nyilvánvalóan megnő a kereslet innentől minden vga-ra ami elérhető, mert nincs alternatívája
ne haragudj meg, értelmesebbek közt vagy, és egy ennyire egyszerű ok-okozatot nem látsz át
egyetlen kártya a piacon ami még elérhető az a gt 1030, afelett semmi

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#61) Alpi. válasza bacsis (#58) üzenetére


Alpi.
addikt

Ez az, ami szinte hihetetlen számomra is, de látjuk, hogy megtörténik...
Tavaly, tavasz környéke, nyár elején raktam össze a sógorom testvérének a kisfiának egy gépet. 150K volt a limit. Ebből egy R5 1600AF, Msi Gaming Max B450, 2x8 G.skill Ripj. 3000C15, táp, gépház, 128-as ssd jött ki újonnan vásálva és egy használt, de patika, dobozos, tényleg piko-bello Msi Rx470. Igaz nem keveset legóztam meg keresgéltem, ráadásúl volt egy kis baráti segítség is itt-ott (Amit ezúton is köszönök !), egy Hdd-t kapott tőlem és a vége talán 147K lett. Azért részleteztem így ki, hogy lássátok, nem a legalja cuccokból válogattam, hanem maradt egy kis mozgástér még válogatni is, ráadásúl van egy kis fejlesztési potenciál is ha szükség lenne rá 1-2 év múlva. Ma ezt, bár nem néztem meg, de tippre 200 és 250K közt lehetne összedobni. Lehet, hogy a 250K-hoz van közelebb, nem lennék meglepve ! Ha 225K-t veszünk alapnak, akkor ez kevesebb, mint egy év alatt +50% !!!! :U Úgy, hogy mindegyik alkatrész már akkor is 2-3 generációval az aktuális legújabb alatt volt ! Azért ez elég beteg. Értem én a viccet csak nem szeretem ! :DD

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#62) Chaser válasza bacsis (#58) üzenetére


Chaser
titán

és felteheted magadnak a kérdést, az írásban említett 1660 pl mért drágult meg?
rendkívül egyszerű
amd balf@sz volt, valami hitvány szerződést írhatott alá a konzol soc-okra, saját sz@rjait alig tudja gyártani - > a két szereplős vga piacról az egyik átmenetileg kb el is tűnt, amit meg legyártott vga-ból már azeéőtt jóval eladta hogy egyáltalán szalagra került
- emllett még a régi cpu-inak ára is sokszor drasztikusan emelkedett/nem elérhető vált, ma egy 4c/8t ryzen 3100 árán kapsz 6c/12t intel 10400f-et, már ha épp elérhető a 3100 boltban -
aki 1660-at akart venni de már eltűnt vett 1650-et, vagy dobott hozzá és vett 2060-at, de akár 5500xt, amiből lett 580 vagy 5600 xt, akinek meg már 5600 xt nem jutott vett 5700 xt-t vagy 2070-et, egész addig amíg a kör be nem zárult és minden elfogyott, és nem azért mert kifutók ( : legtöbbje nem az
emiatt minden használt régebbi vga ára is meglódult, mivel újan semmilyen alternatíva nincs semmilyen árkategóriában, kivéve a 25-30e ft-os sávot - ami már szintén drágulásnak indult -
teljesen mindegy milyen kereslet lenne egy rx 470-re akkor, amikor minden boltban 25-300e-ig rohadnak a polcok vga-tól, mert most nem az a helyzet van
van 50e ft-od vga-ra boltban semmit nem kapsz érte
úh. kénytelen vagy használtat venni
aki meg nem a maga pénze ellensége nem fogja neked odaadni apróért, mert nem szorul rá mivel nincs új alternatíva - amellett ha ő másnap mégis vga-t akar venni mit kap azért az apróért lóPh@szon kívül? leginkább semmit -
ez ennyire egyszerűen működik
még van pár olcsóbb 570 aprón, majd elhordják azokat is, vagy felébrednek a tulajok akik esetleg nincsenek képben az új árakkal és annak is vége
ennek tetejébe még csak eztán jön kínában az újévi 2-3 hetes leállás
beugró 3070-et első körökben 226-229e-ért lehetett venni, most jegelve 340-ért is vannak cirka másfél-két hónappal később
msi gaming x ősz elején nem kellett nekem boltból 155e ft-ért
most 250e-ért valszeg' egy nap alatt eladnám
és ugyanígy minden kategória árban feljebb lépett, akár új, akár használt, mert semmi sincs a boltokban
ahogy kinéz egy darabig nem is lesz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63) Lord Myn válasza Chaser (#60) üzenetére


