Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) CocooN-z válasza hege8888 (#200) üzenetére


CocooN-z
őstag

Nem válaszolok :D

;]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#202) frescho válasza CocooN-z (#201) üzenetére


frescho
addikt

Kapcs ford (2 Forintért megmondom):

Igen, de ezt nem írhatom le, mert az Asszony is olvassa és lesz kapsz, ha megbukok.

https://frescho.hu

(#203) siti válasza hege8888 (#200) üzenetére


siti
senior tag

ilyet vett és most szégyelli magát :DD

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#204) CocooN-z válasza siti (#203) üzenetére


CocooN-z
őstag

Cúnák vattok :D

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#205) frescho válasza CocooN-z (#204) üzenetére


frescho
addikt

Lehet...

https://frescho.hu

(#206) siti válasza hege8888 (#199) üzenetére


siti
senior tag

Nem külön sarokban szólna 10 gép, hanem pár gépen ezek lennének kiemelve. Olyan játékok, ami többféle gépen is elfut, többféle hangkártyával. Persze ezeken nem lenne annyi játék felhozatal, hogy tereljük a hang irányába a látogatókat. Pl lenne wolfenstein csipogón, adlibon, sb-n. A gép melletti leírás pedig felhívná a figyelmet a hangkártya fejlődésére.
Szóval speaker - adlib - valami noname - Awe32 - Gravis (ez eddig is volt, egy gépen belül) erre jönne még a c64/amiga. Összesen 6-7 gép, amin nagyjából ugyan azok a játékok lennének, persze kell mellé hangszóró, amin érezni a különbséget, nem valami műanyag passzív doboz.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#207) Cingáriusz válasza siti (#206) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Ráadásul ugyan az a hangszóró kell legyen kötve minden gépre, hogy egyértelműen kihallható legyen a hangkártyák közti különbség, és ne a különböző hangszórók közti differencia legyen hallható. Be kell iktatni egy kapcsolós jack hangelosztót és akkor azonnal lehet váltani a különböző gépek hangjai közt.

(#208) frescho válasza siti (#206) üzenetére


frescho
addikt

Ott volt az ST midi boxxal. Finoman fogalmazva nem voltak rá kíváncsiak az emberek, hogy mit tudott. Egyik évben próbálkoztunk: "Találd ki, hogy melyik játék zenéje szól?" játékkal. Alig pár érdeklődő volt.

https://frescho.hu

(#209) Yutani válasza frescho (#208) üzenetére


Yutani
nagyúr

Engem személy szerint érdekel az ilyesmi (csak sosem voltam még BRSZK-n), de ezek szerint igencsak "rétegigény".

#tarcsad

(#210) bacsis


bacsis
Közösségépítő

A háttérben olvasok ám, meg figyelek ám :)
...Frescho-val már beszéltem arról, hogy hiába egy egy egzotikum spéci vagy egyéb vágyott dolog... HA az ember nem tud vele mit kezdeni. A BRSZK-ra olyan emberek járnak, akiket érdekel az informatika, de nem fanatikusok.. Mármint járnak fanatikusok is, de a többség az átlag ember+egy hajszállal több informatikai hajlam. Magamból kiindulva.. ott volt az a jó kis Oldschool MAC, és lövésem sem volt hogy kell rajta elindítani a Grand Prix-et... NA most vihettek ti spéci hangzású cunót, ha az ember nem fogja értékelni mert nem tudja hogy mi az vagy nem tudja kezelni vagy akármi-akármi... PErsez a régeg ott fog elcsöppenni... De az a kisebbség.. Szóval sajna kompromisszumot kell kötni... És itt az a kompromisszum hogy réteg cumó helyett olyannal kell felállni amit a nagy közönség fog rajongani... Ezért kelendő a kiállításon a C64 meg a 486.. mindegyik kommersz de ez mondd valamit az átlag embernek...

