Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Na hölgyek-urak! Több mint egy hetembe került, de csak elkészült a cikk is!
Jó olvasgatást :)
HA valaki valamit még hiányol, bátran jelezze, pótlom :R
[link]

(#652) Cingáriusz válasza bacsis (#651) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Már osztottam is :R

(#653) flymi válasza bacsis (#651) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Kedves tőletek, hogy a végén bekerültem a listába, bár csak gondolatban voltam veletek. ;)
:R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#654) bacsis válasza flymi (#653) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Így hogy tudjuk a következő dátumát, 1 évvel előre, így már tudod foglalni a szabit? :))

(#655) hege8888 válasza bacsis (#654) üzenetére


hege8888
aktív tag

Nna, örülök, hogy az én képeimből is egész sok megütötte a lécet, és bekerülhettek a cikkbe, illetve hogy a sráaim is.. Nna, viszont nálam a dátum úgy lesz egyre neccesebb, hogy ez már a második, vagy 3. tanévzárás, hogy mi (pontosabban a srácok) sosem vagyunk ott évzárón...
Én nem, de anya lehet, hogy ezen idővel kiakad.. de mindegy, ezt majd mi itthon megoldjuk..

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#656) flymi válasza bacsis (#654) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Miért tudjuk? Lehet elsiklottam felette.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#657) bacsis válasza flymi (#656) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

2024.06.22-23 :)

(#658) CocooN-z válasza bacsis (#657) üzenetére


CocooN-z
őstag

99.99% v 100% v 1100%? Csak mert akkor intézkedünk miis szabi ügyben, mivel sokakat érint már és sokakat érdekel, és bár már jobbak voltunk mint tavaly (sokkal), lenne mit fejleszteni még a logisztikán, az infrán és az eventeken nálunk. Idő ha mégtöbb lenne , akkor mégjobb volna. Ezért is kérdezem :) :R

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#659) bacsis válasza CocooN-z (#658) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

99,99%-ra vehető :)
Még a Polginak kéne beadagolni :D

(#660) CocooN-z válasza bacsis (#659) üzenetére


CocooN-z
őstag

OKOK

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#661) bacsis válasza CocooN-z (#660) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ez qrva jó :C
Valahogy ki kéne rakni a BRSZK.hu-ra :))
Na és ki mivel készül már?
Én élsztettem egy Thinkpad 600-ast :DD

(#662) CocooN-z válasza bacsis (#661) üzenetére


CocooN-z
őstag

én még mindig meghalási...de vakarom a fejem h a 4 monitoros Doom-után van e élet.
Terveztem már régebben is, csak nem sikerült megvalósítani, egy 56K-s betárcsázós ISP-t lokálisan, néhány régmúltbéli weblappal, és 200-as pinggel játszani :D
Ami még biztos, h az infrát és a deploymentet "teljesen" átalakítom, de ez csak nekünk lesz jobb. Ill Szünetmentesek, új switchek, stb

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#663) Cingáriusz válasza bacsis (#661) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Igazából sok ötletem lenne. Abit után egy Asus stand, esetleg 3Dfx, de van sok egyéb opció :DDD

(#664) quailstorm válasza bacsis (#661) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Egy ilyennek a központi egységét (mármint a kis dobozt, amin a navi fut meg a Windows CE) sikerült megkaparintanom, de még nem próbáltam ki. Kábelek és a GPS vevő rész sincs meg, meg távirányító sem. Meglátjuk ki tudok-e hozni belőle valamit. bővebben

Amúgy színes kijelzős de még francia Alcatel, Sharp telefonok jöttek, meg a termékbemutatós ingyen telefonból sikerült megszereznem az eredetit, szóval most már egymás mellett lesz a kettő kiállítva.

[ Szerkesztve ]

(#665) Yutani válasza bacsis (#661) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én rámegyek a hangkártya témára, mert VGA másnak is van (Shilence és Robi Balboa). Emellé kitalálok még valami látványost, ami valszeg a quad CF-X gép lesz. Vagy valami más, meglátjuk. :K

#tarcsad

(#666) Cingáriusz válasza Yutani (#665) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Hangkártya egy jó ötlet. Lassan két éve elraktam egy Hercules Game Theater XP-t, és még egy percet nem foglalkoztam vele :DDD
*netes kép

(#667) Yutani válasza Cingáriusz (#666) üzenetére


Yutani
nagyúr

Zsír cucc!