Lord Myn
senior tag

+1 :K Nagy igazság, aki PC gaminget akar, egyre lejjebb megy, ahogy láttam már a régi 960/970/980-asok ára is drágul (pedig, könyörgöm, 5-6 éves kártyákról beszélünk!), mert kompromiszumokkal, de ezekkel is lehet még játszani...

Meglátásom szerint, a következő drágulás a régebbi gaming laptopokkal lesz (maxwell alapú 6. genes procis - most nem tudom az AMD megfelelőjét), ill. a PS4/XO-nak is hamarosan megy fel az ára, a next-gen konzolok elérhetetlensége miatt...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#64) Chaser válasza Lord Myn (#63) üzenetére


Chaser
titán

megkockáztatom hogy ms-nek rhattak alá keményebb szerződést amd-től, mert sonynál nincs butább ps5 hw-ben, illetve a sony nem is reklámozza őket mint az ms az xbox oldalán - most vagy emiatt vállalta be az ms a series s gépet, vagy nem, de a "selejt" soc-okkal másképp nem tudna az amd mit kezdeni, series s egyébként adott árért remek gép és az legalább elérhető -
de az mára egyértelmű hogy valamit nagyon elszámoltak amd-nél, nem mintha az ő vga-ikat is nem rabolták volna le bányába akár jobb híján, de hogy kb csak nv tudott érdemi mennyiséget gyártani gyorsabb lett a folyamat
előzőből kimaradt 155e-ért 5700 xt gaming x-et tudtam volna venni ősz elején boltból, nem sufni gsm-ből ráadásul, ami most lazán 250e-ért elmenne még használtan is, nemhogy újan
és így ugrott minden ára fel, 5600 xt- 104e-ért vettem alzán tavasszal - aminek az alsó ára beesett 96e ezer ft-ra is náluk -, ma 170-200e ft-ért el lehet adni
én még nyáron adtam el ( :
csak azt nem értem mi abban olyan bonyolult, ha boltban semmilyen elérhető vga nincs, akkor a használtaknak felmegy az ára - amellett hogy minden újan elérhetőnek is felment sok esetben brutálisan, de azokat is nagyítóval kell keresni -
igaz lenne ez bármilyen keresett termékre ami eltűnik a boltokból, legyen az ram, ssd, bármi, nem kell it eszköznek sem lennie

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65) DraXoN válasza Lord Myn (#63) üzenetére


DraXoN
addikt

.. csak nexgen konzol "nem elérhetetlen", lehet venni, több helyen is láttam.
Ott inkább csak "mítosz" hogy nem megvehető, pár hétig volt ez valós állapot, decemberben is végig lehetett kapni új Xbox-ot de január közepe óta már PS5 is van több helyen is..
Persze külföldön nem tudom, de itthon MO-n kapható mind2 már. (és felár sincs rajtuk jellemzően)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#66) Chaser válasza DraXoN (#65) üzenetére


Chaser
titán

hol lehet venni felár nélkül?:)
series x és ps5 ára is 185e ft lenne - ft gyengülésével legyen max 195e -
ps5 sehol nincs - én legalábbis nem látok -
series x drágábban
one x-ből 14x ezertől látok elérhetőt
legutolsót boltból vettem 100e-ért játékkal:)
ps4 pro az van 11x ezertől

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67) DraXoN válasza Chaser (#66) üzenetére


DraXoN
addikt

... és tényleg (megint) nincs.. pedig volt PS5 (nem digital) mind a konzolvilágban mind MM-ben egy 2 hete..
Xbox Series X-el azonos a helyzet, bár ott MM-ben szinte végig volt belőle decemberben, egy 3 hete is volt belőlük (azt fizikailag is láttam a boltban a vásárlói térben, nem fogyott "túl gyorsan")
Lehet PS5ből pont jött egy nagyobb szállítmány még? na mind1 (csak azért nem vettem mert nem érek rá most játszani úgyse..