(#211) frescho válasza bacsis (#210) üzenetére


frescho
addikt

Igen, erről volt már vitánk és abban állapodtunk meg, hogy ki lehet állítani ABC-80-at vagy Homelab-et, korai európai kiadású Apple //-őt, mégis a C64 vagy Amiga lesz a menő. Néhány ember még lelkendezik a TVC-nél, felismeri az iskolai HT-1080Z-t, vagy az első gépét (Enterprise, Speccy). De a végén a kiállított gépek negyede köti le a legtöbb embert.

https://frescho.hu

(#212) - iSO - válasza CocooN-z (#183) üzenetére


- iSO -
tag

Igyekszem én is úgy intézni a dolgokat, hogy részt vehessek.

Vigyek én is dobozos játékokat, vagy így se lesz elég hely ? :Y

(#213) tm5 válasza frescho (#211) üzenetére


tm5
tag

Kövezzetek meg de én a te 8 (16) bites gépeid miatt járok. :)
Talán azért, mert a PC-ket XT-től kezdve mindet használtam vagy birtokoltam. '90-ben vettem az első AT-t és azóta elég sok konfigot raktam össze magamnak vagy ismerősöknek.
Viszont a 8/16 bitesek 99%-a egyszerüen elérhetetlen volt számomra, hogy birtokoljam. Suliban persze hozzáfértem néhányhoz, de az mégse az ember sajátja...
A PC-ket is végignézem a kiállításon, játszom néhány játékkal, mert ezekről is szép emlékek jutnak az eszembe. De a 80-as évek home computereinél nincs szebb dolog számomra...

(#214) frescho válasza tm5 (#213) üzenetére


frescho
addikt

Ez nagyon megtisztelő. A kérdés az, hogy a kiállított gépekből mennyit ismertél korábban? Itt azokra gondolok amikre vágytál vagy ismeretségi körben, iskolában láttál. Azért érdekel, mert jó lenne tudni, hogy a többi inkább csak kuriózumként kiállított gépet miként lehetne jobban bemutatni. Pl. egy korai Mac itthon elérhetetlen volt, de azt még a formája miatt felismerik. De ott van az első ARM alapú gépek egyikeként kiállított Acorn amiről nagyjából senki sem tudja miért különleges.

https://frescho.hu

(#215) Eastman válasza frescho (#214) üzenetére


Eastman
őstag

Olvaslak itt Benneteket, egy tipp:
mindegyik típushoz egy, a hétköznapi ember, aka laikus számára is érdekes sztorit lehetne fűzni...

...persze, ezeket előbb fel kell kutatni...

...aztán a kiállításon személyesen elmesélni...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#216) tm5 válasza frescho (#214) üzenetére


tm5
tag

Ezek voltak a suliban: Apple IIe, Spectrum, HT-1080Z, Commodore +4
Otthon: ZX81 (1KB) :DDD, később Enterprise 128.
Egyetemen (kis. fiz.) demonstrátori gép: ABC-80
Egyéb találkozások (klubbok, ismerősök): Primo, TVC, VIC20, C64
Az összes többit csak az újságokból ismertem (Ötlet/Bitlet, Mikro magazin, (Computerworld) Számítástechnika) vagy a Bizományi boltok kirakatából. Órákat el bírtam tölteni ilyen kirakatok előtt, nyálamat csorgatva.
Szóval minden egyéb szerintem egy tök érdekes kuriózum, Apple teljes termékcsalád, az angol gépek a Sinclair-ek kivételével, vagy pl, egy TI 99/4A. (OK, szakmabeli vagyok és szeretem amit csinálok, lehet emiatt a heves érdeklődés és a tisztelet)

[ Szerkesztve ]

(#217) CocooN-z válasza - iSO - (#212) üzenetére


CocooN-z
őstag

Királyság! :) Várunk szeretettel!