#tarcsad

(#668) frescho válasza CocooN-z (#662) üzenetére


frescho
addikt

56k? Ne nagyzoljunk. Tudok segíteni a megvalósításban, elvileg már láttam ilyet ééés mellé van jófajta 10 kilós 1200baudos modemem Hegének köszönhetően. Ha két site-on leszünk, akkor akár össze is köthetjük a kettőt...

Új cuccnak ki lehetne rakni NeXT és Solaris alapú cuccokat. Esetleg van AS400 is, de azon mit futtatnánk?

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#669) bacsis válasza frescho (#668) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hmmm...
NoIP javasolta, hogy ő csinál MSN live szervert.
Egy másik srác még a BRSZK előtt úg yvolt, hogy jön, azt végülis nem tudott, de majd jövőre... Szóval ő meg azt mondta hogy Amigával akarja megépíteni az internet elődjét...
ezek így önmagukban nem valami nagy dobás szerintem... már bocsi :B Azaz nagy dobás, de a látogató szemével nézve nem valami túl izgalmas...
Viszont!!!! Akkor azt mondom, hogy ezt úgy kellene csinálni, hogy ennek is felállítani egy külön standot és ott mehetne az ilyen jellegű téma össze rakva.... Szóval ne külön-külön csinálja meg a kis saját elgondolását a saját standján, hanem egybe rakva...
És akkor megadtátok az ihletet... Erre a standra ki lehetne rakni két Windows 3.11-es gépet, és Winpopup segítségével lehetne üzengetni a 2 gép között :DD

(#670) CocooN-z válasza bacsis (#669) üzenetére


CocooN-z
őstag

Persze az én MSN (jó persze az fapad) (+mirc +icq) megoldásom meg senkit nem érdekelt... :D

Én egy winserver-t fogok csinálni több modemmel, VoIP-el phone line-t szimulálva, és a Protoweb-hez (vagy azt?) hasonlóan internetet a népnek from 1999, valamint gamelni a már meglévő szerveren 200-as pinggel :D .... de ezek még korai és nyers gondolatok

De a két helység összekötése (akár telefonnal is :D) mókás 5let :R

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#671) Yutani válasza CocooN-z (#670) üzenetére


Yutani
nagyúr

Miért mondod? Én érdekesnek találtam! :K

#tarcsad

(#672) CocooN-z válasza Yutani (#671) üzenetére


CocooN-z
őstag

LNK :D

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#673) Yutani válasza CocooN-z (#672) üzenetére


Yutani
nagyúr

:D

#tarcsad

(#674) frescho válasza CocooN-z (#670) üzenetére


frescho
addikt

Akár az is lehet, hogy egy ember megcsinálja a szervert, BBS-t, tehát az ISP részt, a többek meg szépen hoznak 1-1 gépet ami ezeket tudja használni. Mondjuk egy Amigát/C64-et/Apple II-őt amin lehet böngészni az adatokat.

https://frescho.hu

(#675) hege8888 válasza Yutani (#667) üzenetére


hege8888
aktív tag

Nálam dobozosan van valamelyik SB Audigy, gondolod elviszem.. Igazából bajban vagyok, mert nekem mindenhez van vmi kis pluszom, de egyik témában sem vagyok hardcore-arc..
Amolyan "házmester", aki mindenhez konyít egy kicsit, de egyiket sem érti... :D

Bacsis: részemről a legfontosabb kérdés, hogy ha lesz multihelyszín, és a nem x86 átkerül a müvházba,:

- Akkor hogyan lesz/legyen Bomberman a Csarnokban?
- Ez érinti-e MrDozer-t /Commodore szekciót, vagy ez hogy legyen?
- Mi lesz a Csarnokban a helyünkön?
- Illetve akkor Madarasan tudna kicsit kényelmesebben bővülni (átengedtem neki a helyemet a Mariokart javára)

-Van egy Sony Picturebook-om, (ilyen, de nem ez) ez kb. Mint a Toshiba Librettó széria, csak Transmeta procival.. Namost idén már mindenki hozott mindenfélét, úgyhogy kérek neki egy kis helyet valahova...
- továbbá szerintem én bevillantom a Vampire-turbókártyás Amigát a köz javára, (ami igazából Frescho érdeme, én csak a mecénása vagyok a projektnek, (€400 volt pár éve, csak az asszony megnetudja :DDD ... és röstellem is magam, de igazából tán egyszer ha volt időm elővenni)

"de a látogató szemével nézve nem valami túl izgalmas..."
-az új, kreatívö-ötletelős kiállítókat hova tervezed? Vagy jöjjenek a helyünkre, oszt meglássuk, kajálja-e a nép?
"Amigával akarja megépíteni az internet"
Egy felspécizett Amiga, amivel lehet netet böngészni, (tudom komótosan, de ha már egy időkép, vagy logout bejön, szerintem már okés) szerintem érdekesebb lenne.. vagy nem erre gondolt az illető?