Attól függetlenül, a konzoloknál szerintem nem olyan kritikus a helyzet, az "mindig is ilyen volt" minden új megjelenéskor.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#68) Chaser válasza DraXoN (#67) üzenetére


Chaser
titán

ez jelenti a nincs fogalmát
a van nálam azt jelenti amikor a hét minden napján elérhető valami sok boltban
néha vannak kivételek, alzán volt anno rx 570 pulse 4gb 43e ft-ért, sokszor játékokkal, miközben mindenhol drágább volt játék nélkül is
az csak egy bolt, de nem sarki fűszeres ( : és ha akart valaki venni tudott, ha 10-et akart akkor is tudott, ha 100-at akkor is, nálam ez az elérhető és van kategória
amikor nagyjtózni kell valamit és vadászni, meg néha feltűnik, aztán eltűnik az egyet jelent, hogy nincs belőle legyártva elegendő mennyiség
és persze ahol van készleten emiatt meg is tolják az árát sokszor, mert úgyis elviszik drágábban ha kell
tegyük hozzá mo-n azért nem apró kategória a 185e ft, és így sincsen új konzol
alzánál vesznek fel előrendelést x-re 185e ft-ért...márciusra:) ps5-nél dátumot sem írnak
amíg nem áll hegyekben series x és ps5, addig az amd saját motyóit alig tudja gyártani ami még inkább vga dráguláshoz vezet, mert még kevesebb kerül a piacra
26x ezer ft-ért ütötem le alzán megjelenéskor a 6800 xt-ből fe-t, nekem törölték, de volt aki megkapta, azok a kártyák most 400-450e körül mennek..illetve mennének, ha elérhetőek lennének ( : de még qrva drágán sem lehet venni
nyárra datálom mire nagyjából helyreáll a "rend", kivéve ha addig a bányászda meg nem borul
konzolok meg tavasz végére, talán addigra az amd utoléri magát
addig meg lehet bosszankodni ha valaki venni akar valamit
előbb alzára felkerült egy sima gtx 1650, valami gigabyte, 12x ezer ft-ért
már elvitték

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69) carr


carr
őstag

Eladtam novemberben 70 ért a dobozos sapphire 56@64 vegám. Most :W van. 120at simán adnak érte, és egy 2400G váltotta ki. Amit még ki se próbltam tekintve, hogy a vízhűtésem is romokban, :D
Ez még eltart míg a BTC be nem zár. aranyláz van.
Mi meg szívunk, eskü veszek ps4 pro-t és azzal fogok gámázni. a pc-t meg meghagyom a master racse fanoknak faszom. De egy ant minerbe beruháznék most. vagy többe. :D
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#70) Tüzi válasza Lord Myn (#63) üzenetére

AW m17x r2, 940xm-el, 16gb rammal, wuxga rgb led kijelzővel, 2 tb raid0+ssd-vel, 7970m-el eladó.
350k :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#71) shteer válasza carr (#69) üzenetére


shteer
titán

Neked is: nem csak a BTC miatt van ez. Egyszerűen akkorát ugrott a kereslet amit nem bír kiszolgálni a termelés.

