Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28) #65675776 válasza bacsis (#21) üzenetére


#65675776
törölt tag

A doboz jellegére pedig:

Környezetszennyező, mert faalapú. A fák pedig ugye a levegő tisztaságáért is felelősek (tudod, oxigént állítanak elő szén-dioxidból), azaz a magas fafelhasználás növeli a légszennyezést. Emellett nagyon nem mindegy mennyi és milyen papírt használnak fel a dobozhoz.

Gyorsba lemértem egy Asus és egy Leadtek tuner dobozát.

Az Asus eleve kettős doboz: egy fényes külső és egy fényes belső dobozból áll. Előbbi vékony keménypapír, utóbbi vastag karton, fényes felülettel (hogy ennek miért kell fényesnek lennie, azt nem tudom...). Méretei:

külső: 235x407x49 -> területe 252796mm²
belső: 228x404x47 -> területe 243632mm²

Együtt: 496428mm²

Ezen kívül van egy bonyolult alakú "tojástartó" a belsejében, ami területét tekintve a legnagyobb oldal ~1,5x-e: 138168mm²

Ez összesen: 634596mm², ráadásul háromféle technológiával készítve... Illetve ennél több, ugyanis a belső doboz ugye többszörösen hajtogatott, de nem szedtem szét. Átfedés a két alacsony oldalon van, összesen három felületen. Ez további 40420mm², plusz még egy kevés (rögzítőfülek). A külső dobozon pedig a ragasztási fülek vannak még, de ezt most elhanyagoljuk. Teljes egészében 634596mm².

A Leadtek szimpla dobozt használ, melynek méretei: 183x233x65. Ebből a terület 139358mm², plusz a már fentebb is említett átfedések, amik további 38935mm² + rögzítőfülek. Van egy belső elválasztó, ami a legnagyobb felület ~1,2x-ese, azaz ~51166,8mm². Mind ugyan olyan kartonból, azaz maga az alapanyag egy gyártósoron elkészíthető. A dobozra ezután rá kell szitázni a mindenféléket, és adni neki egy félfényes fixálóbevonatot. Az elválasztó sima matt fehér felületű (szerintem már ez is túlzás). Tokkal-vonóval 229459,8mm², egy gyártósoron. Az Asus doboza 2,7656x annyi papírt igényel, több gépsort, több energiát... Ha mindezt figyelembe vesszük, akkor kijelenthető, hogy az Asus doboza legalább 6-7x annyi erőforrást igényel, és 8-10x annyi környezetszennyezést okoz. Ráadásul a fényes papír még nehezebben is bomlik le.

Még unalmamban lehet lemérem majd a Compro dobozát is, az is dupla mint az Asus-é, de a belső és az elválasztó glatt barna papír.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.