Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dqdb


dqdb
nagyúr

Ilyesmit tegyél a laptoptáska cipzárjára. Vagy a csomagok jelölésére való címkét a táska fülére.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#2) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

A táska zipzár-jára kulcs címkéző? (Nem tudom mi a pontos neve, a felirat meg nyomtatható)

(#3) bacsis


bacsis
Közösségépítő

ezek jó ötletek.... Hol tudnék ilyent venni?

(#4) dqdb válasza bacsis (#3) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kulcscsomóra való címke: gyorsan és drágábban írószerbolt, lassan és olcsóbban AliExpress

Bőröndre való címke: AliExpress

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#5) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Pl

(#6) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Köszi srácok :R
Topic zárható ;]
:R :R

(#7) Scroll Lock


Scroll Lock
tag

Papírírószerekben lehet kapni olyan lapot, ami tele van öntapadós matricával. Olyan mint a iskola füzeteken a vignetta, csak nincs rajta dekoráció. [link]

Ez is jó lehet: [link]

Vagy a gyerkőcöktől csórsz vignettát. [link] ;]

(#8) bacsis válasza Scroll Lock (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

azt afene tudja ez menynire tapadna a gyöngyvászonra :)
Deee... egy próbát meg ér ez is :DD hozzá teszem maradok (hosszú távon) a fentebb javasolt címkéknél :)

(#9) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ahogy jó páran ajánlották, etikett címkéket javaslom, jól tapadnak, és filctollal is rá lehet írni, így jól lehet olvasni.

(#10) szipipeti


szipipeti
csendes tag

írható kulcsbiléta, és ráakasztod a vállpánt karabinerére...

(#11) Gdi


Gdi
senior tag

Címke max akkor ha a cipzárra vagy hordozópántra ragasztod félbehajtva, de az leszakadhat, kopik, koszolódik.

A #7-esben linkelt, 27ft/db bilétás kulcstartónál aligha van strapabíróbb megoldás. Extreme digitaltól, szóval nem is ali/ebay sokáigvárós, de árukereső/árgép még ad találatot.

Kicsit drágább, de nagyobb a kártyatartó, pld:
[link1][link2][link3]Ezt szintén kulcskarikával, vagy gyorskötözővel rögzítheted a tákához

Harmadik tipp, a csuklószalag, abból van papírborítású, amit filccel/tollal lehet írni, és kevésbé szétszakíthatóak, mint a legtöbb barátság :) ezt szintén táskafülre, vállpántra lehet.
Esetleg még a széles kábelcímkéző, de az már drága.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#12) nemlehet


nemlehet
őstag

Legolcsóbb megoldás amit nálunk használ a local IT: sima, nagy méretű post-it, félbehajtva a táska füle körül, 1 db tűzőkapoccsal még megküldve, hogy tuti ne essen le (amúgy a ragasztó is elég jól megfogja). Könnyű felrakni, könnyű letépni, jól lehet írni rá és nem hagy nyomot.
Tetszés szerint lehet hulladékpapírt is felhasogatni megfelelő méretűre, iratmegsemmisítésnek se rossz megoldás :D

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#13) Norb79


Norb79
őstag

A címke se rossz, de én a hímzést javasoltam volna. :DDD

(#14) #90088192


#90088192
törölt tag

Áttetsző laptop táska, nem kell címke. ;]
Vagy ha mar informatika, írni, egy laptop táska felismerő algoritmust, a webkamerára. :DDD
Vagy RFID matrica a táskába, kívülről meg csak SCAN, aztán megoldva. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15) Zolás


Zolás
addikt

Jó vastagon ráírod lekvárral, és még a proci is gyorsabb lesz. :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#16) Eastman


Eastman
őstag

+1 a táskafülre cimkézésre. Pl. csuklópántszalag, ahogy' a kolléga írta. Tapad, ragad, írható.

Memóriabővítés, esetleg...? ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#17) bacsis


bacsis
Közösségépítő

annyira bírom, hogy néhányan nagyon elemetekben vagytok a bejegyzéseim alatt :DDD

(#18) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sima kartonpapírra felírod az infót, azt meg rögzíted egy gyorskötegelővel a válpánthoz vagy valahova. Legolcsóbb megoldás és gyors is. :)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#19) bacsis válasza icemad (#18) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ez is egy jó tipp :R a gond az hogy ha kiszámolod hogy mennyibe jön ki egy kötegelő... nem sokkal olcsóbbra jössz ki mint a bilétázással :DDD :U

(#20) icemad válasza bacsis (#19) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom mennyi lehet Magyarországon egy csomag, szerintem pár száz forint.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#21) bacsis válasza icemad (#20) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát egy jó pár száz Ft jahh... darabja simán ilyen 10-15Ft-re jön ki... 2db már 20Ft+.. a biléta meg 25-30 Ft körül... igaziból belegondolva, ez a fillérbaszás esete, nem is arról a szaros 10Ft-os difiről van szó :DDD csak ha már venni kell, akkor inkább a bilétát veszem, mert az sem sokkal drágább, mégis igényesebb :) mondjuk tény. ha lenne egy halom kötegelőm, simán ezzel csinálnám.. de nincs... és ezért mondom, ha már így is úgy is venni kell, akkor a bilétázás :)