..szerintem jónak tűnik

(#72) Chaser válasza shteer (#71) üzenetére


Chaser
titán

covid tavasz óta megy
vga-k nem voltak eltűnve, sőt, nagyon jó árakon voltak
első pár hét/hónapban volt drágulás, hiány it termékekből, nyárra azért visszaálltak vga és cpu árak legalábbis
visszatekintve elég egyértelmű, amint megindult a bányászda lendülete később, úgy tűntek el a vga-k is a piacról
ez valamikor ősz folyamán lehetett
bányászdát én egyáltalán nem követtem, azt láttam hogy új rtx-ek alig vannak, radeonok meg szinte semmi, ahogy új amd cpu-k sem
ellenben a régi 3xxx cpu-k 100e alatti szegmensben eltűntek/megdrágultak - > nincs utánpótlás, pedig azok nem kifutók
és vajon mért nincs? mert az amd nyilván nem tudja gyártani, ahogy a vga-ikat sem
és emellett el kezdett fogyni mindenhol a készlet vga-ból
ok és okozat
a bányászda miatt ugrott orbitálisat a kereslet, nem a karácsony meg nem a covid miatt, szerintem elég egyértelmű ha az ember ránéz az árfolyamára
úgy hogy nv magában gyártott vga-t kb nem is csoda, amellett ugye kihozatallal is volt problémájuk
amd meg ugyanannyi gyártókapacitással tsmc 7nm-en nem fog tudni ugyanannyi terméket legyártani régi és új cpu/vga-ból még akkor sem, ha az új soc-okból nem kellene rengeteget, de kell
nemrég jött ki valami amd nyilatkozat a várható elérhető cpu portfólióról, hát szégyenteljes
amit tudnak gyártani azt nem 3100-akra pazarolják el, hanem olyanra ami komoly pénzt hoz, az meg az 5xxx, diszkrét vga-kon sem feltétlen olyan orbitálisat fognak mint egy drágább 5xxx-en
sztem covidot már emberek zöme letojja, ahogy látom jártamban-keltemben, karácsony meg eddig is volt minden évben
covid/tél kombó magában kevéske lett volna hogy pár hét alatt kinullázódjanak a legyártott készletek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

"Az AMD a negyedik negyedév során 3,2 milliárd dolláros árbevételt szerzett, ami az előző negyedévhez viszonyítva 53 százalékos emelkedés. A nyeresége 1,78 milliárd dollár volt (igaz, ebben adókedvezmény is van), ami pedig 948 százalékos növekedést jelent szekvenciálisan." - Forrás IT Café

Az AMD-nek bejött az élet :) Gyakorlatilag amennyit gyártani tud, azonnal el van adva. CPU, VGA, mindegy.

(#74) Chaser válasza Krugszvele (#73) üzenetére


Chaser
titán

nv-nek se lehet olyan rossz az élete ( :
csak a lánc végi vevők oboáznak
és legalábbis itthon biztosan felpörögnek az intel eladások
azért álljunk már meg, hogy zen 3100-nál akár olcsóbban is 10400f-et lehet venni ha bolti árakat nézzük
smt nélküli 3500x 60e+ ára alatt meg igp-s 10400-et

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75) Pferi


Pferi
senior tag

Gigabyte PCI-Ex16x AMD RX 570 8GB DDR5 OC videókártya:
[link]
Aztakrv....
Két éve vettem 100-ért az 1070Ti-t, egy darabig nem fogom lecserélni. 5700 XT ami nagyobb javulást hozna, tavaly 150-160 között volt talán az ára, most 200 alatt nem nagyon látok...

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#76) Krugszvele válasza Chaser (#74) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Abszolút nem vagyok képben az AMD-s processzorokkal, szóval nem tudom hogy ez jó vagy rossz :)
Üzleti, small business gépeket rakok össze, oda nem tehetek amd processzoros konfigokat.

[ Szerkesztve ]

(#77) DraXoN válasza Krugszvele (#76) üzenetére


DraXoN
addikt

Üzleti "small business"? oda nem rakunk össze (otthoni szintű alkatrészekből) gépet, ha mégis akkor meg tökmind1 melyik gyártó akkor már.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#78) shteer válasza Chaser (#72) üzenetére


shteer
titán

de az ellátólánc nem ürül le azonnal, hónapok alatt megy végbe - a karácsonyi előszezon adta meg a végső döfést

..szerintem jónak tűnik

(#79) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

RX 580 Sapphire Nitro Spec. Ed. kártyámat simán el tudnám adni drágábban így 2 évesen, mint amennyiért vettem.. De inkább nem akarok ebben részt venni.Remélem majd hirtelen beesnek a használtpiaci árak, mint ahogy az volt az új rtx 3000 kártyák rajta előtt.