Hát, én elsősorban azt mondanám, mint vendég nézz le, hogy lásd/érezd milyen ez az egész ;) De természetesen ha van korona-ékköved és meg szeretnéd mutatni, akkor hozd :)

De minde(n)rről a főnök dönt :D :R

UPDATE: Azóta ezekhez csináltam Dedicated Szervert még pluszban. Kedves vendég leül, ikonnal indít ami be is léptet sok játék esetén a szerverre, -join / -connect parameterekkel
- HALO - CE DS
- QUAKE 2 DS
- DoD Classic DS

Folyamatban: HL:DM és Team Fortress Classic :))

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#218) - iSO - válasza CocooN-z (#217) üzenetére


- iSO -
tag

Köszönöm, igyekszem megjelenni! (Rajtam nem múlik)

Akkor első körben megyek nézelődni és feleleveníteni a q2dm1-et :C

(#219) frescho válasza tm5 (#216) üzenetére


frescho
addikt

A IIe nem volt gyakori itthon. A gépekhez készítettem kis kártyát és tudok mindegyikről mesélni perceket. Amiket felsoroltál azokon felül lesz még 16 bites vonal: Amiga, Atari ST, Apple Mac és esetleg IIGs

https://frescho.hu

(#220) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Na skaccok!
Mindenki készen áll? 2 hét múlva hivatalosan is elkezdem intézni felveszem mindenkivel a kapcsolatot...
Aki nem oltott az nem jöhet :U

(#221) mg1992mg


mg1992mg
senior tag

Ezesetben jó szórakozást mindenkinek :)

(#222) fatpingvin válasza bacsis (#220) üzenetére


fatpingvin
őstag

szuper :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#223) moongoose válasza bacsis (#220) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

..vagy átesett rajta.
Gondolom védettségire gondoltál?

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#224) fatpingvin válasza moongoose (#223) üzenetére


fatpingvin
őstag

nekem elég egyértelműnek tűnt amit leírt, ha van plasztikkártyád (oltási igazolás) mehetsz. bár az se jelent túl sokat mert sok kretén nem megy el a második oltásra, ez a hülye rendszer meg kiadja a kártyát az első után.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#225) snake1977 válasza fatpingvin (#224) üzenetére


snake1977
őstag

A Covid control applikációval lekérdezhető az oltási igazolványon lévő QR kód alapján hogy érvényes e. Legalábbis én ezt vettem ki a leírásból, csak ügyfélkapus bejelentkezés szükséges hozzá. [link] , [link] de javítsatok ki ha tévedek és rosszul értelmeztem.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#226) bacsis válasza moongoose (#223) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Azaz jahh... kell védettségi igazolás... plasztik kártya vagy digitális megfelelője...
Illetve azon is el kell kezdeni gondolkodni, hogy mi van ha megszervezzük, és az uccsó pillanatban betiltják a zárt körű bulikat.... oké hiába írjuk ki hogy ha esetleg idő közben borul a dolog a helyzet miatt akkor nem lesz buli, de akkor is sajna benne van hogy sokan nem fognak értesülni róla... és/vagy rámehetünk egy olyanra is hogy ha a zárt helyű bulikat betiltják akkor hogy oldjuk meg? jó idő esetén akár áram nélkül de kipakolunk az udvarra akár korlátozott gépekkel, cumókkal, vagy ilyesmi?

(#227) elder troll válasza bacsis (#226) üzenetére


elder troll
senior tag

Szeptember vége necces ebből a szempontból, mivel már a nagy lóvét leakasztották a turizmusból, onnantól már támadhat a vírus. Esetleg ha lesz zöld-fehér vagy 'csúti meccs abban az időszakban, akkor változhat a helyzet.
Magyarország, járványkezelés. Itt kell élned, hogy elhidd.

[ Szerkesztve ]

(#228) bacsis válasza elder troll (#227) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

NE menjünk bele az összeesküvés elméletekbe, függetlenül attól mi a valós tény és mi nem :R
Szóval... Azt találjuk ki ha (így vagy úgy, de) beüt a xar, akkor mi a pélót csináljunk? :U

(#229) fatpingvin válasza bacsis (#228) üzenetére


fatpingvin
őstag

egyetértek, de sajnos abban a részében igaza van hogy a nyomorult sportesemények meg miegyéb kapcsán indokolatlan lazítások vannak, közegészségügyi szempontból elmebaj ami itt megy.

a lényegen nem változtat. kültér, dízelaggregátor? :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.