CocooN-z: ötlet: SW X-Wing Alliance multiban? szerintem lenne rá érdeklődés (bár biztos kéne hozzá pár joy is), és a hazai SW-fanokon keresztül kicsit feljebb tolni a BRSZK szekerét.. illetve a visszaszámlálós ötletet el lehet happolni?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#676) CocooN-z válasza frescho (#674) üzenetére


CocooN-z
őstag

Benne vagyok toljuk, csak beszéljük meg akkor mik a kritériumok, kinek mi kell.

#675: Ok, jó az SWX, meg még van pár amit belevennék a listába, csak az tényleg Joy-al érdekes. Nálunk meg az a cél (erősen), h bárki bárhova leül, ugyan azokkal tudjon játszani ugyan úgy.

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#677) Rozisoft_Bp válasza hege8888 (#675) üzenetére


Rozisoft_Bp
tag

Én is azt gondolom, hogy az SWX inkább a kiállítóknak szólna, mint a látogatóknak... Nekem is nagy kedvencem, de azért nem az a leülök és játszok vele ismeretlenül kategória... :)
Tavaly se, idén se jutottam el, de ha jövőre sikerül, viszem magammal joystickot biztos ami biztos! :)

(#678) frescho


frescho
addikt

Amit már meg akartam kérdezni: Nektek ki volt a legmeglepőbb látogató? Nekem az aki megpróbálta megvenni az egyik statikus sorra kirakott gépet. Percekig kapacitált, hogy adjam el.

https://frescho.hu

(#679) quailstorm válasza frescho (#678) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Volt egy ránézésre 20 év alatti srác, aki jobban vágta a hardver témát, a telefont és a 8-bites gépeket is, mint én. Azon nagyon meg voltam lepődve. Szerel, forraszt, javít, nem csak wikiről ismerte, hanem tényleg.

(#680) CocooN-z válasza frescho (#678) üzenetére


CocooN-z
őstag

Nem idén (1. csarnokos kiállítás), de amikor arról beszélgettem egy 70+ -os házaspárral, hogy Diablo 1-ben mikor érdemes Butchernek / Leoricnak menni, és kinek mikor esett a Messerschmidt's Reaver először...NAGYON fura, de egyszerre kellemes érzés volt. Elsőre azt hittem valaki trollkodik. De nem. Nagyon jó, autentikus beszélgetés volt. Örök emlék. (kivételesen nem trollkodom, based on true story).

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#681) Yutani válasza frescho (#678) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nekem egy látogató elmesélte, hogy a padlása tele van hangkártyákkal és VGA kártyákkal, úgy van kialakítva egy átjáró a dobozok között. A VGA kártyáit elkezdte megszámolni, de ezernél abbahagyta. Mondtam neki, vajon mennyi rejtőzködő gyűjtő lehet, akiknél nagy mennyiségű hardver van? Javasoltam neki, hogy jöjjön el kiállítani, persze nem kell elhozni egyszerre mindent... :D

Ja, és ez egy 30-40 közötti srác volt, nem is olyan idős, mint mi. Mondjuk Sanyink sem olyan idős, mint mi. :DDD

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#682) CocooN-z válasza Yutani (#681) üzenetére


CocooN-z
őstag

Csak kívülről, Sanyi "belül" kb 3000 éves :D

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#683) frescho válasza Yutani (#681) üzenetére


frescho
addikt

Az kiraly. Olyanrol tudok akinek Amigabol van jenga tornya. Ezek utan minket senki ne hivjon fanatikusnak meg haracsolonak.

https://frescho.hu

(#684) Yutani válasza frescho (#683) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mi szerintem még egészséges szinten vagyunk, ez egy hobbi. De itt a példa, hogy nem látunk rá az ilyen hardcore gyűjtőkre. Remélem, megjön a kedvük a kiállításhoz, mert sok érdekes dolog lehet náluk.

CocooN-z: :D

#tarcsad

(#685) mrdozer válasza bacsis (#669) üzenetére


mrdozer
csendes tag

Sziasztok!
Szerintem a sportcsarnokban maradjon minden gép és játék és a statikus kiállítások kerüljenek át a művházba így ketté választva akár a mi cuccunkat is, de így logikus.
Ott akkor nyugodtan lehet nézelődni és megmarad a hely a bővülésre a sportcsarnokban.