V6

(#80) Lord Myn válasza Tüzi (#70) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ne is mondd, aprón láttam, hogy valaki 8600k + 1080Ti komplett gépét 550k-ért árulja (gari nélkül), ok, minőségi alkatrészekből állt, de akkor is nem kicsit van túlárazva (mindjárt feldobom én is a saját konfigomat az apróra: 8700/32GB/RTX3070/rahedli tárhely 800-ért vagy kérjek rögtön 1misit érte? ;] )

"War does not determine who is right - only who is left."

(#81) bacsis válasza Chaser (#60) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Bizony hogy rossz a matek...
Mert hogy nem így gondolkoznak az emberek.. nyilván sokan igen... Csak hogy nagyon sokan szeretnének játszani a Cyberpunk-al... Ami alá marhára kevés az RX470... Szal cumi hogy nincs normális kártya a piacon, de csak azért nem fogják megvenni az RX470-et mert csak az van.. mert az alkalmatlan a rá szánt feladatra...
Nagyon kisarkítva a példát ez olyan mintha elfogyna a piacról az RX470 és a végén már csak az 1 megás Tridentek maradnának, nem kezdenék az emberek azt is rohamosan felvásárolni ;)
szerk: Olvasom a többi hsz-edet... és azt kell mondjam igen, tényleg van benne igazság :R
Ettől függetlenül az itt leírt fentebbi soraimat nem vonom vissza... A helyzet továbbra sem csak fehér/fekete... kicsit árnyaltabb a kép :)

[ Szerkesztve ]

(#82) lo_jo válasza bacsis (#81) üzenetére


lo_jo
senior tag

A Cyberpunk bizonyos szempontból egy rétegjáték. Egy magas gépigényű, ráadásul kifejezetten rossz hírű cím, annak ellenére, hogy szerintem teljesen élvezhető. A tömeg még mindig a f2p: Fortnite, LoL, WoT és hasonlók. Ezekre meg ha nem volt eddig vga vagy épp cserélni kell, akkor bizony opció egy RX470, GTX970, 1050ti, stb.

De megnézheted egyéb hardverek árának alakulását: a kormányok ára az egekbe szökött, amikor az F1 pilóták elkezdtek streamelni, a joystick/yoke piacon soha nem látott hiány volt a Microsoft Flight Simulator megjelenéskor, tavasszal teljesen esélytelen volt bármilyen webkamerát találni, ami meg volt, az is majdnem dupla áron. És igen, mindegyiknél nyögte az alsó szegmens is, a legolcsóbb 180 fokos, tapadókorongos gagyi kormányok is kb 50% felárral mentek, az én akkori HOTASom több, mint a duplája volt az eredeti árához képest, egy Logitech C920 HD Pro webkamera 25k körül volt kapható, majd hirtelen márciusban 80k lett, azóta "visszaesett" 45 környékére, de ez is húzta magával a 720p és még gyengébb kamerák árait.

(#83) Chaser válasza Krugszvele (#76) üzenetére


Chaser
titán

qrva rossz

shteer
nem ürül le azonnal, ha nem rabolják le a bányászok
de lerabolták
itt a karácsony sokadlagos dolog
semmilyen más termék nem fogyott el, csak a vga - > egyértelmű hogy a fő oka ennek a bányászda - meg persze amd cpu-k mivel nem tudták gyártani -

bacsis
nincs készlet semmiből
amiből nincs készlet annak ára sincs
annyi van amit megadnak érte
ha holnaptól a legolcsóbb újan megvehető autó ára 10m ft lenne, használtak ára is repülne felfelé, a leghitványabbaké is
ez most vagy tetszik valakinek vagy nem - nyilván nem -, de ez van
a szájberbag' semmire nem mérvadó jelen esetben, egyetlen game, és van aki csak régebbivel játszik és ahhoz venne kártyát
de ugye nem tud semmit venni, így a használt ára megszalad

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#84) bacsis válasza Chaser (#83) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Korrekt, meggyőző magyarázat, köszi, ezt így leírva el tudom fogadni :R