(#22) Gdi válasza bacsis (#21) üzenetére


Gdi
senior tag

Ha budget megoldás kell, és van otthon papír és átlátszó dobozragasztó, akkor csinálj abból pántot.
A szöveten nem marad ott a ragacs, azzal nemigazán érdemes próbálkozni, de körbe a táska fogójánál vagy a vállpánton körbe működhet. Persze nem olyan kényelmes mint a mozgatható biléta.
Pld

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#23) bacsis válasza Gdi (#22) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Itt a tuti low-cost-os olcsó és kivitelezhető és gyors megoldás :DD :C
:R :R

(#24) hege8888 válasza bacsis (#23) üzenetére


hege8888
aktív tag

Én mondok még olcsóbbat:

Magát a laptop tagyót beleteszed valami kb vele méreazonos kukászsákba. Erre már irhatsz alkeszfilccel, vagy
erre ragasztassz vmilyen öntapadós matricát, amit feliratozol.
Igy a gyöngyvászon se porolódik úgy le.

Egyébként én meg kérdezem Tőled, hogy -én is padláson tárolok sokmindent- ezekben a cuccokban benne hagyod az alaplapi bombelemet? Mennyire ideig húzzák így ki? Télen ugye ott -15 is lehet, nyáron meg + 40..

A gépeimre meg szoktam vadászni "koton"-nak olyan zsákot, zacskót, táskát, amit pont rá lehet húzni, mert a padlásnak a létrán cipekedésen túl a por a legnagyobb hátránya...

pl:

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#25) bacsis válasza hege8888 (#24) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ez a acskóba acskót azért nem jó számomra, mert ok, tudom mibe mi van... de általában akkor kell tudnom, amikor az használatba is lesz véve... és akkor meg dupla szívás az előcsomagolással :B

...Igen, mindegyikben benne szokott lenni a "bombelem" :DDD :DDD
Az időnként használatba vett cuccokba kb 2-3 éve lett rakva bombelem, évi 1-2 bekapcsolás után még mindegyik bírja...

[ Szerkesztve ]

(#26) MasterDeeJay

Ultra low cost megoldás:
Táska fülére vagy akár melyik kiálló részére sílusosan UTP fali kábellel (fontos hogy fali merev legyen!) tekersz párat majd a fali kábel műanyag borítására alkoholos filcel ráírod amit szeretnél vagy kartonpapíron keresztülfűzöd.
Ha kell adok CAT6-os bontott pár méteres kábeleket, de építkezéseken szokott lenni kidobva :DDD Kartonpapírt kiszeded a csöves alól a buszmegállóban. Filctoll az necces...ha nem megy akkor körömmel belevésed a katronba vagy az elhasznált lekvárt a proci alól bár arra meg mennek a bogarak (bocs nem hagyhattam ki ;] ). Azt hiszem ennél olcsóbbat nehéz elképzelni.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#27) Eastman válasza hege8888 (#24) üzenetére


Eastman
őstag

Befülled a nejlonba ha nem nyúlsz rá hónapokig.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28) hege8888


hege8888
aktív tag

bacsis: kesztyűben nem olyan pontosan gépelek... de azért a javát sikerült eltalálni... :)
Teszel a külső zacsira feliratot, hogy pontosan mit rejt...
Eastman: azt hogy értsem, hogy befülled? Visszacsapódik a pára, és korróziót okoz? De alól valamelyest szellözik, nincs 100% rázárva...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#29) bacsis válasza MasterDeeJay (#26) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

örülök, hogy te is tündökölsz :D

(#30) fo_di


fo_di
őstag

egy brother vagy dymo cimkéző is működhet, munkában simán vannak ilyenek ragasztva laptoptáskákra (kínai szalag filléres, a nyomtató maga sem drágább)
pl valami ilyen: https://www.arukereso.hu/cimkezogep-c3989/brother/?orderby=1

(#31) bacsis válasza fo_di (#30) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Jahh ismerem a stuffot... mondjuk 20 laptop táska felcímkézéséért nem szívesen ruháznék be egy ilyenre :)

(#32) fo_di válasza bacsis (#31) üzenetére


fo_di
őstag

utána mindent is tudsz feliratozni a lakásban (akár a cimkézőt is :D) - én már nem használok kézzel írt cimkéket, mindent géppel feliratozok otthon, pl a fagyott húst is (a cimke jól bírja a mosogatógépet és a fagyasztót is)

(#33) bacsis válasza fo_di (#32) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

:DDD :C

(#34) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

+1 a zippzár húzókájára rögzített bilétának.

@feliratozó : Nem is kell. Ha melóhelyen előfordul, akkor problem solved :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.