[ Szerkesztve ]

"Csak kétféle ember létezik. Vevő és eladó."

(#686) hege8888 válasza mrdozer (#685) üzenetére


hege8888
aktív tag

Magával az ötlettel egyetértek, csak az a baj, hogy a statikus azzal a 3 méterével elég elenyésző.. nekem speciel a saját véleményem az, hogy logisztikailag/szervezésileg ez egy plusz teher lehet, aminek a sikeressége kétélű dolog. ha nem töltjük meg elég tartalommal a művházat, és kevesen mennek a látogatók közül majd át azért a pár gépért, akkor ott a csend a csarnok pezsgéséhez képest kicsit hervasztó 2 napon át, bárki is lesz oda átrakva.. és mi lenne ha ismét lenne sátor, és oda kimennek a statikus/új jelentkezők?

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#687) Yutani válasza hege8888 (#686) üzenetére


Yutani
nagyúr

Megoldás: mindkét helyszínen kell statikus és kipróbálható kiállítás, mert különben az lehet, amit mondtál.

#tarcsad

(#688) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Köszönöm, hogy pörgetitek a fórumot, meg sztorizgattok :)
Pár dologra akkor reflektálnék!
Na ez így qrva jó ötlet, hogy a 2 csarnokot összekötjük BBS-en MSN-en TCP/IP-vel stb. Lehet egymásnak üzengetni. Ha másnem, mi magunk/egymás között, hogy pl megjött a kaja :))
Egy bökkenő van... Légvonalban ez kb 100 méter. Nem olyan sok. De van egy főút vonal, ott nem húzhatunk át vezetékeket. Szóval ki kell találni hogy lesz szó szerint áthidalva a főút.
...És kell rá valaki, aki fizikailag megépíti...
...Ebből adódóan oda át is kellenek működő gépek.
Én is azt javasolnám, hogy frescho és Dozer költözzetek át, szakmailag is magasabb szinten vagytok, csendesebb, jobban mehet az előadás jellegű beszélgetések...
A BRSZK továbbra is a szorakoztatásról szól, ennek alá rendelhetünk ezt-azt. Azaz ha a nem x86 szekció átmegy, attól még amiga maradhat dyna blasterezni. Az már nagyon bevállt, annak fix helye van/lesz :)

(#689) Yutani válasza bacsis (#688) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem tudom, mennyire lehetne egy olyat kivitelezni, hogy egy szép szombati napon összegyűlünk Fülén és bejárjuk a terepet? Mert én például nem láttam még a művházat és a valóságos helyzetét a sportcsarnokhoz képest.

Szerk: Google Mapsban megnéztem, most így összeállt ( nem kell lemenni :DDD ). Az óvoda melletti bejáró vezet be a sportcsarnok mögé?

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#690) quailstorm válasza bacsis (#688) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Point-to-point WiFi-vel éppen áthidalható a dolog.

(#691) mrdozer válasza bacsis (#688) üzenetére


mrdozer
csendes tag

Erre még térjünk vissza, mindenképpen tematikában kell külön választani, de az meg egy tök jó dolog, hogy egy amiga vagy c64 után nes-en vagy dos-os gépen is játszhatsz, ad egy jó kontrasztot pro és kontra egyaránt.

"Csak kétféle ember létezik. Vevő és eladó."

(#692) Pdaw válasza hege8888 (#655) üzenetére


Pdaw
csendes tag

A 34 fokban / zivatarban egy órán át tartott tanévzárót szerintem a BTK-nak külön paragrafusban kellene szankcionálnia, alig emlékszem olyan másodpercére, amelyik ne állna szöges ellentétben a Genfi Egyezménnyel is akár. Talán a vizesrongyos vallatás pont nem szokott előfordulni a suliudvaron, de ki tudja.
Ezt a nézőpontot fontoljátok meg a pároddal, talán engedékenyebb lesz.

(#693) frescho


frescho
addikt

Másik topicban feljöttek az almák és végiggondolva a nem x86 részleget bővíthetnénk egy fél Apple sorral. Eddig volt IIc, IIGS, II Si és Classic. Az elejére mehetne egy II Euro, a végére meg 2-3 Power-es Mac. Szóval 3-4 géppel kiegészítve az eddigieket egész jó áttekintés lehetne késő 70-es évektől a 90-es évek végéig. Mit szóltok hozzá?