(#85) Chaser válasza bacsis (#84) üzenetére


Chaser
titán

én így látom, illetve mindig ezt tapasztaltam kereskedelemben, it-ben
lásd ramok ( : ha holnaptól megduplázódnak az új árak, főleg úgy hogy még elérhetőek is csak úgy lesznek mint most a vga-k, akkor használt piacon 2x8gb-ok úgy repkednek 50e-ért hogy öröm nézni, és ha az embernek ram kell kénytelen megvenni
persze azt mindig gyorsan lereagálja a használt piac ha valaminek felfelé megy az ára, ellenkező esetben lasan reagál ( : de az egy másik dolog
csak azért tudtam nagyjából kisakkozni mik lehetnek a háttérben mert kisebb amd cpu-t és vga-t akartam venni, úh. követhettem hogy tűnnek el a termékek és emelkednek a kisebb zen cpu-k árai, már jóval-jóval karácsony előtt
én is köpködtem ne aggódj, aztán úgy voltam vele ha opatnak' a bányászok akkor én is bányászok kicsit, csak én másképp, így folyamatosan tudtam követni az új rtx-ek árát és elérhetőségét is
már bő egy hónapja mondtam akinek kell vga vegyen, mindegy mit, amit tud, akkor már van csere alap ( : utána ráér gondolkozni, mert brutálisan elszállnak az árak az addig látottak alapján
elszálltak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#86) t72killer válasza Plazmacucci (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

8éves gépen egy alap 4k yútúb videót nem fogsz tudni lejátszani :(

A témához: amíg ezzel a sz.rral nem kezd valami értelmeset a világ (kukázza), addig ez lesz, ha felmegy az ára, akkor 0-ra lerabolják a VGA-piacot.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#87) <Lacy85> válasza t72killer (#86) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem vagyok ellene az újdondonságoknak, de a crypto az elmúlt évtized legnagyobb baromsága. Tök jó eszköz a könnyű lóvét kergetőknek, mert gyakorlatilag semmit nem kell csinálni érte, a feketepiacnak álom fizetőeszköz, mert teljesen anonim, és mellette még random időközönként meg is van szivatva az egész PC szektor.
Mesés....

(#88) Terep1


Terep1
csendes tag

Tavasszal a vírushiszti elején vettem használtan 25E-ért az RX 570-t, elképesztő ami megy.....

(#89) Krugszvele válasza Terep1 (#88) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Passzold el gyorsan 50-ért :D Használd a beépített videokártyát! Így egy rakás időd felszabadul, mert nem játszol! Annak a felében tanulj!
Mire elül a por és véget ér a járvány, neked már piacképes tudásod lesz!

Csak nehogy eladd tíz fillérért, hanem indíts egy kisvállalkozást! :)

[ Szerkesztve ]

(#90) Terep1 válasza Krugszvele (#89) üzenetére


Terep1
csendes tag

Nekem teljesen megfelel ez a kártya, nem eladó! :D

(#91) <Lacy85> válasza Terep1 (#90) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én is kb. drágábban tudnám eladni az RX580-at, mint amennyiért anno újan vettem, de marad.
Meló miatt nem tudom nélkülözni a VGA-t, amire megérné lecserélni (min. GTX 1080), azok meg szintén horror áron mennek.

(#92) t72killer válasza Terep1 (#88) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

uaz, mint kb 3 éve. Megőrültek a kriptóért valakik - pl nagyobb pénzeket akartak Kínából kilapátolni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#93) Terep1


Terep1
csendes tag

Ez a piaci trend hogy hiányt generálunk az extra profit miatt, szerintem megjelenik, vagy már meg is jelent az élet más területein is. Közben a szolgáltatás vagy termék reális ára teljesen más.

(#94) <Lacy85> válasza Terep1 (#93) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ez most nem mesterséges generálás, hanem bányászat, valamint egyszerre dobták ki az új konzolgenerációt, az új Ryzen-t, az új Radeon-okat, meg a 3000-es RTX szériát. Gyártani meg tudják kemény 2 helyen az egész világon.

(#95) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Válasz a 86-os kommentre: (lehet 8+ éves géppel 4k-ban youtubeot nézni.)

Gépem:
i5-2500
12 GB ram
R5-240 512 MB VGA

És bönszégőfüggetlenül kb 70%-os processzorterheléssel, de döcögés nélkül, folyamatosan meg a 4K@30fps. A 60fps 100% terhelés mellett megy, de 5-10 másodpercenként láthatóan beszaggat egy pillanatra.