átköltözős témához: Mi van akkor, ha a kipakolós rész megy át? Az emberek átmennének megnézni a kártyákat, vagy nem? 2.4-es WiFi egyik oldalára van kis parabolám, ha már alkotni akarunk :)

https://frescho.hu

(#694) bacsis válasza Yutani (#689) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

...Igen, ez lesz az. A zöld kapun jössz át, ha a tornacsarnokból megindulsz...
frescho!

Alma jó ötlet!
Madara-San (szintén) erős MAC-ekből. Esetleg vele közösen kivitelezhető ez az egész.
Viszont semmiképp sem szedném így külön, hogy egyik helyszínen csak kipakolós, másikon meg csak gép... Egyrészt az áram miatt sem lenne jó. A csarnok már nem bír többet, másrészt meg úgy lennének emberek akiket mondjuk az nem érdekel, és át sem megy... Így viszont jobban "rá van kényszerítve", hogy megnézze mind a 2 helyszínt

(#695) frescho válasza bacsis (#694) üzenetére


frescho
addikt

Ha PC marad a csarnokban, akkor a 8 és 16 bitesek miatt átjön a nagyrésze és vica versa. Nem hiszem, hogy aki eljön Fülére nem ballag át megnézni Amigát C64-et vagy fordítva kicsit Doomozni nem sétál át.

https://frescho.hu

(#696) hege8888 válasza bacsis (#694) üzenetére


hege8888
aktív tag

Almához nekem is van egy , Powerbook G4-esem, azzal már nevezek!

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#697) Yutani válasza bacsis (#694) üzenetére


Yutani
nagyúr

Köszi!

Ha PC tematikáé lesz a nagycsarnok, maradhat egyben a statikus és interaktív szegmens.

Ha a statikust gondolod kirakni a művházba, ott is lesz valamennyi interaktív lehetőség, mert vinni akarok működő gépet is. :K

#tarcsad

(#698) bacsis válasza frescho (#695) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ha PC marad a csarnokban, akkor a 8 és 16 bitesek miatt átjön a nagyrésze és vica versa.
...És akkor ezt meg is beszéltük :)
na de srácok van itt egy új téma, SOS NAGYON FONTOS
SZEPTEMBER 16 (azaz már csak 1 hónap!!! ÉS BRSZK8.8. Budapesten, a Budai Várban!!!!

Többetekkel már beszéltem telefonon... Akivel még nem... Hát sajnos vele nem tudok számolni. Vagy elfelejtetem, viszont ha illik a képbe, és jönne, és nem kerestem, akkor ő jelezze nekem :)
Aki nem tudja miről van szó, és/vagy miért nem került be a szervezésbe!
Szóval a Fülei helyszín kb 60%-át kérték, hogy csináljuk meg. Igen ám, de a csavar a dologban, hogy NEM KÉRNEK STATIKUS SORT SEMMIBŐL SEM!!!! De még a KONZOLOKAT IS KIZÁRTÁK!!
Szóval csak kiállított, működő gépek kellenek... kb 80-100db-ot kell kiraknunk.
Anyagi támogatást nem kapunk. De ha engedik a szponzorok bevonzását, és sikerül is szerezni, akkor a kiállítók között azt szét dobom egy-két sörre valónak...
Hát ez a helyzet. Aki jönne, de külön nem kapott meghívást, és lenne hozzá megfelelő gépe (akár 4-5 gép is jó lehet/elég lehet) az kérem jelezze!
ÍGY VAGY ÚGY! a SZENT FŐ DRÁGA BRSZK? a mi kis SZENT BRSZK-nk, az szent, és örök marad, és senki sem szólhat bele, az a mi "gyermekünk". de bízok benne, hogy egyre több ilyen "vadhajtásos" BRSZK-t fogunk tudni csinálni, ahol már honorálni is fogják a fáradozásainkat is.

(#699) hege8888 válasza bacsis (#698) üzenetére


hege8888
aktív tag

Én ezt kiraknám ide blogba, hogy a várban tartandó rendezvényünkre reklámfelületek kiadók.. de .."De ha engedik a szponzorok bevonzását," és ez mikor dől el, mert qrvára szalad az idő.. írok most bármelyik cégnek, ha van válasz, visszapattan, hogy a szabadságolások miatt térjünk vissza rá szeptemberben... :U

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#700) bacsis válasza hege8888 (#699) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hát jahh... tudom...
A héten mindenképp lesz válaszunk :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.