Amúgy hányunknak van 4K kijelzője? :)

[ Szerkesztve ]

(#96) Chaser válasza Krugszvele (#95) üzenetére


Chaser
titán

azt gt 1030 is megoldja, meglepően könnyedén
és azt még lehet kapni ((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

GT 1030 hardverből gyorsítja a VP9-et (youtube videók kódolása)
Ha az lenne a gépben, akkor a 8K is gond nélkül futna.. de ha lesz fejlesztés, akkor Intel UHD630 (i3-10100) lesz és abban is van, szét fogja vetni az erő a gépet!

(#98) DraXoN válasza Krugszvele (#95) üzenetére


DraXoN
addikt

Annyi értelme van fullHD-n is a nagyobb felbontásnak, hogy egyszerüen szebb a kép, mert a tömörítési hibák "összemennek".
Persze mellette nagyobb a net terhelése.

Így én fullHD monitor mellett is nagyobb felbontást választok (a gépem elbírja, a 8K 60fps-t is nevetve ;] ... de utóbbit ha van is nem használom már, ott már tényleg nincs látható különbség fullhd monitorran 4k-hoz képest, viszont cserébe több másodperc amíg elindul a videó (mert idő amíg letölti a net a sokkal több video adatot) )

De 2K-nak és még 4k-nak is van értelme.. legalábbis látszik a monitoromon a minőségi különbség.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#99) Chaser válasza Krugszvele (#97) üzenetére


Chaser
titán

tudom, azért mondtam hogy könnyedén megoldja
egyébként ahogy mondták, nem feltétlen kell 4k kijelző hogy szebb legyen a megjelenítés 4k tartalommal

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Még az, hogy kegyetlen drága, hanem sokmindenből nincs készlet.

Karácsony körül rendeltem Edigitalnál egy Acer lapost. Két hét után érdeklődtem, hogy what te hell? Hát azt a gépet nem tudjuk hozni. És mondom akkor nem kellett volna odaböfögni, hogy ne várj te majom... Hát de igen. Na ennyit róla.

Aztán most nemrég rendeltem Alzánál egy Logitech webkamerát. Két hét után jött az értesítő, hogy biztos akarsz még várni rá?

A készletek kegyetlenül leapadtak... Nem tudom meddig marad így. A laptopok közel kétszeresére, vagy többre drágultak helyenként.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#101) shifty!


shifty!
senior tag

Parádé ami megy a piacon, egy dolog miatt nevetek szélesre tátott pofával, az pedig az hogy abszolút hidegen hagy az egész kriptobányász mizéria.

Amikor ősszel elhatároztam magam, hogy újítok a gépen egy picit, akkor is úgy gondoltam hogy jól járok, a mostani árakat látva meg aztán :DD

RX570 4GB-os kártyát beszámolta egy HA-s kollega 25 pénzért egy Zotac AMP! 1070-be, amit 65-ért hirdetett, így effektíve 40-ért vettem a 1070-est, amivel FHD játszom amit akarok, nekem megfelelően király beállításokkal (laptopról jövök, mindennek örülök ami nem 1024x768 low-med :DDD )

Ha nagyon megunnám a játszást (nyehehe nem :DDD) akkor meg 90-100e ft-ért lehetne elpasszolni a lesajnált 1070-et...

Nooormális? :C

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#102) erkxt


erkxt
tag

Dettó, most szerettem volna a 4gb-os 570es kártyámat egy 580 8gb ra cserélni, mert a COD grafikáját nem tudom felhúzni, hogy ne egy pixelhalmaz legyen. De olyan árak vannak, hogy legszívesebben felgyújtanám tiltakozásképp. :W :W :W :W

(#103) DraXoN válasza erkxt (#102) üzenetére


DraXoN
addikt

mit értesz "pixelhamazon"?
szerintem teljesen rendben van 4gb-os RX470-el (picit RX570 gyári órajelei felett).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#104) e-newsee


e-newsee
addikt

Az egy dolog, hogy a felsőbb kategóriás kártyák nagyokat ugranak, de az, hogy majdnem pontosan 3 éve (2018 március) vettem asszonynak a gépébe 63k-ért egy Asus GTX 1050 Ti-t (ami már akkor is másfél éve a piacon volt), most pedig pontosan ugyanaz a típus 76k, az azért durva. Régebben a 4-5 éves középkategóriás kártyák már 60-70%-os árakon mentek, nem drágábban. Ha egyáltalán nem futottak még ki a piacról.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#105) <Lacy85> válasza e-newsee (#104) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én 50 körül vettem anno (~3 éve) a 2 ventis Gigabyte 1050Ti-t iponnál.
Most az 1 ventis 86. :D

(#106) Lord Myn válasza <Lacy85> (#105) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Én 1,5 éve vadiúj tápcsati nélküli, 2 ventis MSI-t 35k-ért... :U

"War does not determine who is right - only who is left."

(#107) Televan74


Televan74
nagyúr

Kincs ami nincs. A kereskedők meg még a .... is eladják neked jó áron ha nincs alternatíva. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#108) Chaser válasza <Lacy85> (#105) üzenetére


Chaser
titán

ventik száma mondjuk nem feltétlen számít magában, hűtés sem mindegy mi van alatta
volt nálam egy asus tuf gaming 1650, és van egy gw pegasus, ez egy ventis, mindkettő gddr6
a gw halkabb és hűvösebb, jah meg olcsóbb is volt ( :
tuf gaming...szánalmas borda van a gpu-n, hőcsövekkel, de a kártya térfogatának nagy részét a két venti és a venti burkolata viszi el

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#109) <Lacy85> válasza Chaser (#108) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Alapjáraton nem számít, de most mindkét esetben a Gigabyte-ról van szó. Egyik sem Aorus, vagy Windforce, stb.
A sima “fapados” verziók. Akkoriban ebből a szériából az 1 ventis ~45 körül volt, amit vettem az pedig ~51-52.
Na most a 45 ezresből lett 86.

(#110) Bembee12


Bembee12
aktív tag

Iszonyatosak ezek a használt árak is. 1 éve vettem használtan 1070-et. Ezért tisztába vagyok az akkori használt árakkal:
RX570/580 4gb 35-40e ft
RX580 8gb 50-55e ft
GTX 1050ti 35e
GTX 1060 60e ft
GTX 1070 70-75e ft
GTX 1080 90-110e ft

Karácsony körül (nem akcióban) volt RTX 2060 115e ft körül. Most meg már 200e ft... :W :W
Nekem 1 ventis (Gigabyte) 1060 és 1070-em volt, mindkettő hűvös volt és halk, max 60-65 fok játék alatt. Tény 5 venti van a házamban.

[ Szerkesztve ]

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#111) Chaser válasza <Lacy85> (#109) üzenetére


Chaser
titán

én ismerem az árakat ( :
és hiába akar valaki régi áron vásárolni mivel az elmúlt
tegnap aki akart alzáról tudott venni 1650-et még értelmesebb áron, ha jókor volt ott, de egyébként semmi nincs még drágán sem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#112) villamos


villamos
őstag

Miért nem lehet most videokártyát venni?
Nagyjából összefoglalja a problémát. Annyi hibádzik benne, hogy a használt piacot ajánlja, amikor igazából az is döglött...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#113) Chaser válasza villamos (#112) üzenetére


Chaser
titán

van egy másik ahol szintén nagyjából elmondja, csak kb a bányászdát hagyja ki a matekból
aki meg ilyen helyzetben használt piacot ajánl rettentően ért hozzá...jah nem ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#114) Lord Myn válasza Chaser (#113) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Vagy ő is épp árul használt VGA-t... ;]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#115) Fred23


Fred23
nagyúr

Sírok:

:DD

(#116) KROK640


KROK640
veterán

"szerk: Ugyanitt Geforce 4 MX 440 64MB 15ezer Ft-os irányáron eladó :U" - nálam meg egy GTX950 65536ft-ért, bár már nem vagyok benne biztos h ilyen olcsón odaadnám.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#117) KROK640 válasza Yutani (#6) üzenetére


KROK640
veterán

Na, az szuper, mert akkor megint nem lesz elérhető áron gamerkártya ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.